Gry, które nie robią dobrze

Strefa krwawej wolności. Można dostać pasem po głowie, można też się zrelaksować i porozmawiać o realu.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Chamberlain »

Szanowni,

lato w pełni, słońce przygrzewa, trochę offtopu nie zaszkodzi. Na forum jednej z mikronacji znalazłem wątek poświęcony długotrwałemu uzależnieniu od gier komputerowych. Dyskutanci opowiadali, na czym spędzili najwięcej czasu i w co włożyli najwięcej serca. Ciekaw jestem, jak to wygląda w naszym gronie? Tam było jednak o ogólnie pozytywnych wrażeniach, a ja chciałbym położyć nacisk na negatywne emocje i równie negatywne doświadczenia (np. zawalony egzamin, zepsuty urlop, długotrwała izolacja od znajomych, itd.).

A więc - na co zmarnowaliście najwięcej czasu i do jakiej gry wciąż wracacie (lub byście wrócili, gdyby nie mocne postanowienie, że jednak nie)?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Aleksander »

Europa Universalis. Przez tę serię prawie oblałem prawo karne na egzaminie końcowym :D
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Chamberlain »

U mnie również głównie strategie. Seria EU jest dopracowana, ale jednak dość spokojna. Chyba najmocniej poturbowała mnie przeglądarkowa Supremacy1914. Rozrywka przednia, zwłaszcza na dużych i szybkich mapach, z prędkością x4. Kto grał i kojarzy, ten wie, że najgrubsze numery odchodzą w nocy, gdy w ciągu kilku godzin nieobeconości można stracić wszystko, na co się pracowało przez kilka wcześniejszych tygodni. Można trafić na naprawdę złośliwych i zdeterminowanych przeciwników. Swego czasu tak się wciągnąłem, że najpierw zacząłem nastawiać budzik na 2 czy 3 w nocy, a później w ogóle seriami zarywałem kolejne noce. A rano do pracy. Niesamowita adrenalina, ale finalnie dość wyniszczające dla organizmu doświadczenie. Po 2 miesiącach takiej zabawy zabserwowałem u siebie niepokojące objawy kardiologiczne. Autentycznie - były takie dni, kiedy myślałem, że zdechnę. Raczej bym do tego nie wrócił.

Chyba również Andy Sky ostro pogrywał w Suprę?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Andy Sky »

Owszem podrywałem. Ale rodzina, praca powodowały że nie mogłem sobie pozwolić na bardziej ekstremalne zachowania. Jak dochodziłem do etapu, że nie dało się grać bez obecności w nocy to przestawałem grać, albo tylko odpuszczałem daną rozgrywkę. Ale przyznam że zabawa była przednia. Zwłaszcza te wojenki obronne z kilkukrotnie silniejszymi przeciwnikami, wymagały poświęcenia sporej ilości czasu żeby nie przegrać.
Ostatni raz budzik sobie nastawiałem na OGame, było to wieki temu. Wtedy mogłem sobie pozwolić na takie zabawy. Cenię sobie tą grę za to że była niesamowicie konsolidująca ludzi. Kto brał udział w wielkich akcjach nocnych wie o czym mówię. Było to zanim nastały czasy nowego interfejsu i grania na komórkach. Realne znajomości mam do dzisiaj z ludźmi z którymi się siedziało wtedy po nocach ;). We Wrocławiu na rynku wypiłem piwo z jednym graczem. Rozmowa się podejrzanie nie kleiła, pod koniec browara wyszło na jaw że to był jakiś przypadkowy człowiek. ;) Potem musiałem wypić kolejne, i kolejne, ale już z właściwą osobą. Tu już poszło zdecydowanie lepiej. ;)
Początkowo też Scholandia miała ten klimat, ale to się skończyło sporo ponad 10 lat temu. Tu też się prawie nałogowo siadało żeby popatrzeć co się dzieje, coś poklikać, pogrzebać w jakiś starociach ;)
Wspomnę o serii Eu i generalnie o Paradox, dobrze że na początku nie były liczone godziny tak jak teraz robi to Steam, nie chciałbym się dowiedzieć ile tysięcy godzin na to poszło.
Sporo też męczyło się słynnych herołsów 3.
Ale wszystko to przebija seria civ. Ja jestem z czasów Civ2, tu to były bite wszelkie rekordy. Do internetu się dzwoniło, nie było wszędzie poradników, podpowiedzi. Czasem coś można było wyczytać w pismach komputerowych. Nie było wtedy translatorów, siedziałem ze słownikiem żeby rozpracować wszystko w tej grze ;) Wtedy nie było jeszcze rodziny, praca nie wymagała zangażowania, nie męczyła ani fizycznie, ani psychicznie, nie traciło się poł dnia wisząc na telefonie. Wracam sobie czasem do civki żeby się odstresować.
Generalnie chyba żadnych szkód mi nie wyrządziły poza straconym czasem, który być może dałoby się lepiej wtedy wykorzystać. A może i wyrządziły, w końcu czas jest najcenniejszym dobrem ;)
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Chamberlain »

Ktoś jeszcze? Nie wierzę, że Czerwony Baron w nic nie grał i nie zmarnował 3/4 życia na jakiegoś Railroad Tycoona.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Stanisław Dmowski »

9 lat temu także się zarejestrowałem na Supremacy1914. Gra oczywiście bardzo fajna, chociaż zawsze mnie denerwowało, że po jakiejś nocce znikała mi jakąś armia lub prowincja. Miałem zasadę, nigdy nie będę zarywał nocek dla jakichś gier i się jej trzymam. Doczłapałem się przez tą grę dużej paczki znajomych, z którymi co jakiś czas pykamy jakieś mapy role play.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Chamberlain »

Kto następny? :) Tato, opowiesz o swoich bliznach?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Obrazek
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Chamberlain »

No fajne, fajne, ale co to właściwie jest?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Alfred »

Chamberlain pisze: 28 lip 2020, 19:45 Kto następny? :) Tato, opowiesz o swoich bliznach?
Nigdy nie doszedłem do poziomu objawów kardiologicznych. Co najwyżej zaniedbania spraw doczesnych na okres kilku dni. Zacząłem tu pisać długi wywód i nieopatrznie zamknąłem przeglądarkę. Ograniczę się więc do jednej gry, która może być mniej znana, a warto się z nią poznać: Disco Elysium. DE jest RPG, ale przypomina raczej visual novels niż Wiedźmina czy Fallouta. Gracz wciela się w rolę detektywa w świecie inspirowanym steampunkiem i rewolucją francuską. Zadaniem jego jest ustalić, kto zabił i powiesił najemnika wynajętego przez przedsiębiorstwo — właściciela stoczni, w której toczy się strajk. Detektyw ma niezbyt udane życie. Gra rozpoczyna się, gdy budzi się po kilkudniowym ciągu alkoholowym, pozbawiony jakichkolwiek wspomnień.

Ciężko opisać to, co dzieje się dalej. Głównym atutem Disco Elysium jest niesamowity klimat i immersja. W grze występuje łącznie 28 umiejętności, które rozwija się dzięki punktom doświadczenia za wykonywanie zadań. Rozgrywka polega na prowadzeniu dialogów z ludźmi, ale i przedmiotami nieożywionymi. Poszczególne umiejętności zwiększają szanse na użycie niektórych opcji dialogowych — na zasadzie rzutu kośćmi. Poza tym jednak — i tu zaczyna się magia — uczestniczą w tych dialogach same z siebie. Erudycja dostarcza encyklopedycznej wiedzy o świecie. Autorytet domaga się okazywania dominacji nad innymi. Aktorstwo podpowiada, jak kłamać i jak wychwycić kłamstwa. W rezultacie cały świat gry zdaje się żyć i reagować nie tylko na poczynania gracza, ale i na to, jakim człowiekiem jest jego postać.

Chyba najlepszym momentem tej gry był ten, w którym znalazłem gdzieś na bezludziu budkę telefoniczną i zacząłem dzwonić pod losowe numery. Dodzwoniłem się do jakiegoś gospodarstwa domowego, gdzie sprowokowałem incydent przemocy domowej, podając się za kochanka żony właściciela telefonu. Następny numer to była utracona miłość mojego detektywa. Rozmowa była krótka i przygnębiająca.

Trailer na zachętę.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Andrzej »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Gry, które nie robią dobrze

Post autor: Karolina Aleksandra »

Chamberlain pisze: 30 lip 2020, 10:50 No fajne, fajne, ale co to właściwie jest?
To chyba Arkadia, taka gra tekstowa. Próbowałam się lata temu wbić w ten klimat, ale nie do końca mi wyszło.

Ja mam blizny po godzinach spędzonych w DoTA2, obecnie cisnę głównie Minecrafta (w trybie multiplayer). Robi – dla odmiany – zaskakująco dobrze, jak się ma z kim grać. Gry w trybie single player straciły ten dawny urok, nawet poczciwy Cezar III czy Zeus to już nie to, co kiedyś.

Karolina Aleksandra, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawiarnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości