Czas porzucić biedermeier

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
NIM: 435954
user_herb: a13
Kontakt:

Czas porzucić biedermeier

Post autor: Aleksander »

Dreamlandczycy,

nie sposób nie zacząć kolejnego przemówienia królewskiego bez okazjonalnego żartu. Tym razem życie samo napisało świetny scenariusz i pozwolimy sobie zauważyć z pewną ulgą, iż o ile Korona również pozostawała przez dłuższy czas nieaktywna tonąc w odmętach realiozy, o tyle w przeciwieństwie do swojego sarmackiego odpowiednika, Dreamlandczycy nie domagali się mojej głowy. Takiego szczęścia nie miał niestety JKW Piotr II Grzegorz.

Niechęć Dreamlandczyków do zbytniej aktywności, życia szybko, czy w otoczeniu narracji, to nasz znak rozpoznawczy. Jak łaskaw był kiedyś zauważyć nasz marszałek, Dreamland w epoce arturiańskiej można było odwiedzać raz na tydzień i nadal być ze wszystkim na bieżąco. Nie zamierzamy jednak prawić sobie duserów i wskazywać na jednego z naszych poprzedników na tronie by poprawić własne samopoczucie. Stąd też ten dość nieoczekiwany tytuł naszego wystąpienia.

Biedermeier to jeden z tych okresów w historii, który nie wzbudza większych emocji. To czas radosnego bogacenia się, spokoju i wytchnienia po wojnach napoleońskich. Jak powiedział jeden z europejskich polityków Słońce świeci codziennie, ale nie ma intelektualnej debaty. W tym miejscu pozwolimy sobie zauważyć, że biedermeier skończyć się musiał wybuchem, która zburzyła ten spokojny i mieszczański świat przytulnych wnętrz wypełnionych wygodnymi meblami. Poleciliśmy przeto pozbyć się z naszego gabinetu mahoniowej sekretery.

Kwiecień kończymy mając nowy rząd. W tym miejscu podziękować należy wicehrabiemu Szmejchelowi, który przeprowadził Królestwo przez pełną kadencję, co jest sztuką, która udała się pod rządami kwietniowej konstytucji jemu jako pierwszemu. Korona udzieliła już audiencji jego następcy, tj. JKW Alfredowi, który przedstawił program działania rządu. W tym miejscu podkreślić należy, iż podobnie jak jego poprzednik, cieszy się on pełnym zaufaniem Korony.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ
Awatar użytkownika
Alfred
Pierwszy Minister
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Czas porzucić biedermeier

Post autor: Alfred »

Obejmuję ster państwa w trudnym momencie. Cóż, ostatnie lata są pełne trudnych momentów. Ostatecznie siłą, która naprawdę rządzi wirtualnymi państwami, jest koniunktura, suma przypływów i odpływów entuzjazmu u poszczególnych uczestników tej zabawy. Wszystko, co rząd może zrobić, to jak najlepiej nadstawiać żagiel pod wiatr dziejów. Taki właśnie cel sobie stawiam.

Przede wszystkim chcę dać obywatelom — tym, którzy są tu z nami, ale także tym, którzy być może zaglądają z daleka i rozważają niekiedy powrót do aktywności — poczucie, że nie jesteśmy w stanie bezwładnego dryfu. Przynajmniej raz w miesiącu zamierzam urządzać wydarzenia angażujące społeczność; tak krajową, jak i międzynarodową, ze szczególnym uwzględnieniem bratnich narodów Unii Niepodległych Państw. Poza tym zamierzam utrzymywać stałą obecność na forum i prowadzić skromną działalność narracyjną.

Od dawna leży mi na sercu sprawa modernizacji technicznej państwa. Prowadzę prace nad nową stroną główną. Tempo prac, przez wzgląd na zobowiązania i obciążenia realowe, nie jest najlepsze. Mam jednak nadzieję, że w ciągu miesiąca uda mi się uruchomić jądro podstawowych funkcjonalności. Później system będzie rozbudowywany w dalszym ciągu, przede wszystkim w kierunku szerszej funkcjonalności symulacji gospodarki. Moim partnerem w tym przedsięwzięciu jest oczywiście JKM Aleksander.

Chcę wreszcie powrócić do zagadnienia budowania prawnych i instytucjonalnych fundamentów państwa. Mówiąc uczciwie, nie jest to być może szczególny bodziec aktywnościowy, ale warto próbować przynajmniej kłaść grunt pod sprawne funkcjonowanie naszej społeczności, gdy niekorzystne trendy demograficzne się odwrócą. Szczególną uwagą zostaną obdarzone kwestie oferty dla nowych mieszkańców, samorządności obywatelskiej oraz polityki karnej.

Na koniec: słowo podziękowania dla mojego ministra, Torkana Ingawaara, który wspiera mnie w realizowaniu rządowych przedsięwzięć swoją energią i radą. Doświadczony markiz objął w rządzie resorty spraw zagranicznych oraz policji. Jako człowiek o gołębim sercu, niewątpliwie najlepiej nadaje się zarówno do reformowania niesfornych obywateli, jak i rozwijania korzystnej współpracy z naszymi międzynarodowymi partnerami.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
Pierwszy Minister, Minister Propagandy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”