Ceremonia Koronacji JKM odbędzie się 26 stycznia — Kancelaria Królewska zapowiedziała uroczystości koronacyjne. Już za dwa tygodnie odbędą się uroczystości związane z Koronacją Jego Królewskiej Mości Roberta II Fryderyka. Zapraszamy do współtworzenia oprawy tego wydarzenia. Więcej informacji.

Zbliża się Święto Konstytucji — już 9 lutego obchodzić będziemy państwowe święto. W związku z nadchodzącym świętem Jego Królewska Mość zaprosił do współpracy przy organizacji święta ogół mieszkańców i obywateli Królestwa. Udział w organizacji uroczystości może zgłosić każdy. Zapraszamy.

[Informacja] Stwierdzenie wygaśnięcia członkostwa w Radzie

Organ władzy samorządu terytorialnego Unii Saudadzkiej.
Przewodniczącym Rady Księstwa jest Auksencjusz Butodziej-Witt.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
deputowany
Posty: 12848
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

[Informacja] Stwierdzenie wygaśnięcia członkostwa w Radzie

Post autor: Daniel von Witt » 13 sty 2019, 11:04

Chciałbym poinformować, że latem przeoczony został wpływ zmieniania miejsca zamieszkania przez Jego Ekscelencję Williama Oxlade-Chamberlaina na skład Rady Księstwa. Pan Chamberlain, członek Rady Księstwa z zgłoszenia w dniu 13 lutego 2018 roku przestał nim być na podstawie art. 2 ust. 3 pkt. 2 DX o Radzie Księstwa w dniu 17 czerwca 2018 roku, gdy z powrotem przeprowadził się do Królestwa Scholandii. Mimo, że powrócił do Unii Saudadzkiej po miesiącu, nie był już uwzględniany wśród beneficjentów uposażeń urzędników Księstwa, ale na liście członków Rady niesłusznie widniał, będąc aktywny raz - podczas głosowania ws. wyboru nowego księcia. Brak jego głosu nie wpłynąłby jednak na wynik tego głosowania. Chcę zwrócić uwagę Radzie, aby zastanowiła się nad lepszym sposobem monitorowania uprawnień swych członków do zasiadania w Radzie, aby do podobnych sytuacji nie dochodziło w przyszłości.

(-) Daniel von Witt
Regent Furlandii i Luindoru

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rada Księstwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości