Powspominajmy

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
NIM: 430209
user_herb: k14
Kontakt:

Powspominajmy

Post autor: Karolina Aleksandra »

Tak mi się właśnie nasunęło na myśl, że moje pierwsze wspomnienie z Królestwa Dreamlandu wiąże się z listą dyskusyjną, która niegdyś była głównym środkiem komunikacji w mikronacjach. Starsi stażem niż ja pamiętają czasy modemów, gdy włączało się internet, ściągało wszystkie maile i wyłączało pośpiesznie modem, aby przypadkiem nie naliczał opłat, a wiadomości czytało się w trybie offline.

Ja jestem jednak za młoda na takie wspomnienia, ale pamiętam, że swojego czasu jako obywatelka KS nabrałam chęci bycia obieżyświatem i pozapisywałam się na listy dyskusyjne kilku krajów, w tym KD czy KSch. Wszędzie mi się udało dostać, tylko w Dreamlandzie zatrzymał mnie na granicy żandarm ówczesny Minister Spraw Zagranicznych, Marcus von Estreicher, i oświadczył, że albo muszę podać swój NIM, albo wyjaśnić dlaczego jako obywatelka obcego państwa miałabym mieć wstęp na Listę Dyskusyjną Królestwa Dreamlandu.

Zastanowiłam się, poczułam się trochę potraktowana jak szpieg i w sumie nie bardzo mi się chciało tłumaczyć z tego, że chciałam po prostu poczytać, jaką inni mają perspektywę na wirtualną państwowość… I w sumie to założyłam NIM. Pytań dalszych – o dziwo – nie było. Widocznie założenie NIM-u automatycznie sprawiło, że przestałam być szpiegiem.

A jakie jest Wasze pierwsze wspomnienie z granicy dreamlandzkiej?

Karolina Aleksandra, r.s.

Awatar użytkownika
Chamberlain
obywatel
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Powspominajmy

Post autor: Chamberlain »

Karolina Aleksandra pisze:
1 sie 2020, 17:57
ówczesny Minister Spraw Zagranicznych, Marcus von Estreicher, i oświadczył, że albo muszę podać swój NIM, albo wyjaśnić dlaczego jako obywatelka obcego państwa miałabym mieć wstęp na Listę Dyskusyjną Królestwa Dreamlandu.
Przypomniało mi to o pewnej wątpliwości, którą przed tygodniem podzieliłem się z JKW Alfredem. Czy nastąpiły jakieś zmiany w procedurze rejestracji na forum dyskusyjne? Bo od bardzo długiego czasu nie rejestruje się nikt nowy, co jest absolutnym ewenementem, a z relacji ludzi spoza KD wiadomo, że ktoś nawet chciał i próbował, a nie mógł. Czy filtr antykarbiakowy nie podciął nam gałęzi, na której siedzimy?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
NIM: 430209
user_herb: k14
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra »

Prawdę mówiąc, nie mam dostępu do panelu administracyjnego, więc ciężko mi się wypowiadać w temacie, ale faktycznie z jakiś miesiąc czy dwa temu ktoś do mnie pisał na maila z pytaniem, bo nie mógł się zarejestrować na forum. Przekierowałam temat do JKM Macieja II, który stwierdził, że ten konkretny użytkownik nigdzie nie widnieje - tj. nie wyglądało na to, żeby próbował się rejestrować - z tego, co pamiętam przynajmniej.

Ale rzeczywiście jeśli to dłużej się utrzymujący trend, to ktoś mógłby to może sprawdzić?

Karolina Aleksandra

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
NIM: 591374
Kontakt:

Post autor: Maciej II »

Tak jakiś czas temu było. JKW Alfred ustawił filtr CAPTCHA, w sposób, który uniemożliwiał rejestrację kogokolwiek poza botem, zostało to zmienione na dwa oczywiste i doskonale widoczne pytania z zakresu samego Dreamlandu.

Awatar użytkownika
Chamberlain
obywatel
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Post autor: Chamberlain »

Maciej II pisze:
2 sie 2020, 14:16
Tak jakiś czas temu było. JKW Alfred ustawił filtr CAPTCHA, w sposób, który uniemożliwiał rejestrację kogokolwiek poza botem, zostało to zmienione na dwa oczywiste i doskonale widoczne pytania z zakresu samego Dreamlandu.
Widzę, że pytanie brzmi: Kto jest królem Dreamlandu? Może wpisują po prostu Maciej i system się gubi? Mała litera? Może coś prostszego? Stolica Polski? Może przeceniamy możliwości randomowych użytkowników forum, którzy najpierw się próbują zarejestrowac, a dopiero potem szukają odpowiednich informacji?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
الوـس
Regent
NIM: 435954
user_herb: a13
Kontakt:

Post autor: الوـس »

Chamberlain pisze:
4 sie 2020, 17:06
Widzę, że pytanie brzmi: Kto jest królem Dreamlandu? Może wpisują po prostu Maciej i system się gubi? Mała litera? Może coś prostszego? Stolica Polski? Może przeceniamy możliwości randomowych użytkowników forum, którzy najpierw się próbują zarejestrowac, a dopiero potem szukają odpowiednich informacji?
Dlatego dobre pytanie byłoby po pierwsze dość oczywiste, a po drugie wymagałoby użycia li tylko cyfr. Np. kiedy miała miejsce bitwa pod Azincourt? Odpowiedź na to pytanie wymaga poszukania informacji w internecie, ale pozwoli nam odsiać leniwych głąbów, którzy nie potrafią samodzielnie zdobywać informacji.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta ë Kòmùdny
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
NIM: 591374
Kontakt:

Post autor: Maciej II »

Chamberlain pisze:
4 sie 2020, 17:06
Maciej II pisze:
2 sie 2020, 14:16
Nie gubi się, ponieważ pośród możliwych odpowiedzi, o ile pamiętam, wkleiłem także Macieja. :)

Natomiast wcześniej jedynym pytaniem, było pytanie o datę powstania Dreamlandu, ale zaraz zaspamowały nas boty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”