Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Konrad Samanti »

Szanowni Państwo,

Wraz z wejściem w życie Ustawy Federalnej o wymianie systemu informatycznego CBD, Bank zgodnie z ustawą zarzuci skrypt nCBD wprowadzony w 2007 roku na rzecz nowego skryptu aCBD znajdującego się pod adresem http://sgataman.info.

Zgodnie z terminarzem już 10 maja 2013 r. około godziny 15:00 wyłączony zostanie skrypt nCBD co uniemożliwi dokonywanie jakichkolwiek operacji bankowych. Dziewięć godzin później, o północy z 10 na 11 maja 2013 r. umożliwione zostanie przenoszenie kont z nCBD do nowego skryptu.

Założenie konta
Aby założyć konto w nowym skrypcie CBD należy zalogować się w systemie Ataman za pomocą swoich danych dreamlandzkich (NIMu oraz hasła), następnie wybrać zakładkę "Centralny Bank Dreamlandu". Wyświetli się nam lista banków będących w danej chwili w operacji. Należy wybrać jeden z nich (ich ofertę można porównać wybierając opcję "Sprawdź ofertę"

Uwaga: Królewski Bank Elderlandu NIE JEST Bankiem w rozumieniu UF o walucie Królestwa i systemie bankowym i NIE obsługuje rachunków w dreamach.

Po wybraniu banku należy utworzyć nowe konto. W tym celu wybieramy opcję "Nowe konto" w lewym menu. W związku z brakiem połączenia z CRIPem kwestia kont firmowych i instytucjonalnych zostały rozwiązane tymczasowo na około:
  • konto dla osób fizycznych - wybieramy dowolny opis, walutę dream oraz typ konta "konto osobiste".
  • konto dla instytucji państwowych, firm i instytucji - należy w opisie konta umieścić numer CRIP oraz nazwę jednostki, walutę dream oraz typ konta odpowiedni dla naszej jednostki.
Klikamy "Dodaj" i po chwili cieszymy się nowym kontem.

Przeniesienie środków
Aby przenieść środki z konta w nCBD należy wejść w wybrane przez nas konto klikając na numer konta w tabeli. Następnie należy wybrać opcję "Przeniesienie środków" z menu po lewej stronie. Jeżeli przenosimy środki z konta osoby fizycznej, należy podać wyłącznie swój NIM (ew. wybrać kwotę) i zatwierdzić przyciskiem "Dodaj". Jeżeli przenosimy środki z konta osoby prawnej należy podać NIFI danej jednostki oraz wpisać tytuł roszczenia (np. właściciel firmy, burmistrz miasta, namiestnik prowincji itd.)

Środki zostaną przeniesione tylko i wyłącznie, jeżeli osoba wnioskująca była uprawniona do zarządzania kontem w nCBD, typ konta docelowego jest zgodny z typem jednostki, a opis konta jest prawidłowy (NIFI + nazwa). Jest to tymczasowe rozwiązanie związane z budową nowego CRIPu. W przypadku nieprzeniesienia środków do 11.07.2013r. środki te przepadną na rzecz Skarbu Państwa.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Daniel von Witt »

Chciałbym w tym miejscu tylko w drodze uzupełnienia uczulić obywateli, by przeglądnęli dokładnie salda i historie rachunków, którymi rozporządzają, ponieważ pojawiające się błędy systemu bankowego powodują np. wykonywanie podwójnych przelewów, ujawniają różnice w saldach i obrotach lub sytuacje, że środki nie docierają na docelowe konto, a są w wykazie wykonanych przelewów. Po wymianie systemu wszystkie takie ewentualne roszczenia nie będą mogły być podejmowane wobec CBD, dlatego zanim dojdzie do wymiany niech każdy, komu zależy na bezpieczeństwie środków na kontach, na które ma wpływ - sprawdził dane w CBD. W ten sposób domknie się wszystkie sprawy ciążące na starym systemie.

(-) Daniło hrabia de la Vega
Minister Spraw Wewnętrznych
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Konrad Samanti »

Witam,

Chciałbym przypomnieć, iż pieniądze z kont firmowych mogą zostać przeniesione tylko na konto typu instytucja/przedsiębiorstwo. Nie dopuszcza się przenoszenia ich na konto osoby fizycznej.

W związku z przesunięciem czasowym związanym z wetem, wyłączenie CBD nastąpiło dzisiaj o godzinie 18:30. Od tej godziny realizowane są wnioski o przeniesienie funduszy.
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Łukasz Wakowski »

Szanowni Państwo,
Zapoznałem się UF z dnia 22 maja 2013 roku o wymianie systemu informatycznego Centralnego Banku Dreamlandu i w art. 3 ust. 1 stwierdza się, że "Bank Centralny dokonuje transferu środków z wszystkich rachunków bankowych prowadzonych przed dniem wymiany według sald z tego dnia, zwanych dalej „saldami końcowymi”, w stosunku 1:1". Nie rozumiem więc, dlaczego:
1. Na dzień 28 V 2013 po zalogowaniu się do systemu Ataman nie ma moich środków - UF nie nakłada na mnie obowiązku zakładania nowego konta, przenoszenia środków itd - one już tam powinny być (art. 5 ust. 1: Królewskie Służby Informatyczne dokonują czynności niezbędnych celem wykonania niniejszej ustawy.);
2. Nie rozumiem z czego wynika stwierdzenie "W przypadku nieprzeniesienia środków do 11.07.2013r. środki te przepadną na rzecz Skarbu Państwa.". Będę wdzięczny za podanie odpowiedniej regulacji prawnej.

Dodam, że jednak podjąłem się próby założenia nowego konta.. . próba zakończyła się niepowodzeniem. Nie mogę wybrać "Typu konta" - pole wyboru jest puste (nie mam niczego do wybrania).

Mam też kilka uwag technicznych
A. Po zalogowaniu się w polu "Imię i nazwisko" wyświetla się "£ukasz ..." a powinno być "Łukasz"
B. Zalogowałem się => zakładka Centralny Bank Dreamlandu => wybieram "Sprawdź ofertę" przy Bank Dreamlandu ... i tu jest problem ... co dalej?
1. Do wyboru mam tylko "Powrót" .. wracam do pola wyboru oferty...
2. klikam znowu "Centralny Bank Dreamlandu" (zakładka w górnym menu) .. i mam panel banku / to jest nielogiczne/... ale gdy znowu kliknę na "Oferta Banku" to opcja "powrót" kieruje mnie do wyboru banków a nie poprzedniej strony
---
Łukasz Wakowski
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Ja chciałbym tylko się dowiedzieć po jakim czasie osoba uprawniona zatwierdza mój wniosek o przywrócenie pieniędzy ze starego konta i przelewa moje pieniądze na nowe konto.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Fabiola de Willibald
Posty: 227
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:01
Numer GG: 5426719
NIM: 374443
Lokalizacja: Elsynor
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Fabiola de Willibald »

To i ja się czepię :) Na początku myślałam, że nie umiem szukać :) Ale z nowego systemu nie ma wyjścia. Nie można się wylogować.


Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Edward II »

Łukasz Wakowski pisze: Nie mogę wybrać "Typu konta" - pole wyboru jest puste (nie mam niczego do wybrania).
Nie trzeba go wybierać. Jeśli wypełnił Pan pole "opis", wystarczy kliknąć "dalej".
Łukasz Wakowski pisze: Zalogowałem się => zakładka Centralny Bank Dreamlandu => wybieram "Sprawdź ofertę" przy Bank Dreamlandu ... i tu jest problem ... co dalej
Wystarczy najechać kursorem na niebiesko-biały logotyp banku i nacisnąć "enter".
Edward II, r.s.
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Łukasz Wakowski »

Jacques de Brolle pisze:
Łukasz Wakowski pisze: Nie mogę wybrać "Typu konta" - pole wyboru jest puste (nie mam niczego do wybrania).
Nie trzeba go wybierać. Jeśli wypełnił Pan pole "opis", wystarczy kliknąć "dalej".
Nie działa. Będę również wdzięczny - bardziej prezesowi CBD - o wyjaśnienie moich niepewności związanych z brakiem umocowania w prawie dreamlandzkim
Jacques de Brolle pisze:
Łukasz Wakowski pisze: Zalogowałem się => zakładka Centralny Bank Dreamlandu => wybieram "Sprawdź ofertę" przy Bank Dreamlandu ... i tu jest problem ... co dalej
Wystarczy najechać kursorem na niebiesko-biały logotyp banku i nacisnąć "enter".
Dziękuję. Wydaje mi się, że lepiej też byłoby gdyby wybór banku następował poprzez kliknięcie nazwy banku lub zrobienie guziczka "Dalej" lub "Wybierz" itd.

---
Łukasz Wakowski
---
Łukasz Wakowski
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Daniel von Witt »

Ekscelencja Wakowski trafnie wskazuje na przenoszenie rachunków przez CBD, gdyż jak mówi ustawa o walucie i systemie bankowym Bank Centralny prowadzi obsługę bankową wszystkich podmiotów w Królestwie. Zapis zaś w ustawie wymieniającej system, na który zwraca uwagę JE zamieszczono w związku z powyższym i dodatkowo także dlatego, że są w Królestwie rachunki np. królów seniorów, którzy obowiązku logowania się nie mają i które przez skrupulatną realizację informacji Szefa KSI "mogłyby" zostać tak usunięte. Oczywiście nie miałoby to miejsca z uwagi na obowiązujące prawo, ustawę o obywatelstwie i ten "pakiet bankowy". Terminarz wdrażania nowego systemu podany przez Prezesa CBD w trakcie debaty parlamentarnej ma w większości znaczenie wewnętrzne dla CBD i nawet jeśli obywatele sami mają przenosić (czy już to robią) rachunki osobiste i firmowe/instytucjonalne do aCBD powoduje to zamęt (paraliżuje obrót gospodarczy, realizację budżetów czy dezinformuje nt. numerów rachunków bankowych instytucji i przedsiębiorstw odkąd NIFI nim już nie będzie), wg terminarza nawet do lipca. Osobiście żadnego rachunku którym władałem w nCBD przenosił nie będę samodzielnie, gdyż jako klient Banku Centralnego wierzę, że ten wykona swoje zadanie i te przenosiny za mnie, zgodnie z literą prawa. Im szybciej będzie to mieć miejsce tym lepiej dla wszystkich posiadaczy rachunków.

(-) Daniło hrabia de la Vega
Bogus
Posty: 4
Rejestracja: 7 lis 2012, 22:31
Numer GG: 2383535
NIM:
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Bogus »

de Brolle! Wakowski! WY ŻYJECIE!

Pozdrawiam,
Bogusj
ps. odwałka od mojego syna jedynego:D
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Łukasz Wakowski »

Zdaję sobie sprawę z tego, że na sali dyskusyjnej, pod/nad/za salą lub w drodze do wirtualnej kostnicy są osoby przeświadczone o moim zamiłowaniu do czerpania dzikiej przyjemności z wszelakiego marudzenia i czepialstwa... ale nie to mną w tym przypadku kierowało... na pewno nie tylko to. :- )

Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że opisany na tym forum (w różnych wątkach) sposób zakładania konta bankowego poprzez stronę Ataman u mnie nie działa. Mam Operę.

Ale teraz wróćmy do głównego problemu. Przyjęta ostatnio ustawa stwierdza, że to Bank Centralny (Dreamlandu) przenosi salda rachunków bankowych. Od strony technicznej wsparcie zapewnia KSI. W CBD znajdują się / znajdowały się środki stanowiące własność prywatną - art. 9 Konstytucji stwierdza, że "Królestwo Dreamlandu chroni własność (...)". Tymczasem od tygodnia część mieszkańców Królestwa nie ma dostępu do swojej własności i ogłasza się, że w lipcu br. ją utracą.

Dodam jeszcze, że według obowiązującej Konstytucji wywłaszczenie jest możliwe, że "wyłącznie na podstawie orzeczenia sądu, na cele publiczne oraz za sprawiedliwym i uprzednim odszkodowaniem".

Dane z CBD są w bazie danych - to jest jasne. Rozumiem, że z jakiegoś powodu KSI/CBD zdecydowało się wyłączyć stare bazy i ręcznie (to wywnioskowałem, ale będę wdzięczny za potwierdzenie) przepisywać salda rachunków bankowych. Czy mógłbym się dowiedzieć dlaczego? Baza danych CBD (starego) to zapewne tabela (może kilka) z NIMami posiadaczy i aktualnymi saldami kont... plus tabela z historią, ale ją pomińmy. Czy nie łatwiej by było je skopiować hurtowo lub stworzyć nowy system, który będzie podłączony pod tę bazę?

Czy osoba pisząca ustawy z "pakietu bankowego" konsultowały techniczne sprawy z KSI/CBD? Odnoszę wrażenie, że ustawa mówi jedno a CBD/KSI coś zupełnie innego.

O ile to możliwe, to chciałbym również się dowiedzieć, czy system Ataman (w tym też rachunki bankowe nowego Banku Dreamlandu) znajduje się na serwerze Dreamlandu?

---
Pozdrawiam,
Łukasz Wakowski
P.S. Bogus ;*
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Łukasz Wakowski »

Chciałbym też zauważyć, że pod względem informacyjnym reforma bankowa wypada nie najlepiej. Jeżeli ktoś nie czyta forum / listy dyskusyjnej to nie dowie się o reformie - po kliknięciu na guziczek CBD na stronie Dreamlandu zostanie przekierowany na nowa stronę a po zalogowaniu dowie się, że ma puste konto. Sądzę, że niedługo zaleją nas posty/emaila z pytaniem "Gdzie moje dreamy?"
---
Łukasz Wakowski
Awatar użytkownika
Mirosław KvH
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2013, 16:10
Numer GG: 46692619
NIM: 789125
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Mirosław KvH »

Mam drobny problem z przelewami bankowymi - przez własną, prawdopodobnie, nadgorliwość, zgłosiłem potrójnie zlecenie przelewu, licząc na to, że po wykonaniu najnowszego reszta zostanie odrzucona. Cóż, był to błąd, bo zostałem obdarowany potrójną kwotą (w formie trzech przelewów) z mojego starego konta. Czy mogę gdzieś fundusze zwrócić, albo mogę się do kogoś zgłosić z dowodem na taką a nie inną sytuację i liczyć na rychłe rozwiązanie?

Dziękuję i przepraszam za kłopot,
Mirosław Kryński von Hohenzollern
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Konrad Samanti »

Witam,

Nadwyżkę proszę przelać na konto CBD-ACBD-100 lub pozostawić jak jest (odpowiednie służby się w tym przypadku tym zajmą).
Awatar użytkownika
Mirosław KvH
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2013, 16:10
Numer GG: 46692619
NIM: 789125
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Mirosław KvH »

Dokonano przelewu. Przepraszam za problem i oznajmiam, że teraz już wszystko się zgadza.

Pozdrawiam serdecznie,
M. KvH.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Daniel von Witt »

W instrukcji pojawiającej się podczas przenoszenia każdego rachunku widnieje informacja, że każde przenosiny musi zatwierdzić CBD. Dodatkowo należy tłumaczyć się z prawa do rozporządzania danym podmiotem. Jeśli CBD mimo przenoszenia tych środków przez każdego zainteresowanego i tak dokonuje tu czynności weryfikacyjnych to znacznie prościej byłoby, gdy sam tego dokonał. Numerów kont nie można sprawdzić samodzielnie, przelewów tym samym nie ma jak robić. Przy okazji można się wzbogacić przenosząc środki tyle razy ile się zechce kliknąć, co później wymaga znów sprawdzenia przez bank.

Pytanie do p.o. Prezesa CBD: jeśli Bank sprawdza każde przenosiny czemu ich sam nie dokona?

(-) Daniło hrabia de la Vega
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Konrad Samanti »

Witam,

Postaram się pokrótce odnieść do wszystkich zgłoszonych przez Państwa zastrzeżeń. Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, iż od dnia 14 kwietnia 2013 jestem na urlopie (co oznacza, iż nie jestem łatwo dostępny (sic!)). Stan ten miał się zmienić na początku maja (na okres dwóch tygodni wygospodarowanych specjalnie na przenosiny), jednakże w związku z zawetowaniem ustaw, nie miało to miejsca. W związku z ograniczonym czasem, nie jestem w stanie na bieżąco zajmować się wszystkimi sprawami. Jednakże, bardzo się cieszę, że zmiana systemu bankowego ożywiła co nieco dyskusję.

Zgłaszają Państwo zastrzeżenia do sposobu przenosin. Zgodnie z ustawą federalną aCBD jest platformą obsługującą bank centralny, banki prowincji oraz banki komercyjne. Namiestnicy prowincji zgłosili chęć otwarcia banków prowincji, jednakże jak dotąd nie otrzymałem materiałów potrzebnych do otwarcia takich banków. Kwestia zostanie rozwiązana w przeciągu kilku następnych dni. Bank Dreamlandu nie będzie więc jedynym bankiem obsługiwanym przez aCBD, w związku z czym powstał osławiony WNIOSEK. Bank Dreamlandu nie chce narzucać obywatelom wyboru banku, dlatego pozostawił możliwość wybrania banku, do którego środki mają zostać przeniesiony właśnie za pomocą osławionego wniosku. Harmonogram prac nad otwarciem banków prowincji (i wdrożeniem samego systemu) rozleciał się w związku z wetem Jego Królewskiej Mości, którego motywacją był brak daty w ustawie, stąd takie rozwarstwienie działań CBD.

Przy przenosinach z pierwotnego skryptu CBD do tzw. nCBD sześć lat temu, dokonywano podobnej akcji, jednakże przenoszenie odbywało się za pomocą kliknięcia. Tu odbywa się to w sposób bardziej skomplikowany (o wpisanie NIMu i zatwierdzenie!). Rozwiewając wszelkie wątpliwości, nie przenoszę tych kwot ręcznie, a przez zgrabny przycisk "Przenieś", dokonujący przelewów i weryfikujący podane dane za mnie.

Użyte przeze mnie wyrażenie o przepadku pieniędzy, jest skrótem myślowym do planowanej akcji sprzątania "poprzenosinowego". Zostanie przygotowane podsumowanie, w tym wyszczegoólnienie martwych kont (należących do ustałych osób) na podstawie którego odpowiednie organy wystąpią do Sądu o przejęcie majątku. Nikt nikomu nie zamierza wydzierać dreamów z kont. Jeżeli one tam są, to tam pozostaną. Nie ma potrzeby rzucania konstytucją i innym mięsem.

Nie widzę także problemu młocenia kwestii braku numeru NIFI. Do wyboru mieliśmy dwa rozwiązania: pracowanie na połykającym przelewy nCBD, który nie nadawał się w ogóle do pracy lub przeniesienie się od razu na nieskorelowany z CRIPem nowy aCBD. Uznałem, iż druga kwestia jest lepsza, i moim zdaniem, JE de la Vega, jako główny klient serwisu odznikowującego przelewy, nie ma podstaw do siania fermentu. Jest to po prostu względem mnie, twórcy systemu i jedynej osoby biegającej wokół kilkudziesięciu Dreamlandczyków, niesprawiedliwe.

Inną kwestią jest fakt, iż baza CRiPu zostanie przeniesiona i zsynchronizowana ze skryptem niedługo. Aktualne rozwiązanie z przypisaniem kont do NIMu rozstanie wtedy zniesione i do numerów kont powrócą numery NIFI (dlatego także prosiłem o podawanie NIFI w tytułach kont).

Przenosiny odbywają się "na szybko", właśnie w związku z problemami dziurawego nCBD. w przeciwnym wypadku, odbyłyby się one znacznie później (sierpień? wrzesień?) na całościowy, zintegrowany system CBD, CRiP + system działek.

Chciałbym nadmienić także, że system dostępny jest od czterech-pięciu miesięcy dla wszystkich chętnych. Zapraszałem do otwierania kont (na które przelewałem testową walutę), zabawę i testowanie skryptu. Przychodzenie na gotowe i krzyczenie "ale wchodzenie do banku jest nielogiczne bo blabla" jest chyba najgorszą odsłoną olewactwa jaka może być. Nikt tutaj nikomu nie chce utrudniać niczego, wręcz przeciwnie. Cały czas oczekuję _konstruktywnej krytyki_, co można poprawić, co dodać, a czego się pozbyć. Chciałbym podziekować tutaj JE de Willibald za przypomnienie o braku funkcji wylogowania, faktycznie ją opuściłem.

Ponownie doszło do głosu powiedzenie Eryka z Adamas, z którym dawniej walczyłem: daj Dreamlandczykom cokolwiek, a cię oplują i zadepczą.

Będę nadal starał się doprowadzić bank do perfekcji (i do działania), aczkolwiek jeżeli Szanowni Państwo czują się oszukani, okradzeni, ocenzurowani, molestowani czy w inny sposób pokrzywdzeni przez nowy skrypt, jestem w stanie przywrócić stan sprzed wymiany. Jestem do Państwa dyspozycji.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Edward II »

C. Darosareier-St. pisze: Ponownie doszło do głosu powiedzenie Eryka z Adamas, z którym dawniej walczyłem: daj Dreamlandczykom cokolwiek, a cię oplują i zadepczą.
Eryk z Adamas jako mikronacyjny Seneka ;] Koniec świata.

Markizie, w tym wątku pojawiło się sporo różnych wypowiedzi, większość w ogóle nie miała charakteru krytyki, a już na pewno nie destruktywnej. Z prawdziwą krytyką można zetknąć się w Sarmacji lub - czasami - w Trizondalu, gdzie towarzystwo regularnie organizuje sobie czystki etniczne. U mnie wszystko działa jak należy. Dziękuję za wykonaną pracę.

Mam nadzieję, że system będzie rósł zdrowo i na chwałę naszego kosmicznego mocarstwa.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Daniel von Witt »

Nie kieruję do Szefa KSI wyrzutów tylko moje wątpliwości i sugestie, gdyż zamęt panuje w kwestii przenosin do czego jak wiemy od maja wszyscy w różny sposób się dołożyli. I sam fakt, że każdy mrówczo przenosi swój rachunek, a Wasza Ekscelencja jako niefrasobliwie zmuszony do pójścia na urlop w kluczowym momencie uwija się przy tych rachunkach i aCBD najlepiej jak się da - to Panu za to dziękuję. System będzie się rozwijał i działał bardzo sprawnie jak już wszystkie rachunki zostaną przeniesione. O sam fakt ich przeniesienia mi chodzi najbardziej, że proszę z tym nie czekać, aż wszyscy to zrobią samodzielnie, gdyż to tylko utrudnia. Pan nad tym ma pieczę non stop, więc ułatwi i sobie i nam w ten sposób życie. Końcowy efekt będzie bardzo dobry i na pewno banki będą szczelniejsze od nCBD. O znikających przelewach pamiętam. Czekam też na uzupełnienie właściwych rachunków czego sam już nie wykonam niestety.

(-) Daniło hrabia de la Vega
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: Informacja Prezesa CBD w/s zmiany systemu

Post autor: Łukasz Wakowski »

Siedziałem cicho przez te kilka tygodni, bo myślałem że problem zostanie rozwiązany lub zostanie mi udzielona pomoc.

Nadal nie mogę założyć nowego konta. Po raz kolejny powtórzę... w zakładce "Tworzenie nowego konta" mogę wpisać dowolny opis (wpisuję "konto osobiste") i wybrać z listy walutę (wybieram dream) .. ale nie mogę wybrać typu konta - pole wyboru jest puste (i tak zostawiam). .... klikam "dodaj" i załadowała mi się znowu strona "Tworzenie nowego konta".. konta jak nie miałem tak nie mam.

Za miesiąc znów się przypomnę. Pozdrawiam!
---
Łukasz Wakowski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość