Warwick

http://webland.dreamland.net.pl
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Warwick

Post autor: Siergiusz Asketil »

Ostatnio szperając w mrocznych zakątkach dreamlandzkiej strefy internetowej odnalazłem pewną informację, która mnie osobiście zainteresowała. Na dawnej mapie Królestwa na terenie Republiki Weblandu istnieję "coś" co nazywa się Warwick.
Cóż to jednak takiego? Szukamy dalej. Okazuje się, że w 2007 roku została na tym terenie nadana ziemia dla jednego z Obywateli Weblandu. Nigdy nie została ona odebrana, choć można uznać, że dekret prezydencki został cofnięty po odebraniu obywatelstwa.
Jest to ogólnie taka ciekawostka historyczna, choć pytanie czy oprócz nadania było coś więcej związanego z Warwick? No i szkoda - nawet jako ciekawostka - że nie jest nic nigdzie o tym napisane i by dowiedzieć się czegoś takiego trzeba przekopać pół archiwum ;)
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Warwick

Post autor: Edward II »

Warwick to kawałek historii Dreamlandu. Na zlokalizowanym na terenie marchii Zamku książę Alchien d'Archien gościł i udzielał azylu rozmaitym gościom - m.in. Morfeuszowi Tylerowi (2008) i JKM Łukaszowi Danielowi - królowi Teutonii (już wówczas wchodzącej w skład Sarmacji) w gorącym okresie sporu dreamlandzko-sarmackiego, będącego skutkiem nawiązania przez KD stosunków dyplomatycznych z Wolną Republiką Morvan (lipiec 2009 r.).

Dobra odziedziczyli członkowie rodu - zdaje się, że dość licznego. Synem Alchiena był Robert van Buuren (usynowiony w sierpniu 2008 r.), późniejszy król Dreamlandu, wciąż posiadający obywatelstwo KD.

(-) Jacques arcyksiążę de Brolle
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Warwick

Post autor: Edward II »

Wczorajsza wiadomość Alchiena arcyksięcia d'Archien z listy dyskusyjnej.
ax. d'Archien pisze: Odpowiadam na liście, bo na forum nie mam konta :) Przepraszam z góry za złe formatowanie, zapomniałem kompletnie, jak to się robi.

Zresztą Jacques powiedział zresztą, co było do powiedzenia. Warwick było earlostwem (jakiś czas podpisywałem się jako earl Warwick), miało projekt strony, której ostatecznie nie wrzuciłem chyba na serwer...

Dziedziców rodu było dwóch - starszy (wcześniej przysposobiony) Paweł Erwin i młodszy Robert. W sumie było ich więcej, ale różne waśnie i wygaszenia aktywności doprowadziły do faktycznego wydziedziczenia. Przyznam, że nie pamiętam zupełnie chronologii. Zresztą d'Archienowie byli odnogą rodu naraz imponującego i niesławnego - imponującego, bo ród Liberi był (przynajmniej za moich czasów) największą wirtualną rodziną, zasiedlającą głównie KD, Sarmację i Wandystan; niesławnego, bo zapoczątkował falę nieprzemyślanych usynowień i ucórowień (ucórzeń?), które spowodowały, że w pewnym okresie historii polskich mikronacji absolutnie nie szło się połapać w koligacjach rodzinnych, a stosunki pokrewieństwa zmieniały się dosłownie z tygodnia na tydzień.

Jako ciekawostka dla osób zainteresowanych badaniem historii - z Warwick związane są dwa tajne bractwa; członkowie jednego z nich przygotowali coś, co zostało przez niektórych nazwane próbą puczu, a miało doprowadzić do zmiany ustroju KD na republikę - było to za rządów Edwarda. I nic więcej nie powiem :)

Serdeczności,
ax. Alchien
Edward II, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Republiki Weblandu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości