[Proklamacja królewska] Novus Ordo Dreamlandis

W tym miejscu Jego Królewska Mość przyjmuje audiencje, podejmuje gości zagranicznych oraz odbywają się uroczystości państwowe
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

[Proklamacja królewska] Novus Ordo Dreamlandis

Post autor: Andrzej »

Ekorre, dnia 20 października 2022 r.
Obrazek

Obywatelki i Obywatele Królestwa Dreamlandu,

przed trzema dniami ogłosiliśmy statut ustrojowy Królestwa Dreamlandu, wprowadzający nowy porządek prawny w państwie. Korona dotychczas wstrzymywała się z niniejszą proklamacją, bowiem nie było pewności, czy było ją do kogokolwiek kierować. Obserwując jednak nieznaczne przebudzenie wśród części społeczeństwa (które nas w istocie cieszy) i wsłuchując się w głos Ludu, postanawiamy wystosować niniejszą mowę.

Od wielu miesięcy obserwowaliśmy postępującą martwicę organów państwa i procedur naszego systemu ustrojowego. Jej ostatnmi objawami była niemożność wyboru aktywnego Pierwszego Ministra oraz całkowity zanik działania Parlamentu, który nie był w stanie dwukrotnie zarządzić debaty w sprawie wskazania kandydata na szefa rządu.

W efekcie sparaliżowana została możliwość uzyskania obywatelstwa w Dreamlandzie, a więc źródło naszego przetrwania. Widząc nierozpatrzone wnioski o obywatelstwo dreamlandzkie, które Korona rozpatrzyłaby pozytywnie z uwagi na sytuację demograficzną w Królestwie Dreamlandu, widzieliśmy również poważny problem utraty potencjału, jakim są chętne osoby do działania w naszym państwie.

W świetle dawnego prawa kwestie obywatelstwa nie mogły być regulowane przez królewski dekret, a zatem Korona miała proceduralnie związane ręce w tej materii. Znowuż, mając na uwadze wspomniany zanik działania Parlamentu, należało uznać, że zmiana przepisów w sprawnym trybie byłaby bez cienia wątpliwości nierealna.

Wyżej przytoczone względy, dodane do całokształtu sytuacji panującej w Dreamlandzie, przeważyły nad decyzją Korony w sprawie wydania statutu ustrojowego Królestwa Dreamlandu ze świadomym pominięciem nieaktywnych organów władzy i nieprzestrzeganych procedur, wprowadzając w ich miejsce jasne zasady funkcjonowania reżimu państwa. Ufamy, że Lud zaakceptuje rzeczony statut, a jeśli nie – ma pełne prawo nasz akt odrzucić. Pozostajemy otwarci nad koncepcją zatwierdzenia naszych zmian przez Wspólnotę.
Obrazek
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Novus Ordo Dreamlandis

Post autor: Aleksander »

Jako jeden z autorów swoistego dezyderatu monarchów-seniorów, a zasadniczo JKW Karoliny Aleksandry i mojego, a w tym miejscu bardzo żałuję, że nie wybrałem imienia koronacyjnego Aleksander Karol, ciesze się, że Korona przemówiła. Korzystając z okazji, że jestem już starym pierdzielem, któremu nie tyle adiutant musi sznurować buty, co wręcz baridajska opiekunka wycierać buzię po kolacji, a zatem mogę opowiadać dowolne rzeczy nie przejmując się powagą Korony, pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie.

Zasadniczo zgadzam się z zarzutem księcia Ingawaara, że zmiana została dokonana z pogwałceniem obowiązującej procedury i zasadniczo bez podstawy prawnej. Tym niemniej szczęśliwie dawno minęły czasy, gdy byłem studentem prawa, więc mogę mieć ogląd nieco mnie idealistyczny. W zasadzie im dłużej praktykuję, tym bardziej skłaniam się ku podejściu celowościowemu, albowiem sam niejednokrotnie opowiadałem na sali rozpraw czy pisałem w pismach kompletny nonsens. Cóż, takie prawo pełnomocnika, najważniejsze, że byłem skuteczny w tym co robiłem. Jeżeli z perspektywy teleologicznej Koronie uda się rozruszać Stare Królestwo, to zwycięży. Jak się przyjęło, z definicji zwycięzcy mają rację, a zatem całe ściany tekstu będzie można włożyć między inne ramoty.

Niestety zgodzić się nie podobna z królewskim stwierdzeniem, iż nie było ją [proklamację - przyp. mój] do kogo kierować. Jak to dość lapidarnie ujął jeden z młodych dreamlandzkich szlachciców jest branie, ale nie ma wzięcia. Sam zresztą tego doświadczyłem oferując całkiem niedawno swoją pomoc we wdrożeniu nowej strony. Nie spotkało się to z żadnym odzewem. Wydaje mi się, że w pewien sposób marnujemy też potencjał nowych mieszkańców. Jeżeli chcemy, by w Dreamlandzie jeszcze tliło się życie, to nie możemy tak lekką rączką odtrącać nowych i bazować na tym, że od czasu do czasu wpuścimy tu osobę znaną nam wszystkim jako Arkadiusz Karbiak, nauka języka angielskiego z dojazdem do klienta, dostępny pod telefonem 721 875 267.

Osobną uwagą jest nazewnictwo nowych instytucji, jakie dla Królestwa pomyślał Jego Królewska Mość. Wyraziłem już w rozmowach prywatnych pogląd, iż Zgromadzenie Ludowe samo przez się nasuwa odpowiednie nazwy dla innych organów, jak chociażby Radę Komisarzy czy Kolegium Wojskowe ZSRR. Cóż, z tym też ciężko mi polemizować, albowiem jestem zdania, że skoro sam nic nie mam do zaoferowania, to nie będę sypać piachu w tryby swojemu następcy, gdyż jak wskazywałem wielokrotnie, jeżeli zechce, może liczyć na moją życzliwą pomoc, ale odczuwam pewien estetycznych zgrzyt w kontekście dotychczasowego klimatu Królestwa Dreamlandu.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Novus Ordo Dreamlandis

Post autor: Maciej II »

Ale chcecie wpuszczać tu Arkadiusza Karbiaka? W sensie tego psychola spod 721 875 267?
Dreamlandzka sensoryka na te całe nazewnictwo to całkiem ciekawy temat. Znaczy, to co mieliśmy dotychczas, to późny Alfred, wcześniej były to po prostu generic names, dzisiaj Dreamlandskoje Irigistoje (chociaż tu i król(owa) nie ta i czasy nie te). Generalnie, jest w pytę. Coś się dzieje, prawdziwy, kurwa, kontent.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Novus Ordo Dreamlandis

Post autor: Maciej II »

Aleksander pisze: 20 paź 2022, 21:37 Arkadiusz Karbiak, nauka języka angielskiego z dojazdem do klienta, dostępny pod telefonem 721 875 267.
Obrazek
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Novus Ordo Dreamlandis

Post autor: Aleksander »

Tak zawsze robiłem, gdy dostawałem ulotkę "młode małżeństwo kupi mieszkanie w tym budynku za gotówkę". Czasami dodawałem ogłoszenie "oddam za darmo wanienkę dla dziecka, mogę podjechać Kraków i okolice", a na innym portalu, z tym samym numerem telefonu "wyuzdana 40latka szuka niezobowiązujących spotkań w wiadomym temacie". Jakież to musiało być zdziwienie, gdy ktoś dostawał pomiędzy obleśnymi SMS prośby o wanienkę dziecięcą...
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
cybervillage911
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwie 2024, 22:04
NIM:
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Novus Ordo Dreamlandis

Post autor: cybervillage911 »

What my daddie gave me? Proximity of the Illuminati Bloodlime, Throne of Great Britain as sohn to Emperor Wilhelm I, Throne of Israel as the Messiah , Throne of Vatican as son to
My daddie thought me
My daddie thought me
Jesus , Throne of Poland as a Christ
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Proklamacja królewska] Novus Ordo Dreamlandis

Post autor: Andrzej »

tak samo Wojtuś tej pierdolonej kurwy Pająkowej nie? Ten cwelik mały nie? Ta dziewczynka kurwa do zabawy nie?? Ona do mnie kiedyś tak do mnie ooo a co ty dalej sobie konika walisz nie? Coś takiego tam poefdolola. Słuchaj kmioteczku ja już bym wolał do końca życia sobie Konika walić niż tak jak twój teściu twój przyszywany tatuś kurwa jeździć po burdelach i tam kurwa swoje frustracje wyładowywać kurwa na byle kurwa śmierdzących szmatach. I tyle kurwa Ty pajacyku ty masz kurwa czystą duszę? Ty malutki cwelu pierdolojy.
Andreas Rex Emeritus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sala Tronowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości