Rekonstrukcja Uniwersytetu

Ogłoszenia Rektora i Rady Rektorskiej
Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Rekonstrukcja Uniwersytetu

Post autor: Milan Trastamanta »

Miałem już okazję rozmawiać z Jego Królewską Mością o zadaniu rekonstrukcji Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis. Czas na wprowadzenie go w życie. Plany są ambitne, motywacja silna.

Nie jest moim celem jedynie otworzenie UKD ponownie dla studentów, choć to może podstawowa funkcja uczelni. Moim celem jest wykorzystanie potencjału państwotwórczego uczelni i odtworzenie grawitacyjnego centrum, wokół którego mogą skupić się idee - oraz - ideowcy. UKD nie będzie kuźnią kadr; kadry ma wykuwać samo wirtualne państwo. Chciałbym jednak, by jego sukces przyczynił się do sukcesów Dreamlandu w tym trudnym czasie - oraz udowodnił, że - można!

First things first
Zaraz po powierzeniu mi przez JKM reorganizacji Uniwersytetu zleciłem badanie stanu uczelni AD 2019, po niemal czternastu latach od powstania.
Pierwsze raporty nie były zachęcające. Zabytkowa kopuła pałacyku rektoratu w Dreamopolis zawaliła się podczas jednej z wiosennych burz, grzebiąc pod rumowiskiem hol i bibliotekę rektora. Po wejściu ekipy na teren pałacu, okazało się, że to nie jedyna przeszkoda do przezwyciężenia: wśród kipiszu zamokłych ksiąg, desek, cegieł i dachówek niewielką kolonię założył kukuł inkaski. Odizolowana przestrzeń biblioteki i termoizolacyjne właściwości starożytnych pergaminów stworzyły idealne warunki do wychowywania piskląt z dala od tradycyjnych obszarów gniazdowania tych dostojnych ptaków.
Dobrą wiadomością jest, że Wydział Teorii Nowego Świata w Alhambrze, opustoszały już od pewnego czasu, oparł się właściwie działaniu czasu. Jedynym utrudnieniem może być zapuszczenie się do zalanych przez powódź roku 2017 archiwów. Mamy jednak wiele nadziei na pomyślne kontynuowanie prac po spodziewanym przybyciu do Alhambry specjalistycznej ekipy nurków, na co dzień zajmującej się wyciąganiem z odmętów wody i historii artefaktów z okresu pierwszego panowania Artura I Piotra oraz epoki przypadkowego czyszczenia serwerów epoki Alfreda.
Ekipa poszukująca Wydziału Prawa w Mariborze nie powróciła jeszcze z ekspedycji. Upalne warunki atmosferyczne w tym rejonie Domeny Królewskiej utrudniają zlokalizowanie Mariboru. Po odnalezieniu miasta, zlokalizowanie wydziału powinno być już stosunkowo łatwe. "Gdy tylko odnajdziemy Maribor, odnajdziemy również z pewnością sławne biblioteki dreamlandzkich prawodawców" - czytamy w ostatnim raporcie ekspedycji.

W świetle tych doniesień, sformułowanie planów na najbliższe tygodnie nie sprawiło już żadnych trudności.
Po pierwsze, bezpieczna relokacja kukuła inkaskiego z Dreamopolis bliżej ich tradycyjnych obszarów gniazdowania.
Po drugie, ocalenie tak wielu przykładów materialnego dziedzictwa Uniwersytetu, jak to możliwe - we wszystkich lokalizacjach.
Po trzecie, oficjalne ponowne utworzenie Uniwersytetu wraz z wykładem inauguracyjnym. Spodziewam się, że będzie mogło się to odbyć w ciągu najbliższych 14 dni, zaraz po bezpiecznej relokacji kukuła.
Po czwarte, ponowne otworzenie przynajmniej jednego z Wydziałów do rekrutacji. Decyzja, o którym wydziale mowa, zapadnie po otrzymaniu ostatecznego sprawozdania od ekipy poszukującej Wydziału Prawa w Mariborze.

Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć dzieło odbudowy Uniwersytetu i ponowne oddanie go Dreamlandczykom, zapraszam do współpracy!


Wbrew przeciwnościom, a może właśnie dzięki ich motywującym właściwościom, kontynuujemy naszą misję!

Nawiązując do słów dreamlandzkiego hymnu państwowego - Szczegóły wkrótce. Dziękuję za zaufanie.
Milan Trastamanta

Awatar użytkownika
Milan Trastamanta
Posty: 72
Rejestracja: 9 cze 2019, 11:30
Numer GG: 68910385
NIM: 655874
Kontakt:

Re: Rekonstrukcja Uniwersytetu

Post autor: Milan Trastamanta »

Nadeszły nowe wieści z Wydziału Teorii Nowego Świata z Alhambry!

Dziś rano drżącymi rękoma otworzyłem kopertę.

Szef ekspedycji informuje, że nurkom udało się dostać do zatopionego archiwum w piwnicach Wydziału. Niestety jednak, szafy pancerne zabezpieczone są lokalną wersją Wordpressa. Tego się obawialiśmy. Znawcy wiedzą, że wieloletnia izolacja terenów dawnej Furlandii sprawiła, że lokalna ludność wykształciła swoje własne odmiany tego narzędzia. Łordpresy nieskrępowanie ewoluowały na tym terenie i dziś mawia się, że niemal w każdej wsi i osadzie istnieje inna jego odmiana.

Varietas delectat, ale nie dziś!

Zdecydowałem więc o zawezwaniu na miejsce biegłych etnologów i etnogeografów. Zwyciężymy!
Obrazek
Furlandki podczas pracy z lokalną wersją łordpresa
Milan Trastamanta

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
król-senior
Posty: 1662
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
user_herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Rekonstrukcja Uniwersytetu

Post autor: Robert II Fryderyk »

Śledzę starania z wypiekami na licach!
Robert II Fryderyk, r. s.
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
obywatel
Posty: 1737
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Rekonstrukcja Uniwersytetu

Post autor: Stanisław Dmowski »

Cieszę się, że ktoś znalazł czas na rekonstrukcję Uniwersytetu. W miarę możliwości służę pomocą, doprowadźmy uczelnię chociaż do stanu używalności i pełnej obsady dziekańskiej. Potem wykłady, badania i z górki ruszy!

Zablokowany

Wróć do „Rektorat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości