Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Oświadczenia i komunikaty królewskie oraz dworskie, wydawane w czasie poprzednich panowań.
Awatar użytkownika
Kancelaria Królewska
urząd państwowy
Posty: 133
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:46
NIM:
Kontakt:

Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Kancelaria Królewska »

Mili nasi goście,

dziękujemy za odwiedzenie Królewskiego Miasta Ekorre w tym dniu, gdy celebrujemy koronację Jego Królewskiej Mości Roberta II Fryderyka. Gdy już wszystko zobaczycie i zwiedzicie, prosimy o drobny wpis do Księgi Gości na pamiątkę, zarówno dla Was, jak i dla Narodów zamieszkujących Królestwo Dreamlandu.

Skąd przybyliście? Czego życzycie Dreamlandowi? Jak się bawiliście? I czy mamy jeszcze szansę Was zobaczyć?

(—) Kancelaria Królewska



Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Andrzej »

Jako obywatel Mandragoratu Wandystanu mojej matczyzny składam mojej byłej ojczyźnie najsmutniejsze kondolencje i odpalam znicz pod ambasadą KD w Genosse-Wanda-Stadt.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Karl von Schwarzengrau
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:20
NIM:
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Karl von Schwarzengrau »

Wasza Wysokość, Szanowni Dreamlandczycy

Jako jeden z przedstawicieli Republiki Suderlandu składam Wam najszczersze życzenia związane z dzisiejszą koronacją Roberta II Fryderyka na Króla Dreamlandu. Życzę Wam, aby okres panowania nowego monarchy został dobrze zapamiętany przez Dreamlandczyków jak i partnerów Dreamlandu na arenie międzynarodowej. Niech to będzie okres rozkwitu aktywności i kultury w Dreamlandzie jak i stabilizacji we wszystkich aspektach.

Z wyrazami szacunku
Przedstawiciel Republiki Suderlandu
Karl von Schwarzengrau
Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
NIM:
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Pio Maria de Medici »

Obrazek
Apostolskie Miasto Rotria,
AD 26.01.2019,
we wspomnienie śś. Tytusa i Tymoteusza,
współpracowników św. Pawła Apostoła
Wasza Królewska Mość,
Najdostojniejszy Robercie II Fryderyku,

z woli i polecenia Jego Świątobliwości Sylwestra I, Patriarchy i Biskupa Rotrii, Ojca Królów i Książąt, pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje Waszej Królewskiej Mości, nowemu królowi Królestwa Dreamlandu i narodów jemu bratnich. Niech zmiana na tronie najstarszego państwa w polskim mikroświecie wyda wiele obfitych owoców dla Waszej Królewskiej Mości, Królestwa Dreamlandu, obywateli oraz krajów zaprzyjaźnionych. Pragnę życzyć Waszej Królewskiej Mości dobrych rządów, pełnych pokoju i sprawiedliwości, nadto poszanowania dla świętości korony oraz rąk rządzących państwem. Zgodnie z prośbą Salomona wyznaczoną w 1 Księdze Królewskiej, pragnę również życzyć mądrości i roztropności w rządach, aby Królestwo, które Wasza Królewska Mość objęła dzisiaj w posiadanie, nadal było perłą i potęgą na mapie Pollinu. Na końcu pragnę przekazać błogosławieństwo z rąk Jego Świątobliwości Sylwestra I. Proszę również przyjąć dar od swego przyjaciela, jakim jest dla Dreamlandu Państwo Kościelne Rotria. Jest to złota, emaliowana scena Ukrzyżowania, zdobna pamiątka od najlepszych rotryjskich złotników.
Obrazek
Wasz pokorny sługa,
ks. Pio Maria Facibeni.
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Stanisław Dmowski »

Przekazuję list, który JCiKM Franciszek Leopold zostawił na IRC.
Szanowni, z racji problemów natury realowej niestety nie mogę wziąć udziału w uroczystościach na forum w pełnym wymiarze tak jak bym tego chciał. Pozwolę sobie więc tutaj pozostawić list z gratulacjami i życzeniami, i będę zobowiązany za przekazanie go w odpowiednie miejsce forum Królestwa.

