Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Hans von dem Arzt-Oebbels
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:38
NIM:
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Hans von dem Arzt-Oebbels »

Konstantin Wolframovich pisze: 17 lis 2018, 18:52 Czy próba zmiany tematu to nie wiem, można łatwo zauważyć pewien wzór w tym, odpowiem ogólnie, temat dotyczy straty legendarnego atlety, nikt nie odniósł się do tego, tylko do nazwiska? Dalej muszę coś prostować, pomijając to, że polskie artykuły miały tak samo napisane ów nazwisko. Każdy interpretuje to, jak chce, ja nie skończyłem polaka na studiach, więc się nie wypowiadam, natomiast widzę, że każdy mówi to, czego nie powinien. Bez złości z mojej strony.

Ach, dodam, że napisałem temat "A", uzyskałem odpowiedź "B" i nagle piszesz mi, że nie odpowiadam na "B". Ironia przez wielkie B, nieprawdaż?
No dobra, po tym poście ciężko mi jest w sumie nie przyznać Ci racji. Byłbym głupcem gdybym tego nie zrobił.
Fakt, wątek jakby nie patrzeć związany jest ze śmiercią sportowca, a tu zamiast dyskusji na ten temat, rozpętała się jakaś niepotrzebna burza związana z transkrypcją nazwisk wschodniosłowiańskich.
Nie wziąłem tego pod uwagę na początku, zwracam honor.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Hans von dem Arzt-Oebbels pisze: 17 lis 2018, 18:58 Nie wziąłem tego pod uwagę na początku, zwracam honor.
Żeby coś zwrócić, trzeba najpierw to zabrać, a tego nie jest Ekscelencja w stanie zrobić. Najwyżej uwłaczyć.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Torkan Ingawaar »

Żeby coś zwrócić, trzeba najpierw to zabrać, a tego nie jest Ekscelencja w stanie zrobić. Najwyżej uwłaczyć.
Bzdura. Zwracać honor to fraza czasownikowa o znaczeniu idiomatycznym oznaczająca przeprosić kogoś za coś, co mogło go urazić, zepsuć opinię i jest całkowicie poprawna, tak samo jak mocno rozpowszechnione w języku polskim frazy czasownikowe z czasownikiem dać i pokrewnymi, na przykład oddać honor (okazać szacunek), oddać pokłon (pokłonić się) czy dać radę (móc coś zrobić). Tu też nikomu żadnej zabranej uprzednio rzeczy nie oddajemy, a czasownik ma po prostu znaczenie niedosłowne, inne od domyślnego, podobnie jak chociażby w istniejących w językach germańskich czasownikach frazowych. Natomiast w nie tak dawnej polszczyźnie używano czasownika znajdować w znaczeniu oceniać. W tym przypadku również nie trzeba było najpierw czegoś stracić, a pytanie jak to znajdujesz? nie dotyczyło sposobu odzyskiwania zguby.

Jednym słowem, przed włączeniem tak lubianego przez Ciebie trybu gramatycznego nazisty warto czasem zastanowić się chwilę, zanim wyśle się utrzymaną w tym tonie wiadomość. Gdy ktoś mówi o pieniądzach na czarną godzinę, również zwracasz mu życzliwie uwagę, że przecież jednostka czasu nie może mieć koloru?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Aleksander »

Torkan, przecież to była zwykła złośliwość. A ty się rzuciłeś w obronie poprawności językowej jak Rejtan pod drzwi sali obrad. I proszę, nie pisz w replice czegoś o tym, że żadnego Rejtana nie było, to tylko taki mem czy coś. Takie pisanie świadczy o braku wyrobienia :D
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Maciej II »

Trolling gramatyczny?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Hans von dem Arzt-Oebbels
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:38
NIM:
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Hans von dem Arzt-Oebbels »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 24 lis 2018, 01:14 Żeby coś zwrócić, trzeba najpierw to zabrać, a tego nie jest Ekscelencja w stanie zrobić. Najwyżej uwłaczyć.
Matko, jaka powaga!
Torkan Ingawaar pisze: 24 lis 2018, 12:28
Jednym słowem, przed włączeniem tak lubianego przez Ciebie trybu gramatycznego nazisty warto czasem zastanowić się chwilę, zanim wyśle się utrzymaną w tym tonie wiadomość. Gdy ktoś mówi o pieniądzach na czarną godzinę, również zwracasz mu życzliwie uwagę, że przecież jednostka czasu nie może mieć koloru?
Wyjaśnione.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Tragiczna wiadomość ze świata sportu.

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

W zasadzie to Aluś jedyny zrozumiał intencję.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Zablokowany

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości