DREAMLAND NA DISCORDZIE — utworzony został nowy serwer Dreamlandu na Discordzie. W imieniu Jego Królewskiej Mości Macieja II mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Królestwa do przybycia na niego. Wystarczy kliknąć w ten link i gotowe. W razie problemów na serwerze łapcie Gwardię Królewską.

PRACE W DZIALE OGŁOSZEŃ URZĘDOWYCH — w dniu 11 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się prace porządkowe działu. Trwa sortowanie aktów prawnych do odpowiednich poddziałów. Docelowa struktura działu może ulec zmianie. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość. Termin zakończenia prac przewidziany jest najpóźniej na koniec sierpnia 2019 r.

OGŁOSZONO WYBORY PREMIERA RZĄDU — w dniu 11 sierpnia 2019 r. JKM Maciej II formalnie zarządził wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszanie kandydatów trwa od 12 do 19 sierpnia, głosowanie zaś odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku. Zachęcamy do zgłaszania się.

[GŁOSOWANIE do 25.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

[GŁOSOWANIE do 25.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Robert II Fryderyk » 11 sie 2019, 17:14

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo.

Drodzy Państwo, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, na podstawie art. 10 ust. 4 Karty Konstytucyjnej Królestwa Dreamlandu (BPSK, poz. 6910), ogłaszam i rozpoczynam procedurę wyboru:
  • Marszałka Parlamentu Królewskiego,
  • Dwóch Wicermarszałków Parlamentu Królewskiego.
Procedujemy w trybie zgodnym z podejmowaniem uchwał. Ostatecznie wszak efektem niniejszego procesu będzie podjęcie uchwały.
  1. Wyznaczam 4 dniowy okres na zgłoszenia kandydatur - osobno na urząd Marszałka, i urzędy Wicemarszałków (do 15.08.2019 włącznie);
  2. Po zamknięciu zgłoszeń wyznaczam 4 dniowy okres na wolną dyskusję Lordów z Kandydatami, w tym zadawanie pytań, poznanie kandydatur (do 19.08.2019 włącznie);
  3. Po zakończeniu okresu debaty (zgłoszenia i wolna dyskusja) wyznaczam 1 dzień na przygotowanie stosownej karty do głosowania i treści uchwały (dzień 20.08.2019);
  4. Wyznaczam 5 dniowy okres trwania głosowania nad wyborem Marszałka i Wicemarszałków (dni 21.08-25.08.2019 włącznie).
Procedurę rozpoczynamy dziś. Zapraszam do zgłaszania (również osobistego) kandydatów na wspomniane urzędy.

Z tego miejsca podkreślam jeszcze raz — jestem ogromnie wdzięczny Jego Królewskiej Mości za wyznaczenie mi roli Marszałka Parlamentu. Podjąłem się tej roli i cieszę się, że nasze prace powoli się rozpoczynają. Zgodnie jednak z wolą Konstytucji ostatecznie Marszałka wyznaczyć winien Parlament właśnie i to procedowanie czyni zadość stosownej instrukcji. Do dzieła drodzy Państwo.
Robert II Fryderyk, r. s.

Leszek van der Fryssau

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Leszek van der Fryssau » 11 sie 2019, 17:34

sir Leszek van der Fryssau Lord Parlamentu Królewskiego zgłasza kandydaturę na stanowisko Marszałka Królewskiego.

Jarek Wawrzyniak
lord
Numer GG: 66334811
Kontakt:

Re: [DEBATA do 15.08.19] Wybór Marszałka i Wicemarszałka(ów) Parlamentu Królewskiego

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 11 sie 2019, 19:32

Panie Marszałku
Wysoka Izbo

Lord Jarosław von Wawrzyniak zgłasza swoją kandydaturę na urząd Wicemarszałka Parlamentu. Jeśli jednak pojawią się 2 inne kandydatury na Wicemarszałków jestem gotów swoją kandydaturę wycofać.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Lord Parlamentu Królestwa>

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 11 sie 2019, 19:48

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko Marszałka Parlamentu Królewskiego. Posiadam wieloletnie doświadczenie na kanwie mikronacyjnego parlamentaryzmu, spore poszanowanie procedur i przekonanie, że wraz z zaangażowaniem, które oferuję parlament pod moją batutą będzie sprawną orkiestrą służącą Królestwu.

Z wyrazami szacunku.

Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
lord
Numer GG: 68910385
Kontakt:

Post autor: Milan Trastamanta » 11 sie 2019, 21:16

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Marszałku,
Wysoka Izbo,

Zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Wicemarszałka Parlamentu Królewskiego. Mam pewne doświadczenie mikronacyjne, które może być tu przydatne.

Deklaruję jednocześnie, że w głosowaniu na Marszałka Izby poprę kandydaturę JKW Roberta II Fryderyka.
Milan Trastamanta

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 11 sie 2019, 23:18

Wysoka Izbo,
Wasza Królewska Mość,

zapowiadam, iż będę popierać kandydatury JKW Roberta II Fryderyka oraz Milana Trastamanty. Apeluję do pozostałych kulegów, aby również poparli te kandydatury.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Kontakt:

Post autor: Maciej II » 12 sie 2019, 15:52

Wysoka Izbo,

Deklaruję, iż poprę kandydatury JKW Roberta II Fryderyka oraz JE Milana Trastamanty.

Z wyrazami szacunku.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 12 sie 2019, 16:09

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

jest mi niezmiernie miło i bardzo Wam dziękuję za deklaracje poparcia. To ogromna dla mnie odpowiedzialność - sprostać Waszym oczekiwaniom. Póki co trwa zgłaszanie kandydatur, a i przypominam, że wybrać bym chciał dwóch wicemarszałków.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
lord
Numer GG: 68910385
Kontakt:

Post autor: Milan Trastamanta » 12 sie 2019, 21:32

Wasza Królewska Wysokość Marszałku,
Wysoka Izbo,

Nieco może uprzedzając procedurę, mam pytanie o witrynę Parlamentu, które kieruję do WKW Marszałka. Czy w razie wyboru WKW witryna ta zostanie zaktualizowana, czy zarchiwizowana? Jaki jest tutaj pomysł? Z pewnością, linki ze strony głównej nie mogą kierować do dawno nie aktualizowanych witryn instytucji państwowych.
Dotyczy to zresztą również innych organów, nie tylko Parlamentu.

Jednocześnie, ze względu na rysującą się jasną większość dla kandydatury JKW Roberta II Fryderyka na urząd Marszałka Izby (oczywiście, przy założeniu, że w toku debaty preferencje się nie zmienią), rekomendowałbym Szlachetnemu Panu @Leszek van der Fryssau zgłoszenie się na urząd Wicemarszałka zamiast dotychczasowego swojego zgłoszenia - lub na oba urzędy jednocześnie, jeśli to możliwe.
Myślę, że Wysoka Izba tylko skorzysta na większym wyborze wśród kandydatów na Wicemarszałków podczas czekającego nas głosowania.
Milan Trastamanta

Leszek van der Fryssau

Post autor: Leszek van der Fryssau » 13 sie 2019, 00:23

Drodzy Moi,

mogę zrezygnować i poprzeć Fryderyka II Roberta. W zamian Fryderyk II Robert i inny poprzą moją osobę na urząd Premiera. Osoby takie wejdą do rządu.

Proszę o zweryfikowanie tej oferty.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 13 sie 2019, 08:49

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,
Szanowny Lordzie von Fryssau,

nie chcę targować urzędami. Nie tak winniśmy rozpoczynać odbudowę Królestwa. Nie namawiam Was do wycofania swej kandydatury na Marszałka, rad będę zmierzyć się w głosowaniu. Mogę jedynie zagwarantować, że jeśli to mi Parlament powierzy pieczę nad tą instytucją to również Wam bym chciał zaproponować wówczas stanowisko Wicemarszałka, i będę Was do tego namawiał. Ewentualne skorzystanie z tej opcji skróciłoby również zgłoszenie się Wasze na, prócz stanowiska Marszałka, również na stanowisko Wicemarszałka, co i ja niniejszym chcę uczynić - składam swą kandydaturę na stanowisko Wicemarszałka, którą obiecuję pełnić godnie gdyby Marszałkiem został ktoś inny niż ja.

Co do wyborów Premiera zaś - im więcej kandydatów, tym lepiej. Natomiast prawda jest taka - wymagać, jako wyborca, będę programu - konkretnego, i tylko osoba, która mnie do siebie przekona zyska mój głos. Nie czas głosować na mniejsze zło. Otrzymałem również propozycję startu w tych wyborach, póki co jednak nie podjąłem decyzji, będę prowadził rozmowy.

Myślę, że zdrowa polityka i polityczny spór jest nam potrzebny - odbudujmy wysokiej jakości dyskurs i znów pokażmy, że można inaczej. Bez obrażania się, z godnością.

Z wyrazami szacunku.

Jarek Wawrzyniak
lord
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 13 sie 2019, 09:52

Z racji że jakby ułożony jest skład przewodnictwa Parlamentu rezygnuję z ubiegania się o urząd Wicemarszałka.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 13 sie 2019, 10:04

Jarek Wawrzyniak pisze:
13 sie 2019, 09:52
Z racji że jakby ułożony jest skład przewodnictwa Parlamentu rezygnuję z ubiegania się o urząd Wicemarszałka.
Wydaje mi się, że nie jest.
Na ten moment mamy dwóch kandydatów na Marszałka i trzech kandydatów na Wicemarszałka.

Jarek Wawrzyniak
lord
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 13 sie 2019, 12:11

Jak wcześniej mówiłem, tak słowa dotrzymałem. Jesteś Robert mocnym kandydatem na Marszałka i trzymam kciuki. Są inne kandydatury na Wicemarszałków i dobrze. Ja wolę spożytkować czas na sport i nie mam parcia na to stanowisko.

Czekam na głosowanie.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 13 sie 2019, 12:17

Jarek Wawrzyniak pisze:
13 sie 2019, 12:11
Jak wcześniej mówiłem, tak słowa dotrzymałem. Jesteś Robert mocnym kandydatem na Marszałka i trzymam kciuki. Są inne kandydatury na Wicemarszałków i dobrze. Ja wolę spożytkować czas na sport i nie mam parcia na to stanowisko.

Czekam na głosowanie.
Tylko weź proszę pod uwagę, że jeśli ja bym został Marszałkiem, a Ty się wycofałeś z wicemarszałka, to zostajemy z jednym kandydatem na wice :)

Jarek Wawrzyniak
lord
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 13 sie 2019, 12:46

Pisałeś że jest 3 kandydatów na wice, - 1 tj. moja osoba- wychodzi 2. A więc proste głosowanie, a nóż ktoś jeszcze się zgłosi.

Ogólnie to niezły bajzel tutaj się zrobił, bo zamiast zgłaszania kandydatur to ustawki i wiece poparcia. Ale szczegół. Ty Robert masz moje poparcie. Być może kontrkandydat skusi się jednak na wice i temat zostanie ogarnięty.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 13 sie 2019, 12:52

Jarek Wawrzyniak pisze:
13 sie 2019, 12:46
Pisałeś że jest 3 kandydatów na wice, - 1 tj. moja osoba- wychodzi 2. A więc proste głosowanie, a nóż ktoś jeszcze się zgłosi.
3. Ty, Ja i Milan. Ty zrezygnowałeś, ja być może zostanę Marszałkiem, zostaje Milan. 1. Prosta matematyka.
Nic na siłę jednak.

Dziękuję za poparcie.

Natomiast co do zarzutu dot. bałaganu - to jest zgłaszanie kandydatów oraz debata, ona formalnie potrwa dłużej, ale też nic nie stoi na przeszkodzie by trwała już teraz. Od tego Parlament jest by debatować.

Jarek Wawrzyniak
lord
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 13 sie 2019, 13:03

Ok nieco się pogubiłem kto jak i kiedy. Ale by już nie wprowadzać zamętu to nie będę przywracał swojej kandydatury.

Z racji debaty pytanie do Milana:
1. Co możesz powiedzieć o sobie i swoim doświadczeniu co do stanowiska Wicemarszałka Parlamentu?
2. Jak wyobraża sobie pełnienie powyższego stanowiska?
3. Jakie ma osiągnięcia czy inicjatywy na forum Dreamlandu?
4. Czy to stanowisko chciałby wykorzystać tylko w Parlamencie czy też w innych dziedzinach Królestwa?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Leszek van der Fryssau

Post autor: Leszek van der Fryssau » 13 sie 2019, 19:11

Wasze Ekscelencje,

zmieniam swoje postanowienia. Zgłaszam osobę nie tylko urząd Marszałka Parlamentu ale na urząd Wicemarszałka Parlamentu.

Jarek Wawrzyniak
lord
Kontakt:

Post autor: Jarek Wawrzyniak » 13 sie 2019, 19:22

I teraz mamy komplet.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 15 sie 2019, 08:29

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

Uprzejmie przypominam, że z upływem dzisiejszego dnia upływa również termin zgłaszania kandydatur na stanowiska Marszałka i Wicemarszałka Parlamentu Królewskiego.

Zgodnie z założonym terminarzem jutro rozpoczyna się formalna debata. Zachęcam już teraz do zadawania pytań dotychczas zgłoszonym kandydatom.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 15 sie 2019, 11:17

Nalegam, aby nad każdą z kandydatur można było głosować oddzielnie. Nie chcę, by lordów stawiano w niekomfortowej sytuacji oddawania głosu za kimś, który to głos równałby się poparciu dla kogoś innego, kogo dany lord akurat nie chciałby poprzeć. Czekam na stosowne projekty uchwał.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Herb:
Kontakt:

Post autor: Robert II Fryderyk » 15 sie 2019, 11:26

Daniel von Witt pisze:
15 sie 2019, 11:17
Nalegam, aby nad każdą z kandydatur można było głosować oddzielnie. Nie chcę, by lordów stawiano w niekomfortowej sytuacji oddawania głosu za kimś, który to głos równałby się poparciu dla kogoś innego, kogo dany lord akurat nie chciałby poprzeć. Czekam na stosowne projekty uchwał.
Po zakończeniu debaty, zgodnie z przedstawionym kalendarzem pojawią się projekty.
Jednakowoż znajduję propozycję Ekscelencji Lorda za kuriozalną z jednego powodu. Co jeśli w głosowaniu, które proponujecie, zostanie wybranych dwóch marszałków Parlamentu? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
Głosowanie odbędzie się w taki sposób by każdy z głosujących mógł oddać głos za wskazaną przez siebie kandydaturą, lub przeciw wszystkim kandydatom. To logiczne. Trochę inaczej to zorganizuję w stosunku do wicemarszałków - jak to jeszcze przedłożę Izbie w stosownym czasie. Sytuacja wciąż jest rozwojowa.

Z poważaniem.

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 15 sie 2019, 11:38

Daniel von Witt pisze:
15 sie 2019, 11:17
Nie chcę, by lordów stawiano w niekomfortowej sytuacji oddawania głosu za kimś, który to głos równałby się poparciu dla kogoś innego, kogo dany lord akurat nie chciałby poprzeć.
Bardzo przepraszam, ale nie rozumiem.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 15 sie 2019, 11:42

Robert II Fryderyk pisze:
15 sie 2019, 11:26
Jednakowoż znajduję propozycję Ekscelencji Lorda za kuriozalną z jednego powodu. Co jeśli w głosowaniu, które proponujecie, zostanie wybranych dwóch marszałków Parlamentu? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
A czy można wybrać więcej niż jednego premiera, kiedy o ten urząd ubiega się więcej osób jednocześnie?
الوـس pisze:
15 sie 2019, 11:38
Bardzo przepraszam, ale nie rozumiem.
Szkoda.

(-) Daniel von Witt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sala Obrad”