Wasza Królewska Mość,
Wasze Królewskie Wysokości,
obywatelki i obywatele Królestwa!
W życiu każdej społeczności, jak i w życiu każdego z nas, w sposób nieunikniony przychodzą zmiany. Od nas samych tylko zależy, czy potraktujemy je jako przeszkodę, czy jako okazję do nowych doświadczeń i czerpania z nich nauki na przyszłość i stawania się lepszymi niż jesteśmy. W dniu dzisiejszym, w imieniu własnym oraz wszystkich Narodów Monarchii, życzę Waszej Królewskiej Mości oraz wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Dreamlandu, aby zmiany z którymi zmagacie się dziś, stały się impulsem do dalszego rozwoju Królestwa, oraz wzrostu dobrobytu Was wszystkich.
Niech żyje Dreamland!
Niech żyją Austro-Węgry!
Niech żyje przyjaźń między naszymi krajami!

(-) Franciszek Leopold I, rex et imperator;

Dano w Wiedniu, 26 Januar 1919(2019)r
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Sted Asketil »

Oby Pana "rzady" trwaly jak najktocej... Czego zycze sobie i innym.
Dreamlandczyk,
Sted Asketil
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł
dyplomata zagraniczny
Posty: 139
Rejestracja: 1 sie 2016, 19:58
NIM:
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Wasza Królewska Mość Robercie II Fryderyku

Z okazji tak ważnej uroczystości dla Królestwa Dreamlandu, składam na ręce WKM życzenia długiego panowania na tym tronie, który oddano WKM. Wszystkie stany Rzeczpospolitej Obojga Narodów życzą Królestwu Dreamlandu i jego Monarsze, by przeżyło następne 20 lat swego istnienia.

Samuel Radziwiłł
Podkanclerzy Wielki
(-)Samuel Radziwiłł
Ambasador Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Obrazek
Adam Peterelli
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2017, 19:30
NIM:
Lokalizacja: Miccuni, KAF
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Adam Peterelli »

+
I
zawżdy
pokoju szukając,
a do różnych drzwi zamku
pukając, znajdziesz w komnatach
kamień, na którym słowa ostrzem wyryte
"Wytrwali mnie uniosą, a słabym to nie jest dane".
Biorąc kamień na barki, idąc korytarzem,
nie jeden drań lichy, niczym diabeł,
krzyczy, gryzie i nóg podstawia.
Godność hartuje i
nic więcej.
+
Adam
+
Awatar użytkownika
Norbert Byfyj
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2018, 20:53
NIM:
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Norbert Byfyj »

Wasza Królewska Mość,

Jako obecnie urzędujący kierownik resortu spraw zagranicznych chciałbym koronowanej głowie państwa życzyć wszystkiego dobrego drodze rządzenia. Mam nadzieję, że okres rządów będzie dobry dla Królestwa Dreamlandu, jak i pozwoli na jego rozwój w najbliższym okresie. Liczę oczywiście na to, że będzie to okres przyjazny dla nas wszystkich pozwalający nam na zacieśnianie stosunków pomiędzy Republiką Suderlandu i Królestwem Dreamlandu. Mam nadzieję, że w tym czasie uda nam się stopniowo utworzyć poważniejszą więź pomiędzy naszymi narodami.

Norbert Byfyj
Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Republiki Suderlandu
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: matmax »

I ja na koronacji byłem, wino i kumys piłem.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: RIIF »

Dostojni Goście,
Drodzy Przyjaciele,
Szanowni Państwo,

bardzo dziękuję Wam za każde miłe słowo, które tu zostawiliście. Dziękuję Wam, że odwiedziliście Królestwo Dreamlandu i Naszą Ceremonię. Rad wielce byłem Was ujrzeć i gościć w Ekorre. Liczę, że kontakty nasze będą częstsze i jeszcze bardziej owocne.

Pozdrawiam Was!
Robert II Fryderyk, rex
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Konstantin Wolframovich
Posty: 101
Rejestracja: 12 lis 2018, 06:36
NIM: 689878
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Konstantin Wolframovich »

Pomimo spóźnienia się o kilka niechlubnych dni, pragnę wyrazić szczere słowa szacunku do WKM. Życzę żelaznej wytrwałości, w naszej kochanej społeczności, oraz braku problemów z ludźmi, którzy ich pragną najbardziej w świecie. Kilka słów i skromny pokłon wysyłam.
/-/ por. Konstantin Wolframovich
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Obrazek
M A N D R A G O R A T  W A N D Y S T A N U
⸻ ☭ ⸻
AMBARAS PRZY JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI ROBERCIE FRYDERYKU
Wasza Królewska Mość,

gratuluję przyjęcia na skronie korony najstarszego polskojęzycznego państwa wirtualnego oraz załączam jak najlepsze życzenia na przyszłość w imieniu Ludu Pracującego Wandejskich Miast i Wsi oraz Drogiej Liderszy − towarzyszki Polyny. Zapewniam o niezachwianie pozytywnym stosunku Ludu Wandystanu do sojuszniczego Ludu Dreamlandzkiego i osobiście, jako ambaras, pozostaję do dyspozycji Waszej Królewskiej Mości.

Mając w pamięci dawne zaangażowanie Waszej Królewskiej Mości dla sprawy Świeckiego Kościoła Wandejskiego, pozwalam sobie również załączyć papieskie wandosławieństwo.

(―) ppłk Alojzy Pupka, ambaras
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: RIIF »

Ekscelencjo Ambarasie, bardzo Wam dziękuję za życzenia i Wasze słowa. Proszę przekazać moje najserdeczniejsze pozdrowienia wszystkim mieszkańcom Mandragoratu.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Chamberlain »

Алоиз Нишемангоҳ pisze: 29 sty 2019, 19:37
Obrazek
M A N D R A G O R A T  W A N D Y S T A N U
⸻ ☭ ⸻
AMBARAS PRZY JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI ROBERCIE FRYDERYKU
Wasza Królewska Mość,

gratuluję przyjęcia na skronie korony najstarszego polskojęzycznego państwa wirtualnego oraz załączam jak najlepsze życzenia na przyszłość w imieniu Ludu Pracującego Wandejskich Miast i Wsi oraz Drogiej Liderszy − towarzyszki Polyny. Zapewniam o niezachwianie pozytywnym stosunku Ludu Wandystanu do sojuszniczego Ludu Dreamlandzkiego i osobiście, jako ambaras, pozostaję do dyspozycji Waszej Królewskiej Mości.

Mając w pamięci dawne zaangażowanie Waszej Królewskiej Mości dla sprawy Świeckiego Kościoła Wandejskiego, pozwalam sobie również załączyć papieskie wandosławieństwo.

(―) ppłk Alojzy Pupka, ambaras
Dostrzegam tu pewną niekompatybilność między słowami Ambasadora a niedawnym wystąpieniem Prezydentki MW. Czy chodzi może o jakiś inny Wandystan?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze: 30 sty 2019, 16:53 Dostrzegam tu pewną niekompatybilność między słowami Ambasadora a niedawnym wystąpieniem Prezydentki MW. Czy chodzi może o jakiś inny Wandystan?[/justify]
Tow. Pupka wypowiada się w imieniu Wandystanu. Ja się wypowiadałam w imieniu swoim.

Stanowisko Wandystanu jest od samego początku stałe i niezmienne: uznajemy legalnie wybrane władze Królestwa Dreamlandu, obojętnie jakie by one nie były, i uważamy że jedynie Lud Pracujący Miast i Wsi Dreamlandu może decydować o ich losie. To co wypowiadają w swoim imieniu takie osoby jak tow. Ipanienko czy ja to tylko ich prywatne zdania za które Mandragorat Wandystanu nie ponosi odpowiedzialności.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Aleksander »

Dosyć odważne i oryginalne stanowisko w kontekście tego, że wypowiedziane przez głowę Mandragoratu Wandystanu. Chociażby z racji piastowanego stanowiska można nie bez powodu poczytywać te wypowiedzi za oficjalne stanowisko naszego najbliższego sojusznika.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Polyna »

الوـس pisze: 30 sty 2019, 20:50 Dosyć odważne i oryginalne stanowisko w kontekście tego, że wypowiedziane przez głowę Mandragoratu Wandystanu. Chociażby z racji piastowanego stanowiska można nie bez powodu poczytywać te wypowiedzi za oficjalne stanowisko naszego najbliższego sojusznika.
Czyli jak rozumiem, kiedy poprzedni premier Dreamlandu wypowiadał się wrogo o Wandystanie i Wandejczykach w czasie swojej kadencji, miałam to odczytywać także jaki wrogie stanowisko Królestwa Dreamlandu wobec Mandragoratu Wandystanu? Bo akurat tak tego nie traktowałam, tym bardziej że na oficjalnym poziomie kontaktów żadnych tarć nie było.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Pamiątkowa Księga Gości — koronacja JKM Roberta II Fryderyka

Post autor: Aleksander »

Myślę, że niezależnie od postaw poprzedników na stanowisku Premiera Rządu Królewskiego, dalsze zacieśnianie braterskich relacji i przyjazne stosunki zarówno na linii Ekorre-GWS jak również pomiędzy Dreamlandczykami i Wandejczykami powinny być priorytetem obu naszych rządów.
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum królewskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości