Opcja Konserwatywna

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Opcja Konserwatywna

Post autor: Stanisław Dmowski »

Kochani,

pozwolę sobie na początek przytoczyć swoją krótką historię partyjną. Po swoim przybyciu do Dreamlandu współtworzyłem prawicowe, antykrólewskie ugrupowanie Towarzystwo Egenberg. W tym czasie toczyliśmy boje o wybór Casimira Oranje na premiera oraz strącenie z rządowego krzesła Williama Chamberlaina, prawej ręki króla Alfreda. Po sierpniu 2018 stworzyłem wraz z niedobitkami TE gabinet, który przetrwał do grudnia 2018 przeprowadzając kraj przez okres stagnacji i ubytku obywateli. w styczniu 2019 sformowałem konfederację alizońską, quasi-partię, która zdominowała parlament w początkach roku i pozwoliła królowi Robertowi Fryderykowi przetrwać burzliwą krytykę oraz niechęć. Do działalności powróciłem na jesień 2019, formując partię regionalną SPN, skupioną na potrzebach Scholandii, okazał się to jednak nietrafiony strzał, z powodu osłabienia prowincji także i partia ją wspierająca musiała być skazana na porażkę.

To będzie chyba ostatnia próba działalności partyjnej, jako że czas ku temu sprzyja. Alfredyzm znów podnosi swój łeb i trzeba dać mu odpór, zdecydowaną i solidną krytykę. Odrodziła się Partia Republikańska to i siły jej przeciwne muszą wyleźć na powierzchnię i odebrać smak życia liberałkom.

Opcja Konserwatywna, to jest właśnie odpowiedź, na alfredystów, na komunistów, którzy jeszcze gdzieniegdzie pełzają. Musimy zapełnić lukę, która została po formacjach wittowskich, zapełnić ją siłą, która rzeczywiście będzie mieć szansę na rządy i pchnięcie kraju w dobrą stronę.

Dlaczego konserwatywna? Dlatego, że zawsze w swoich działalnościach dreamlandzkich krążyłem po orbicie poglądów prawicowych. Przeciwnicy nazywają to populizmem a my po prostu cieszymy się, że nasze propozycje kocha lud, zwykły człowiek dreamlandzki. Ktoś proponował, by wziąć na sztandar nazwy partii monarchizm. Mamy przywiązanie do tradycji królewskiej w Dreamlandzie, nie pozwolimy na jej likwidację, ale jednocześnie nie damy się zamknąć w ślepym popieraniu wszystkiego tego, co wyjdzie z pałacu.

Rzucam na stół krótką wizję poglądową, każdy, kto identyfikuje się z niniejszymi punktami, może zgłaszać chęć dołączenia do formacji:

1. Polityka zagraniczna - umiarkowany izolacjonizm, nie zapominamy jednak, że kraj musi dbać o swoje interesy, strzec swojej niepodległości, nie pozwalać na rozrost stref wpływów państw nam niesprzyjających, utrzymanie obecnych sojuszy, o ile przynoszą one wymierne korzyści państwu, szukanie nowych partnerów

2. Polityka wewnętrzna - silna władza rządu, propaganda przywiązania do państwa, tradycji monarchicznej i kultury dyskusji, poparcie dla wprowadzenia systemu lennego i promowanie rozwoju samorządności
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Aleksander »

Zgłaszam akces. Czas wychynąć nos zza progu mojej zimowej posiadłości w Wielkiej Łososiowej.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Maciej II »

Opcja konserwatywna mówiąca, że jest monarchistyczna i zarazem stająca za ograniczaniem roli monarchy. Ani to konserwatyzm ani monarchizm. Prawica? W jakim sensie? Bo propaganda przywiązania do państwa? Czy izolacjonizm? Umiarkowany izolacjonizm czyli poszukiwanie nowych partnerów zagranicznych? Silny rząd czy tradycja monarchiczna? Monarcha jako kukła rządu? Nie bardzo zresztą wiadomo o co chodzi, bo program został ograniczony do dwóch dość krótko i kontradyktoryjnie opisanych punktów i reszty należy się domyślać z tego co mówi JE Premier w budynku PK.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Stanisław Dmowski »

Maciej II pisze: 31 mar 2020, 22:12 Opcja konserwatywna mówiąca, że jest monarchistyczna i zarazem stająca za ograniczaniem roli monarchy. Ani to konserwatyzm ani monarchizm. Prawica? W jakim sensie? Bo propaganda przywiązania do państwa? Czy izolacjonizm? Umiarkowany izolacjonizm czyli poszukiwanie nowych partnerów zagranicznych? Silny rząd czy tradycja monarchiczna? Monarcha jako kukła rządu? Nie bardzo zresztą wiadomo o co chodzi, bo program został ograniczony do dwóch dość krótko i kontradyktoryjnie opisanych punktów i reszty należy się domyślać z tego co mówi JE Premier w budynku PK.
Nie powiedziałem, że jestem monarchistą i z tekstu to też nie wynika. Była oczywiście propozycja wzięcia na sztandar doktryny monarchistycznej, jednak pomysł ten porzuciłem. Osobiście nie lubię zamykać się w sztywnych istniejących ideologiach, wybierając z nich to co dobre. Cieszę się, że JKM dobrze przyjął nasz program.
الوـس pisze: 31 mar 2020, 22:06 Zgłaszam akces. Czas wychynąć nos zza progu mojej zimowej posiadłości w Wielkiej Łososiowej.
Na dniach dopełni się formalności...
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Maciej II »

Nie wiem czy dobrze przyjąłem, mam swój.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Konstantin Wolframovich
Posty: 101
Rejestracja: 12 lis 2018, 06:36
NIM: 689878
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Konstantin Wolframovich »

Popieram utworzenie takiego bądź jakiego kolwiek innego bytu, jako przeciwwagi. Ciekaw jestem, ilu osobom, faktycznie takie postulaty pasują, popierają, a ilu będzie traktowało ów postulaty, za przeciwieństwo swoich myśli, poglądów. Mam również nadzieje, na faktyczną realizację opcji konserwatywnej oraz burzliwą, choć przyjazną walkę, pomiędzy tą myślą, ugrupowaniem a inną grupą, partią. Dobrze byłoby zobaczyć dyskusje, na temat słuszności swoich poglądów, na przykład w parlamencie, czy gdzie kolwiek indziej.
/-/ por. Konstantin Wolframovich
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Maciej II pisze: 31 mar 2020, 22:12 Opcja konserwatywna mówiąca, że jest monarchistyczna i zarazem stająca za ograniczaniem roli monarchy. Ani to konserwatyzm ani monarchizm. Prawica? W jakim sensie? Bo propaganda przywiązania do państwa? Czy izolacjonizm? Umiarkowany izolacjonizm czyli poszukiwanie nowych partnerów zagranicznych? Silny rząd czy tradycja monarchiczna? Monarcha jako kukła rządu? Nie bardzo zresztą wiadomo o co chodzi, bo program został ograniczony do dwóch dość krótko i kontradyktoryjnie opisanych punktów i reszty należy się domyślać z tego co mówi JE Premier w budynku PK.
Właśnie niby trochę mi to bliskie, ale takie niejednoznaczne, krótkie i sprzeczne miejscami. Chociażby ta polityka zagraniczna. "Dobra, Królestwo musi dbać o swoje strefy wpływów... ale bez przesady. Izolujemy się... no ale poza obecnymi sojuszami warto poszukać jakiś nowych. Jakby Szanowny rzucał hasełka to jeszcze, ale jak już się nawet hasła kupy nie trzymają to za bardzo nie wiem co to ma być.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Stanisław Dmowski »

Konstantin Wolframovich pisze: 1 kwie 2020, 23:30 Popieram utworzenie takiego bądź jakiego kolwiek innego bytu, jako przeciwwagi. Ciekaw jestem, ilu osobom, faktycznie takie postulaty pasują, popierają, a ilu będzie traktowało ów postulaty, za przeciwieństwo swoich myśli, poglądów. Mam również nadzieje, na faktyczną realizację opcji konserwatywnej oraz burzliwą, choć przyjazną walkę, pomiędzy tą myślą, ugrupowaniem a inną grupą, partią. Dobrze byłoby zobaczyć dyskusje, na temat słuszności swoich poglądów, na przykład w parlamencie, czy gdzie kolwiek indziej.
Cieszę się, zapraszam do działalności.

Właściwie to trochę się uśmiechnąłem na tą krytykę, program OK jest praktycznie tożsamy z polityką, do jakiej zobowiązywała się Konfederacja Alizońska. A król do niej swego czasu przynależył. To swobodna ścieżka mojej myśli, konglomerat poglądów, którym zawsze hołdowałem (uznawać ustrój, który się zastało, propagować pozycję rządu i parlamentu, okraszać to narracją konserwatyzmu, prawicy, popierać samorządność). Wysłowione co do literki statuty i programy w większości pozostają niezrealizowane :)
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Podpis pod KA jeszcze pamiętam i byłem wtedy zwolennikiem wypróbowania RIIF jako monarchy nim zaczniemy po nim jechać z góry na dół, ale nie łączyłbym tego z niesamowicie szerokim i konkretnym programem politycznym.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Alfred »

Stanisław Dmowski pisze: 31 mar 2020, 22:01 Odrodziła się Partia Republikańska to i siły jej przeciwne muszą wyleźć na powierzchnię i odebrać smak życia liberałkom.
Jestem głęboko zasmucony nazwaniem mnie „liberałkiem”. Sądziłem, że w tym kraju są jeszcze jakieś świętości i moje zasługi dla dreamlandzkiego zamordyzmu nie będą podważane. @Miś, czy Ty też uważasz, że jestem liberalny?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Aleksander »

Alfred Posępny Masakrator. W tym miejscu podrzucę, że w pracy nazywają mnie krwawym Aleksandrem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Maciej II »

Hm, działalność KA pamiętam jedynie z tego, że jej de facto nie było, co do poglądów, to nie wiem na ile moje poglądy były wtedy zbieżne z sygnatariuszami Alizonu, poza faktycznie daniem szansy Robertowi II Fryderykowi, ostatecznie nie zdołaliśmy niczego dokonać przed upadkiem.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Andrzej »

Alfred pisze: 2 kwie 2020, 15:49
Stanisław Dmowski pisze: 31 mar 2020, 22:01 Odrodziła się Partia Republikańska to i siły jej przeciwne muszą wyleźć na powierzchnię i odebrać smak życia liberałkom.
Jestem głęboko zasmucony nazwaniem mnie „liberałkiem”. Sądziłem, że w tym kraju są jeszcze jakieś świętości i moje zasługi dla dreamlandzkiego zamordyzmu nie będą podważane. @Miś, czy Ty też uważasz, że jestem liberalny?
Prędzej byłbyś libertine niż liberal xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Maciej II »

Libertard?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Życzę powodzenia nowemu ugrupowaniu. Może założenia i są ogólne, ale wierzę w to że sama partia z czasem się rozbuduje.

Powodzenia
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jarek Wawrzyniak pisze: 5 kwie 2020, 14:44 Życzę powodzenia nowemu ugrupowaniu. Może założenia i są ogólne, ale wierzę w to że sama partia z czasem się rozbuduje.

Powodzenia
Ufamy, że dołączycie :)

W najbliższych dniach spróbujemy zorganizować kongres partii, będzie się działo. W międzyczasie zlecone zostały prace nad materiałami wyborczymi.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Opcja Konserwatywna

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Czas pokaże. Ale czy dołączę czy nie to wesprę dobre inicjatywy partii a wiem że takowych nie zabraknie.
Jarosław von Wawrzyniak>>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości