Pierwszy miesiąc pracy rządu

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Pierwszy miesiąc pracy rządu

Post autor: Alfred »

Dziś mija miesiąc od powołania Rządu Królewskiego w obecnym składzie.

W tym czasie mój gabinet podejmował wysiłki na rzecz dostosowania obowiązującego porządku prawnego do ram ustrojowych nakreślonych nową Konstytucją. Przeprowadziliśmy nowelizację przepisów o ogłaszaniu aktów urzędowych i zaproponowaliśmy Parlamentowi Królestwa projekt ustawy o obywatelstwie dreamlandzkim. Na rozpatrzenie oczekuje także dekret przeprowadzający szeroki przegląd prawodawstwa. Rozpoczęliśmy dyskusję społeczną w przedmiocie nowego ustroju lennego Królestwa oraz potencjalnej reformy walutowej. Dokonaliśmy reorganizacji państwowego forum dyskusyjnego, wdrażając dokonane przez wspólnotę zmiany ustrojowe oraz dążąc do zwiększenia sprawności komunikacji. Minister Wojny, pan Konstantin Wolframovich, objął godność Marszałka Armii Królewskiej. Na zewnątrz podjęliśmy rozmowy dyplomatyczne z Palatynatem Leocji, które powinny wkrótce doprowadzić do nawiązania stałych stosunków, ale także współpracy przy konkretnych projektach.

Na przestrzeni ostatnich dni aktywność egzekutywy nieco spadła. Mam nadzieję przezwyciężyć ten trend. Chciałbym w najbliższym czasie przedstawić projekt ustawowej regulacji ustroju lennego, mając nadzieję, że bardziej skonkretyzowana propozycja spotka się zarazem z szerszym odzewem społecznym. Ponadto przedstawię do konsultacji społecznych projekt istotnej reformy szeroko pojętego prawa karnego. Rząd podejmie także sprawę reorganizacji Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis. Kolejne tego rodzaju sprawozdanie ukaże się za pół miesiąca.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Pierwszy miesiąc pracy rządu

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Alfred pisze: 23 maja 2020, 20:24
Dziś mija miesiąc od powołania Rządu Królewskiego w obecnym składzie.


Na przestrzeni ostatnich dni aktywność egzekutywy nieco spadła. Mam nadzieję przezwyciężyć ten trend.
Ja ja cenię poczucie humoru. Plusik i całuski ślę😂

P. S. Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejny humorvoll😁
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Pierwszy miesiąc pracy rządu

Post autor: Maciej II »

:D
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości