Aktualne wydarzenia, ostatnie wydarzenia. A wydarzenia?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
KJazłowiecki
Posty: 234
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:14
NIM:
Lokalizacja: Saudade
Kontakt:

Aktualne wydarzenia, ostatnie wydarzenia. A wydarzenia?

Post autor: KJazłowiecki »

KD nie jest już takie samo jak wtedy gdy przybyłem tu 7 lat temu i już
raczej nie ma szans by wróciło do tamtego okresu. Zbyt dużo zostało
zepsute, zbyt wielu już odeszło...
To cytat z diuka Bagera sprzed ponad roku. Minęło kilkanaście miesięcy, a ile zaszło zmian. Zmian, które nie zmieniły jednak pewnej prawidłowości. Pamiętacie osoby, które budowały niegdyś potęgę tego państwa? Pamiętacie Estreichera, Neumanna, Kalickiego, d'Archien i wielu innych? Odeszli, bo pewnego dnia ich rozległa władza była dla nich niewystarczająca. Przekroczyli swoje kompetencje lub sięgnęli po władzę dla nich zbyt niebezpieczną. Każde takie odejście kończyło się zamieszaniem.

Zamieszanie pociągało za sobą kilku kolejnych wielkich, którzy nie mogli już wytrzymać zgniłej atmosfery. Chociażby Albon, wspomniany Bager, czy też wiele innych znamienitych postaci (Albon - tym bardziej cieszę się, że jesteś). Po każdym z wielkich odejść następował marazm, który spowodował odejście i ustanie kilkudziesięciu Dreamlandczyków, których niezwykle ceniłem i którzy budowali dla mnie codzienność, tak ważną dla rozwoju Królestwa. Cyprian Lee, Fisher, całe pokolenie Kriegów: Alexander, Paweł Wercyngetoryks, Jubei (Olu, dziękuję Ci przy okazji za wielką pomoc, m. in. za zrobienie mojego herbu, którego nikt poza nami nigdy nie widział); Patrick van Hadden, Gabriel Grandin.

Czy nie widzicie, moi drodzy, że na tej wielkiej sali, jaka jest nasze publiczne forum, nie ma już Waszych sąsiadów? Większość z nich nie wyszła z nudy czy braku czasu. Większość z nich nie mogła tutaj wytrzymać. Zauważyliście, że jeżeli ktoś popełni jakieś wykroczenie lub nawet przestępstwo przeciwko podstawowych prawom, uwaga natychmiast skierowana jest tylko i wyłącznie na niego? Młodzi mieszkańcy niech sobie czekają, miasta, prowincje i firmy sobie stoją, bo trzeba poprzerzucać się oskarżeniami i nasłuchiwać, z jakim hukiem wyleci winowajca. Tak to my Królestwa na miarę nowych czasów nie zbudujemy.

Król popełnił błędy. Wiele błędów, które go zdyskredytowały w oczach Dreamlandczyków, w tym w moich. Scenariusz na następne tygodnie jest już napisany. Postudiujcie historię, mieliśmy już problemy z monarchą, z których wyszliśmy jednak obronną ręką. Dlaczego? Bo Król to nie Królestwo. Wtedy to rozumiano, dzisiaj macie z tym problemy. Bo Robert I to Korona; a jak Korona, to Jazłowiecki i Witt też są źli, a tak w ogóle to "Dreamland się sypie". Dreamland nie będzie się sypał, jeżeli Wy w nim zostaniecie. Artur, Edward, Sted, Tomek, Hans, Michał, Marion, Kobe, Gregory, Kazio, Ghardin i wielu innych - to Wy stanowicie Dreamland i możecie zmieniać go według uznania. Każde miasto, każda ulica, prowincja i każdy inny element Królestwa może wyglądać i funkcjonować tak, jak Wy chcecie. Uświadomcie sobie to i odpowiedzcie sobie na pytanie: czekać aż w końcu Król abdykuje czy może odświeżyć strony mojego miasta i pochwalić się nimi na forum ogólnym? Może poprawić akty prawne, żeby prawo było przejrzyste? Może warto robić to, co kiedyś, kiedy Dreamland był u szczytu potęgi, a nie to co robimy od trzech lat? Obudźcie się, Dreamland woła.

Cytując klasyka:
uśmiechnijcie się Stare Ramole :)
I tyle.
dr net. Krzysztof diuk Jazłowiecki y de Ebruz, OCO
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Aktualne wydarzenia, ostatnie wydarzenia. A wydarzenia?

Post autor: Michał »

Jakby dodano do tego jakaś ckliwą melodię to bym zaczął płakać :)
Jeżeli o mnie chodzi to mnie z KD będą musieli siłą wyciągać.
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
k_wichura
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2010, 19:42
Numer GG: 1397103
NIM: 775027
Lokalizacja: Kasana
Kontakt:

Re: Aktualne wydarzenia, ostatnie wydarzenia. A wydarzenia?

Post autor: k_wichura »

Michał pisze:Jakby dodano do tego jakaś ckliwą melodię to bym zaczął płakać :)
Jeżeli o mnie chodzi to mnie z KD będą musieli siłą wyciągać.
Od wielu tych co odeszli już takie słowa słyszałem. Odeszli, a nie zostali wykopani!
Kazio Wichura
Michał
Posty: 127
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:20
NIM: 968416
Kontakt:

Re: Aktualne wydarzenia, ostatnie wydarzenia. A wydarzenia?

Post autor: Michał »

Mi się na razie nigdzie nie śpieszy. :)
Michał von Nadolanczyk
Marszałek Książęcy
Awatar użytkownika
k_wichura
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2010, 19:42
Numer GG: 1397103
NIM: 775027
Lokalizacja: Kasana
Kontakt:

Re: Aktualne wydarzenia, ostatnie wydarzenia. A wydarzenia?

Post autor: k_wichura »

KJazłowiecki pisze: Król popełnił błędy. Wiele błędów, które go zdyskredytowały w oczach Dreamlandczyków, w tym w moich.
Któż nie popełnia błędów :!: Otóż każdy i niezależnie czy jest królem czy kaznodzieją jeśli zrozumiał swój błąd powinien stanąć i powiedzieć: "Sorki, ale się pomyliłem, źle zrobiłem". Tak właśnie powinien zrobić gość z jajami i wg mnie post szybciej tak właśnie zrobił JKM Robert I. Szacunek!

Poza tym wielkie DZIĘKUJĘ się należy jak nic za 2 lata pracy na rzecz Królestwa.
KJazłowiecki pisze: Dreamland nie będzie się sypał, jeżeli Wy w nim zostaniecie.
Ja osobiście nigdzie się nie wybieram, czasami tylko delegalizuję swoją aktywność ;)

P.S. Mącisz mi w głowie tymi dawnymi czasami....
Kazio Wichura
Awatar użytkownika
Albon
Posty: 480
Rejestracja: 12 lis 2011, 16:19
NIM: 570699
Kontakt:

Re: Aktualne wydarzenia, ostatnie wydarzenia. A wydarzenia?

Post autor: Albon »

Witam

A ja tak sobie mysle ze takie jak niedawne wydazenie takze jest wazna czescia Dreamlandu. Kiedys sie o takie klotnie, zale itd wkurzalem ale zrozumialem ze to integralna czesc naszego virtualnego zycia. Ciesze sie ze KD nadal trzyma pewien poziom dyskusji nawet jak sie klocimy itd. To jest wazne zeby nie upasc na dno w jakimkolwiek aspekcie naszej ZABAWY. Nie zachowujmy sie jak dzieci w piaskownicy - zabieram zabawki i ide ... sam tak kiedys jako premier zrobilem i wiem ze to bylo glupie :) Wiadomo kazdy ma swoje emocje kazdy sie zzywa z swoim virtualnym bytem i nie jest latwo odpuscic ale sprobujmy, usmiechnijmy sie (stare ramole i mlodzi) troche odpuscmy trzymaniu sie scislych zasad i bawmy sie dale. Pisze to prywatnie jak do kolegow nie do króli, premierow, namiestnikow itd zrobmy gruba kreske i zapomnijmy o kilkunastu ostatnich dniach. Pokazmy (a wlasciwie pokazcie bo ja w wladzach nie jestem) mlodym/nowym mieszkancom ze jesli chca odskoczni od bezsensownych klotni naszych prawdziwych politykow to tutaj beda ja mieli. Oczywiscie nie nalegam zeby wszyscy sie kochali ;) ale klocmy sie (politycznie) dla zabawy nie na powaznie.

Pozdrawiam Albon z Cintry

PS jak zawsze moje wiadomosci sa zamotane nieco ale wybaczcie mi to :)
Audiatur Et Altera Pars

Z TRZECIEJ CHAŁUPY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości