Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Andrzej »

Karolina Aleksandra pisze: 21 lut 2023, 03:29
Maciej II pisze: 14 lut 2023, 14:34Książę Andy Sky niejednokrotnie udowodnił mi, że jednak zdarza mu się nas czytać. Może powinien tutaj wpaść tytuł Arcyksiążęcy @Andrzej na naszą 25. latkę? W uznaniu niepodważalnych zasług dla dreamlandzkiego voyeuryzmu.
Myślałam, że ten tytuł arcyksiążęcy wpadł już dawno, ale jeśli tak nie jest, to rzeczywiście pełna zgoda.
Zdecydowanie!
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Maciej II »

Szczerze powiedziawszy, to trzeba by tu nareperować archiwa, bo ja sam już nie wiem, czy wpadł, czy nie wpadł
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wpadł był, wiedziałam, że coś jest na rzeczy: viewtopic.php?p=90793&hilit=arcyksiążę#p90793
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Andy Sky »

Maciej II pisze: 14 lut 2023, 14:34
Książę Andy Sky niejednokrotnie udowodnił mi, że jednak zdarza mu się nas czytać. Może powinien tutaj wpaść tytuł Arcyksiążęcy @Andrzej na naszą 25. latkę? W uznaniu niepodważalnych zasług dla dreamlandzkiego voyeuryzmu.
Czytam. I to dużo częściej niż mnie widać, trochę po tajniacku. A loguję się zwykle, gdy zdarzy się temat dla mnie interesujący, lub stricte prowokacyjny :) Do czegoś się pewnie mogę przydać. Ale ze mną jest jak ze starym dieslem na mrozie - nie tak łatwo odpalić ;) Od czasu do czasu się udaje, aczkolwiek coraz rzadziej ;) Czasy, kiedy mogłem się poświęcać już dawno minęły, podejrzewam ze bezpowrotnie. Jakby nie to, to już dawno bym Sch postawił na nogi wg. swojej wizji. A tak to mogę co najwyżej drobniejszymi pomysłami się zajmować. Zresztą akurat w Dreamlandzie nie zdarzyło mi się jeszcze złapać wiatru w żagle. Jak trochę powiewało (na samym początku), to Sch dryfowała w nieakceptowalnym dla mnie kierunku, toteż nie mogło się to udać. Aż dodryfowała do resetu, czytaj likwidacji.

Wracając do Dreamlandu. Podejście obecnego monarchy daje promyk nadziei. Niektórzy nawet coś próbują zrobić, ale Szanowni...dla mnie twórczość publikowana na forum staje się niewidoczna, nietrwała. Wszystko co tu zostanie umieszczone po pewnym czasie staje się przeźroczyste. Niby gdzieś jest, ale nikt nie wie gdzie. Dekrety, ustawy, spisy, historia i wiele, wiele innych dobytków - których nikt nie wytropi. A już na pewno nikt nowy. I nie ma się co temu dziwić, wszakże ten wynalazek służy dysputom, podtrzymywaniu życia. Ale już nie do tworzenia i utrzymywania infrastruktury czy charakteru kraju, czymkolwiek by on nie był. Dreamland ma być czymś w rodzaju portalu dla prezentacji specyficznych zainteresowań/wizji. Wszystko co będzie wplecione w strukturę strony będzie trwałe. Potrzeba swego rodzaju przemyślanego agregatora dla tych treści. Punkt startowy już jest, krok pierwszy wykonany, teraz potrzeba kolejnych...
Karolina Aleksandra pisze: 22 lut 2023, 15:45 Wpadł był, wiedziałam, że coś jest na rzeczy: viewtopic.php?p=90793&hilit=arcyksiążę#p90793
O proszę, dziękuję WKM. Jakoś ten post gdzieś żem niedostrzegł?/niezarejestrował? Sam nie wiem.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Andy Sky pisze: 14 mar 2023, 21:32 Wracając do Dreamlandu. Podejście obecnego monarchy daje promyk nadziei. Niektórzy nawet coś próbują zrobić, ale Szanowni...dla mnie twórczość publikowana na forum staje się niewidoczna, nietrwała. Wszystko co tu zostanie umieszczone po pewnym czasie staje się przeźroczyste. Niby gdzieś jest, ale nikt nie wie gdzie. Dekrety, ustawy, spisy, historia i wiele, wiele innych dobytków - których nikt nie wytropi. A już na pewno nikt nowy. I nie ma się co temu dziwić, wszakże ten wynalazek służy dysputom, podtrzymywaniu życia. Ale już nie do tworzenia i utrzymywania infrastruktury czy charakteru kraju, czymkolwiek by on nie był. Dreamland ma być czymś w rodzaju portalu dla prezentacji specyficznych zainteresowań/wizji. Wszystko co będzie wplecione w strukturę strony będzie trwałe. Potrzeba swego rodzaju przemyślanego agregatora dla tych treści. Punkt startowy już jest, krok pierwszy wykonany, teraz potrzeba kolejnych...
Zgodzę się, aczkolwiek do realizacji to dosyć trudne. To trzeba chcieć się wgłębić w jakieś stare tematy. Ja szukałem ostatnio posta od Angusa Kaufmana to mimo prześledzenia wszystkich jego postów, no nie udało mi się znaleźć.

Do tego brakuje ludzi, brakuje energii, brakuje pomysłu. Widać na czym stanęła dyskusja o planie napraw. Na niczym w zasadzie.
Karolina Aleksandra pisze: 22 lut 2023, 15:45 Wpadł był, wiedziałam, że coś jest na rzeczy: viewtopic.php?p=90793&hilit=arcyksiążę#p90793
O proszę, dziękuję WKM. Jakoś ten post gdzieś żem niedostrzegł?/niezarejestrował? Sam nie wiem.
To ten sam, w którym przeoczyłem moją nobilitacje, także wstydu nie ma.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Andy Sky »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 17 mar 2023, 15:30 Do tego brakuje ludzi, brakuje energii, brakuje pomysłu. Widać na czym stanęła dyskusja o planie napraw. Na niczym w zasadzie.
Proszę bez wrodzonego dreamlandzkiego malkontenctwa, Na pewno JKM coś tam nieekspozycyjnego pod maską dłube.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Andy Sky pisze: 24 mar 2023, 21:44 Proszę bez wrodzonego dreamlandzkiego malkontenctwa, Na pewno JKM coś tam nieekspozycyjnego pod maską dłube.
Wypraszam sobie, jestem realistą i nazywam po imieniu co widzę.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Antoni Moskwicz »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 7 lut 2023, 00:18 wojen wewnętrznych prowadzić nie mogą
Wojen jako działań militarnych nie, ale można poudawać jakieś sprzeczki na tle społecznym, historycznym. Tylko musi być o co. Na przykład konflikt Marchii Dhatar i Prefektury Małej Furii (jakkolwiek) wyszedł, bo był konflikt interesów i trzeba było kiwnąć palcem (nawet kilkoma!), by utrzymać się na stołku.

Poza tym właśnie, utrata terytoriów byłaby trudna do przełknięcia, a ewentualne zniszczenia musiałyby mieć odzwierciedlenie w narracji. Przy takich wojnach przydałby się arbiter albo ktoś inny, kto pomógłby egzekwować efekty takiej wojny. Niestety jest duże ryzyko pęknięcia drąga intrarektalnego u strony, która przegrała.
Chyba że wojna dla samej wojny, ale to wypali się jeszcze szybciej (o ile w ogóle się zahajcuje). Musiałoby być za coś albo po coś więcej, niż tylko machanie szabelką i łutututu z dzidy laserowej karabinków.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Andy Sky »

Antoni Moskwicz pisze: 22 maja 2023, 10:06
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 7 lut 2023, 00:18 wojen wewnętrznych prowadzić nie mogą
Wojen jako działań militarnych nie, ale można poudawać jakieś sprzeczki na tle społecznym, historycznym. Tylko musi być o co. Na przykład konflikt Marchii Dhatar i Prefektury Małej Furii (jakkolwiek) wyszedł, bo był konflikt interesów i trzeba było kiwnąć palcem (nawet kilkoma!), by utrzymać się na stołku.

Poza tym właśnie, utrata terytoriów byłaby trudna do przełknięcia, a ewentualne zniszczenia musiałyby mieć odzwierciedlenie w narracji. Przy takich wojnach przydałby się arbiter albo ktoś inny, kto pomógłby egzekwować efekty takiej wojny. Niestety jest duże ryzyko pęknięcia drąga intrarektalnego u strony, która przegrała.
Chyba że wojna dla samej wojny, ale to wypali się jeszcze szybciej (o ile w ogóle się zahajcuje). Musiałoby być za coś albo po coś więcej, niż tylko machanie szabelką i łutututu z dzidy laserowej karabinków.
Był już taki kraik, bodajże Kugaria się nazywała. Żywiąc się podbojami błyszczała chwilę na tle polskich mikro-państw, do czasu gdy się nie okazało że sił zabrakło, bo to multi...?
Zbyt dużo infrastruktury do takich tematów trzeba stworzyć żeby miały szansę na powodzenie.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Karolina Aleksandra »

Pamiętam, gdy proponowałam wewnątrz KS rozwiązanie konfliktu o Awarę na zasadzie właśnie takiej wojny narracyjnej, zamiast narracji o tym, jak to Sarmacja wchodzi i wszystko przejmuje. Nikt się nie zgodził, właśnie z powodu jak wyżej: "bo jeszcze przegramy" ;)
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Andy Sky »

Czyżby powiew świeżości u JKM? :>
Czy może tylko eksperyment, włączony stoper i odliczanie po jakim czasie ktoś zauważy? :P
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace
Posty: 46
Rejestracja: 2 gru 2016, 14:20
NIM:
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Andy Sky pisze: 23 lis 2023, 18:23 Czyżby powiew świeżości u JKM? :>
Czy może tylko eksperyment, włączony stoper i odliczanie po jakim czasie ktoś zauważy? :P
Trwa cisza wyborcza na następnego Króla 😜
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Tematyka Dreamlandu - Perspektywy na lata 2022-2027

Post autor: Maciej II »

O jo. Przeszliśmy w tryb, że coś się zaczęło chcieć.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości