Aukcja

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Witam

Dzisiaj pragnę wam przedstawić wycenę i projekt pierwszego dreamlandzkiego satelity "Dream 1". Oczywiście najpierw trzeba będzie wybudować kosmodrom ale to już inna sprawa (w realu ponad 100 mln rocznie kosztuje utrzymanie takowego, oczywiście my możemy stworzyć "oszczędniejszy" i "mniejszy"). Cena samej satelity wyniesie ok. 24.600 dreamów. To i tak mało bo pierwotnie miało być 50.000-60.000. A razem z rakietą wyniesie to ok.122.200 dreamów. Więc po co temat "aukcja"? Założyłem go ponieważ ten sponsor który poda największą kwotę na start (czyli teoretycznie na budowę kosmodromu) ten będzie dostawał ok. 5% zysków DreamlandzkiegoProgramuKosmicznego.
Sposoby uzyskiwania pieniędzy z DPK:
-złom po rakiecie (ok. 20-30% całej kwoty realizacji)
-misje tzw. turystyczne, jeśli ktoś będzie bogaty i będzie chciał się "przelecieć" no to oczywiście trochę to kosztuje (Król ma za darmo ;)
-nagrody, dofinansowanie za odkrycia naukowe od uniwersytetów które tą wiedzę wykorzystają (niby mało będzie $ ale zawsze coś)
-realizacja prywatnych projektów takie jak np. jakiś mały mikrokraik ma satelitę a nie stać go na kosmodrom to nam płaci symboliczną cenę za wyniesienie tej satelity
-dofinansowanie od "Bombardiera" za tajne projekty rakiet balistyczny i satelit szpiegowskich (więcej nie mogę wam powiedzieć TOP SECRET)
-w przyszłości zyski z uzyskiwania minerałów z innych planet, planetoid,
-zyski z takich organizacji powiązanych z DPK czyli między innymi : Uniwersytety, Biura podróży (proszę się nie śmiać, wiecie ile kosztuje wycieczka po przylądku Canaveral?), Teoretycznie Lotniczy wydział Bombardiera ponieważ będziemy realizować projekty ich samolotów. Takie samoloty jak np. B-2 najpierw służyły w NASA.
-i znalazło by się jeszcze kilka
A koszty to:
-paliwo
-rakiety (mam nadzieję że Gregory da nam zniżkę w swoich fabrykach ;)
-moduły
-ochrona środowiska (promieniowanie, odpadki)
-transport
-wykonanie
-utrzymanie
I to chyba tyle. Instytucja nie jest jeszcze zarejestrowana bo znalezienie sponsora stawiam na pierwszym miejscu.
To jak? Cena wywoławcza : 100.000 dreamów?

Z poważaniem
Tobiasz von Richtoffen


PS. Jak byście mi nie wierzyli to prześlę na czyjąś prośbę zdjęcia z symulatora.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Oto satelita. Sory za małe zdjęcie http://imageshack.us/photo/my-images/13 ... ot21i.png/
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Siergiusz Asketil »

Projekt jak najbardziej godny uwagi, ale koszty według mnie wyniosą znacznie powyżej 100.000D. Jako Książę Surmali mógłbym inicjatywę wspomóc, jednak przedtem muszą zostać uzgodnione niektóre szczegóły.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

A o jakie szczegóły panu chodzi?
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

No to może umieszczę opis techniczny "Dream-1" ?
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Daniel von Witt »

Projekt może wspomóc także zachodnia część Dreamlandu :) Wydaje się ciekawy i warty rozwijania!

(-) Daniło hrabia de la Vega
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Uff. To dobrze bo już się martwiłem że nikt mnie nie poprze :) Sądzicie że warto już oficjalnie założyć inwestycje?
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Gregory de Corylus
Posty: 181
Rejestracja: 18 wrz 2010, 13:30
Numer GG: 4944940
NIM: 696920
Lokalizacja: Surmala, Maribor
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Gregory de Corylus »

Projekt bardzo ciekawy. Jakiś rabacik na produkcje rakiet na pewno będzie :) Paliwo także mam jakby było potrzebne :) Jestem gotowy zainwestować nawet jeśli kwota docelowo będzie większa.
Skoro tu będą produkowane samoloty dla Bombardiera, a ja jako kapitan Sił Powietrznych powinienem wiedzieć czym piloci naszej Armii będą latać.
Gregory hrabia de Corylus
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Co do tych samolotów to najpierw musi powstać ośrodek badawczy :)
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Właśnie rejestruję tą "firmę", tylko że to ma być jako przedsiębiorstwo czy instytucja?
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Gregory de Corylus
Posty: 181
Rejestracja: 18 wrz 2010, 13:30
Numer GG: 4944940
NIM: 696920
Lokalizacja: Surmala, Maribor
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Gregory de Corylus »

przedsiebiorstwo
Gregory hrabia de Corylus
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Dla chętnych oto screeny z symulacji misji misji Dream-1. Planowany jest też lot na księżyc. Tak oto będzie przebiegała ta misja : http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... t18da.png/ (odbędzie się w przeciągu 2 miesięcy)

1. Planowany start o 08:00
2. 08:02-odłączenie dopalaczy (nie mylić z środkami :)
3. 08:06-separacja pierwszego członu rakiety
4. 08:10-włączenie ostatniego członu rakiety
5. 08:15-korekcja orbity
6. 08:17-lewitacja 120km nad ziemią

Potem planowany lot na księżyc z wykorzystaniem resztek paliwa. Cel:misja badawcza.


PS. (Tak naprawdę to ja już zrobiłem wszystko "na przód" ale nie chcę spoilerować" i będę wrzucał odcinkami)
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Aukcja

Post autor: Polyna »

Nie wiem, jakie dopalacze brała ta rakieta, ale skoro potrafi dolecieć aż na Księżyc na resztkach paliwa, to na pewno musiały być całkiem niezłe.
Awatar użytkownika
Kantazo
Posty: 127
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:51
Numer GG: 47728457
NIM: 200026
Lokalizacja: Agendart (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Kantazo »

Czy zawarł już Pan kontrakt z którymś ze sponsorów? Jeżeli jeszcze nie to mam jedno pytanie, czy sponsorów może być kilku tzn. jeden daje 30% drugi 27% itd.
Jeżeli o mnie chodzi to od ręki znalazło by się z 50000D, a może więcej jak się uzgodni szczegóły, w tym procent jaki moja Firma otrzymała by za wykonanie projektu, pokrycie kosztu budowy kosmodronu itp. To jak będzie?
Ppłk. sir Kantazo van der Targaryen
Marszałek książęcy w Unii Saudadzkiej
komendant Furijsko-Lardyjskiego Okręgu Wojskowego
Zarządca miasta Agendart

Chwała Jego Królewskiej Mości!
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Dzisiaj rozmawiałem o tym na IRC z Siergiuszem. Trzeba było być dostępnym also ODEBRAĆ jedno z nadchodzących połączeń. Zawiodłem się na tobie Kacprze.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Proszę mi wybaczyć ale jak się tu nie denerwować jak ktoś nie odbierasz 8 połączeń.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Kantazo
Posty: 127
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:51
Numer GG: 47728457
NIM: 200026
Lokalizacja: Agendart (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Kantazo »

Rozumiesz jak to jest być na nartach nie wziąć komórki tylko tableta i wrócić koło 21.00? Ja również się zawiodłem na twojej zdolności panowania nad sobą.
A po za tym takie wiadomści to sie na privie pisze a nie na forum.
Ppłk. sir Kantazo van der Targaryen
Marszałek książęcy w Unii Saudadzkiej
komendant Furijsko-Lardyjskiego Okręgu Wojskowego
Zarządca miasta Agendart

Chwała Jego Królewskiej Mości!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Daniel von Witt »

Tobiasz von Richtoffen pisze:Planowany jest też lot na księżyc.
A co wiadomo na temat ciał niebieskich otaczających Mikroświat? Na który księżyc? Ile to drogi? Zakładam bowiem, że nie mamy do czynienia z wierną kopią rzeczywistości i misjami choćby Apollo.

(-) Daniło hrabia de la Vega
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Co do pieniędzy to sądziłem że gdy byliśmy na manewrach to podpisaliśmy umowę na zwierzchnictwo bombardiera I 60.000 dotacji. A poza tym mam nowe wiadomości. Instytucja jest już zatwierdzona. Kosmodrom im.JKM będzie się mieścił na wyspie bodajze "nolta" bo nie zapamiętałem nazwy. Na północ od Mariboru.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Awatar użytkownika
Tobiasz von Richtoffen
Posty: 324
Rejestracja: 18 mar 2013, 20:13
NIM: 505889
Lokalizacja: Persepolis
Kontakt:

Re: Aukcja

Post autor: Tobiasz von Richtoffen »

Drogi Daniło, ustaliliśmy że wszystko to będzie o 1/3 mniejsze niż w rzeczywistości.
Książę Aryunu, Książę Irkunu, Styrsman Żuław, Jarl Soligt, Baron Royanlandu, Sołtys Rotterhirshbergu, Ostatni Duce Santanii, Marszałek RLS, Pan na Łakamakafą.
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość