Nordawizja 2020 - relacja

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Henryk Wespucci
Posty: 53
Rejestracja: 23 kwie 2016, 16:38
NIM:
Lokalizacja: Almera
Kontakt:

Nordawizja 2020 - relacja

Post autor: Henryk Wespucci »

Na ekranach dreamlandzkich telewizorów pojawiło się logo Volkiańskiej Telewizji Proletariackiej, które po chwili zmieniło się w planszę ŁĄCZYMY Z ANATER. Po zobaczeniu intra Nordawizji 2020 (motyw przewodni to ten z Mody na Sukces), oraz migawki z poprzedniej edycji mówić zaczął do telewidzów lektor, a właściwie komentator. W międzyczasie kilku sekundowy komunikat, że sponsorem głównym relacji z Nordawizji 2020 są Winnice van der Pohl.

- Dobry wieczór Dreamland. Nazywam się Andrzej Bochenek i będę miał przyjemność komentować dla Państwa Konkurs Piosenki Nordackiej - Nordawizja 2020 w Anater. Będę dla państwa relacjonował i komentował to, co dzieje się w Anater. A dzieje się bardzo dużo! Konkurs poprowadzą Hans Kreisler i niezastąpiona Agnieszka Mazur. Rok temu konkurs nie odbył się, ze względu na liczne zawirowania wewnątrz Federacji Nordackiej. Dlatego też tym bardziej cieszymy się, że teraz możemy gościć w Anater. Miasto położone w Egvallandzie, dawnej Winkulii jest kolebką egvallandzkiej demokracji. W jednej z największych sal kongresowych w kraju odbywa się koncert współorganizowany przez Volkiańską Telewizję Proletariacką oraz Telewizję Winkulijską. Do tego dodajmy, że pomysłodawcą całego konkursu jest Fundacja Pozytywnego Nakręcania Kultury Nordackiej - mówił Andrzej.

Tymczasem, po części rozpoczynającej, gdzie prowadzący ględzili bez celu o tym, jaki jest cel i ogółem, czas przyszedł na coś znacznie lepszego, Andrzej znów mógł się odezwać.

- Czas teraz na Bialenię. Kraj reprezentuje Baji Mali Knidż. Wraz z piosenką - Oj Alija Alija but it's synthwave wprowadzą niezapomniany nastrój. Proszę, przy słuchaniu piosenki zwrócić uwagę, jak często będzie powtarzać się wołanie "Oj Alija Alija", chyba wyraźnie widać że ta piosenka przypłynęła do nas z Wolnogradu. Posłuchajmy.
Po zejściu ze sceny natychmiast pojawiła się zapowiedź kolejnego występu, tym razem volkiańskiego. Andrzej znów skorzystał z kilku wolnych chwil i zaczął ględzić do mikrofonu, bo w sumie za to mu płacą.

- Proszę zwrócić uwagę na te przestery! Wspaniała propozycja. A teraz czas na Volkian, zwycięzcę poprzednika Nordawizji - Uniowizji. Tym razem prezentacja w iście rapowym stylu. Powstała przy udziale Eustachego PlayStation, krewnego Leszka Roskoharda, który to pewnego dnia na serwerze discord postanowił powiedzieć posłowi Novakowi, co o nim myśli. Szybko piosenka, jaka z tego wyszła stała się hitem nie tylko w Volkianie a całej Federacji Nordackiej. Po Muratyce jest pretendentem do wygrania konkursu.
C.D.N.
(-) Henryk Wespucci

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości