Co z nową stroną Dreamlandu?

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Andrzej »

Pozwolimy sobie publicznie rozpocząć dyskusję nad wyżej wymienionym zapytaniem – nie dlatego, by kogoś skarcić, lecz po to, by lud pochylił się nad tym tematem.

Jak wiadomo, od niepamiętnych czasów trwają prace nad nową stroną Królestwa Dreamlandu, które (o ile dobrze pamiętam) prowadził JKW @Alfred. Niestety nie wiadomo nam, na jakim etapie owe prace się zatrzymały i czy można je ewentualnie przejąć celem ich wykończenia.

W związku z powyższym pragnę zapytać króla-seniora Alfreda, czy JKW ma chęci i siły do dokończenia ww. strony? Czy JKW potrzebuje pomocy, czy to naszej czy kogoś innego? A jeśli nie, to czy JKW jest skory do przekazania prac nam bądź komukolwiek z ludu?

Wreszcie, pytanie do wszystkich i każdego z osobna – czy mamy obecnie na pokładzie chętnego do pomocy nad wdrożeniem nowych stron?
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Aleksander »

Zgłaszamy naszą pomoc.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Alfred »

Andrzej pisze: 28 wrz 2022, 10:48Niestety nie wiadomo nam, na jakim etapie owe prace się zatrzymały i czy można je ewentualnie przejąć celem ich wykończenia.
Prace zatrzymały się w dosyć niezręcznym momencie, ponieważ wymyśliłem nową architekturę zaplecza strony, ale zdążyłem ją wdrożyć tylko częściowo. Nie pamiętam już, ile podstron zostało skutecznie zaimplementowanych. Być może jednak największą wartość przedstawia projekt wizualny nowej strony, który jest w pełni oddzielony od logiki działania.

Stronę zawsze postrzegałem jako coś tworzonego dla Królestwa, znajduje się ona i działa na jego serwerze, więc jeśli ktoś będzie chętny, to może przejąć pliki. Swego czasu rozmawiałem o tym z Andym Sky.
Andrzej pisze: 28 wrz 2022, 10:48W związku z powyższym pragnę zapytać króla-seniora Alfreda, czy JKW ma chęci i siły do dokończenia ww. strony? Czy JKW potrzebuje pomocy, czy to naszej czy kogoś innego? A jeśli nie, to czy JKW jest skory do przekazania prac nam bądź komukolwiek z ludu?
Biorąc pod uwagę, jak mało mam czasu wolnego i jak długo i tak przebywam codziennie przy komputerze, to raczej nie. Może w dalszej perspektywie coś się zmieni w tej mierze. W końcu doświadczenie uczy, że o możliwość pisania systemów nie trzeba się u nas specjalnie ścigać. Tymczasem, gdyby byli inni zainteresowani, służę wyjaśnieniami, konsultacją czy radą.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Andrzej »

Ogromnie dziękujemy za odzew, o którym cały czas pamiętamy. Odezwiemy się do Czcigodnych Seniorów, gdy Korona przystąpi do faktycznych prac nad stroną – a te są jeszcze w fazie naszego psychicznego nastawiania się na nadchodzącą robotę.

Pierwsza sprawa, która przykuwa naszą uwagę, to połączenie systemu rejestracji i logowania z systemem działającym na forum. Jesteśmy zdania, że należałoby odesłać do lamusa dawny system nadający NIM-y i oprzeć się wyłącznie na systemie użytkowników z dreamlandzkiego forum dyskusyjnego. Sami nie będziemy w stanie tego zrobić tak szybko, jak byśmy chcieli, bowiem postępujące zaburzenia pamięci osłabiły naszą znajomość PHP i MySQL – i tutaj upatruję w Czcigodnych Seniorach największego wsparcia.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Tannegard »

Kilka osób oferuje że jest w stanie coś zrobić. Ale najważniejsze jest konkretne określenie co potrzebujemy zrobić. Rozpracowanie organizacyjne procesu na atomy. Wizja tego czego chcemy i konkretne zadania. Każdy z oferujących tutaj swe usługi potrafi coś zrobić, ale musi być ktoś kto to wszystko skoordynuje i nakreśli konkretne zadania i plan. Wtedy każdy będzie wiedział czy dane zadanie to coś dla niego. Inaczej kolejne 3 lata będziemy sobie o tym gadać i skończy się tym samym co zawsze. Ale żaden kilkuosobowy projekt nie wypali bez motoru napędowego, kogoś z wizją, kogoś kto poskleja zespół. Kto wyłapie elementy blokujące postępy i po prostu je ciachnie. Potrzebny po prostu lider.
Największym problemem jest brak komunikacji przy projekcie, urwane wątki, zbyt długie oczekiwanie, te wszystkie detale sprawiają że w końcu każdy projekt ląduje na półce. Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej motywuje gdy mogę sobie pogadać, choćby przez discorda na temat tego co robimy. Co właściwe chcemy zrobić i jak. Rzeczowa i konkretna rozmowa bez osobistych wycieczek. To sprawia że nawet jak coś już jest na półce to się z tej półki ściąga i odświeża. Wiem że zazwyczaj dużo gadam czy deklaruje, a mało robię. Ale proponuję po prostu zebrać osoby, które w jakikolwiek sposób chcą pomóc, zorganizować w zespół na discordzie. Discord chyba będzie najbardziej wygodny, praktycznie już prawie każdy z niego korzysta. Wybrać jakąś wygodną porę na 30 minutowe spotkania raz w tygodniu, tak żeby nie kolidowało z naszymi planami dnia. Po prostu pogadać. Dopytać o coś czego nie rozumiemy. Omawianie tego w takich wątkach mija się z celem, to zbyt złożony temat. Zadeklarować poświęcenie np. 1 godzinki w tygodniu dla projektu. Choćbyś miał tylko się gapić w kod próbując zrozumieć, a w końcu się przebijemy ;) I się tego trzymać.
Jak mawiał mój emerytowany znajomy, gdy kolejny raz (chyba od 30 lat) wracał temat obwodnicy mojego miasteczka - "Przez tyle lat gadania to samymi szpadlami dawno by wykopali tą obwodnicę"
Może tym razem się uda :)
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace
Posty: 46
Rejestracja: 2 gru 2016, 14:20
NIM:
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Ja uważam, że na podatku wystarczy ustalić czy dotychczas przygotowana wersja wizualna odpowiada.
Jeżeli jest ona zadowalająca, wystarczy podpiąć pod nią aktualne systemy, która są na aktualnej stronie.
W przyszłości jak będą chętni i czas pozwoli, będzie można się zastanawiać nad rozszerzeniem funkcjonalności.
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Andrzej »

Ogólnie rzecz biorąc cała szata wizualna nowej strony jest już gotowa. Jedyne, co musimy zrobić, to uzupełnić strony treścią oraz połączyć rejestrację na stronie z tą istniejącą już na forum dyskusyjnym.

Wkrótce udostępnimy szerszej publiczności preview nowej strony, tak aby każdy mógł przekazać swoje uwagi bądź sugestie.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace
Posty: 46
Rejestracja: 2 gru 2016, 14:20
NIM:
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Andrzej pisze: 24 paź 2022, 11:24 Ogólnie rzecz biorąc cała szata wizualna nowej strony jest już gotowa. Jedyne, co musimy zrobić, to uzupełnić strony treścią oraz połączyć rejestrację na stronie z tą istniejącą już na forum dyskusyjnym.

Wkrótce udostępnimy szerszej publiczności preview nowej strony, tak aby każdy mógł przekazać swoje uwagi bądź sugestie.
Jak dla mnie szata wizualna jest piękna i pasuje do Dreamlandu, jedynie co bym zmienił to w div.opakowanie-czesci-zasadniczej zmieniłbym klasę py-8 na p-8, co poprawiło by wygląda bocznych części strony.

Czy jest już ktoś, kto zajmuje się połączeniem tej rejestracji i innych części systemu?
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

No ale ja ciągle nie wiem jak ta strona wygląda...
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace
Posty: 46
Rejestracja: 2 gru 2016, 14:20
NIM:
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Maciej II pisze: 26 paź 2022, 15:04 No ale ja ciągle nie wiem jak ta strona wygląda...
Na górze piękny nagłówek z tłem i napisem "KD",
Po lewej menu z linkami Forum, Discord etc..
Po prawej menu z logowaniem i jakiś baner gościa z siekierą.
Na srodku artykuły i ostatnie tematy z forum.
Dół strony to zwykła stopka z datą i KD.

Kolorystyka strony to głównie biel i ten kolor z nagłówka forum jakiś odcień czerwonego.
Tło w nagłówku jest w odcieniach zielonego.

Na mobilkach to podobnie ale responsywnie, menu się chowają, a środek dostosowuje do szerokości ekranu.

Mam nadzieję, że trochę Ci to nakreśliło wygląd. :P
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

Anszlus pisze: 26 paź 2022, 17:17 Na górze piękny nagłówek z tłem i napisem "KD",
Po lewej menu z linkami Forum, Discord etc..
Po prawej menu z logowaniem i jakiś baner gościa z siekierą.
Na srodku artykuły i ostatnie tematy z forum.
Dół strony to zwykła stopka z datą i KD.

Kolorystyka strony to głównie biel i ten kolor z nagłówka forum jakiś odcień czerwonego.
Tło w nagłówku jest w odcieniach zielonego.

Na mobilkach to podobnie ale responsywnie, menu się chowają, a środek dostosowuje do szerokości ekranu.

Mam nadzieję, że trochę Ci to nakreśliło wygląd. :P
Towarzyszu, ja liczyłem, że pokierujecie mój łazik pod właściwy adres, na razie to ja wjechałem do rowu i się zakopałem.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Aleksander »

Chyba nie zdradzę w ten sposób tajemnicy państwowej: https://az.dreamland.net.pl/ ;)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

Towarzysze, może jakaś tapetka z kolekcji edwardiańskiej na tą białą ścianę, ja rozumiem, tabula rasa, ale jakoś za sterylnie w tym Dreamlandzie na moje gusta. Nasza strona główna powinna odzwierciedlać tradycje dreamlandzkiego pubu, może i ta tapetka wyblakła od dymu papierosowego, drewniane krzesełka widziały lepsze czasy, a podłoga z przyjemną wykładziną widziała już na sobie zbyt wiele wymiocin, ale to nasza podłoga, naszego pubu, bez niej brak w pubie esencji tego, co dreamlandzkie.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

Jako głosa wsobne do tej dyskusji - czy forum mogłoby na tej super kochanej, ruchomej, belce, otrzymać skrót do strony głównej najbardziej po lewej stronie (żeby szukaj było jedno pole dalej od rantu) i żeby tenże skrót odsyłał na naszą prawdziwą (zewnętrzną) stronę główną?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace
Posty: 46
Rejestracja: 2 gru 2016, 14:20
NIM:
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Ok tak, a do tego usunąć to okropne FAQ
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Tannegard »

Mi brakuje tu kilku drobnych elementów ożywiających nieco stronę, np jakiegoś kalendarza scholandzkiego. Mogę dostarczyć odpowiednio mocno zakurzony kod przeliczania dat, gdzieś go powinienem odkopać. Albo w formie jakiegoś niewielkiego card zmieniający img zgodnie z porą roku wg. scholandzkiego kalendarza (czyli co 7 dni). To może być ładny gadżet ożywiający
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

Brzmi to co najmniej dobrze, może tło powinno się zmieniać wraz z czasem Dreamopolskim? https://stackoverflow.com/questions/516 ... local-time

Założę się, że można by dać ze cztery zdjęcia przedstawiające to samo miejsce, jedno rano, jedno w południe, jedno na wieczór i jeszcze jedno w nocy, które pasowałyby na tło.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Aleksander »

Tu są niezłe tapety: https://wallpaperaccess.com/vintage-pattern Można coś wybrać.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace
Posty: 46
Rejestracja: 2 gru 2016, 14:20
NIM:
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Aleksander pisze: 26 paź 2022, 20:10 Tu są niezłe tapety: https://wallpaperaccess.com/vintage-pattern Można coś wybrać.
Oj tak, są w klimacie rosyjskiego dywanu na ścianie 🖤🤍❤️
Ewentualnie jakieś lżejsze, generowane przez css.


Co do ożywienia strony to owszem, zmienny obrazek jest fajna ciekawostka, ale bardziej ożywiły by jakieś wstawki kolorowe, żeby zniwelować te biel.
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Co z nową stroną Dreamlandu?

Post autor: Maciej II »

Aleksander pisze: 26 paź 2022, 20:10 Tu są niezłe tapety: https://wallpaperaccess.com/vintage-pattern Można coś wybrać.
Jestem zachwycony i wzruszony. Ta tapeta wygląda na tak dobrze wypierdzianą, że pasowałaby do wytapetowania fotela kierowcy asterki bożej.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości