[WYSTĄPIENIE] Podsumowanie pewnej epoki

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

[WYSTĄPIENIE] Podsumowanie pewnej epoki

Post autor: Aleksander »

Obrazek
Wysoka Izbo,
Wasza Królewska Mość,
Wielebny Marszałku,
Kuleżanki i kuledzy,
ponieważ kampania wyborcza zaczyna się mieć z wolna ku początkowi, to i wypada nakreślić kilka słów. Coś w rodzaju swoistego epilogu mojej dwukadencji. Będąc człowiekiem przyzwyczajonym do ładnego formatowania tekstu pozwolę sobie w tym miejscu odnieść do jednego z zarzutów jednego z kandydatów na mojego następce. Donikąd nie uciekłem. Trwam nadal w oczekiwaniu na zmianę warty. Dymisja, jako wprost wynikająca z prawa do swobody wyboru pracy i swobody rozwiązania stosunku pracy przez pracownika, jest moim osobistym prawem, jak zresztą każdego człowieka. Zarzut ucieczki jest zatem chybiony zwłaszcza, że w dalszym ciągu sprawnie wykonuję swoje obowiązki.

Ale nie o rozwiewanie deluzyjnych stwierdzeń niedawnych przeciwników politycznych się przecież rozchodzi. Gdy obejmowałem ten urząd, Królestwo Dreamlandu było w rozsypce. Zasadniczo byłem jedynym kandydatem na urząd premiera w wyborach moją elekcję poprzedzających. Spory polityczne jak i polityka w ogóle nie istniały. Zasadniczo byliśmy jak ktoś, kto mając przerzuty do mózgu po prostu czeka na kojący uścisk śmierci. Dopływ nowych na forum był minimalny. Nasza polityka zagraniczna nie istniała.

Minęły dwie kadencje i z pewną satysfakcją pozwolę sobie zauważyć, że jesteśmy w dużo lepszym położeniu, niż osiem miesięcy temu. Dość powiedzieć, że przetrwanie dwóch kadencji na swoim stanowisku to już samo w sobie jest sukcesem. Dość jednak dodać, że przez te dwie kadencje udało się uniknąć kontrowersji takich jak przy banicji byłego już obywatela czy nieaktywności samego premiera przez całą kadencję i związanych z tym przedterminowymi wyborami.

Zostawiam wam Dreamland w dobrym stanie. Pojawiła się oś sporu politycznego. Powstała pierwsza od bardzo dawna partia polityczna. W tych wyborach startuje aż trzech kandydatów. Co więcej, dzięki reformie systemu nadawania obywatelstwa również nowi mieszkańcy zmuszeni są do aktywności już na początku swojej dreamlandzkiej przygody, co już daje całkiem dobre rezultaty. Również sprawa Awary znajduje się bliżej swojego szczęśliwego finału, niż kiedykolwiek wcześniej. Stworzyliśmy blok państw życzliwie nastawionych do naszego punktu widzenia.

Nie mogę również zapomnieć o sprawnej administracji. Jakkolwiek jest to rutyna życia codziennego, która nie porywa zwykłego wyborcy, to i na tym polu nie tylko udało się uniknąć kontrowersji, ale wręcz, czego modelowym przykładem była sprawa de la Spasarana, udało się sprawnie wyeliminować zagrożenie dla Dreamlandu. Podkreślić należy, że wszystko to nastąpiło w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa, bez kreatywnej, alfredowskiej koncepcji wykładni prawa.

To była ciekawa przygoda. Jednakże każdy powinien wiedzieć, kiedy jest czas, by ze sceny zejść niepokonanym. Swojemu następcy pozostaje mi życzyć udanego i owocnego urzędowania. A pozostałych współobywateli namawiam, by poszli do urn.
(-) Premier Królestwa Dreamlandu
A. de la Ciprofloksja
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Podsumowanie pewnej epoki

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

الوـس pisze: 8 gru 2019, 16:09
Obrazek
Wysoka Izbo,
Wasza Królewska Mość,
Wielebny Marszałku,
Kuleżanki i kuledzy,

Co więcej, dzięki reformie systemu nadawania obywatelstwa również nowi mieszkańcy zmuszeni są do aktywności już na początku swojej dreamlandzkiej przygody, co już daje całkiem dobre rezultaty. Również sprawa Awary znajduje się bliżej swojego szczęśliwego finału, niż kiedykolwiek wcześniej. Stworzyliśmy blok państw życzliwie nastawionych do naszego punktu widzenia.

Nie mogę również zapomnieć o sprawnej administracji.

To była ciekawa przygoda. Jednakże każdy powinien wiedzieć, kiedy jest czas, by ze sceny zejść niepokonanym. Swojemu następcy pozostaje mi życzyć udanego i owocnego urzędowania. A pozostałych współobywateli namawiam, by poszli do urn.
(-) Premier Królestwa Dreamlandu
A. de la Ciprofloksja
Pozwoliłem sobie zostawić tę część wypowiedzi jako science-fiction, ale rozumiem natchnienie pisania zrodziło błąd.
Otóż ta dreforma nadawania obywatelstwa sprowadziła, jak dobrze pamiętam 5 obywateli. Jasne lepiej niż 0, ale i przed nią nowych przybywało. O aktywności nie wspominając gdy ona ogranicza się do napisania wniosku a następnie przysięgi. I by dalej nie powiedzieć że sami pomysłodawcy nie zrobili zrywy do wypowiedzi na temat samych wniosków. Bo czy ta rzekoma aktywność w innych tematach się uwidoczniła? Jakby zauważyć po przysiędze nastała cisza, więc gdzie ta rzekoma "aktywność"? Rozumiem dorabianie sobie rangi sukcesów, ale z tą dreformą to nie trafiłeś.

Sprawna administracja- żarcik się udał. 2 ministrów, z czego jeden nieaktywny, Robert jedyny i ty. No zlituj się, o jakiej administracji mówisz? A no i ty w 3 osobach, dobre naprawdę.

Szkoda że kończysz, naprawdę. Jest tego jeden powód- liczyłem że zdobędziesz 99,9% poparcia i zawiodłeś mnie.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Podsumowanie pewnej epoki

Post autor: RIIF »

Chcę gorąco podziękować za dotychczasową współpracę mojemu koledze premierowi. Historia nam świadkiem, że nie zawsze się dogadywaliśmy, ale tu w Dreamlandzie zawsze na Premiera Alusia mogłem liczyć. Dzięki i za to! Idziemy dalej!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Podsumowanie pewnej epoki

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jarek Wawrzyniak pisze: 8 gru 2019, 18:29 Otóż ta dreforma nadawania obywatelstwa sprowadziła, jak dobrze pamiętam 5 obywateli. Jasne lepiej niż 0, ale i przed nią nowych przybywało.

Jarku, ty uważasz, że procedura nadawania obywatelstwa ma wpływ na to, ilu przybyszy dojdzie do tej mikronacji? Naprawdę weź czasem się zastanów. Co by nie mówić, przybysze nie patrzą na to. Nowe ustawy przyczyniły się do wydłużenia czasu oczekiwania, utrudnienia nabycia obywatelstwa, ale z pewnością nie zatamowały napływu ludzi do kraju.

Szczęście Panie Premierze, że Pan nie uciekł. JKM skantował Was znów w sądzie i będziecie mogli dalej sobie fanzolić pod nosem. Stara klika, w kółko ci sami.

Ogólnie gdy czyta się te fragmenty typu "zostawiam kraj w dobrym stanie" to ma się wrażenie, że tu drugi Kazimierz Wielki wyrasta. Premier miał chyba taką zasluhe, że nie przeszkadzał aktywności obywatelskoej i w ten sposób pozwolił jako tako na podniesienie się z zastoju, taki Chamberlain to by kijem namachał i wszystko by się spieprzyło. Wypada podziękować mimo wszystko, trochę działań zostało wykonane, powodzenia!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Podsumowanie pewnej epoki

Post autor: Aleksander »

Stanisław Dmowski pisze: 11 gru 2019, 18:45Stara klika, w kółko ci sami.
Stara klika? Czyli kto? JKM Maciej II? Ponoć to ty go ściągnąłeś do Dreamlandu. JKW Robert II Fryderyk? Nasze relacje nazwałbym taktycznym paktem o nieagresji. A ja? Mnie wybrali obywatele. Dwukrotnie zresztą.

Do sądu się bynajmniej nie pcham. Chętnie bym to poletko oddał komuś innemu. Problem w tym, że nie ma komu. I na sędziego mianowali mnie także JKW Alfred oraz JKW Karolina Emilia. Ciężko raczej uznać, że JKW Alfred należał do tej samej kliki, do której ja należę. Zostałem powołany tylko dlatego, że mam odpowiednie przygotowanie do pełnienia tej funkcji. Co więcej żaden z moich oponentów nigdy nie podnosił zarzutu, że za moim powołaniem do sądu stały przesłanki inne, niż stricte merytoryczne.

Zachowujesz się jak typowy wyborca PiSu. W swojej świadomości masz się za jednostkę wybitną. Niestety inni nie podzielają tego poglądu, w konsekwencji czego stwierdzasz, że ci, którzy jakieś funkcje piastują, to zapewne dostali się tam po znajomości.
Stanisław Dmowski pisze: 11 gru 2019, 18:45Ogólnie gdy czyta się te fragmenty typu "zostawiam kraj w dobrym stanie" to ma się wrażenie, że tu drugi Kazimierz Wielki wyrasta.
Ogólnie, to mogłeś ten żart opowiedzieć w wersji: Aleksander Wielki wyrasta. To się nasunęło samo przez się, a ty to zjebałeś wstawiając jakiegoś Kazia.

I tak. Chociaż sam uważam, że mogłem zrobić więcej, to na tle moich poprzedników (ty, dwa razy Torkan, którego prywatnie bardzo lubię, czy Chamberlain) moja dwukadencja była czymś wybitnym. Nie dlatego, że ja jestem super. Dlatego, że wy nie zawiesiliście za wysoko poprzeczki ;-)
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości