Leockie okręty – aplikacja

Pogoń za szczęściem mierzonym w brzęczących monetach.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jestem po kilku dniach testowania leockiej aplikacji okrętów i muszę przyznać, że to całkiem wciągające. Klikanina polegająca na wysyłaniu okrętów z leockiego Nowego Brzegu do zagranicznych portów po pewne towary, których liczba jest determinowana na podstawie wskaźników aktywności na forum Leocji.

Niestety, póki co w systemie mało statków pod banderą dreamlandzką. Może jakiś zmasowany atak na system? Moglibyśmy razem rozkminiać najlepsze strategie!

Zabawa wymaga posiadania konta na forum Leocji, bo jest ono połączone z aplikacją.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Antoni Moskwicz »

Brzmi kusząco, chyba też wypróbuję. Nie wiem, czy będę wchodzić regularnie i tego pilnować, ale warto przetestować.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Antoni Moskwicz »

Już pływamy. Bardzo dobry pomysł z tym.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jak pierwsze wrażenia? :)

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Antoni Moskwicz »

Bardzo przyjemnie mi się z tego korzysta. Flotę dreamlandzką powoli powiększam pływając według ustalonego i znanego sobie schematu. Podziwiam przy tym twórców, że coś takiego zorganizowali i działa - mało tego, zamiast coś robić i dać temu działać w tle, to wpatruję się w ekran czekając aż statki przypłyną :D
Ciekawe, czy w KD dałoby radę zrobić coś równie ciekawego. Na pewno zwiększyłoby zainteresowanie Dreamlandem pośród innych mikronacji, a może i nawet osób spoza nich. Niestety nie mam pomysłu na nic odkrywczego.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Karolina Aleksandra »

Tak, zastanawiałam się, co można podobnego zorganizować w KD, ale tutaj potrzebny jest przede wszystkim solidny i wciągający pomysł. Marzy mi się coś, co mogłoby „współpracować” z leocką aplikacją, żeby jakoś zacząć tworzyć ekosystem mikronacyjnych aplikacji. @Bombina kiedyś tworzył giełdę w Sarmacji, chyba razem z JKM @Aleksander. Być może to jest jakiś trop, giełda – z tym, że wyceny nie do końca losowe, a bazujące na aktywności w dziale danej firmy.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Maciej II »

Mam pomysł na fajny projekt związany bezpośrednio z działalnością Pohlcorp. Tj. Giełda energii elektrycznej. Użytkownicy mogliby obstawiać przyszłe zapotrzebowanie na prąd (które wyrażane byłoby w postach) i grać na spadek albo wzrost aktywności w zainteresowanych mirko. (Większa aktywność - skupowanie prądu, mniejsza - shortowanie). Obecnie uczę się jak to napisać, ale z chęcią poznam opinie bardziej doświadczonych.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Karolina Aleksandra »

O, to fajne! Z doborem języka programowania nie pomogę, sama dopiero ogarniam powoli Pythona :D Ale wydaje się, że twórcy GPW wspomnieni w moim wcześniejszym poście mogliby tutaj nieco wesprzeć.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Bombina
Posty: 171
Rejestracja: 8 mar 2012, 00:07
NIM: 352373
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Bombina »

Antoni Moskwicz pisze: 12 lis 2021, 21:07 Ciekawe, czy w KD dałoby radę zrobić coś równie ciekawego. Na pewno zwiększyłoby zainteresowanie Dreamlandem pośród innych mikronacji, a może i nawet osób spoza nich. Niestety nie mam pomysłu na nic odkrywczego.
Jeszcze w czasach, gdy coś się w UNP działo miałem z JKM Aleksandrem pomysł na parę mniejszych i większych gierek - natomiast pomysły poszły ad acta z uwagi na niechęć faktycznych twórców Unii. Podejrzewam, że w obecnych warunkach nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby w wolnym czasie coś w ciprokodzie napisać.
sir Wojciech desłetudo Bombina Maxima
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Antoni Moskwicz »

Właśnie rozmyślam nad czymś ciekawym, wstępny zarys w głowie nawet mam, ale patrząc na swoją stronę Prefektury, gdzie 99% systemów jest niegotowa, to obawiam się czegokolwiek podejmować. Tym bardziej, że teraz realioza skutecznie utrudnia robienie czegoś ambitniejszego w mirkonacjach poza czytaniem, czasem skrobnięciem czegoś narracyjnego. Plus mam obawy, że to, co mam w głowie, jest zbyt oklepane.
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Leockie okręty – aplikacja

Post autor: Aleksander »

Maciej II pisze: 13 lis 2021, 00:55 Mam pomysł na fajny projekt związany bezpośrednio z działalnością Pohlcorp. Tj. Giełda energii elektrycznej. Użytkownicy mogliby obstawiać przyszłe zapotrzebowanie na prąd (które wyrażane byłoby w postach) i grać na spadek albo wzrost aktywności w zainteresowanych mirko. (Większa aktywność - skupowanie prądu, mniejsza - shortowanie). Obecnie uczę się jak to napisać, ale z chęcią poznam opinie bardziej doświadczonych.
Z doświadczenia najtrudniejsze jest stworzenie odpowiedniego algorytmu. Jak już jest rozpisany na papierze, to zakodowanie go nie jest problemem.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości