Leockie okręty – aplikacja

Pogoń za szczęściem mierzonym w brzęczących monetach.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
NIM: 430209
Herb: k14
Kontakt:

Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jestem po kilku dniach testowania leockiej aplikacji okrętów i muszę przyznać, że to całkiem wciągające. Klikanina polegająca na wysyłaniu okrętów z leockiego Nowego Brzegu do zagranicznych portów po pewne towary, których liczba jest determinowana na podstawie wskaźników aktywności na forum Leocji.

Niestety, póki co w systemie mało statków pod banderą dreamlandzką. Może jakiś zmasowany atak na system? Moglibyśmy razem rozkminiać najlepsze strategie!

Zabawa wymaga posiadania konta na forum Leocji, bo jest ono połączone z aplikacją.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Główny Inżynier Królewski
NIM: 812386
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Antoni Moskwicz »

Brzmi kusząco, chyba też wypróbuję. Nie wiem, czy będę wchodzić regularnie i tego pilnować, ale warto przetestować.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii
Obrazek
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Kontakt:

Już pływamy. Bardzo dobry pomysł z tym.
Prefekt Małej Furii
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Kontakt:

Jak pierwsze wrażenia? :)

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Kontakt:

Bardzo przyjemnie mi się z tego korzysta. Flotę dreamlandzką powoli powiększam pływając według ustalonego i znanego sobie schematu. Podziwiam przy tym twórców, że coś takiego zorganizowali i działa - mało tego, zamiast coś robić i dać temu działać w tle, to wpatruję się w ekran czekając aż statki przypłyną :D
Ciekawe, czy w KD dałoby radę zrobić coś równie ciekawego. Na pewno zwiększyłoby zainteresowanie Dreamlandem pośród innych mikronacji, a może i nawet osób spoza nich. Niestety nie mam pomysłu na nic odkrywczego.
Prefekt Małej Furii
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Kontakt:

Tak, zastanawiałam się, co można podobnego zorganizować w KD, ale tutaj potrzebny jest przede wszystkim solidny i wciągający pomysł. Marzy mi się coś, co mogłoby „współpracować” z leocką aplikacją, żeby jakoś zacząć tworzyć ekosystem mikronacyjnych aplikacji. @Bombina kiedyś tworzył giełdę w Sarmacji, chyba razem z JKM @Aleksander. Być może to jest jakiś trop, giełda – z tym, że wyceny nie do końca losowe, a bazujące na aktywności w dziale danej firmy.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Maciej II
król-senior
NIM: 591374
Kontakt:

Post autor: Maciej II »

Mam pomysł na fajny projekt związany bezpośrednio z działalnością Pohlcorp. Tj. Giełda energii elektrycznej. Użytkownicy mogliby obstawiać przyszłe zapotrzebowanie na prąd (które wyrażane byłoby w postach) i grać na spadek albo wzrost aktywności w zainteresowanych mirko. (Większa aktywność - skupowanie prądu, mniejsza - shortowanie). Obecnie uczę się jak to napisać, ale z chęcią poznam opinie bardziej doświadczonych.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Kontakt:

O, to fajne! Z doborem języka programowania nie pomogę, sama dopiero ogarniam powoli Pythona :D Ale wydaje się, że twórcy GPW wspomnieni w moim wcześniejszym poście mogliby tutaj nieco wesprzeć.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Bombina
minister
NIM: 352373
Kontakt:

Post autor: Bombina »

Antoni Moskwicz pisze: 12 lis 2021, 21:07 Ciekawe, czy w KD dałoby radę zrobić coś równie ciekawego. Na pewno zwiększyłoby zainteresowanie Dreamlandem pośród innych mikronacji, a może i nawet osób spoza nich. Niestety nie mam pomysłu na nic odkrywczego.
Jeszcze w czasach, gdy coś się w UNP działo miałem z JKM Aleksandrem pomysł na parę mniejszych i większych gierek - natomiast pomysły poszły ad acta z uwagi na niechęć faktycznych twórców Unii. Podejrzewam, że w obecnych warunkach nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby w wolnym czasie coś w ciprokodzie napisać.
Wojciech desłetudo Bombina Maxima
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Kontakt:

Właśnie rozmyślam nad czymś ciekawym, wstępny zarys w głowie nawet mam, ale patrząc na swoją stronę Prefektury, gdzie 99% systemów jest niegotowa, to obawiam się czegokolwiek podejmować. Tym bardziej, że teraz realioza skutecznie utrudnia robienie czegoś ambitniejszego w mirkonacjach poza czytaniem, czasem skrobnięciem czegoś narracyjnego. Plus mam obawy, że to, co mam w głowie, jest zbyt oklepane.
Prefekt Małej Furii
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
Król Dreamlandu i Scholandii
NIM: 435954
Herb: a13
Kontakt:

Post autor: Aleksander »

Maciej II pisze: 13 lis 2021, 00:55 Mam pomysł na fajny projekt związany bezpośrednio z działalnością Pohlcorp. Tj. Giełda energii elektrycznej. Użytkownicy mogliby obstawiać przyszłe zapotrzebowanie na prąd (które wyrażane byłoby w postach) i grać na spadek albo wzrost aktywności w zainteresowanych mirko. (Większa aktywność - skupowanie prądu, mniejsza - shortowanie). Obecnie uczę się jak to napisać, ale z chęcią poznam opinie bardziej doświadczonych.
Z doświadczenia najtrudniejsze jest stworzenie odpowiedniego algorytmu. Jak już jest rozpisany na papierze, to zakodowanie go nie jest problemem.
(-) Alexander, Rex Dreamlandis et Scholandiæ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”