Poczta

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
obywatel
Posty: 415
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
user_herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Furlandia i Luindor
Kontakt:

Poczta

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy moi,

ostatnio myślałem o stworzeniu ogólnopolskiej poczty dla wszystkich mikronacji. Przełom 2020/2021 pokazał, że polskie mikronacje muszą się łączyć.
Jesteśmy członkiem Unii Niepodległych Państw i systemu Stempel. Chciałbym, żeby polskie mikronacje, które nie są we UNP, a są członkami systemu Stempel, żeby weszły we struktury UNP. Dzięki czemu UNP w oczach wielu mikronacji, zyska szacunek. Również to UNP i jego członkowie powinni zaangażować się we stworzenie nowoczesnego systemu pocztowego, dla wszystkich mikronacji. Projekt mógłby się nazywać Mikronacyjna Federacja Pocztowa, która by przejęła od krajów UNP funkcje kontaktowania się tzw. P/W oraz zajęła się dystrybucją znaczków, które zajmuje się obecnie Światowy Związek Filatelistyczny. ŚZF, zajął by się skupianiem pasjonatów filatelistyki z polskich mikroancji oraz opracowaniem znaczków znaczków do sprzedaży dla MFP.
(—) baron Leszek van der Fryssau
ŁORF WWzGORF OGIII ONZIII
Burgrabia Miasta Koppenberg
Wicemarszałek Parlamentu Królewskiego
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 2569
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: Andrzej »

IMO wystarczyłby taki system wewnątrz Stempla, tj. zarejestrowani użytkownicy mogliby wysyłać między sobą PW. Puszczam oczko do @Helwetyk czy taka opcja już w tym systemie istnieje - jeśli nie, to można rozważyć jej wprowadzenie. :)

Likwidacja krajowego systemu pocztowego nie jest potrzebna, oba systemy mogą się uzupełniać. Być może istniałaby możliwość wysyłania wiadomości na stemplowego bota z wewnętrznych systemów PW każdego z krajów?
Awatar użytkownika
Helwetyk
Posty: 25
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:54
NIM: 781663
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: Helwetyk »

Andrzej Szmejchel pisze: 14 sty 2021, 12:21 Puszczam oczko do @Helwetyk czy taka opcja już w tym systemie istnieje - jeśli nie, to można rozważyć jej wprowadzenie. :)
Nie istnieje, ale myślę, że w przypadku zainteresowania jak najbardziej by mogła. Przy czym, żeby miała sens, wskazane byłyby powiadomienia mejlowe o nowo otrzymanych wiadomościach wysyłane do użytkowników systemu (co wymagałoby odrębnych zgód na otrzymywanie takich wiadomości).

Andrzej Szmejchel pisze: 14 sty 2021, 12:21 Być może istniałaby możliwość wysyłania wiadomości na stemplowego bota z wewnętrznych systemów PW każdego z krajów?
Technicznie, tak. Ale kto by taką wtyczkę, przynajmniej dla phpBB i myBB, napisał? 😉
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred
Pierwszy Minister
Posty: 2420
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: Alfred »

Integracja z prywatnymi wiadomościami na forum to coś, co mnie interesuje w kontekście nowego systemu dreamlandzkiego, więc można byłoby o tym pomyśleć (chociaż mnie chodzi raczej o wysyłanie wiadomości z danego konta, ale jego nie powinno być dużo bardziej skomplikowane od drugiego). Przy czym, że musiałoby to raczej działać na takiej zasadzie, że albo forum cyklicznie notyfikuje Stemplowi nowe wiadomości do wysłania, albo Stempel cyklicznie odpytuje forum o tę wiadomości. Widzę tutaj potencjał w pełni realistycznej symulacji poczty: przesyłki nadane po 14:30 wychodzą z poczty w dniu następnym. :D

Natomiast zastanawiam się, czy jest sens aż tak kombinować, skoro współcześnie chyba najlepszym systemem prywatnych wiadomości jest Discord. Ma najszerszy zasięg, a treść wiadomości pozostaje poza zasięgiem jakiegokolwiek krajowego administratora. Ja praktycznie nie piszę już wiadomości na forum, chyba że różnego rodzaju urzędowe wnioski.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
Pierwszy Minister, Minister Propagandy
Awatar użytkownika
Helwetyk
Posty: 25
Rejestracja: 16 gru 2010, 01:54
NIM: 781663
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: Helwetyk »

Alfred pisze: 14 sty 2021, 23:02 Natomiast zastanawiam się, czy jest sens aż tak kombinować, skoro współcześnie chyba najlepszym systemem prywatnych wiadomości jest Discord. Ma najszerszy zasięg, a treść wiadomości pozostaje poza zasięgiem jakiegokolwiek krajowego administratora.
To bardzo dobre pytanie. Oczywiście, najlepiej byłoby korzystać z Discorda, choćby z tego powodu, że nie trzeba byłoby robić absolutnie nic (ewentualnie zintegrować Stempla z Discordem, tak jak zrobiła to Sarmacja). W moim przypadku korespondencja prywatna odbywa się jednak wielokanałowo: Discord, Messenger i prywatne wiadomości na kilku forach krajowych. Przypuszczam, że nie jestem tutaj odosobniony…
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 260
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Mi się nie chce nawet tylu kanałów ogarniać. Na Discorda wchodzę tylko jeśli mnie ktoś poprosi.
profesor net. generał brygady
Ametyst Herod von Faradobus
ORF OWS OPT BB'17 OBR ON'2 OSMA OPN ZKZPL(3) LAN

s. s. r. H. et W., sult. Fb., d. Ja. etc.
Prezydent Republiki Bialeńskiej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości