Nowa funkcjonalność forum KD

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Maciej II »

Алоиз Нишемангоҳ pisze: 11 sty 2019, 23:54 >życzenie komuś, żeby musiał oglądać największą katastrofę XX wieku.

Że jesteś okrutny wiedziałem, ale do tego stopnia?
Ale Czoj nie należał do fanklubu zeteseser.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Χέλμουτ Πολ pisze: 11 sty 2019, 23:58 Ale Czoj nie należał do fanklubu zeteseser.
A kto należał w tych schyłkowych latach? Taki choćby Ljetow też nie należał.

also: *Coj (chyba że o czymś nie wiem)
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Maciej II »

Алоиз Нишемангоҳ pisze: 12 sty 2019, 00:03
Χέλμουτ Πολ pisze: 11 sty 2019, 23:58 Ale Czoj nie należał do fanklubu zeteseser.
A kto należał w tych schyłkowych latach? Taki choćby Ljetow też nie należał.

also: *Coj (chyba że o czymś nie wiem)
Akszuali to Czoj - ostatnio jak gadałem o Czoju z Kazaszką to mnie ostatecznie wyprowadziła z błędu.

W sensie Czoj był w chooy antysystemowy i antywojenny, ostro krytykował interwencję w Afganistanie, stąd też liczne teorie spiskowe co do jego śmierci.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

Χέλμουτ Πολ pisze: 12 sty 2019, 00:08 Akszuali to Czoj - ostatnio jak gadałem o Czoju z Kazaszką to mnie ostatecznie wyprowadziła z błędu
W sumie jacyś jego przodkowie to byli Czojowie, tyle że po drodze im się nazwisko trochę zmazurzyło. Co nie jest dziwne w słowiańskich transkrypcjach koreańskiego, Kim Chŏngŭn to też Kim Dzong-un.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Maciej II »

Рашын Кўин pisze: 12 sty 2019, 00:17
Χέλμουτ Πολ pisze: 12 sty 2019, 00:08 Akszuali to Czoj - ostatnio jak gadałem o Czoju z Kazaszką to mnie ostatecznie wyprowadziła z błędu
W sumie jacyś jego przodkowie to byli Czojowie, tyle że po drodze im się nazwisko trochę zmazurzyło. Co nie jest dziwne w słowiańskich transkrypcjach koreańskiego, Kim Chŏngŭn to też Kim Dzong-un.
Nie wiem, ilekroć temat rozmowy schodzi na Coja czy Czoja zwykle pojawia się problem, bo 50% słucha Coja, a drugie 50% Czoja. Kto ma rację? Chuj wie. Liczy się dobra muzyka.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Χέλμουτ Πολ pisze: 12 sty 2019, 00:08
Алоиз Нишемангоҳ pisze: 12 sty 2019, 00:03
Χέλμουτ Πολ pisze: 11 sty 2019, 23:58 Ale Czoj nie należał do fanklubu zeteseser.
A kto należał w tych schyłkowych latach? Taki choćby Ljetow też nie należał.

also: *Coj (chyba że o czymś nie wiem)
Akszuali to Czoj - ostatnio jak gadałem o Czoju z Kazaszką to mnie ostatecznie wyprowadziła z błędu.

W sensie Czoj był w chooy antysystemowy i antywojenny, ostro krytykował interwencję w Afganistanie, stąd też liczne teorie spiskowe co do jego śmierci.
1. Ale że to jakieś hiperpoprawnościowe odwoływanie się te ileś pokoleń wstecz do koreańskiej wymowy nazwiska, czy jak? Bo nigdzie się z taką formą nie spotkałem, w pisowni ewidentnie jest Ц (w tym w dokumentach osobistych), w mediach rosyjskojęzycznych zawsze wymawiane jest wyraźne [ʦ], więc skąd pani Kazaszka wzięła 'cz' to nie wiem?

2. No to podałem przykład dość podobny. Po prostu mało kto nie wypatrywał końca przegniłego i duszonego sankcjami państwa, a potem mało kto cieszył się z rzeczywistości po rozpadzie.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Maciej II »

Алоиз Нишемангоҳ pisze: 12 sty 2019, 00:24 1. Ale że to jakieś hiperpoprawnościowe odwoływanie się te ileś pokoleń wstecz do koreańskiej wymowy nazwiska, czy jak? Bo nigdzie się z taką formą nie spotkałem, w pisowni ewidentnie jest Ц (w tym w dokumentach osobistych), w mediach rosyjskojęzycznych zawsze wymawiane jest wyraźne [ʦ], więc skąd pani Kazaszka wzięła 'cz' to nie wiem?

2. No to podałem przykład dość podobny. Po prostu mało kto nie wypatrywał końca przegniłego i duszonego sankcjami państwa, a potem mało kto cieszył się z rzeczywistości po rozpadzie.

1. Akurat Kazachowie z Astany (i generalnie Ci wykształceni) mówią bardzo ładnym rosyjskim, a po kazachsku.. nie mówią wcale, ot ciekawy naród.
Czemu Czoj? Nie wiem, ale pamiętam, że jak zacząłem mówić o Coju, to najpierw nie wiedziała o co cho, a potem poprawiła na "Czoja". (Może taki mimowolny koreanizm - pytanie skąd, bo po koreańsku też nie mówiła)

2. Nie cieszyła się znacząca większość przyzwyczajona do uroków socjalizmu w stylu pieniędzy za nic, mieszkania od państwa albo tego, że wszyscy byli tak samo biedni.
Цой miał przed sobą perspektywy. Dzieciak w domu, żona, ogromna popularność. Kto jak kto ale on nie miał powodu krzywić się po upadku państwa, które go ograniczało.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

Χέλμουτ Πολ pisze: 12 sty 2019, 00:21 Liczy się dobra muzyka.
No właśnie, z Arianą Grande nie ma takich problemów. Chyba że ktoś próbuje wymawiać jej nazwisko po francusku ¯\_(ツ)_/¯.
Алоиз Нишемангоҳ pisze: 12 sty 2019, 00:24Po prostu mało kto nie wypatrywał końca przegniłego i duszonego sankcjami państwa, a potem mało kto cieszył się z rzeczywistości po rozpadzie.
No bo historia Rosji w sumie wygląda tak:

Ruś Kijowska: jest zajebiście.
<tu przychodzą Mongołowie i chuj Ruś Kijowską strzela>
Mongolskie jarzmo: jest chujowo, trzeba obalić Mongołów i przywrócić władzę Cara.
Carat: jest chujowo, trzeba obalić Cara i wprowadzić republikę.
Republika Rosyjska: jest chujowo, trzeba obalić republikę i wprowadzić komunizm.
ZSRR: jest chujowo, trzeba obalić ZSRR i wprowadzić liberalną demokrację.
Liberalna demokracja (Time of the Jelcyn): jest chujowo, potrzeba nam silnego lidera który zrobi ze wszystkim porządek.
Nieliberalna demokracja (Putin Stajl): jest chu… oooooooh, shiny Krym nasz!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Maciej II »

Рашын Кўин pisze: 12 sty 2019, 00:48 Ruś Kijowska: jest zajebiście.
<tu przychodzą Mongołowie i chuj Ruś Kijowską strzela>
Mongolskie jarzmo: jest chujowo, trzeba obalić Mongołów i przywrócić władzę Cara.
Carat: jest chujowo, trzeba obalić Cara i wprowadzić republikę.
Republika Rosyjska: jest chujowo, trzeba obalić republikę i wprowadzić komunizm.
ZSRR: jest chujowo, trzeba obalić ZSRR i wprowadzić liberalną demokrację.
Liberalna demokracja (Time of the Jelcyn): jest chujowo, potrzeba nam silnego lidera który zrobi ze wszystkim porządek.
Nieliberalna demokracja (Putin Stajl): jest chu… oooooooh, shiny Krym nasz!
Jaki naród.. taka władza I głes.
PS> Ukraińcy i Kazachowie zgadzają się w jednej rzeczy (choć o tym nie wiedzą) - Rosjanki nie umieją się ubierać.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Χέλμουτ Πολ pisze: 12 sty 2019, 00:40 1. Akurat Kazachowie z Astany (i generalnie Ci wykształceni) mówią bardzo ładnym rosyjskim, a po kazachsku.. nie mówią wcale, ot ciekawy naród.
Czemu Czoj? Nie wiem, ale pamiętam, że jak zacząłem mówić o Coju, to najpierw nie wiedziała o co cho, a potem poprawiła na "Czoja". (Może taki mimowolny koreanizm - pytanie skąd, bo po koreańsku też nie mówiła)
Z Celingradem^wAstaną to tam jeszcze, cokolwiek, ale z tymi z Ałmatów^wAłma-Ata to już w ogóle po kazasku nie pogadasz. Generalnie z realiów życia społecznego Azji Środkowej zdaję sobie jako tako sprawę i absolutnie nie odnosiłem się tutaj do pochodzenia informatorki żeby zdezawuować jej wiarygodność. Po prostu nie zetknąłem się z taką wymową i jestem zaintrygowany.

Zrobiłem mały risercz i już mniej więcej wiem co jest grane – ewidentnie jest to świadoma próba bycia bardziej koreańskim od Korjo-Saram xD. Proszę zatem przekazać koleżance, że jeśli chce być hiperpoprawna, to powinna mówić o panu artyście per [tɕʰwe], ale lepiej jednak pozostać przy formie powszechnie w Rosji używaną, w tym przez samych nosicieli nazwiska :^)
Χέλμουτ Πολ pisze: 12 sty 2019, 00:40 2. Nie cieszyła się znacząca większość przyzwyczajona do uroków socjalizmu w stylu pieniędzy za nic, mieszkania od państwa albo tego, że wszyscy byli tak samo biedni.
Цой miał przed sobą perspektywy. Dzieciak w domu, żona, ogromna popularność. Kto jak kto ale on nie miał powodu krzywić się po upadku państwa, które go ograniczało.
>pieniędzy za nic
Okej, zostawmy ten temat, bo na wykład reedukujący nie mam siły, a przerzucanie się potocznymi przekonaniami do niczego nie prowadzi.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Maciej II »

O! Widzę, że p. Alojzy Pupka zgłębił temat Czojowatości Coja. Winszuję, ja wziąłem za prawdę objawioną i olałem ;)

C.d. pieniądza za nic - skrót myślowy nie mający wiele wspólnego z "czy się stoi czy się leży 500 zł się należy", a raczej, że krajowe przedsiębiorstwa były na tyle oderwane od rzeczywistości, że nie bankrutowały mimo wyjątkowo złych praktyk w zarządzaniu, by trzasnąć głową w kaloryfer zaraz po upadku sojuza. Ale Czoja to raczej niezbyt ruszało.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: matmax »

Χέλμουτ Πολ pisze: 12 sty 2019, 00:40 Цой miał przed sobą perspektywy. Dzieciak w domu, żona, ogromna popularność. Kto jak kto ale on nie miał powodu krzywić się po upadku państwa, które go ograniczało.
Tu w sumie, jeśli wierzyć Oczami radzieckiej zabawki, które swoją drogą w dużej mierze jest biografią Цойa i grupy Kino, z tymi perspektywami i żoną było różnie.

A, koleżanka z Petersburga w rozmowie w języku angielskim zapisywała "Tsoy".
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Największą katastrofą XX wieku jest pierwsza wojna światowa.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

Χέλμουτ Πολ pisze: 11 sty 2019, 20:26
الوـس pisze: 11 sty 2019, 19:43 Ukrole nie są biali. To jest tatarska dzicz wymieszana ze zbiegłym polskim chłopstwem. Powinniśmy ich wpuszczać akurat tyle, ile potrzeba na niższych stanowiskach. Resztę można zutylizować.
Mam takie same odczucia względem Polaków-robaków w wielkiej germanii.
A ja się cieszę, że tam pojechali. Pozbyliśmy się robactwa w kraju i szereg się nam oczyścił.
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 12 sty 2019, 19:29 Największą katastrofą XX wieku jest pierwsza wojna światowa.
No chyba nie lałeś, bo druga była gorsza.
Χέλμουτ Πολ pisze: 12 sty 2019, 01:18C.d. pieniądza za nic - skrót myślowy nie mający wiele wspólnego z "czy się stoi czy się leży 500 zł się należy", a raczej, że krajowe przedsiębiorstwa były na tyle oderwane od rzeczywistości, że nie bankrutowały mimo wyjątkowo złych praktyk w zarządzaniu, by trzasnąć głową w kaloryfer zaraz po upadku sojuza. Ale Czoja to raczej niezbyt ruszało.
Część z tych przedsiębiorstw upadła dla zasady. Owszem, były takie, które sobie nie radziły. Ale były też takie, których produkcję zamawiali nawet Japończycy. A potem się dziwili, dlaczego już nie produkujemy, bo plajte gegangen...
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

الوـس pisze: 13 sty 2019, 11:15
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 12 sty 2019, 19:29 Największą katastrofą XX wieku jest pierwsza wojna światowa.
No chyba nie lałeś, bo druga była gorsza.
Zwracam uwagę, że 2WŚ jest bezpośrednią konsekwencją Pierwszej. I to nawet nie jak reszta historii, że jedno zawsze w jakiś sposób wynika z drugiego, ale w tym przypadku bezpośrednio rozpieprzenie całej gospodarki Europy i nierozsądne potraktowanie przegranych doprowadziło do wzrostu nastrojów totalitarnych.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

Nie zmienia to faktu, że podczas pierwszej pożegnaliśmy się z Austro-Węgrami (nigdy nie miałem jakichś sentymentów galicyjskich - przy tobie najjaśniejszy panie stoi nam i opaść nie chce), a podczas drugiej z II RP, a to było fajne państwo.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Andrzej »

Przecież WWII wywołali Żydzi by doszło do Holocaustu by goje zlitowali się i pozwolili ba utworzenie żydowskiego państwa w Palestynie!!!
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Aleksander »

JPII pisze: 13 sty 2019, 18:39 Przecież WWII wywołali Żydzi by doszło do Holocaustu by goje zlitowali się i pozwolili ba utworzenie żydowskiego państwa w Palestynie!!!
Bzdura! Żydzi się promują na tym, że są anty-Wisła. Nic własnego nie wymyślili.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

الوـس pisze: 13 sty 2019, 18:39 Nie zmienia to faktu, że podczas pierwszej pożegnaliśmy się z Austro-Węgrami (nigdy nie miałem jakichś sentymentów galicyjskich - przy tobie najjaśniejszy panie stoi nam i opaść nie chce), a podczas drugiej z II RP, a to było fajne państwo.
Mam bardziej sentyment do upadku wielu monarchii w Europie. Zawsze mnie bawiło natomiast, że z jakiegoś powodu Polacy dużo bardziej wolą się jarać wolnością słowa w Austro-Węgrzech, niż... no nie wiem, nie zdychaniem z głodu pod innymi zaborami?
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa funkcjonalność forum KD

Post autor: Polyna »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 13 sty 2019, 20:02 Mam bardziej sentyment do upadku wielu monarchii w Europie. Zawsze mnie bawiło natomiast, że z jakiegoś powodu Polacy dużo bardziej wolą się jarać wolnością słowa w Austro-Węgrzech, niż... no nie wiem, nie zdychaniem z głodu pod innymi zaborami?
Akurat zdychanie z głodu to raczej też zabór austriacki…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości