Nowa Biblioteka im. świętej Róży

https://www.dreamland.net.pl/roza/
Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 1264
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Maciej II » 8 lut 2020, 11:24

Szanowni,

Cieszę się, że nowy rektor podejmuje działania rozbudowujące UKD, jestem mu za to niezwykle wdzięczny i liczę na kontynuację i intensyfikację działań podbudowujących naukowe dziedzictwo Królestwa.

Przy okazji tych działań, zwracam uwagę Jego Magnificencji na trącącą już nieco myszką Bibliotekę im. św. Róży. Myślę, że byłoby wskazane nieco unowocześnić i uzupełnić ten zasób - tworząc z niego, oprócz dotychczasowej części czysto księgozbiorczej, również swoiste archiwum i encyklopedię dziejów Królestwa (a może nawet słownik języka surmalajskiego?), a więc coś na wzór połączonych Neue Nationalbucherei oraz Encyklopedii Wandejskiej, z jednej strony z dość dużą otwartością na tworzenie nowych wpisów przez każdego zainteresowanego użytkownika, a z drugiej - z utrzymywaniem pewnego poziomu, egzekwowanego przez rektorat.

Podstawą takiej modernizacji jest oczywiście dobranie odpowiedniego engine'u do postawienia Nowej Biblioteki. Rozejrzałem się nieco po dostępnych opcjach i przedstawiam tu moje propozycje:

Mój zdecydowany faworyt - https://www.dokuwiki.org/dokuwiki - ponoć najprostszy w instalacji, a zarazem wyzbyty niepotrzebnych dodatków. https://www.dokuwiki.org/plugin:authphpbb3 daje również dość ułatwioną możliwość integracji z logowaniem przez konto na forum

https://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki - oryginalny silnik wikipedii - moim zdaniem nieco overkill dla naszych potrzeb, niemniej jednak dodaję do rozpiski z obowiązku kronikarskiego

https://www.drupal.org - bardzo potężny silnik dający możliwość postawienia również czegoś na kształt wikipedii, tyle wiem, nie jestem zbyt techniczny, ale zdaje mi się, że jest to dość trudna zabawa

https://tiki.org/HomePage - kolejny silnik "wikipediowy" - no clue, być może lepszy w czymś niż wszystkie pozostałe opcje.

Pozostawiam tutaj miejsce do dyskusji, z pewnym oczkiem w kierunku bardziej cywilizowanego w tych kwestiach bratniego narodu wandejskiego. Co byłoby najlepszą opcją Waszym zdaniem?

(-) M2, r.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Premier Rządu Królewskiego
Posty: 1660
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb:
Kontakt:

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Robert II Fryderyk » 9 lut 2020, 18:46

Dobry pomysł. Jednocześnie świetna okazja by Bibliotekę rozbudować i uczynić z niej też źródło materiałów dla studentów.
Robert II Fryderyk, r. s.
Premier Rządu Królewskiego
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Polyna
Posty: 1152
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Polyna » 9 lut 2020, 20:20

TFW znalazłam ten temat słuchając Viki Gabor.
Maciej II pisze:
8 lut 2020, 11:24
Pozostawiam tutaj miejsce do dyskusji, z pewnym oczkiem w kierunku bardziej cywilizowanego w tych kwestiach bratniego narodu wandejskiego. Co byłoby najlepszą opcją Waszym zdaniem?
Hell I know. Jedyne co wiem, to to, że żaden z systemów wiki nie nadawał się do wandejskiego use case (PmWiki była najbliższa potrzebom, ale to są zupełnie inne potrzeby niż wasze), więc sami musicie przetestować różne systemy.

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1475
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Stanisław Dmowski » 11 lut 2020, 11:46

Chociaż szata graficzna obecnej Biblioteki podoba mi się, warto czasem pokusić się o coś jeszcze lepszego. Jeśli dojdzie do renowacji, oferuję się do pomocy przy uzupełnianiu księgozbioru i haseł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblioteka im. Świętej Róży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości