Dwuipółtysięcznik

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Dwuipółtysięcznik

Post autor: Maciej II »

Swego czasu widziałem temat, w którym JKW Karolina Aleksandra chwaliła się dobiciem do 1000 postów. Oczywiście wtedy nie miałem 1000 postów, by się tym faktem również pochwalić, ale wczoraj dumnie przebiłem sufit 2500 postów.
Biorąc pod uwagę, że moje konto istnieje od sierpnia 2018, uważam to za rewelacyjny wynik.

Ad Rem: ISM plasuje mnie w statystyce dwurocznej, jako najbardziej aktywnego Dreamlandczyka, z 1364 postami na koncie. Drugi w kolejności jest JKM Aleksander z 1098 postami, trzeci w kolejności JKW Alfred z 716 postami, czwarty - Andrzej Szmejchel z 598 postami.

Oczywiście, nasze wyniki nijak mają się do peletonu, ale to sprawdzić może sobie każdy: https://ism.leocja.org/index_2000.php

Taka ciekawostka.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Aleksander »

Ciekawą obserwacją jest to, że w 2020 roku napisaliśmy na naszym forum 6 022 posty. Z kolei w 2021 roku napisaliśmy na forum 1 448 postów. Do tego jednak należy doliczyć 620 z unijnego forum. Wychodzi łącznie 2 068 postów, co pozwalałoby przyjąć ok. 2 256 postów prognozowanych na koniec roku.

W załączeniu przesyłam wykresy odpowiednio dla Dreamlandu na własnym forum i dla Dreamlandu w ramach UNP. Interesujące jest to, że wraz z przenosinami na forum unijne spadła (co wydaje się być dość naturalnym) aktywność na forum dreamlandzkim z blisko 300 postów w styczniu do swojego minimum 54 postów w kwietniu, a jednocześnie aktywność w ramach dreamlandzkiego działu na forum UNP pozostała na podobnym poziomie, tj. oscylowała wokół 30-40 przez cały ten czas. Skok aktywności w czerwcu, czyli aż 439 (sic!) postów należy oczyścić z wpływu, jakim był Rajd Czerwonego Orła, który wygenerował, łącznie z aktywnościami około rajdowymi, w sumie 260 postów. Wychodzi zatem 179 postów, co i tak w 2020 r. byłoby poniżej minimum miesięcznej dreamlandzkiej aktywności.

Jak widać, po powrocie Parlamentu Królewskiego na obecne forum aktywność wystrzeliła ponad poziom wyjściowy i jak dotychczas osiąga wyniki przekraczające maksimum z tego, co udało się uzyskać na forum unijnym.
Załączniki
wykresy.png
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Pisanie na forum unijnym w ogóle nie sprawia mi przyjemności i to wyłącznie za sprawą jego kształtu.
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Otton van der Berg »

A jaki ma kształt forum Unii?
Czyżby falliczny?
Osobiście nie widzę tego, może jeszcze za mało tu siedzę...
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Ignats ik Ruth »

Ametyst I Dziecię pisze: 1 lis 2021, 22:00Pisanie na forum unijnym w ogóle nie sprawia mi przyjemności i to wyłącznie za sprawą jego kształtu.
Podzielam w pełni ten pogląd; chętniej bym tam zaglądał, ale aura nie sprzyja.
Otton van der Berg pisze: 13 lis 2021, 16:35 A jaki ma kształt forum Unii?
W tym rzecz, że żaden.
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Otton van der Berg »

Generalnie to mi się tez nie podoba ta szata forum Unii, masochiści z Sarmacji i Teutonii zapewne maja erekcje za każdym razem jak na nie włążą.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Karolina Aleksandra »

A wypowiadający się w tym wątku zaproponowali „lepszą szatę”, czy tak będą tylko komentować?

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Ignats ik Ruth »

Karolina Aleksandra pisze: 16 lis 2021, 22:14 A wypowiadający się w tym wątku zaproponowali „lepszą szatę”, czy tak będą tylko komentować?
Ale dlaczego mam im coś proponować? :/ Tam zresztą nie jest problem tylko szaty, ale całego silnika...
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ignats ik Ruth pisze: 22 lis 2021, 21:52
Karolina Aleksandra pisze: 16 lis 2021, 22:14 A wypowiadający się w tym wątku zaproponowali „lepszą szatę”, czy tak będą tylko komentować?
Ale dlaczego mam im coś proponować? :/ Tam zresztą nie jest problem tylko szaty, ale całego silnika...
Bo łatwo krytykować, a trudniej wskazać fajny benchmark ;)

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Ignats ik Ruth »

Karolina Aleksandra pisze: 23 lis 2021, 14:37 Bo łatwo krytykować, a trudniej wskazać fajny benchmark ;)
Poziom minimum: bb-code. Poziom kolejny: dobry gust. ;P
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Alfred »

Karolina Aleksandra pisze: 23 lis 2021, 14:37 Bo łatwo krytykować, a trudniej wskazać fajny benchmark ;)
Wystrój forum unijnego jest bezpłciowy, a możliwości formatowania tekstu drastycznie ograniczone. Zarazem wybrany silnik nie prezentuje żadnej nowej koncepcji forum. phpBB może i jest nieco zapóźnione technologicznie, ale ma za sobą lata rozwoju i stanowi odpowiedź na potrzeby użytkowników, a nie technologiczne mody.

Swego czasu testowaliśmy z JKW Maciejem II różne silniki forum i jedynym, który wzbudził moją niekłamaną ekscytację, był silnik Flarum. Tam rzeczywiście występuje jakiś nowy koncept organizacji forum, oparty na tagach; czyli np. zamiast wybierać między ogólnokrajowym działem "Polityka" a lokalnym działem "Pierdziszewo" można po prostu zaaplikować oba tagi. Wątek wyświetli się zarówno entuzjastom treści politycznych, jak i pierdziszewskich.

Niestety problemy techniczne zdyskwalifikowały to oprogramowanie. Co prawda, jak widzę, od tego czasu ukazała się wersja stabilna (naówczas była tylko beta). Tego skryptu forum też dotyka jednak problem bezpłciowego wyglądu i ograniczonego formatowania.

Z mojej perspektywy idealne forum łączyłoby możliwości ekspresji, do których jesteśmy przyzwyczajeni, z zupełnie nową organizacją dyskusji, opartą na czymś co można nazwać wieloosiowym systemem własności. Twórca wątku przypisywałby wątkowi własności różnorakich rodzajów: tematycznych (polityka, gospodarka, kultura itd.), geograficznych (cały kraj, lenno, zagranica itd.), może jeszcze innych (można sobie wyobrazić typologię postów poważnych i hucpiarskich). Z kolei każdy użytkownik mógłby sam sobie tworzyć na tej bazie kategorie widoczne ze strony głównej. Na przykład ja mógłbym sobie wyróżnić posty z własnego lenna, a wszystkie inne posty "lenne" zgrupować w łączną kategorię. Mógłbym mieć dział "polityka" ogólnokrajowy i zagraniczny, a mógłbym też to połączyć w jedno.

To byłaby prawdziwa innowacja, a nie widzenie nowych postów bez odświeżania.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Aleksander »

Karolina Aleksandra pisze: 23 lis 2021, 14:37
Ignats ik Ruth pisze: 22 lis 2021, 21:52
Karolina Aleksandra pisze: 16 lis 2021, 22:14 A wypowiadający się w tym wątku zaproponowali „lepszą szatę”, czy tak będą tylko komentować?
Ale dlaczego mam im coś proponować? :/ Tam zresztą nie jest problem tylko szaty, ale całego silnika...
Bo łatwo krytykować, a trudniej wskazać fajny benchmark ;)
Nieodmiennie jesteśmy zdania, że krytyka wcale nie musi być konstruktywna. Ostatecznie krytyka polega na artykulacji naszych odczuć. Nie mamy obowiązku poprawiać po kimś i wyjaśniać mu, co naszym zdaniem trzeba zrobić, by nam się to podobało. Ba! Nie musimy nawet sami tego wiedzieć.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Karolina Aleksandra »

Aleksander pisze: 24 lis 2021, 16:49Nieodmiennie jesteśmy zdania, że krytyka wcale nie musi być konstruktywna. Ostatecznie krytyka polega na artykulacji naszych odczuć. Nie mamy obowiązku poprawiać po kimś i wyjaśniać mu, co naszym zdaniem trzeba zrobić, by nam się to podobało. Ba! Nie musimy nawet sami tego wiedzieć.
No tak. Tylko że w warunkach mikronacji krytykowanie bez próby nawet wskazania, co może być nie tak, jest mocno zniechęcające. Nikt nie płaci nam za to, co robimy na rzecz społeczności mikronacyjnej, więc odrobina empatii byłaby wskazana.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Aleksander »

Zasadniczo gdy ktoś twierdzi, że forum jest brzydkie, nie ma klimatu, a nadto ciężko się je obsługuje, to łatwo wysnuć wniosek, że w takim razie powinno być ładne, zbudować klimat i być przyjazne dla użytkownika. Jak się zdaje wady te są immanentną cechą tego, co na serwerze Unii zostało zainstalowane. Trudno oczekiwać, że wszyscy usiądą wspólnie do stworzenia projektu forum, które będzie im odpowiadać. Od tego wszakże są unijni liderzy.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Karolina Aleksandra »

To słuszny argument. Problem w tym, że „bycie ładnym”, „budowanie klimatu” i „przyjazność” dla każdego mogą oznaczać coś zupełnie innego. Bez dłuższej rozmowy w temacie nie da się zbudować porozumienia, które doprowadzi do wprowadzenia realnych zmian.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Aleksander »

Owszem i chyba właśnie dlatego mamy tyle różnych mirkonacji. Jedni dobrze czują się w Dreamlandzie, inni zaś odnajdują się w Leocji, a jeszcze inni trafiają do Rzeczypospolitej. Ino do Unii nikt nie trafia 🙃
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Mądrześ to ujął.
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Posty: 144
Rejestracja: 21 lis 2010, 16:00
NIM: 285192
Lokalizacja: Astis Hus
Kontakt:

Re: Dwuipółtysięcznik

Post autor: Ignats ik Ruth »

Zniknąłem, jak widzę, z tej rozmowy przed jej końcem, ale JKW Aleksander wyjaśnił problem elegancko. Nic ująć, nic dodać, ino zegar przetestować.
(—) Ignats ik Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Teutończyk z Leocji, nim: 285192
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość