[Proklamacja Królewska] Surgat de cineribus!

W tym miejscu Jego Królewska Mość przyjmuje audiencje, podejmuje gości zagranicznych oraz odbywają się uroczystości państwowe
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 380
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

[Proklamacja Królewska] Surgat de cineribus!

Post autor: Tannegard »

Ekorre, 05 maja 2024

Szanowni Mieszkańcy Dreamlandu,


Od pewnego czasu doświadczamy trudnego okresu w Naszej historii. Nie pierwszy raz. Prawie 26-letnia historia Królestwa obfituje we wzloty i upadki. Obecnie pesymizm wkrada się drzwiami i oknami, a nawet podkopami z naszych ogrodów. Widoczna jest powszechna apatia mieszkańców, a Nasz niewątpliwie wielki potencjał pozostaje uśpiony. Podejmiemy walkę by go obudzić!

Odkąd pamiętam, zawsze było źle, zawsze była wyraźnie widoczna tęsknota za czasami minionymi. Wyraźnie to widziałem w 2005 roku w Scholandii, już jako młody obywatel, obserwując starych scholandczyków. Wielokrotnie także i później, widzę to również i teraz w Dreamlandzie. To naturalna cecha człowieka, również wirtualnego. Zazwyczaj mamy tendencję do idealizowania obrazu przeszłości. Przy odrobinie wysiłku możemy nad tym panować i korygować ten przekaz. Nie doceniamy teraźniejszości, a tymczasem jesteśmy tu i teraz. Całkiem niedawno mięły moje 19-te v-urodziny, pewnie niewielu z Was wie że v-urodziłem się w jakiejś zapyziałej wiosce w Weblandzie. Niedługo po tym emigrując do Scholandii. Ale dziś historia zwyczajowo zatoczyła koło.

Królestwo, jakim jest teraz, wymaga odrobiny troski i inicjatywy. Nie będzie wraz ze Scholandią i dorobkiem obu Królestw tylko jednym wielkim muzeum. Ma być czymś więcej, tak jak Orient Express symbolem swej epoki, tak Dreamland ma być żywym symbolem polskich mikronacji i najstarszym ciągle funkcjonującym państwem. Tytułową krainą marzeń. Ponownie wydobytą na blask dnia, niczym zapomniane wagony Expresu gdzieś z podrzędnej stacji na Lubelszczyźnie, niespodziewanie wydobyte przez pewnego pasjonata.
I Dreamland potrzebuje takich właśnie pasjonatów i pozytywnie zakręconych ludzi, którzy nie boją się trudnych zadań. Dla nich, dla ciekawskich, a także dla tych, którzy zechcą być w Dreamlandzie choćby tylko po to, by sobie odpocząć...

My Tannegard, postaramy się stworzyć warunki odpowiednie do egzystencji!

Nic tak nie irytuje jak niemożność przedstawienia swoich pomysłów i wizji, gdy płoniemy chęcią działania. Dlatego od teraz, jednym z priorytetów władzy, będzie jej wysoka reaktywność i bliższość ludzkim sprawom. Żadna inicjatywa, ani pomysł nie będzie się odbijał od ściany, a drzwi Pałacu będą otwarte dla ludzi rządnych działania. Stawiamy na komunikację i łączność z narodem!

Zapyziała infrastruktura, nie przystająca do dzisiejszych czasów zostanie zmodernizowana, to będzie najdłuższy proces, przewidziany na całą naszą kadencję, choć pierwsze sygnały wiatru zmian przewidziane są dość szybko. Cenne zabytki i dorobek kulturalny Królestwa (w tym scholandzki) będą stopniowo wypełniały salony, mamy nadzieję przeplatane nowszymi inicjatywami.

Także ramy ustrojowe, wymagają naszym zdaniem dogłębnej zmiany i zupełnie innego podejścia. Uważam że nie możemy zawężać życia publicznego w Dreamlandzie tylko do wąskiej formy ręcznego kierowania przez Koronę. Zamierzamy przywrócić możliwości rozwoju i współzawodnictwa na innych pozostałych szczeblach Państwa. To trudna wizja, ponieważ jej powodzenie nie zależy tylko od Korony i nie da się jej zrealizować w pojedynkę. Zamiast fajerwerków, będzie raczej ciężka praca! Dlatego tak ważne będzie budowanie zespołu jakim jest ogół społeczeństwa. Ale podejmiemy to ryzyko !

Ku chwale Królestwa!
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2884
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Surgat de cineribus!

Post autor: Andrzej »

Wasza Królewska Mość,

w ślad za moimi Czcigodnymi Poprzednikami, przed opuszczeniem Pałacu w Ekkore poleciłem służbie zamontować specjalny telefon w osobnym pokoju, który nazwałem Różową Linią, dzięki któremu Wasza Królewska Mość będzie mógł bezpośrednio połączyć się ze mną, gdziekolwiek jestem. Wasza Królewska Mość zawsze może liczyć na moje skromne wsparcie w sprawach Dreamlandu i Scholandii.

Niech żyje Król!
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2773
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [Proklamacja Królewska] Surgat de cineribus!

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

WKM,

Gratuluję wyniesienia i życzę samego powodzenia. We mnie niestety iskra się wypaliła i nie czuję na chwilę obecną, bym był w stanie wciągnąć się w to na nowo. Wszystkie próby okazywały się słomianym zapałem za którym nie szło działanie. Proszę jednak pamiętać, że w razie potrzeby - chętnie dołożę cegiełkę do utrzymania serwera. Na chwilę obecną - oddelegowuję się.

Chwała Królestwu!
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sala Tronowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości