[Wniosek] Ustawa o zasadach pobytu wojsk oraz utworzenia jednostek OKOP na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru

Organ władzy samorządu terytorialnego Unii Saudadzkiej.
Przewodniczącym Rady Księstwa jest Auksencjusz Butodziej-Witt.
Awatar użytkownika
Χέλμουτ Πολ
Komisarz Wyborczy Królestwa
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
Lokalizacja: Pałac Atving (Buuren)
Kontakt:

[Wniosek] Ustawa o zasadach pobytu wojsk oraz utworzenia jednostek OKOP na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru

Post autor: Χέλμουτ Πολ » 25 kwie 2019, 18:32

Panie Przewodniczący,
Szanowna Rado,

Przedstawiam moją propozycję ustawy regulującej na gruncie prawnym obecność jednostek OKOPu na terenie Unii Saudadzkiej, która mam nadzieję rozwiąże obecną, kłopotliwą dla nas, sytuację.
URX - O ZASADACH POBYTU WOJSK ORAZ UTWORZENIA JEDNOSTEK OGÓLNOPAŃSTWOWEGO KOMISARIATU OCHRONY POGRANICZA NA TERYTORIUM KSIĘSTWA FURLANDII I LUINDORU

USTAWA RADY KSIĘSTWA
z dnia ……

o zasadach pobytu wojsk oraz utworzenia jednostek Ogólnopaństwowego Komisariatu Ochrony Pogranicza na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru

Art. 1.
1) Ustawa określa zasady pobytu oraz utworzenia jednostek wojsk Ogólnopaństwowego Komisariatu Ochrony Pogranicza na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru.
2) Ilekroć w dalszej części ustawy mowa o OKOP rozumie się przez to Ogólnopaństwowy Komisariat Ochrony Pogranicza.

Art. 2.
Zgodę na czasowy pobyt wojsk OKOPu na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru, wydaje w formie postanowienia Książę na wniosek Ministra Bezpieczeństwa:
1) pod warunkiem, że okres ich pobytu nie przekracza trzech miesięcy,
2) Książę określi, w drodze postanowienia, sposób obliczania i rozliczania opłat wnoszonych przez OKOP w związku z tymczasowym zakwaterowaniem i udostępnieniem infrastruktury wojskowej przez Księstwo Furlandii i Luindoru oraz Saudadzkie Siły Zbrojne.

Art. 3.
Zgodę na utworzenie jednostek OKOP na terytorium Furlandii i Luindoru, wydają w formie postanowień komesowie właściwych hanz na wniosek Ministra Bezpieczeństwa:
1) po zasięgnięciu opinii Księcia, Generalnego Dowódcy Saudadzkich Sił Zbrojnych oraz właściwych wasalów lub burmistrzów,
2) zgoda uzyskuje ważność w momencie zakupu działki na cel utworzenia właściwej jednostki.

Art. 4.
W zgodzie należy określić okres pobytu, miejsce stacjonowania, a także inne okoliczności mające znaczenie organizacyjno-techniczne.

Art. 5.
Żołnierze OKOPu są uprawnieni do prowadzenia na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru działań związanych z realizacją celów formacji opisanych w Zarządzeniu Premiera Rządu Królewskiego z dnia 8 września 2018 r. w sprawie organizacji Ogólnopaństwowego Komisariatu Ochrony Pogranicza.

Art. 6.
Ustawa wchodzi w życie w dniu ogłoszenia.
Z wyrazami szacunku,
/-/ Helmut Pohl, Książę Furlandii i Luindoru
"Wiem, że w domu już nikt nie chce słuchać o tych wszystkich fascynujących rzeczach, których się uczę i od których już pęka mi głowa. Wychodzę świeżo nabity wiedzą z wykładu, i chciałbym komuś to opowiedzieć. Dziewczyna ma już dosyć, matka na hasło "ustawa" sięga po kabel od prodiża, a ojciec już na początku listopada wyskoczył do sklepu po fajki i jeszcze nie wrócił."
~Aluś, 20 marca 2019

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rada Księstwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości