[Biuletyn MSZ] Awara Południowa

Cykliczny biuletyn urzędowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Premier Rządu Królewskiego
Posty: 1628
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb:
Kontakt:

[Biuletyn MSZ] Awara Południowa

Post autor: Robert II Fryderyk » 9 wrz 2019, 18:37

W dniu dzisiejszym Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu odbył spotkanie w cztery oczy z Ministrem Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji JE Januszkiem von Hippogriffem-Pałaszem. Celem roboczego spotkania było przedłożenie sarmackiemu ministrowi propozycji Królestwa Dreamlandu dotyczącej uregulowania sprawy awarskiej.

Stanowisko Królestwa zostało wypracowane na podstawie propozycji przygotowanej przez MSZ, omówione w ramach Komitetu Spraw Zagranicznych przy znaczącym udziale Jego Królewskiej Mości Macieja II i JHW Alusia de la Ciprofloksji Premiera Rządu Królewskiego. W kolejnym kroku wypracowana tak propozycja została przedłożona najstarszym i najbardziej zaangażowanym przedstawicielom narodu scholandzkiego, i również wśród nich uzyskała akceptację.

Na tym etapie, proszę tu o zrozumienie, nie będę przedstawiał szanownym czytelnikom szczegółów propozycji, ale chcę podkreślić jej dwa ogromne atuty — pierwszy, że przyjęcie tej propozycji przez Sarmację pozwoli wygasić tlący się konflikt awarski raz na zawsze; drugi, że uzgodniona została także ze Scholandczykami, a co za tym idzie to pierwsza kompleksowa propozycja uwzględniająca zdanie mieszkańców Scholandii.

Propozycja ta spotkała się z ciepłym przyjęciem sarmackiego ministra, i zostanie przedstawiona przez niego na roboczym spotkaniu Rady Ministrów w Srebrnym Rogu, i podczas audiencji na Dworze Jego Książęcej Mości Piotra III Łukasza. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu pokłada ogromne nadzieje w rozpoczętych rozmowach. Mamy szansę osiągnąć trwały pokój i zbudować wytrzymały fundament pod przyszły rozwój stosunków z Sarmacją.
Robert II Fryderyk, r. s.
Premier Rządu Królewskiego
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuletyn MSZ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości