Królowie Dreamlandu

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Specyfikę Ebruzów trochę można porównać do rodu Bonaparte, który z początku w sporej mierze też opierał się na adopcjach i powinowactwie. Taki Ryszard Murat został wielkim księciem Bergu, a potem królem, bo jako szwagier Napoleona wszedł do rodziny i miał tytuł księcia Cesarstwa - czyli tak jakby miał legitymację w jej nowej formie. Próbuję znaleźć natomiast jakieś bardziej zbliżone do Was przykłady, ale nic mi do głowy nie przychodzi. Podstawowa moja konkluzja dotyczy jednak terminologii: Ebruzowie są dynastią, ale nie są rodem i na tym polega ich osobliwość.
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Aleksander »

Zabawiliśmy się ponownie w przeprowadzanie obliczeń i zaktualizowaliśmy zaproponowaną w toku dyskusji tabelę wg stanu na dzień 8 marca 2022 r.
Według długości panowania:
1. TomBond I - 1298 dni
2. Artur I Piotr - 1073 dni
3. Marcin I Mikołaj - 1018 dni
4. Edward I Artur - 774 dni
5. Paweł - 751 dni
6. eMBe - 709 dni
7. Robert I - 705 dni
Aleksander - 491 dni
8. Edward II - 462 dni
9. Maciej II - 451 dni
10. Alfred - 344 dni
11. Karolina I Aleksandra - 290 dni
12. Robert II Fryderyk - 220 dni
13. Maciej I - 6 dni
Ponieważ zasadniczo ciężko będzie nawiązać kontakt z peletonem, o podium nawet nie wspominamy, policzyliśmy kiedy, hipotetycznie, prześcignęlibyśmy poprzedników na tronie.
1. TomBond I - 23 maja 2024 r.
2. Artur I Piotr - 11 października 2023 r.
3. Marcin I Mikołaj - 17 sierpnia 2023 r.
4. Edward I Artur - 16 grudnia 2022 r.
5. Paweł - 23 listopada 2022 r.
6. eMBe - 12 października 2022 r.
7. Robert I - 8 października 2022 r.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Posty: 607
Rejestracja: 3 wrz 2020, 09:40
NIM:
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

I pomyśleć, że JKM Aleksander będzie "jedyneczką" jeszcze przed czterdziestką. ;)
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Aleksander »

W wieku chrystusowym zostalibyśmy najdłużej panującym królem Dreamlandu. Przeraża nas ta wizja.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Posty: 607
Rejestracja: 3 wrz 2020, 09:40
NIM:
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Aleksander pisze: 8 mar 2022, 21:38 W wieku chrystusowym zostalibyśmy najdłużej panującym królem Dreamlandu. Przeraża nas ta wizja.
Czy to przypadek, nie sądzę! :D
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Aleksander »

Zakładaliśmy jednak, że nasze panowanie potrwa 2-3 lata. Nieuchronnie zbliżamy się do dolnej granicy założonego czasu panowania. Niedługo będzie czas pewnych podsumowań.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Alfred »

To jednak niezmiernie ciekawe, jak dalece w epoce edwardiańskiej skróciła się długość panowania monarchów.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Aleksander »

Czas na małą aktualizację:
Według długości panowania:
1. TomBond I - 1298 dni
2. Artur I Piotr - 1073 dni
3. Marcin I Mikołaj - 1018 dni
4. Edward I Artur - 774 dni
5. Paweł - 751 dni
6. eMBe - 709 dni
7. Robert I - 705 dni
8. Aleksander - 600 dni
9. Edward II - 462 dni
10. Maciej II - 451 dni
11. Alfred - 344 dni
12. Karolina I Aleksandra - 290 dni
13. Robert II Fryderyk - 220 dni
14. Maciej I - 6 dni
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk von Baden
dyplomata zagraniczny
Posty: 90
Rejestracja: 12 lip 2022, 23:50
NIM:
Lokalizacja: Karlsruhe
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Fryderyk von Baden »

Zaktualizowałem szablon królów Dreamlandu na micropedii: https://wiki.mikronacje.info/Szablon:Król_Dreamlandu

Zastanawiam się, może zrobić artykuł na micropedii zawierający tabelę ze wszystkimi władcami Dreamlandu, wraz z ich datami panowania i może herbami jeśli uda mi się je znaleść. Co o takim pomyśle myślą Dreamlandczycy, Królowie Seniorzy ?
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Karolina Aleksandra »

Bardzo dobry pomysł. Herby powinny być chyba w Heroldii.
Awatar użytkownika
Fryderyk von Baden
dyplomata zagraniczny
Posty: 90
Rejestracja: 12 lip 2022, 23:50
NIM:
Lokalizacja: Karlsruhe
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Fryderyk von Baden »

Karolina Aleksandra pisze: 22 sty 2024, 23:24 Bardzo dobry pomysł. Herby powinny być chyba w Heroldii.
Okej, to poszukam i w najbliższym wolnym czasie postaram się coś takiego przygotować. :)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Aleksander »

Fryderyk von Baden pisze: 22 sty 2024, 23:04 Zaktualizowałem szablon królów Dreamlandu na micropedii: https://wiki.mikronacje.info/Szablon:Król_Dreamlandu
Dwie uwagi. Po pierwsze, nie mogę być Aleksandrem I, skoro nie było Aleksandra II. Dopóki nie pojawi się Aleksander II, to jestem Aleksandrem bez liczby porządkowej. Po drugie, artykuł o Aleksandrze I jest o kimś innym ;)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk von Baden
dyplomata zagraniczny
Posty: 90
Rejestracja: 12 lip 2022, 23:50
NIM:
Lokalizacja: Karlsruhe
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Fryderyk von Baden »

Aleksander pisze: 23 sty 2024, 18:50
Fryderyk von Baden pisze: 22 sty 2024, 23:04 Zaktualizowałem szablon królów Dreamlandu na micropedii: https://wiki.mikronacje.info/Szablon:Król_Dreamlandu
Dwie uwagi. Po pierwsze, nie mogę być Aleksandrem I, skoro nie było Aleksandra II. Dopóki nie pojawi się Aleksander II, to jestem Aleksandrem bez liczby porządkowej. Po drugie, artykuł o Aleksandrze I jest o kimś innym ;)
Numeracja wzięta z jednego z poprzednich postów. Zaraz poprawię.
Co do tego, że link prowadzi do innego Aleksandra I, to wynika to z braku artykułu o królu Aleksandrze. Ale to nadrobimy w najbliższym czasie. :D ;)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Aleksander »

Dziękuję za korektę i podziwiam zaangażowanie!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wydaje mi się, że docenianie jest bardziej dreamlandzkie aniżeli podziwianie.
Awatar użytkownika
Fryderyk von Baden
dyplomata zagraniczny
Posty: 90
Rejestracja: 12 lip 2022, 23:50
NIM:
Lokalizacja: Karlsruhe
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Fryderyk von Baden »

Co nieco pododawałem tam do artykułów, jak również potworzyłem kilka artykułów o władcach, którzy dotychczas nie mieli swoich artykułów. :)
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Robert II Fryderyk - 11 Król Dreamlandu. Panował od XII 2018 roku do VII 2019 roku.

Wybrany na tron przez konwent królów-seniorów, również jako kandydat zagraniczny. Wcześniej także Książę Sarmacji. Jego wstąpienie na tron spotkało się ze społecznym oporem na bezprecedensową skalę; pojawiły się nawoływania do likwidacji sukcesji dynastycznej i ograniczenia ustrojowej roli monarchy, a Parlament Królewski uchwalił wypowiedzenie posłuszeństwa królowi. Z czasem zyskał jednak zaufanie przynajmniej części społeczeństwa, a uchwała została przez parlament potępiona. Zarazem jednak doszło do spadku aktywności samego króla. Kryzysowa sytuacja skłoniła Roberta Fryderyka do ogłoszenia stanu klęski aktywnościowej i zwołania rady konstytucyjnej, która jednak nie podjęła działania.
Maciej I, były władca Dreamlandu. Powołany na tron został przez Roberta Fryderyka, jako jeden z nielicznych możliwych kandydatów. Po tygodniowym panowaniu zdecydował się na abdykację. Jego panowanie jest najkrótszym w dziejach Dreamlandu. Rządy tego władcy przez wzgląd na jego krótkie panowanie, niczym wielkim się nie zasłużyły.
Maciej II - król Dreamlandu. Panował od lipca 2019 roku do listopada 2020 roku. Zakończył stan klęski aktywnościowej, ogłoszony jeszcze przez Roberta Fryderyka, przywracając normalne funkcjonowanie Królestwa. Pogarszający się stan państwa skłaniał go jednak z czasem do bardziej osobistego sterowania sprawami publicznymi. W marcu 2020 r. ogłosił kolejny stan klęski, który tym razem doprowadził do reformy konstytucyjnej i uchwalenia obowiązującej Konstytucji Królestwa Dreamlandu. Maciej II poświęcał szczególną uwagę zagadnieniom polityki zagranicznej, przede wszystkim negocjując akces Królestwa do Unii Niepodległych Państw, jak również animował działalność narracyjną i naukową. Panowanie tego władcy można zaliczyć jako udane, choć nie obyło się podczas niego także pewnych zawirowań, problemów, czy końcowego kryzysu.
Ja rozumiem, że można nie być świadkiem jakiejś historii i znać ją tylko z kilku postów forumowych, rozumiem, że mirkopedia to zabawa podobnie jak mirkonacje, ale zerżnięcie zalążka opisu panowania danego władcy od Alfreda oraz dopisanie dwóch zdań od siebie, które nacechowane są opinią autora, w dodatku podpartą brakiem własnej wiedzy nie powoduje, że ktoś czytający mikropedię może się z niej czegoś sensownego dowiedzieć.

Szanowny to już wie - wystarczy spojrzeć na artykuł na mirkopedii, który napisał o samym sobie.
https://wiki.mikronacje.info/Friedrich_von_Baden

Nie wiem natomiast co Szanowny chciał osiągnąć tymi artykułami? Na UK za takie "prace naukowe" dawaliśmy zazwyczaj pałę z kolorową adnotacją do kajetu.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Fryderyk von Baden
dyplomata zagraniczny
Posty: 90
Rejestracja: 12 lip 2022, 23:50
NIM:
Lokalizacja: Karlsruhe
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Fryderyk von Baden »

Maciej II pisze: 25 sty 2024, 21:12
Robert II Fryderyk - 11 Król Dreamlandu. Panował od XII 2018 roku do VII 2019 roku.

Wybrany na tron przez konwent królów-seniorów, również jako kandydat zagraniczny. Wcześniej także Książę Sarmacji. Jego wstąpienie na tron spotkało się ze społecznym oporem na bezprecedensową skalę; pojawiły się nawoływania do likwidacji sukcesji dynastycznej i ograniczenia ustrojowej roli monarchy, a Parlament Królewski uchwalił wypowiedzenie posłuszeństwa królowi. Z czasem zyskał jednak zaufanie przynajmniej części społeczeństwa, a uchwała została przez parlament potępiona. Zarazem jednak doszło do spadku aktywności samego króla. Kryzysowa sytuacja skłoniła Roberta Fryderyka do ogłoszenia stanu klęski aktywnościowej i zwołania rady konstytucyjnej, która jednak nie podjęła działania.
Maciej I, były władca Dreamlandu. Powołany na tron został przez Roberta Fryderyka, jako jeden z nielicznych możliwych kandydatów. Po tygodniowym panowaniu zdecydował się na abdykację. Jego panowanie jest najkrótszym w dziejach Dreamlandu. Rządy tego władcy przez wzgląd na jego krótkie panowanie, niczym wielkim się nie zasłużyły.
Maciej II - król Dreamlandu. Panował od lipca 2019 roku do listopada 2020 roku. Zakończył stan klęski aktywnościowej, ogłoszony jeszcze przez Roberta Fryderyka, przywracając normalne funkcjonowanie Królestwa. Pogarszający się stan państwa skłaniał go jednak z czasem do bardziej osobistego sterowania sprawami publicznymi. W marcu 2020 r. ogłosił kolejny stan klęski, który tym razem doprowadził do reformy konstytucyjnej i uchwalenia obowiązującej Konstytucji Królestwa Dreamlandu. Maciej II poświęcał szczególną uwagę zagadnieniom polityki zagranicznej, przede wszystkim negocjując akces Królestwa do Unii Niepodległych Państw, jak również animował działalność narracyjną i naukową. Panowanie tego władcy można zaliczyć jako udane, choć nie obyło się podczas niego także pewnych zawirowań, problemów, czy końcowego kryzysu.
Ja rozumiem, że można nie być świadkiem jakiejś historii i znać ją tylko z kilku postów forumowych, rozumiem, że mirkopedia to zabawa podobnie jak mirkonacje, ale zerżnięcie zalążka opisu panowania danego władcy od Alfreda oraz dopisanie dwóch zdań od siebie, które nacechowane są opinią autora, w dodatku podpartą brakiem własnej wiedzy nie powoduje, że ktoś czytający mikropedię może się z niej czegoś sensownego dowiedzieć.

Szanowny to już wie - wystarczy spojrzeć na artykuł na mirkopedii, który napisał o samym sobie.
https://wiki.mikronacje.info/Friedrich_von_Baden

Nie wiem natomiast co Szanowny chciał osiągnąć tymi artykułami? Na UK za takie "prace naukowe" dawaliśmy zazwyczaj pałę z kolorową adnotacją do kajetu.
Artykuły zrobiłem w oparciu o dostępne już informacje, które znalazłem na forum. Ma szanowny rację, że to za mało i należy to co jest rozszerzyć. Zaraz po zdobyciu większej ilości wiedzy o danym królu, oraz kilku grafik, jak np. herby, rozszerzę już zrobione artykuły.
Co do artykułu, który pisało się o samym sobie, no to wiadomo, że wiem jaką historię pozainternetową, czy też narracyjną wymyśliłem dla mojej postaci, także dlatego moze nie od razu ale też w etapach, zrobiłem ten artykuł. Także prace trwają, a przez wzgląd na poziom trudności tak wielkiego zadania jak zrobienie kilku artykułów o władcach, będzie to wymagało czasu, cierpliwości, oraz poświecenia temu większej uwagi. Przepraszam za złe zabranie się do tej roboty i pewnie złe wrażenie jakie zrobiłem tymi moimi ruchami. Po prostu chciałem zasygnalizować, że już coś ruszyło do przodu i powoli będę robił to dalej, konsekwentnie do końca. Jeśli moje działania lub słowa uraziły Was, to przepraszam. Nie to było moją intencją.
Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Królowie Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Nie jestem urażony, zresztą co tam sobie prywatnie o Szanownym uważam, nie ma tutaj większego znaczenia.

Nawet stworzenie jakiegoś zalążka artykułu wymagałoby użycia odpowiedniego szablonu, patrząc na historię Szanownego editów mirkopedycznych, wydaje mi się, że ta koncepcja nie jest Szanownemu jakoś bardzo obca.

Po prostu głośno myślę, czy my mamy klaskać ze załzawionymi oczami, bo Szanowny w błędnym poczuciu samozadowolenia prezentuje nam dzieła... nurtu sarmackiego?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości