[ZAKOŃCZONE] Expose Pierwszego Ministra JKW Alfreda

Archiwum Parlamentu Królestwa i Zgromadzenia Ludowego.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

[ZAKOŃCZONE] Expose Pierwszego Ministra JKW Alfreda

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo,

dziś na me ręce wpłynęła prośba z Kancelarii Pierwszego Ministra dotycząca zorganizowania wystąpienia Jego Królewskiej Wysokości Alfreda, który wygłosi przed Jego Królewską Mością Aleksandrem, Lordami Parlamentu Królewskiego i zaproszonymi gośćmi, expose.

Zapraszam wszystkich, JKM Aleksandra, WE Lordów, oraz zainteresowane osoby, do wysłuchania Jego Królewskiej Wysokości Pierwszego Ministra Alfreda w dniu 24 listopada 2020 r. o godzinie 20.00.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Expose Pierwszego Ministra JKW Alfreda

Post autor: Alfred »

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Izbo!

Dzięki poparciu Izby mam zaszczyt kolejny już raz pokierować dreamlandzkim rządem. Po szybko przerwanej kadencji diuka Chamberlaina i mało aktywnej na zewnątrz kadencji wicehrabiego Szmejchela, chcę przywrócić rząd do roli ośrodka nie tylko spełniającego zadania administracyjne, ale także napędzającego życie całego państwa. Niekłamaną radość sprawia mi fakt, że oto udało się sformować gabinet prawdziwie kolegialny, co w ostatnich miesiącach pozostawało nieosiągalne. Mam też nadzieję, że będę mógł liczyć nie tylko na wsparcie swoich współpracowników, ale także na pewne zaangażowanie całości społeczeństwa.

Naszej zabawy nie napędzą bowiem ani coraz lepsze konstytucje, ani nawet najserdeczniejsi partnerzy międzynarodowi, lecz tylko nasza własna, codzienna aktywność. Dlatego też chcę poświęcić się przede wszystkim zagadnieniom polityki wewnętrznej. Co więcej, postrzegam sprawowany urząd jako pewne zobowiązanie do stałej aktywności w przestrzeni publicznej, niekoniecznie związanej z samą polityką rządu. Z tego zobowiązania zamierzam wywiązywać się jak najlepiej. Zamierzam także zapewniać równy na przestrzeni kadencji poziom aktywności rządu i należyte poinformowanie opinii publicznej o aktualnej działalności rządowej.

Większość zagadnień polityki wewnętrznej rządu przypadnie mnie osobiście. Oczywiście chcę zapewnić, jako pewne niezbędne minimum, sprawne załatwianie spraw administracyjnych oraz stałe utrzymywanie aktualności państwowych rejestrów. Najważniejszym jednak zadaniem, jakie sobie stawiam, jest modernizacja techniczna i stworzenie warunków odwrotu od mieszczenia całej aktywności społecznej na forum. Chciałbym, żebyśmy mieli nie tylko funkcjonalną stronę główną, ale też szereg informacyjno-narracyjnych serwisów instytucji publicznych. Zamierzam ponadto popierać aktywność innych, dążąc do ostatecznego ukształtowania ustroju terytorialnego oraz wspierając inicjatywy kulturalne.

Polityką zagraniczną pokieruje JKW Robert Fryderyk. To postać znana chyba każdemu w mikroświecie, człowiek wysoce zdeterminowany i wysoce kompetentny, a przede wszystkim doświadczony dyplomata. Nie bez znaczenia pozostaje również jego zakotwiczenie w strukturach Unii Niepodległych Państw, której staliśmy się członkiem. Wierzę, że nikt lepiej od Jego Królewskiej Wysokości nie zadba o silną pozycję Królestwa Dreamlandu na arenie międzynarodowej.

Szczególnie istotnym zagadnieniem narodowym jest dzisiaj integracja unijna. Tę sprawę otaczam swoją specjalną opieką. Doceniam szanse, jakie stwarza nam uczestnictwo w tym projekcie i chcę, abyśmy wykorzystali je w pełni. Przy tym mam świadomość ryzyka: utraty odrębnej tożsamości, zniechęcenia niektórych obywateli. Uczynię wszystko, co w mojej mocy, by zapobiec takim negatywnym scenariuszom. Na forum organów unijnych będę optować za poważnym potraktowaniem idei wielu niezależnych państw w jednej, wspólnej przestrzeni. Drogowskazem dla mnie i dla mojego rządu pozostanie zawsze dobro obywateli dreamlandzkich. Także poza Unią będziemy dążyli do utrzymywania aktywnych kontaktów z wyróżniającymi się państwami polskiego Mikroświata.

Resort policji poprowadzi markiz Torkan Ingawaar. Uważam, że dobrze reprezentuje on chlubne tradycje dreamlandzkiego liberalizmu społecznego, nie będąc dotkniętym udzielającym się niektórym w ostatnim czasie rozbestwieniem. Składam w jego ręce państwową pałkę szturmową z wiarą, że poskromi wichrzycieli, zaś nie tknie dobrych dreamlandzkich obywateli.

Specyfika tego odcinka pracy rządowej jest taka, że rzadko można tu snuć szczegółowe plany działania. Rola markiza będzie wysoce reaktywna i jak miał on już okazję powiedzieć, byłoby najlepiej, gdyby nie musiał on w ogóle podejmować żadnych interwencji. Niemniej jednak w razie konieczności będzie on strzegł standardów publicznej debaty i porządku publicznego, choć mając na względzie surowość dreamlandzkich obyczajów. Co więcej, we współpracy z ministrem policji zamierzam przygotować i przedstawić projekt reformy karnej, która zdaje się obecnie nieodzowna. Kodeks karny, w którym luki przeplatają się z nadmiarowymi przepisami, jest wyraźnie nieadekwatny do potrzeb. Ustawa o forum jest częściowo niezgodna z Konstytucją i kreuje szczególny rodzaj odpowiedzialności o ograniczonym do jednego środka komunikacji zastosowaniu. Oba te akty chcemy zastąpić regulacją prostą, zwięzłą i mniej represyjną.

Mam nadzieję, że to będą dobre trzy miesiące. Dziękuję.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Parlamentu Królestwa i Zgromadzenia Ludowego (2023)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości