[BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Państwowa uczelnia i ośrodek naukowy o dwudziestoletniej tradycji.

Jak na dzień dzisiejszy oceniasz działania rządu?

Czas głosowania minął 3 gru 2020, 19:34

Jestem członkiem rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako bardzo dobre (5).
0
Brak głosów
Jestem członkiem rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako dobre (4).
1
11%
Jestem członkiem rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako dostateczne (3).
1
11%
Jestem członkiem rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako niedostateczne (2).
0
Brak głosów
Jestem członkiem rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako złe, potrzebna jest zmiana (1).
0
Brak głosów
Jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako bardzo dobre (5).
0
Brak głosów
Jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako dobre (4).
0
Brak głosów
Jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako dostateczne (3).
1
11%
Jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako niedostateczne (2).
0
Brak głosów
Jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako złe, potrzebna jest zmiana (1).
0
Brak głosów
Nie jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako bardzo dobre (5).
3
33%
Nie jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako dobre (4).
0
Brak głosów
Nie jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako dostateczne (3).
1
11%
Nie jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako niedostateczne (2).
2
22%
Nie jestem wyborcą rządu, oceniam działania rządu Alfreda jako złe, potrzebna jest zmiana (1).
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

[BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Maciej II »

Szanowni,

Pierwsze 10 dni rządu Alfreda za nami, tzn., że wkroczyliśmy w drugi tydzień z dwunastu prac rządu. Po dość niekonkretnym Exposé i przy ogólnej nudzie na forum, jak dzisiaj plasują się nastroje Dreamlandczyków co do jaśnie nam rządzących. Zapraszam do ankiety, która potrwa 4 dni.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Wasza Królewska Wysokość,

Witam w murach Uniwersytetu Królewskiego. Czy niniejsze badanie posłuży jako podstawa do pogłębionej analizy?

Korzystając z okazji, że przebywamy na terenie kampusu, proszę wybaczyć mniejszą ostatnio aktywność, ale chwilowo nie mam weny do pisania ścianotekstów. W każdym razie, jeśli ktoś ma ochotę na współpracę w ramach UKD, proszę o kontakt, na forum wchodzę regularnie.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Maciej II »

Zgadza się, chciałbym zrobić długoterminową analizę poparcia rządu w formie naukowej.

Apropos, byłoby mi miło, gdyby osoby, które oddały głos, pokrótce opisały powody swojej decyzji, jakie cechy obecnej administracji uważają za przemawiające za 5 punktowym wynikiem. W innym wypadku takie nieco "puste" głosa trudno będzie naukowo brać pod uwagę.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Torkan Ingawaar »

Zgadzam się z Jego Królewską Wysokością. Analogicznie dobrze by było, gdyby osoby, które oceniły pracę rządu na niedostateczną wskazały, jakich działań ze strony Kolegium Ministrów im brakuje, w jakim zakresie czują niedosyt. Myślę, że takie informacje byłyby przydatne zarówno dla JKW jako autora badania jak i dla samego rządu, który uważnie wsłuchuje się w głos społeczeństwa.

Nie jestem natomiast przekonany, czy anonimowa publiczna ankieta na forum jest najlepszym narzędziem w tego typu badaniach. Zwłaszcza, że ostateczny wynik w jakimś stopniu mogą zniekształcać głosy użytkowników forum niezwiązanych bezpośrednio z Dreamlandem. Myślę, że zdecydowanie lepiej sprawdziłby się kwestionariusz rozsyłany obywatelom droga prywatną, który poza oceną ogólną zawierałby również kilka pytań szczegółowych. Najbardziej rzetelnym i profesjonalnym badaniem tego typu przeprowadzonym w ostatnich latach wydaje się być badanie preferencji politycznych autorstwa Prezerwatywa Tradycji Radzieckiego, opublikowane na łamach Trudu pod koniec 2016 roku. Być może Wasza Królewska Wysokość odnajdzie w nim inspiracje i wskazówki do dalszej pracy naukowej, za którą szczerze trzymam kciuki.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Alfred »

Torkan Ingawaar pisze: 29 lis 2020, 22:59 Analogicznie dobrze by było, gdyby osoby, które oceniły pracę rządu na niedostateczną wskazały, jakich działań ze strony Kolegium Ministrów im brakuje, w jakim zakresie czują niedosyt. Myślę, że takie informacje byłyby przydatne zarówno dla JKW jako autora badania jak i dla samego rządu, który uważnie wsłuchuje się w głos społeczeństwa.
W istocie, w istocie.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Aleksander »

W istocie jak dotąd rząd cieszy się wysokim poparciem. Co interesujące, poparcie to jest wysokie wśród osób, które nie były wyborcami Pierwszego Ministra. Co prawda wyniki mogą jeszcze ulec zmianie, ale aż trzy oceny bardzo dobre wśród osób, które nie był wyborcami obecnego rządu to wynik wcale niezły.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Maciej II pisze: 29 lis 2020, 22:36 Zgadza się, chciałbym zrobić długoterminową analizę poparcia rządu w formie naukowej.
Wspaniale!
Torkan Ingawaar pisze: 29 lis 2020, 22:59 Nie jestem natomiast przekonany, czy anonimowa publiczna ankieta na forum jest najlepszym narzędziem w tego typu badaniach. Zwłaszcza, że ostateczny wynik w jakimś stopniu mogą zniekształcać głosy użytkowników forum niezwiązanych bezpośrednio z Dreamlandem. Myślę, że zdecydowanie lepiej sprawdziłby się kwestionariusz rozsyłany obywatelom droga prywatną, który poza oceną ogólną zawierałby również kilka pytań szczegółowych. Najbardziej rzetelnym i profesjonalnym badaniem tego typu przeprowadzonym w ostatnich latach wydaje się być badanie preferencji politycznych autorstwa Prezerwatywa Tradycji Radzieckiego, opublikowane na łamach Trudu pod koniec 2016 roku. Być może Wasza Królewska Wysokość odnajdzie w nim inspiracje i wskazówki do dalszej pracy naukowej, za którą szczerze trzymam kciuki.
To zależy, jaki jest cel badania. Zasadniczo z każdego badania płynie pożytek, jeżeli zada się jego wynikom odpowiednie pytanie. Ta ankieta nie odpowie oczywiście na pytanie, czy JKW Alfred jest dobrym Premierem. Może za to powiedzieć, jakie są nastroje osób mniej lub bardziej związanych z Dreamlandem w danej chwili. Ale oczywiście nie jest to jedyna możliwość. Poczekajmy na opracowanie. :)
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Aleksander »

Czasami bardziej chodzi o to, by zadać pytanie, niż żeby otrzymać na nie odpowiedź :-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Otton van der Berg »

Badanie które dostaliśmy na PW stawia dość precyzyjne pytania.
Jestem ciekaw wyników
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Aleksander »

Rzeczywiście, jest bardzo rozbudowane i porusza wiele aspektów. Nie mogę się przy tym pozbyć wrażenia, że wyniki badania będą inne, niż moglibyśmy się spodziewać.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Maciej II »

Szanowni, przypominam o badaniu, które przysłałem prywatną wiadomością wszystkim aktualnym obywatelom. Zachęcam do wypełnienia (także członków rządu) aby jak najpełniej określić preferencje dreamlandczyków a zarazem mieć bazę porównawczą do następnej edycji.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Aleksander »

Czy możemy liczyć na uchylenie rąbka tajemnicy, ile ankiet spłynęło jak dotąd?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Maciej II »

Można je policzyć na palcach jednej ręki ;).
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Wypełniłem. Pojawiła się u mnie pewna myśl już po wypełnieniu, a więc nie uwzględniłem jej w uwagach. Mianowicie, ciekawi mnie, jak taki swoisty ranking popularności wpłynie na relacje międzyludzkie i motywację do działania. W dalszym ciągu nie do końca rozumiem Dreamland i Dreamlandczyków, więc ciężko mi nawet zgadnąć odpowiedź.
Moim ideałem stosunków społecznych jest NUPIA, gdzie Pel Nander i Apache kilka lat, z okresowym współudziałem innych osób, bawili się we własnym gronie, bez jakichkolwiek konfliktów. Aktywność wprawdzie w z biegiem czasu stała się znikoma, ale jak sobie raz na ruski rok o nich przypomniałem i tam zawitałem, to czuło się pozytywne wibracje. I z takim ideałem przyznawanie sobie nawzajem punktów koliduje
Ale zdążyłem się zorientować, że w Dreamlandzie jest inaczej ("to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze"), i może ktoś, kto będzie liderem rankingu nieufności, będzie nawet zmotywowany, żeby się więcej udzielać na zasadzie "dobrze, że boli". Chociaż nie do końca rozumiem, co kieruje ludźmi, którzy latami spotykają się z krytyką, a dalej im się chce.
Już tak na zupełnym marginesie, ja mam tak, że krytyka spoza "hordy" mnie nawet czasem zmotywuje, natomiast krytyka ze strony "współplemieńców" zniechęca. Dreamlandczycy są chyba z reguły większymi indywidualistami?
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Aleksander »

Jak mawiał jeden z dreamlandzkich klasyków: Dałem wam ból i nienawiść. Jak się zdaje słowa te niewiele straciły ze swojej aktualności po trzech latach.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [BADANIE] Pierwsze 10 dni pracy rządu

Post autor: Maciej II »

Dreamlandowi daleko do Nupii. Żyjemy konfliktami, polityka wszechmiłości powoduje rozkład społeczny, który już widać jak na dłoni. Bez bólu nie ma dyskusji. Cierpienie mas to paliwo do lokomotywy dziejów.

Dzisiaj jest ostatnia szansa na wzięcie udziału w ankiecie. Chciałbym zacząć przygotowywać podsumowanie badania.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniwersytet Królewski w Dreamopolis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości