System wysyłania postów na adres e-mail

Pomoc techniczna w sprawach informatycznych Królestwa.
JKalicki

System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: JKalicki »

Wniosek: proszę o implementację systemu wysyłania nowych postów publikowanych na forum na adres e-mail (newpost2mail).

Strona: http://henmedia.de/index.php?option=com ... &Itemid=35

Informacja: system ten jest systemem jednokierunkowym, z forum -> na e-mail, w domyśle jako e-mail mam na myśli listę dyskusyjną KD

Uzasadnienie: wniosek ten jest kontynuacją, mojej wcześniejszej propozycji w tym temacie, choć dzisiaj uzupełniony o konkretne rozwiązanie techniczne; rozumiem, że forum jest głównym miejscem publicznym KD, jednak posiada one swoje wady; uruchomienie systemu jest proste i będzie miało przede wszystkim następujące skutki: (a) archiwizacja forum "w locie" (na LD + skrzynkach pocztowych osób zapisanych na LD), (b) łatwiejszy dostęp do materiałów publikowanych na forum poprzez LD oraz (c) ułatwienie realizacji prawa Dreamlandzkiego wymagającego publikacji aktów prawnych na LD (będzie się to odbywało automatycznie, a nie ręcznie)
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Odp: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Sted Asketil »

Stanowczo popieram - swego czasu probowalem sie bawic by dzialalo w obie strony, ale sie poddalem. Brak umiejetnosci...





Wyslano za pomoca Tapatalk.
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Marcin Mikołaj »

Heh - jak widać przetestowałem i wysyła także wiadomości z tych działów forum, które nie są publiczne. Usunięto - jeżeli ktoś ma czas dogłębniej ją zaprogramować to proszę.

(-) Marcin Mikołaj, R.
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Konrad Samanti »

Witam,

KSI dokonało odpowiednich poprawek. Sprawę można uznać za zamkniętą :).
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Marcin Mikołaj »

Dziękuje KSI za szybką reakcję :)

(-) Marcin I Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Odp: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Sted Asketil »

w jedna strone dziala bez problemu - a czy probowal ktos z Was by moglo dzialac w obie strony?

nie mniej to juz jest extra :)


JKM mam nadzieje pamieta o PUSH dla tapatalk.....



Wyslano za pomoca Tapatalk.
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Marcin Mikołaj »

Tak JKM pamięta o PUSH :) Problem w tym, że niby wszystko z zainstalowaniem jest OK - ale mimo wszystko nie działa - choć w czasie testów otrzymywałem informacje PUSH tylko gdy pojawiały się odpowiedzi w jednym temacie - ciekawe dlaczego?

(-) Marcin I Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Odp: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Sted Asketil »

No togo to ja nie wiem - nie zaglebialem sie w temat. Dobrym wyjsciem bylaby instalacja na czystym forum i sprawdzenie czy wogole dziala...

Bede za jakies 30 do 60 min dostepny w ramach planowanych obowiazkow na dzisiaj...




Wyslano za pomoca Tapatalk.
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Marcin Mikołaj »

Tak, zainstalowałem prywatnie nowe forum gdzie to przetestuję.
Druga informacja - wydaje się, że posty zamieszczane za pomocą Tapatalk nie trafiają na LD - mój, Conrada pojawił się, Steda już nie.

Trzecia informacja - nie wszystkie fora zostały dodane do programu wysyłającego - nie ma tutaj podforum gazet z Zagranicy, ani działów zamkniętych oraz Archiwum IP, a także Rady Królestwa, która dostępna jest tylko dla obywateli.

Sądownictwo także nie idzie na listę.

(-) Marcin I Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Edward II »

Wszystkie edycje postów sygnalizowane są na liście dyskusyjnej. Naprawdę jest sens się w to bawić i zapychać skrzynkę?
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz Barney
Posty: 132
Rejestracja: 4 gru 2010, 14:39
Numer GG: 22033171
NIM: 180151
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Tomasz Barney »

Proszę o usunięcie mojego adresu mailowego (taki sam jak na forum) z listy subskrybentów. Google Groups zwraca błąd.
(-) Tomasz hrabia Barney
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Sted Asketil »

Gdyby ktos jeszcze chcial usunac swego e-maila z LDKD, a mialby problemy z automatem (jak to zrobic, info w stopce kazdego e-maila z LDKD), prosze o wyslanie prosby na moj email: sted[dot]asketil[at]gmail[dot]com.


By wypisać się z grupy, wyślij e-mail do
krolestwo_dreamlandu+unsubscribe@googlegroups.com



Tomku zaraz usune Twego e-maila z LDKD.

-edit-

Tomek nie usunalem Twego maila, tylko zmienilem opcje na: Bez e-maili: uczestnictwo tylko przez strony internetowe. Czyli dalej mozesz wysylac emaile tylkoich nie bedziesz dostawal. Gdybys jednak chial go usunac, daj znac.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Sted Asketil »

Jacques de Brolle pisze:Wszystkie edycje postów sygnalizowane są na liście dyskusyjnej. Naprawdę jest sens się w to bawić i zapychać skrzynkę?
Mozna pojsc na kompromis i zostawic tylko np ogloszenia urzedowe i wyroki sadow...

Mi osobiscie to nie przeszkadza, a wrecz jest zaleta - w koncu mam to via e-email. Choc moge zrozumiec pewne "wady" tego rozwiazania ktore moga byc uciazliwe dla przeciwnikow LDKD....


ps. Edycja postu jest sygnalizowana by rowniez via e-mail byla dostepna aktualna tresc...
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: RomanoPorfavor »

Akurat z tą edycją postów to lekka przesada. Bo jak ktoś będzie jakieś drobiazgi poprawiać, to też się będzie wysyłać po X razy? To już lepiej dodać zastrzeżenie typu "ten post może nie być aktualny, aktualna wersja: [link]" czy coś takiego. Tak to funkcjonuje w przypadku LDMW i sarmackiego forum centralnego.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: RomanoPorfavor »

Dla testu sprawdziłem, czy system łapie każdą jedną najdrobniejszą edycję - i tak. To bez sensu, biorąc pod uwagę poprawianie literówek, błędnego bbcode i tak dalej...
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Sted Asketil »

PTR pisze:Akurat z tą edycją postów to lekka przesada. Bo jak ktoś będzie jakieś drobiazgi poprawiać, to też się będzie wysyłać po X razy? To już lepiej dodać zastrzeżenie typu "ten post może nie być aktualny, aktualna wersja: [link]" czy coś takiego. Tak to funkcjonuje w przypadku LDMW i sarmackiego forum centralnego.
Cos w tym jest - mam nadzieje ze KSI czyta nas i zaproponuje jakies ewentualne poprawki...

-edit-
test...
Ostatnio zmieniony 21 lut 2013, 17:03 przez Sted Asketil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: RomanoPorfavor »

No cóż, do tego czasu ustawiłem sobie no-maila i będę czytać przez stronę, co by mi nie spamowało...
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Marcin Mikołaj »

Powinno już działać.

(-) Marcin I Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Sted Asketil »

Zgadza sie - edycja postu nie powoduje juz ponownego wyslania o na LDKD :)

Dziekujemy za szybka reakcje JKM :)
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: System wysyłania postów na adres e-mail

Post autor: Marcin Mikołaj »

Tak, problem rozwiązany, ale pojawił się kolejny - nie wszystkim zmiana przypadła do gustu. Jeżeli pojawi się więcej głosów w sprawie zniesienia tej modyfikacji rozważę jej usunięcie.

(-) Marcin I Mikołaj, R.
Zablokowany

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości