Publiczna kwerenda (Dreamland 1998-2002)

Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Publiczna kwerenda (Dreamland 1998-2002)

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Szanowni Państwo,

Wkrótce wygłoszę krótki wykład nt. Evilstone i wyrosłego wokół niego mitu. W trzecim wykładzie natomiast będę chciał zająć się początkami Dreamlandu, a więc okresem przed powstaniem Sarmacji. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie materiały i wskazówki. Interesują mnie też inne mikronacje istniejące przed powstaniem Sarmacji. Wspomnienia lub "tradycje ustne" także byłyby bardzo pomocne.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Publiczna kwerenda (Dreamland 1998-2002)

Post autor: Maciej II »

http://biblioteka.dreamland.net.pl/node/6

Tak na pierwszy ogień, co przyszło mi do głowy, to przejrzenie tych linków.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Publiczna kwerenda (Dreamland 1998-2002)

Post autor: Alfred »

Do 2001 albo 2002 roku Dreamland korzystał z listy dyskusyjnej na jakimś niewiadomym serwerze, który ostatecznie upadł. To też było przyczyną przenosin na Yahoo Groups. Nie ma więc kompletnego archiwum wiadomości z tamtych lat. Chociaż obowiązywała wtedy doktryna płaszczyzn (I płaszczyzna — polityka, II płaszczyzna — kultura i nauka, III płaszczyzna — gospodarka) i zdaje się, że przynajmniej kultura i gospodarka mogły jednak mieć swoje listy na Yahoo. Nie pamiętam tego dokładnie, niestety, zajmowałem się historią Dreamlandu jakoś w latach 2013 i 2014.

Za to na pewno pomocna może być Wielka Księga Dreamlandu, spisana przez Bzerolka de Kakuć. Kiedyś była dostępna na stronie wydawnictwa Plegolal, ale nie jestem pewien, czy wydawnictwo to dalej żyje, choćby w stanie śpiączki. Tak czy inaczej powinno dać się ją gdzieś znaleźć. Sięga ona w ogóle chyba tylko roku 2004, więc jest cennym źródłem dotyczącym pierwszych lat Królestwa.

Zanim jeszcze Czytelnia Królewska stała się miejscem do wrzucania dowolnych kuriozów, Edward II zamieścił tam kilka tekstów publicystycznych z czasów TomBonda. Poza tym na stronie głównej w dziale linków powinny znajdować się odnośniki do archiwów dreamlandzkiej prasy, aczkolwiek nie jestem pewien, czy obejmują one także najstarsze tytuły.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Publiczna kwerenda (Dreamland 1998-2002)

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Sam TomBond zresztą, pamiętam, wpadł na dwudziestolecie. Macie z nim kontakt?
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Publiczna kwerenda (Dreamland 1998-2002)

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. W wolnym czasie postaram się dokonać strawnej syntezy na potrzeby historii powszechnej. Jakby ktoś z Państwa zechciał zająć się tematem historii Dreamlandu szerzej (a widzę, że jest to jak najbardziej możliwe, bo źródła są), serdecznie zapraszam do współpracy i stworzenia kursu historii Dreamlandu. Byłoby to wielce doniosłe dzieło.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Publiczna kwerenda (Dreamland 1998-2002)

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ametyst I Dziecię pisze: 21 kwie 2020, 15:48 Sam TomBond zresztą, pamiętam, wpadł na dwudziestolecie. Macie z nim kontakt?
Brak. Należy liczyć tylko na ślepy los i to, że zachce się mu wejść na forum sentymentalnie. Być może starsi Dreamlandczycy jak Sted Asketil może by coś wiedzieli więcej lub namiary znali...
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Publiczna kwerenda (Dreamland 1998-2002)

Post autor: Alfred »

Wydaje mi się, że król-senior Svoboda znał osobiście TomBonda. Aczkolwiek do niego także trzeba byłoby znaleźć kontakt.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instytut Historii Mikroświata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości