Proklamacja Następcy Tronu

Polityka, społeczeństwo, gospodarka, ekonomia i inne. Centralne miejsce dreamlandzkiej aktywności.
Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Premier Rządu Królewskiego
Posty: 1590
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb:
Kontakt:

Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Robert II Fryderyk » 27 gru 2018, 10:15

Wasze Królewskie Wysokości,
Szlachetne Panie i Panowie,
Dostojni Goście,


na wstępie pragniemy podziękować za okazane Nam i Naszej wizji zaufanie, decyzję Konwentu Seniorów uznajemy i przyjmujemy z pokorą. To dla Nas niezwykły zaszczyt i nobilitacja, ale i wyzwanie, któremu postaramy się sprostać. Jako Następca Tronu Królestwa Dreamlandu składamy niniejszym deklarację i przyrzeczenie, iż najważniejsze dla Nas będą zachowanie obecnego status quo w zakresie integralności terytorialnej Królestwa, jak i zachowanie odrębności prawnej i politycznej od innych międzynarodowych podmiotów państwowych.

Warta wyjaśnienia jest na tym etapie sprawa Naszego Manifestu Republikańskiego, który ukazał się kilkanaście dni temu. Co najważniejsze to pozostawienie go tam, gdzie się pojawił. Nie miał, i nie ma, nic wspólnego z Królestwem Dreamlandu. Istotnym jest to, w jaki sposób postrzegamy republikanizm w warunkach monarchizmu. Dla Nas to głównie pewna idea, dążąca do głębszego włączenia społeczeństwa w procesy społeczne i polityczne danego kraju, z ograniczeniem roli jednostek, będących "od zawsze". Jako takiego nie postrzegam więc republikanizmu jako sprzecznego wobec obecnego ustroju Królestwa.

Zawsze było tak, że w mikronacjach byliśmy aktywni. Udawało Nam się, i wciąż Nam się udaje, łączyć obowiązki zawodowe służbowe z działalnością mikronacyjną, przeto nie obawiamy się tu niczego niespodziewanego. Czas był, czas jest. Jesteśmy zdeterminowani by swą aktywność realizować we współpracy z Wami. Jesteśmy osobą, która zawsze patrzy dalej. Nie na jutro, ale na pojutrze. Nie wiemy jaki będzie Dreamland w 21 rocznicę swego istnienia, ale wiemy jaki chcemy by był. Mamy wizję i determinację, by wizję tę osiągać. Oczywiście nie sami. Zawsze gdy podejmujemy jakieś działania to staramy się włączać w nie inne osoby. Tego też spodziewajcie się teraz — niezależnie od Waszych politycznych przekonań. Nie będziemy dzielić, chcemy łączyć. Królestwo Dreamlandu, jak już zauważyła dziś Jej Królewska Wysokość Karolina Aleksandra, to nie sam Król, to przede wszystkim Wy. Samemu nic się nie osiągnie i nie zrobi. W dreamlandzkim społeczeństwie nie brak osób chcących działać, być może trzeba dać im atrakcyjny cel, by te działania rozpoczęły. Zamierzamy także współpracować i radzić się Królowej i Królów Seniorów — ich wiedza i doświadczenie, gotowość do niesienia pomocy, są dla Nas bardzo ważne.

Jako priorytety dla Dreamlandu, które dziś stawiamy jako najważniejsze do możliwie prędkiego osiągnięcia to jest ich kilka. To odświeżenie wyglądu strony — jesteśmy przekonani, iż obecnie wystarczy pewna doza determinacji by nowa strona stała się faktem szybko, a Królestwo zyskało nowoczesną wizytówkę. To również zachowanie tradycyjnego charakteru Królestwa, przy czym uważamy, iż wymaga on większej dbałości o słowo — język ma znaczenie, a ze smutkiem dostrzegamy deficyt jakości w tym zakresie.

Chcemy zadbać o to, że Królestwo będzie na nowo silne dzięki swojej różnorodności — historyczne krainy, i związane z nimi aspekty, można i należy rozwijać. Nie znajdziemy dziś bowiem ludzi, którzy w dużej grupie będą utożsamiać się z jedną ideą. Ale już łatwiej będzie znaleźć różnorodną grupę ludzi skupionych na różnych ideach. To oznacza więc także odnowę systemu politycznego, i uczynienie go atrakcyjnym dla tych, którzy chcą się polityką zajmować. Ważnym aspektem, na który chcemy położyć uwagę i nacisk jest odtworzenie sprawnego sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości sensu largo. Musimy jak najszybciej doprowadzić do skrócenia procedur, przyspieszenia i sprawnego rozstrzygania sporów.

Chcemy również rozmawiać o sprawach rozwoju samego systemu informatycznego — tu rozwój prasy jako wyraz ekspresji twórczej, także wprowadzenie możliwości/obowiązków systemowych, które by pozwoliły rozruszać obieg pieniądza. Tu widzimy też miejsce na wsparcie działań dyplomatycznych, które mogłyby się koncentrować wokół budowy współpracy w tym obszarze z zainteresowanymi krajami. Działania dyplomatyczne chcemy prowadzić w zakresie takim, by Dreamland wzmacniał swą pozycję międzynarodową i na nowo postrzegany był jako atrakcyjny partner do rozmowy, budowy sojuszy, stopniowego rozwoju relacji bi- i multilateralnych.

Cel jest jeden — to stworzenie z Dreamlandu na nowo atrakcyjnej destynacji dla nowych użytkowników pojawiających się w mikronacjach. Takiego, w którym każdy będzie mógł funkcjonować w sferze, która go interesuje. To nie tylko cel wynikający z pragmatyzmu, ale też z potrzeby jaką jest utrzymanie naszej państwowości i dalszy jej rozwój. Bycie najstarszym krajem wirtualnego świata zobowiązuje. W ramach tego celu zapewniamy, iż jesteśmy otwarci na każdą i każdego z Was. Nie oceniamy, nie negujemy, nie odrzucamy. Chcemy słuchać, rozmawiać, budować wspólną jakość i wspólny dom nas wszystkich.

Z przyjemnością pragnę również poinformować, iż obecny Premier Dreamlandu, Florian von Stettin, uczynił Nam zaszczyt i zgodził się objąć funkcję Marszałka Dworu — jego wiedza, doświadczenie, chęć pomocy i wsparcie będą dla Nas ważne od tych pierwszych chwil. Już wkrótce przedstawimy dalsze informacje, w tym przede wszystkim datę i plany dotyczące koronacji.

Robert II Fryderyk
Robert II Fryderyk, r. s.
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Posty: 4467
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb:
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: الوـس » 27 gru 2018, 10:25

RCA pisze:
27 gru 2018, 10:15
Ważnym aspektem, na który chcemy położyć uwagę i nacisk jest odtworzenie sprawnego sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości sensu largo.
Chętnie się dowiem więcej. Biorąc pod uwagę, że obecnie leży na dzienniku jedna sprawa to wystrzeliłeś obficie ale cokolwiek niecelnie.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
lord
Posty: 1409
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM:
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Torkan Ingawaar » 27 gru 2018, 11:06

Jeśli chodzi o sądownictwo, podzielam zdanie pana Prezesa Sądu Królestwa. Dreamlandzka judykatura działa sprawnie i należycie chroni interesy obywateli, pozwalając im skutecznie dochodzić swoich praw, a jednocześnie uosabia tradycyjny, dreamlandzki liberalizm - wyłączając znanych i niezwiązanych z naszym państwem mikronacyjnych trolli, Zanika i Chatlińskiego, od niemal dekady nie padł w Królestwie żaden prawomocny wyrok skazujący na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
JPII
Posty: 2026
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: JPII » 27 gru 2018, 11:23

Najpierw posiedź trochę w KD i później wygłaszaj mowy tronowe.
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

zombiakov
Posty: 7
Rejestracja: 6 sty 2018, 01:28
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: zombiakov » 27 gru 2018, 12:58

الوـس pisze:
27 gru 2018, 10:25
Chętnie się dowiem więcej. Biorąc pod uwagę, że obecnie leży na dzienniku jedna sprawa to wystrzeliłeś obficie ale cokolwiek niecelnie.
Spokojnie. Jezeli spojrzymy troche wstecz na panowanie R2F w Sarmacji to mozecie byc pewni, ze wkrotce "na dzienniku" bedzie lezalo co najmniej kilka spraw "o zniewazenie glowy panstwa". I dlatego sady musza dzialac sprawnie.

Awatar użytkownika
Sted Asketil
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Sted Asketil » 27 gru 2018, 13:18

Z checia pojde na pierwszy ogien - nie potrzeba nam tutaj tego spadochroniarza i zapchaj dziury. Nie chcemy uzurpatorow - spieprzaj importowany dziadu na Madagaskar.

Sted Asketil

Awatar użytkownika
Maciej II
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 1203
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Maciej II » 27 gru 2018, 13:49

RCA pisze:
27 gru 2018, 10:15
najważniejsze dla Nas będą zachowanie obecnego status quo w zakresie integralności terytorialnej Królestwa
Jak to się ma do kwestii odzyskania Awary Południowej od Baridasu?

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1426
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Lokalizacja: Rosario (Scholandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Stanisław Dmowski » 27 gru 2018, 14:17

Przewidywałem, że Konwent wybierze kogoś z charakterem i się nie myliłem. Jako monarchiście wypada mi się do tej decyzji dostosować.

Król elekt zaoferował mi funkcję marszałka dworu, którą to funkcję przyjąłem, jednak nie bez dyskusji. Postawiłem zdecydowany warunek, Korona musi stanąć na stanowisku obrony interesu Dreamlandu w polityce zagranicznej. Mieliśmy już królów z Sarmacji, którzy swymi działaniami albo dokładniej mówiąc ich zupełnym brakiem pogorszyli naszą pozycję na arenie międzynarodowej. W końcu nie tak łatwo pluć we własne gniazdo. Ufam, że JKM to rozumie. Inne warunki dotyczyły spraw wewnętrznych, czyli dbałości o język i kulturę.

Moja mikronacyjna przygoda powoli już się kończy, jednak na ile będę mógł to będę służył radą. Zdążyłem poznać trochę Dreamlandczyków, wiem, że to są wspaniali ludzie, tylko czasem kryjący się pod maskami ludzi nieprzyjemnych i nieprzystępnych. Jeśli jednak polityka królewska zawiedzie oczekiwania moje i Dreamlandczyków, odstąpię od dworu.

Ustosunkowując się do treści samej proklamacji widzę, że postawiliście sobie cele trudne. Wielu już wyłożyło się na obietnicach nowej strony głównej, ja sam już się zdążyłem do niej przyzwyczaić. Postulaty reformy sądownictwa uznaję za niepotrzebne, chociaż można mieć zastrzeżenia do osoby sędziego, który w wypowiedziach bywa kontrowersyjny (pozdrawiam Cię Alek) to swą pracę wykonuje bez zarzutów. Daję na początek kredyt zaufania, działajcie.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13170
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Daniel von Witt » 27 gru 2018, 14:33

Przepraszam za moc tych słów, ale królów seniorów pojebało do reszty.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
JPII
Posty: 2026
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: JPII » 27 gru 2018, 14:34

Daniel von Witt pisze:
27 gru 2018, 14:33
Przepraszam za moc tych słów, ale królów seniorów pojebało do reszty.

(-) Daniel von Witt
I to jest tej w chuj rzadki moment w historii kiedy się z tobą zgadzam.
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

Awatar użytkownika
Sted Asketil
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Sted Asketil » 27 gru 2018, 14:38

#metoo

Awatar użytkownika
JPII
Posty: 2026
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: JPII » 27 gru 2018, 14:40

W tym momencie społeczność KD powinna wywalczyć zmianę prawa, tak aby emerytowani królowie nie mieli żadnego wpływu na politykę i władze kraju.
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1426
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Lokalizacja: Rosario (Scholandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Stanisław Dmowski » 27 gru 2018, 14:52

Na nowe czasy czas na nowy avatar. :)

Awatar użytkownika
JPII
Posty: 2026
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: JPII » 27 gru 2018, 14:52

Florian von Stettin pisze:
27 gru 2018, 14:52
Na nowe czasy czas na nowy avatar. :)
Szanuję XD
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 996
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb:
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 27 gru 2018, 21:15

Florian von Stettin pisze:
27 gru 2018, 14:17
W końcu nie tak łatwo pluć we własne gniazdo.
Ale łatwo pluć na inne, póki się do niego nie trafi ;)

W mikronacjach jestem od 2016 i doskonale pamiętam, jak RCA często wyśmiewał się z Dreamlandu. Jak taka osoba, której brak wiarygodności, mogła zostać kolejnym Królem naszego kraju? Zacytuję wypowiedź mojego ojca - "królów seniorów pojebało do reszty" - absolutnie się zgadzam.

Podam przykład:
Czy człowiek, który przez dobry kawał czasu pluł na swój kraj, niszczył jego wizerunek i nagle przy zmianie zdania zaczął uważać się za patriotę, będzie wiarygodny w swoich poglądach? Analogicznie jest w tej sytuacji - Dreamland beee, Dreamland XD, przychodzi posada to przychodzi i odmiana?

Nie sądzę.
zombiakov pisze:
27 gru 2018, 12:58
Spokojnie. Jezeli spojrzymy troche wstecz na panowanie R2F w Sarmacji to mozecie byc pewni, ze wkrotce "na dzienniku" bedzie lezalo co najmniej kilka spraw "o zniewazenie glowy panstwa". I dlatego sady musza dzialac sprawnie.
Potrzebujemy drugiego Alfonsa za czasów pierwszej kadencji i jawnej cenzury? (używając nazewnictwa na króla Alfreda, wypowiedzianego przez Kaufmana).

Ja wiem, że od czasów odejścia Edwarda II jest w modzie obsadzanie Sarmatów przy stołkach, ale błagam niech to będzie osoba odpowiednia, bez noszenia hipokryzji na swoich ramionach.
Daniel von Witt pisze: Robert nie będzie rządził. Zachęcam wszystkich patriotów do bojkotowania i torpedowania działań Roberta tymczasowo zajmującego tron (nie bezcześćmy nazwy król zestawiając ją z tym typem). Pierwszy cel: koronacja. Naród go nie chce. Pokażmy to wszyscy".
Alus pisze: Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)

(-) Oskar baron ben Grozny Witt

zombiakov
Posty: 7
Rejestracja: 6 sty 2018, 01:28
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: zombiakov » 27 gru 2018, 22:11

Oskar ben Grozny Witt pisze:
27 gru 2018, 21:15
Jak taka osoba, której brak wiarygodności, mogła zostać kolejnym Królem naszego kraju?
Królowie Seniorowie wykazali się taką samą mądrością jak społeczeństwo Księstwa Sarmacji tyle, że powtarzając cudzy błąd są w nieco gorszej sytuacji.

U nas też niektórym się wydawało, że można na Księcia wybrać osobę skonfliktowaną z połową kraju a konflikt wpłynie pozytywnie na aktywność i jej kierunek. Dupa.

Chociaż tak do końca nie jestem pewny tego czy nie wybraliby go ponownie jakby kiedyś wystartował. I to byłoby już bardzo smutne.

Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 996
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb:
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Oskar ben Grozny Witt » 27 gru 2018, 22:24

Bojkot się już rozpoczął, szkoda już nerwów na poczynania dynastii Ebruzów.
W imieniu własnym zapraszam do poparcia uchwały ws. wypowiedzenia posłuszeństwa następcy, w gmachu Parlamentu Królewskiego.

Mimo wszystko, to piękne, że w takich sytuacjach potrafimy się jednoczyć, niezależnie od stron politycznych (nie patrząc na pewne wyjątki)...
Ostatnio zmieniony 27 gru 2018, 22:25 przez Oskar ben Grozny Witt, łącznie zmieniany 1 raz.
Daniel von Witt pisze: Robert nie będzie rządził. Zachęcam wszystkich patriotów do bojkotowania i torpedowania działań Roberta tymczasowo zajmującego tron (nie bezcześćmy nazwy król zestawiając ją z tym typem). Pierwszy cel: koronacja. Naród go nie chce. Pokażmy to wszyscy".
Alus pisze: Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)

(-) Oskar baron ben Grozny Witt

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Posty: 4467
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb:
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: الوـس » 27 gru 2018, 22:25

Szkoda jedynie, że RCA ma to wszystko w dupie. Tak to leży mu na sercu dobro Dreamlandu ;-)
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Premier Rządu Królewskiego
Posty: 1590
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb:
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Robert II Fryderyk » 28 gru 2018, 09:13

Wasze Królewskie Wysokości,
Szlachetne Panie i Panowie,


bardzo chciałem napisać Wam, iż dziękuję za liczne i ciepłe wyrazy, które pod mym adresem padły. Jak sami wiecie nie mogę. Przez cały wczorajszy dzień czytałem, a to zapewne nie koniec, słowa, na których powtarzanie nie zamierzam się decydować, a które dość szerokim strumieniem serwuje w mym kierunku grupa osób, które na co dzień takim językiem posługują się wobec siebie wzajemnie. Nie jest to język, który będę akceptował, nie jest to też język, który sprawi, iż będę polemizował. Jedyne co z nim będę robił to ignorował, i rugował.

Nie blokuję nikomu wolności słowa. Nie zamierzam nikogo kneblować, banować, usuwać z forum. Od tego są sądy. Nawet jeśli jednym z posługujących się nieparlamentarnym językiem jest sądu owego przewodniczący. Żadna wolność nie jest absolutna. Każda wolność ma granice, a je wyznaczają granice i wolności inne. Nie można wyzywać i szpecić języka powołując się wolność słowa, naruszając przy tym wolność i prawo innych do przebywania w miejscu, które jest przyjaznym. To się zmieni. Musi się zmienić. Język ma znaczenie.

W krytyce, którą szanowni państwo uruchomili, nie padają żadne merytoryczne argumenty. Bliżej nieokreślone zarzuty dotyczące nielojalności wypowiadają osoby, które nigdy ze mną nie pracowały i nie współpracowały. Argumenty o chorągiewce padają spod palców osób, które jedynie powtarzają jakieś zasłyszane hasła, nigdy zaś nawet słowa ze mną nie zamieniły. Kuriozalne jest wyciąganie sytuacji sprzed ponad 10 realnych lat... działam w mikronacjach około lat 20. Siłą rzeczy wszystko można mi zarzucić, i wszystko można wyciągnąć. Ale zamykanie oczu i udawanie, że nic się nie zmieniło jest jak bycie małym dzieckiem, które mimo, iż ma przed oczami oczywisty dowód swej pomyłki brnie w najlepsze w przekonaniu, że to co ono mówi to właśnie cała prawa tego świata. Odwołań do braku włosów, tuszy, czy innych realnych aspektów nie będę komentował — uciekanie się do nich świadczy o tym, że w zasadzie argumentów Wam brakuje.

Antycypujecie i przez to krytykujecie, iż skoro przez lata byłem Sarmatą i sarmackim politykiem, i księciem, to automatycznie oznacza, iż Dreamland będę traktował dziś i jutro jako przyszłą sarmacką kolonię. Owszem, w przeszłości krytykowałem Dreamland. Wy krytykowaliście Sarmację i mnie i innych Sarmatów - także tych, którzy dziś ochoczo przyjechali wspierać tu Waszą krytykę. Taka konwencja, taka gra. Obiecałem jednak pięciorgu osób — Królowej i Królom Seniorom zgromadzonym na Konwencie, oraz Florianowi — iż kierować się będę dobrem Dreamlandu obejmując dreamlandzki Tron. Że oczywiste są dla mnie nakreślone zasady - niepołączalność tronów z KS, jak i zachowanie integralności terytorialnej Królestwa. I zasady te są dla mnie, i będą, święte. Wbrew słowom, które wczoraj na tym forum padły, nie jestem idiotą. Wiem na co się piszę, wiem czego się spodziewać i póki co... nikt z Was mnie nie zaskoczył. Byłem całkowicie świadom fali krytyki, która na mnie spadnie w obu krajach, które moje decyzje obecne dotknęły. I nic, absolutnie nic, mnie nie zaskakuje.

Awara jest symbolem. Podział jej na Awarę północną (sarmacką) i południową (dziś baridajską, wcześniej scholandzką) zawsze służył podkreśleniu tego symbolizmu. Kiedy na wyspie siedzibę swą miał OPM symbolizm ten urósł do rangi międzynarodowej. Działania i umowy, które sprawiły, iż część scholandzka przypadła Baridasowi są w Scholandii i siłą rzeczy w Dreamlandzie, odbierane jako zdrada. To żywa i niezabliźniająca się rana na tkance i ambicji lokalnych patriotów. Nie brałem udziału w tamtych wydarzeniach. Nie było mnie w Sarmacji, ani w Baridasie, ani w ogóle w mikroświecie. W najlepsze trwał wówczas mój urlop od tej rozrywki. Kiedy jednak do Sarmacji ponad 3,5 roku wróciłem trafiłem już na sytuację, która trwa do dziś. Rozmowa o symbolach zawsze jest trudna. Tak realnie, jak i wirtualnie. Dwie rzeczy są dziś jednak ważne, i jako państwo prawa i państwo cywilizowane musimy je brać pod uwagę. Pierwsza — zawartych umów należy dotrzymywać. Druga — zmiana obecnego stanu jest zapewne możliwa, ale trzeba się zastanowić nad ewentualnymi konsekwencjami tejże zmiany. I dziś deklaruję Wam wszystkim — rozmawiajmy o Awarze, omówmy wszelkie za i przeciw i wtedy podejmijmy decyzję, bazując na faktach i argumentach, nie na emocjach, jakie będą nasze wspólne dalsze kroki. I nie obawiajcie się mojej postawy w tym zakresie — nawet jeśli uważacie mnie za rzecznika sarmackiego, to akurat oczekiwania wobec Awary południowej nie dotykają Księstwa Sarmacji, a jedynie Królestwa Baridasu - tu zaś trudno mnie posądzać o bycie rzecznikiem, czy agentem obecnego króla tego kraju.

Pozostałe postawione przeze mnie cele i plany, priorytety, wymagają pewnej determinacji. Tej mi odmówić nie można. Nie zamierzam się angażować w sprawy polityczne — te zostawiam społeczeństwu i jego przedstawicielom w Parlamencie Królewskim. Chcę dokonać uporządkowania spraw informatycznych Królestwa (w tym w zakresie, który grozi nam wyczerpaniem miejsca na serwerach) czyli strony, serwisów, mechanizmów działania - będę tu liczył na szczerą i owocną rozmowę z KSI i jej członkami - chcę rozmawiać i słuchać. Mam pomysły, ale wiem, że nie każdy musi dać się zrealizować. Chcę dążyć do ożywienia prowincji i liczę tu na owocne rozmowy z ich przedstawicielami. Chcę poznać Wasze problemy, obawy i nadzieje. Swą pomoc deklaruję bezwarunkowo.

Nie oczekuję, iż będę miłowany. Nie oczekuję hołdów, pałaców i innych precjozów. Jedyne czego oczekuję to pewnego poziomu w rozmowie, także w krytyce, poziomu, który będzie odbiegał od tego co wyczynia się na tym forum od dawna, a wczoraj przyjęło postać okrutną. Zarzuciliście mi, iż Królestwa nie odwiedzałem i nie śledziłem. Jesteście w błędzie. Równie często czytałem forum KD, co forum KS. Różnica polega jedynie na tym, że tu nie zabierałem wcześniej nadto często głosu. Wczoraj udało mi się ogarnąć kwestie związane z forum, w kolejnych dniach chcę dogłębnie zanalizować mechanizmy ustrojowe jakie mi przysługują, i zaplanować kolejne działania, w tym rozmowy. Liczę, że damy sobie czas. Ja Wam na zmianę języka, Wy mi na to bym pokazał, iż nie przybyłem tu by być Wam wrogiem, i że możecie na mnie liczyć, niezależnie od tego, którą stronę politycznej barykady reprezentujecie.

Zbliżają się wybory Premiera. Wczoraj swój start zadeklarowało dwóch kandydatów - formalnie zaś póki co zgłosił się jeden. Liczę, że i drugi to uczyni, i że też to nie koniec. Wciąż można wystartować. Czeka nas ciekawy czas, wykorzystajmy go do niezbędnej reformy i budowy. Królestwo Dreamlandu nie umarło, światło się świeci, a ja będę Was wspierał tak jak będę umiał.
Robert II Fryderyk, rex
Robert II Fryderyk, r. s.
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Awatar użytkownika
JPII
Posty: 2026
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: JPII » 28 gru 2018, 09:31

Oho, no i zaczynają się pierwsze przymiarki do kneblowania mieszkańcom ust!
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

Walerian Geak
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2018, 07:29
NIM:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Walerian Geak » 28 gru 2018, 09:55

Od kiedy Ci to przeszkadza, Jezusie, co? :)

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Posty: 4467
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb:
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: الوـس » 28 gru 2018, 10:07

Abdykuj i spadaj.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Robert II Fryderyk
Premier Rządu Królewskiego
Posty: 1590
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb:
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: Robert II Fryderyk » 28 gru 2018, 10:22

الوـس pisze:
28 gru 2018, 10:07
Abdykuj i spadaj.
Abdykuj i spadaj, Wasza Królewska Mość. Jak już.

RIIF
Robert II Fryderyk, r. s.
Jaki powinien być Nowy Dreamland? Manifest Nowej Ery Postalfredyzmu.

"Działania bez przedstawienia planu, propozycji nowych zasad jak ma to wyglądać. Słowem bez zasad i żadnego planu, a nawet informacji." — Julian/Laurencjusz at Afera, baridajski wieszcz narodowy.

Awatar użytkownika
الوـس
minister
Posty: 4467
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb:
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: الوـس » 28 gru 2018, 10:24

Z takich królewskich mości to mój ojciec, arcyksiążę Teutończyków, na koń wsiada.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
JPII
Posty: 2026
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Proklamacja Następcy Tronu

Post autor: JPII » 28 gru 2018, 10:27

To jest tak urocze, że każdy zwraca się do Czekana albo na ty albo per RCA. Niech tak zostanie :)
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac Seniorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości