Początek rządowego rozkładu?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Maciej II »

Jeżeli ktoś nie wiedział, bo rząd przysypia z wydaniem konkretnego komunikatu, w dniu dzisiejszym swoją rezygnację złożył dotychczasowy Minister Spraw Zagranicznych - JKW Robert Fryderyk - o czym poinformował wszystkich mieszkańców Unii na wspólnym Discordzie.
RCA Dziś o 09:58 pisze: Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że przed chwilą złożyłem rezygnację z posad w Parlamencie Królestwa Dreamlandu, jak i w Rządzie Królewskim Królestwa Dreamlandu. Udaję się na emeryturę. Chyba zasłużoną. Życzę sukcesów. Nie zamykam jednak drzwi do siebie, jestem dostępny tu - niemniej reagować będę jedynie na oznaczenie mnie @, lub na priv. Powodzenia!
Także obóz rządowy zmniejszył się obecnie do dwóch członków. Czasy są trudne, przed krajem ciągle dopinanie formalności w związku z Unią Państw. Osobiście- mam déjà vu z działalności byłego ministra spraw zagranicznych - KJAFa. Jakie dalsze plany na zażegnanie tego kryzysu ma rząd?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Alfred »

Nie ma potrzeba uderzać w alarmistyczne tony. Chciałbym zauważyć, że od złożenia rezygnacji przez Roberta Fryderyka minęło sześć godzin, a Jego Królewska Mość nie zdążył jeszcze wydać postanowienia w sprawie odwołania ministra. Właściwie chyba jeszcze się dziś nie logował; widocznie tak samo przysypia.

Skoro jednak Wasza Królewska Wysokość raczył już zagaić temat: rezygnacja została odnotowana i przyjęta. Mam nadzieję, że miejsce po ustępującym ministrze zajmie osoba kompetentna i podzielająca rządową wizję polityki państwowej. Tymczasem pieczę nad dreamlandzką dyplomacją obejmę osobiście. W sprawach unijnych jestem czynny od początku kadencji. Jeśli nasze wejście w jej skład wynegocjował rząd jednoosobowy, to dwuosobowy da radę z dopinaniem formalności.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Maciej II »

Alfred pisze: 4 gru 2020, 16:14
Nie ma potrzeba uderzać w alarmistyczne tony. Chciałbym zauważyć, że od złożenia rezygnacji przez Roberta Fryderyka minęło sześć godzin, a Jego Królewska Mość nie zdążył jeszcze wydać postanowienia w sprawie odwołania ministra. Właściwie chyba jeszcze się dziś nie logował; widocznie tak samo przysypia.
Po prostu informuję obywateli - uważam, że fajnie byłoby jakby rząd się odniósł, skoro Minister Spraw Zagranicznych zdążył to już zrobić na forum publicznym, choć raczej discordowo-unijnym. Uzewnętrznienie tej informacji w ten sposób, przy braku informacji od Premiera sugeruje rozłam w rządzie.
Alfred pisze: 4 gru 2020, 16:14
Skoro jednak Wasza Królewska Wysokość raczył już zagaić temat: rezygnacja została odnotowana i przyjęta. Mam nadzieję, że miejsce po ustępującym ministrze zajmie osoba kompetentna i podzielająca rządową wizję polityki państwowej. Tymczasem pieczę nad dreamlandzką dyplomacją obejmę osobiście. W sprawach unijnych jestem czynny od początku kadencji. Jeśli nasze wejście w jej skład wynegocjował rząd jednoosobowy, to dwuosobowy da radę z dopinaniem formalności.
Myślę, że ławka na potencjalnego zastępcę spełniającego w.w. kryteria jest zbyt krótka... by powołać kogoś innego. Przy obecnym dość niewielkim zaangażowaniu rządu w organizację igrzysk dla ludu, każe to sądzić, że sytuacja w tej materii nie tyle poprawi się w przyszłości, co raczej pozostanie w sferze pustej przestrzeni - rządu dla rządzenia i ludu do organizowania sobie samemu życia dreamlandzkiego.

I tak- negocjowanie traktatu odbywało się przy dwuosobowej delegacji Dreamlandzkiej - ale było to robione w nieco innej atmosferze od tej, która panuje w Unii dzisiaj- atmosferze odejść ludzi z najważniejszych unijnych stanowisk, w głuchej ciszy jeżeli chodzi o przejęcie inicjatywy, przy praktycznym braku informacji o tym co się dzieje - o ile wytłumaczalnym wcześniej, tak nie wytłumaczalnym dzisiaj Nam - obywatelom Unijnym.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drogi Macieju II,

chyba się zagalopowałeś się używać tego rząd Alfreda de Ebruza po odejściu Roberta II Fryderyka z funkcji Ministra Spraw Zagranicznych.
To jedna osoba odchodzi z funkcji ministerialnej, nie oznacza, że rząd się rozlatuje i wkrótce upadnie. Dreamland miał wiele takich rządów, gdzie było 2-3 członków.
Nie warto siać paniki.
Wiem, wiem. Chcesz dochrapać do teki premiera.
Nie tym razem.
Pierwszy Minister, ma alternatywę. Rozumiem Roberta II Fryderyka. Długie bycie w Dreamlandzie oraz sprawowanie wielu funkcji na przestrzeni lat(z fukcją Króla włącznie), wypala każdego człowieka.
Trzeba czekać co podejmie Pierwszy Minister?
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Aleksander »

Na wstępie chciałbym podziękować JKW Robertowi II Fryderykowi za dotychczasową współprace. Oświadczenie, iż drzwi pozostają otwarte przyjmuję z ukontentowaniem i zapewniam, iż działa to w dwie strony. Uderzając w ton bardziej poufały - Wasza Królewska Wysokość - w Dreamlandzie zawsze jest miejsce dla Was. Co więcej, bez Was pozostaje ono puste.
Alfred pisze: 4 gru 2020, 16:14Właściwie chyba jeszcze się dziś nie logował; widocznie tak samo przysypia.
Wasza Królewska Wysokość Pierwszy Ministrze,

dzisiaj jest Barbórka. Nie chcę wskazywać palcem, że Wasza Królewska Wysokość mi życzeń nie złożył, więc ograniczę się do uwagi, iż Korona dzisiaj ubrana w mundur górniczy (tauz. bergmuniok) z zielonym piórkiem razem z innymi członkami stanu górniczego maszerowała w takt orkiestry górniczej. Za trzy godziny zaczyna się Święta Wojna. Pozwolę sobie zatem zostawić to na sobotę.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Maciej II »

Leszek van der Fryssau pisze: 4 gru 2020, 17:36 Drogi Macieju II,
(...)
Wiem, wiem. Chcesz dochrapać do teki premiera.
Nie tym razem.
Logika kol. mnie zaskakuje (i nie zaskakuje zarazem), wygumkowałem się ze szczytu dreamlandzkiego życia politycznego, żeby "dochrapać" się teki premiera poprzez absolutny brak jakichkolwiek ruchów w tym kierunku, choćby i kandydowania na ten urząd. (Moje polityczne doświadczenie sugerowałoby jednak, że potrafię wziąć udział w wyborach w charakterze kandydata).

Gdybym miał do czynienia z innym członkiem tkanki dreamlandzkiej, to pewnie dodałbym jeszcze, że postradał zmysły, lecz to chyba nie jest ten adres.

Cześć Pracy,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Otton van der Berg »

Wspólny discord Unii? Forum Unii?
Moge prosic o linki? Czy to ten sam discord dreamlandu .
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Maciej II »

---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Alfred »

Aleksander pisze: 4 gru 2020, 17:39 […] dzisiaj jest Barbórka. Nie chcę wskazywać palcem, że Wasza Królewska Wysokość mi życzeń nie złożył […]
Przepraszam za to niedopatrzenie, Wasza Królewska Mość. Imieniem własnym i Rządu Królewskiego życzę Waszej Królewskiej Mości wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Oby Wasza Królewska Mość, pracując w kopalni, nie bał się nigdy o swoje zdrowie czy życie. Ile zjazdów, tyle wyjazdów!
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Maciej II »

Żeby nie było nudno:

http://prawo.sarmacja.org/akt,12027.html

Królewski Minister zmienia dane osobowe!

Preferuje kol. żeby się doń zwracać Leszek czy Jan?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Panie Marszałku,
ktoś próbuje się podszywać pod moje dane, jakiś dawny mój wróg z czasów przed Dreamlandu(przed rokiem 2016), ewentualnie ktoś z dawnej KPD, próbuje napsuć mnie krwi. Ja nie dam się szkalować. Jestem przykładnym Dreamlandczykiem. Nie ze mną te numery.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Maciej II »

Liczba ludzi w Królestwie spadła do 9 "rzeczywistych" obywateli.

Niedawno odeszli od nas:
  1. Dmowski
  2. Chamberlain
  3. Eichenblatt
  4. Wawrzyniak
na wylocie z życia politycznego są:
  1. Moskwicz
  2. von Witt
Tak jak przestrzegałem, znaleźliśmy się w sytuacji analogicznej do tej, panującej pod koniec rządów Roberta II Fryderyka.

Jak to ujął Premier w swoim Expose: "Szczególnie istotnym zagadnieniem narodowym jest dzisiaj integracja unijna. Tę sprawę otaczam swoją specjalną opieką. Doceniam szanse, jakie stwarza nam uczestnictwo w tym projekcie i chcę, abyśmy wykorzystali je w pełni. Przy tym mam świadomość ryzyka: utraty odrębnej tożsamości, zniechęcenia niektórych obywateli. Uczynię wszystko, co w mojej mocy, by zapobiec takim negatywnym scenariuszom."

Niestety rządowa indolencja nie tylko nie zdołała porwać żadnego z partnerów w Unii, ale doprowadziła do sytuacji, gdzie w Królestwie absolutnie nic się nie dzieje, co powoduje ogromny odpływ ludzi - i to już na półtora miesiąca od wielkiego nowego otwarcia. Dotychczasowe komentarze członków rządu zestarzały się w tym kontekście bardzo źle - brak chleba i igrzysk doprowadził do sytuacji, w której lud odpłynął do innych działań. Królestwem rządzi nuda.

W tym kontekście oddanie się rządu do Królewskiej dyspozycji jest oczekiwanym rozwiązaniem i chyba jedyną szansą na wyjście przezeń z wygenerowanej sytuacji. Niestety, nie wiem, czy komuś będzie się chciało ratować jeszcze Stare Królestwo - tworząc kolejny rząd "odbudowy ze zgliszczy", ale przynajmniej można się pozbyć psujów.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Aleksander »

Maciej II pisze: 26 gru 2020, 11:48Niedawno odeszli od nas:
  1. Dmowski
    [..]
  2. Wawrzyniak
Z ciekawych informacji wskazuję, iż ww. dwójka robi karierę w Suderlandzie odpowiednio jako prezydent oraz szef kancelarii prezydenta.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Maciej II »

W zasadzie to Eichenblatt także tam się pojawia. :)
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Andrzej P Ordynski »

No to może trzeba się zastanowić, dlaczego wolą działać w Suderlandzie, a nie w Dreamlandzie. Czy będą tam szczególnie aktywni, to zupełnie inna sprawa i raczej nadzwyczajnego zaangażowania bym się nie spodziewał. Grudniowa aktywność Suderlandu jest ponad dwa razy gorsza niż nasza.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Działanie w starej i budowanie młodej mikronacji to są dwa różne doświadczenia. Ja lubię jedno i drugie, ale niektórzy decydują się na jedno (w sumie tak jak ja teraz)
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Andrzej P Ordynski »

A ja myślę, że znaczenie ma, czy można uznać państwo za "swoje".
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Ametyst I Dziecię »

To jest bardzo względna i subiektywna rzecz.
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Oczywiście, że tak. Ale motywacja do działania też jest subiektywna. Często nawet sam zainteresowany nie wie, czemu mu się chce, albo czemu się nie chce.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Początek rządowego rozkładu?

Post autor: Aleksander »

Andrzej Swarzewski pisze: 26 gru 2020, 20:31A ja myślę, że znaczenie ma, czy można uznać państwo za "swoje".
To bardzo interesująca obserwacja. Zasadniczo, jeżeli ktoś nie uznaje Dreamlandu za "swój" to jest to co najmniej żółta kartka, tak dla rządu, ale może przede wszystkim dla Korony. Na głównej stronie Leocji pojawia się hasło Nie będę rzucał trywialnym czuj się jak u siebie. Jesteś u siebie. Dla odmiany nieobecny już z nami diuk Chamberlain łaskaw był swego czasu zauważyć, iż Leocja, którą wspomniałem w dyskusji kilka tygodni temu [..] jest dla mnie wzorem „fajnego państwa” i przykładem zdrowych, nietoksycznych relacji między władzą. Oczywistym jest, że nie będziemy tutaj budować drugiej Leocji, ale być może jest to kierunek, w którym też powinniśmy powiosłować. Powiosłować, zachowując oczywiście oddzielną łódkę.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości