Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Szanowni Państwo,

Z żalem zdecydowałem się na publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony, a w związku z tym rezygnację z obywatelstwa i funkcji rzekomo przeze mnie pełnionych.
Wobec moich zapowiedzi działania i wcześniejszego entuzjazmu, jestem winny kilka słów wyjaśnienia. Moje decyzja nie jest związana z podejściem do władz państwa (bo to jest pozytywne), ani żadnymi przykrymi wydarzeniami (bo takie nie miały miejsca). Najzwyczajniej w świecie - nie mam na siebie pomysłu, ani chęci do działania. Ostatnio i tak ograniczałem się tylko do głosowania w Parlamencie, a chyba z takiego obywatela, który tylko podniesie rękę i kliknie przycisk, nie ma żadnego pożytku. Nie przechodzę do żadnego innego państwa, moje wypalenie i zniechęcenie dotyczy całego mikroświata, a nie tylko Dreamlandu.
Życzę Dreamlandowi i Dreamlandczykom wszystkiego najlepszego. Przepraszam za zawiedzione nadzieje, jeśli ktoś jakieś wobec mnie żywił. Dziękuję wszystkim z którymi miałem okazję rozmawiać i może trochę współpracować. Pewnie jeszcze się spotkamy, z mirkoświata się tak łatwo nie wychodzi. :)
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Aleksander »

Decyzję przyjmuję z bólem, ale i z pewnym zrozumieniem. Każdemu z nas zdarza się, że potrzebujemy urlopu. Czy to od pracy, czy to od mikroświata. Życzę udanego wypoczynku i rychłego powrotu do Królestwa Dreamlandu.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Andrzej »

Niezmiernie żal tracić kogoś takiego jak Andrzej Swarzewski.

Przede wszystkim dziękuję Czcigodnemu Profesorowi za fakt powiadomienia społeczności o swoim odejściu. Biorąc pod uwagę, że ostatnimi czasy Dreamlandczycy z wieloletnim stażem odchodzili stąd bez słowa, jakby Dreamland nic dla nich nie znaczył, Pańska postawa - prezentująca szacunek dla naszej społeczności - zasługuje na wyróżnienie.

Motywy tej decyzji jak najbardziej rozumiem, ponieważ wypalenie prędzej czy później wszystkich dopadnie. Mam jednak nadzieję, że jest to chwilowa niedyspozycja i po pewnym czasie Czcigodny Profesor powróci do Dreamlandu. Trzymam za to kciuki! Tymczasem życzę spokojnego odpoczynku i realizacji wszystkich Pańskich pasji i celów w życiu.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Alfred »

Jak to było? Rząd nie porwał nie tylko opozycji, ale nawet swoich zwolenników?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Maciej II »

Jak to dobrze, że rząd nie jest od zabawiania. >:D
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Alfred »

Tak, wciąż tak uważam, tyle że ten rząd nie tylko nie zabawia obywateli, ale w ogóle zdaje się istnieć wyłącznie sam dla siebie. Nie było expose, powołanie nowego ministra również obyło się bez jakiegokolwiek oświadczenia rządowego, wątek bieżących komunikatów poszedł w niepamięć. Naprodukowaliście za to szereg ustaw, których nie wykonujecie; nie znaleźliście kandydata na prokuratora, nie przenieśliście właściwych działów forum na forum unijne, akty normatywne nie są zamieszczane w unijnym publikatorze i w efekcie znów nie ma wykazu obowiązujących praw Królestwa. Nawet prosty wniosek o dofinansowanie leży od ponad dwóch tygodni bez śladu zainteresowania ze strony rządu.

O stanie aktywności w ogóle lepiej nic nie mówić, a przecież tyle się naczytaliśmy, jak to ministrowie powinni być "sprawnymi twórcami contentu". W ostatnim miesiącu moich rządów (grudniu) postów na dreamlandzkim forum było około 640, w ciągu ostatnich trzydziestu dni było ich natomiast około stu dziewięćdziesięciu. Nie da się więc powiedzieć, żeby rząd rekompensował swoją niewydolność administracyjną budowaniem fajnego i aktywnego państwa, bo na tym polu też ciężko przypisać mu jakiekolwiek zasługi. Nikomu nie zdaje się to jednak przeszkadzać, zamiast tego rząd rozwiązuje palący problem obywatelstwa królów seniorów.

Nie piszę tego w charakterze pierwszej salwy w kampanii odzyskania władzy, bo bynajmniej mi się do tego nie spieszy. Mam teraz więcej czasu, więc zamierzam wrócić do pisania nowej dreamlandzkiej strony. Byłoby świetnie, gdybyście też wzięli się za cokolwiek, a przede wszystkim powinniście się wstydzić za swoje niedawne teksty o "psuciu państwa" czy "hubach wysysających życie z Dreamlandu", bo wypadacie gorzej w zasadzie na wszystkich możliwych polach.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Maciej II »

Alfred pisze: 19 lut 2021, 21:29 Mam teraz więcej czasu
No właśnie, ty masz teraz więcej czasu, a inni tego czasu teraz więcej nie mają, także ten. XD

Apropos, statystyka z grudnia z super-zajebiście-aktywnym rządem. XD

Obrazek
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Polyna »

Maciej II pisze: 19 lut 2021, 21:41 Apropos, statystyka z grudnia z super-zajebiście-aktywnym rządem. XD

Obrazek
Najbardziej aktywnymi osobami byli Król i Król-señor.

Wniosek: wprowadzić w Dreamlandzie monarchię absolutną. Z Fryssauem jako marszałkiem dworu i Alfredem jako królewskim błaznem.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Alfred »

No, z tej statystyki wynika, że w grudniu członkowie rządu byli trzema spośród pięciu najaktywniejszych obywateli. Co więcej, napisali w tym okresie łącznie 221 postów. Dla porównania Ty i kolega premier przez ostatni miesiąc napisaliście 63 posty. Nie rozumiem więc, po co ją tu wrzuciłeś z tym pełnym samozadowolenia komentarzem, bo nie stawia Was ona w zbyt dobrym świetle.
Maciej II pisze: 19 lut 2021, 21:41 No właśnie, ty masz teraz więcej czasu, a inni tego czasu teraz więcej nie mają, także ten.
Szkoda, że teraz brakuje Ci czasu na konstruktywną pracę, a nie brakowało na miesiąc zawodzenia do księżyca i podsrywania, kiedy to domagałeś się od rządu rozrywki nawet i w drugi dzień świąt. Przyjmuję to jednak do wiadomości i życzę rychłej poprawy możliwości czasowych.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Andrzej »

Wasza Królewska Wysokość niech raczy spierdalać do budy.

Pamiętam, jak oddając Wam władzę na stolcu pierwszoministerialnym przekazałem materiały dotyczące wszystkich niedokończonych spraw, żebyście mogli przejąć stery w państwie w sposób gładki i płynny. Miałem nadzieję, że zapoczątkuje to dobrą praktykę przekazywania pałeczki od premiera do premiera-elekta. No i tak wyszło, że obejmując urząd woleliście Dreamland olać ciepłym moczem i nie odzywać się przez dłuższy czas w ogóle. No, ale jakoś sobie poradziłem. A teraz przychodzicie pierdolić, jojczyć i jęczeć, jak to źle z tym Dreamlandem jest. Jest źle, ale rząd pracuje swoim żółwim tempem, i zamierza pociągnąć kadencję do końca.

W świetle wyżej wymienionych faktów wnioskuję do WKW jak we wstępie.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zważywszy, że JKW przywołał wątek mojego wniosku to po tym dosyć długim czasie pozwolę sobie się odnieść. Generalnie to z brzmienia ustawy wywnioskowałem, że składając wniosek mam grzecznie poczekać na archiwizacje starego wątku i utworzenie dla mnie nowego. Teraz jak czytam Ustawe to w sumie nie jestem pewien czy nie powinienem tego zrobić samemu. Z drugiej jednak strony nie wydaje mi się, bym miał uprawnienia do archiwizacji, a ponadto na forum UNP zdaje się mogę stworzyć tylko nowy wątek i moim zdaniem to wyjdzie z tego straszny chaos, jeśli tak wszyscy zgłaszający się lennicy zaczną wrzucać wszystkie wątki totalnie nieposegregowane co do ziemi będącej przedmiotem tych postów. W związku z powyższym zapytam: czy osoba odpowiedzialna, tj. Jego Królewska Wysokość, mógłby się wziąć do roboty i pozwolić mi działać, ewentualnie jeśli powinienem coś robić samemu to mi napisać, że jestem debil i "no 2 tygodnie mijają, a ja tu nie widzę zarchiwizowanego wątku", a nie że trwamy w takim impasie i mi się odechciewa czegokolwiek.

Kończąc nietypowo dla siebie - pozdro z fartem; czekam na jakieś działania, bo trochę tu wieje ...
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Maciej II »

Zasadniczo, jw. - nie mam obecnie czasu/większych niż Ekscelencja możliwości przenoszenia tematów z lewa do prawa. Problem uprawnień na forum nie został rozwiązany, pomimo, że wskazałem nań jeszcze podczas krótkiej regencji. GIK nie jest mi w stanie pomóc (bo nie ma uprawnień), JKM nie jest mi w stanie pomóc (bo nie wie jak) - i tak to się ciągnie. Ja natomiast nie mam czasu się tym teraz zajmować, więc archiwizacja wisi.

Jeżeli mam coś proponować - to proszę się nie oglądać na mnie, tylko po prostu zacząć pisać na forum UNP (tagi miejskie może dodawać każdy), wniosek został poprawnie wniesiony i zostanie uwzględniony jak wrócę z urlopu.

Pozdrawiam.

PS. Jeszcze odnosząc się krótko do tego gówna z dupy Alfreda: przygotowałem projekty ustaw, które to jeszcze wy powinniście napisać- w październiku. Czekałem na Parlament ponad dwa tygodnie, żeby raczył je przerzucić. Gdyby nie fakt bezczelnego i kretyńskiego przedłużania w nieskończoność spraw oczywistych, to prawdopodobnie udałoby mi się je wdrożyć przed udaniem się na urlop. Pretensje proszę kierować w stronę Marszałka. Podobnie zresztą jak w sprawie niewykonywania ustawy o przeniesieniu Parlamentu na forum UNP - ale to już jest rzecz, którą będziemy się zajmowali w marcu.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Otton van der Berg »

Aż miło poczytać po miesiącu nieobecności ,żę nic sie nie zmieniło.
PS. Żegnaj mości Andrzeju Swarzewski może jeszcze kiedyś się tu spotkamy
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Andrzej »

Otton van der Berg pisze: 1 mar 2021, 06:14 Aż miło poczytać po miesiącu nieobecności ,żę nic sie nie zmieniło.
Zapraszamy ponownie za 30 dni ;)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Publiczne wyrażenie woli opuszczenia państwa na czas nieokreślony

Post autor: Otton van der Berg »

nie omieszkam zajrzeć
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość