Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Powszechne zgromadzenie obywatelskie, powołane do uchwalenia nowej konstytucji państwa, a także pełniące funkcje parlamentu, działające w marcu i kwietniu 2020 roku.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Maciej II »

Szanowni,

W toku rozmów na temat zmian w Konstytucji na Discordzie udało się nam wypracować i dopracować pewne założenia dotyczące przyszłego działania samorządowego w Królestwie Dreamlandu. Odzwierciedleniem tego systemu może być odpowiednio spisany artykuł konstytucji.
Art. X [PRAWO LENNE]

1. Ogół ziem Królestwa Dreamlandu może zostać wydzielony pod lenna.

2. Król sprawuje zwierzchnictwo nad lennami, może je wedle własnego uznania, na drodze edyktu: tworzyć, zmieniać i rozwiązywać; przekazywać je i odbierać.

3. Król może na wniosek stron: łączyć i dzielić terytoria lenn; ustanowić stosunek feudalny między feudałami.

4. Podstawową jednostką lenną jest wolne miasto; inne jednostki lenne określa dekret królewski.

5. Lennik posiada, na terenie swoich włości, wszelkie kompetencje nie zastrzeżone przez Kartę Konstytucyjną lub ustawy dla organów innych władz publicznych.

6. Jeżeli lennik nie wypełnia wobec państwa obowiązków, do których jest zobligowany Kartą Konstytucyjną lub inną ustawą, wówczas Król (Rząd Królewski) może (za zgodą Parlamentu Królewskiego) podjąć niezbędne działania mające na celu wypełnienie przez danego lennika swoich obowiązków poprzez zastosowanie przymusu lennego.

7. W przypadku utraty obywatelstwa przez lennika, Król decyduje o dalszym losie jego lenna.
Przejście na system lenny, oznaczałoby również odejście od systemu federalnego. Kraje federacji, nie byłyby już potrzebne, gdyż ich miejsce zajmowałyby ewentualnie odpowiednio spisane kontrakty lenne, opisane w ust. 3.
Nieco poza projektem znajduje się natomiast kwestia gwardii lennych - tutaj proponowałbym rozwiązanie poprzez odpowiednio rozszerzoną Ustawę o obronności - która oprócz Armii Królewskiej, uwzględniałaby powstanie struktur Gwardii Królestwa, podobnej w swojej organizacji i celach do struktur ORMO - a więc skupiającej się nie tyle na obronie granic królestwa, co prowadzenia operacji wewnątrz (i jedynie wewnątrz) lenn, zarządzanej w pierwszej kolejności - przez lenników - a w dalszej kolejności również przez struktury AK. Poszczególni lennicy mogliby działać w ramach pewnych kwot stanu osobowo-sprzętowego, przysługujących im z racji ich statusu i wielkości ich lenna i byliby w swoich działaniach jedynie monitorowani, nie zaś kontrolowani - ze wszystkimi możliwymi swobodami.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

WKM, co planujecie w tym scenariuszu z dotychczas istniejącymi lennami jak należące do mnie Hrabstwo Segali? Ich zniesienie i ewentualne wydzielenie na nowo? Już istniejących pozostawienie, chyba że lennicy będą się obijać? Ponadto jaka jest gwarancja, że lennik który będzie wypełniał swoje obowiązki wobec Korony, cokolwiek to w tej chwili znaczy, a bardziej konkretnie będzie pobudzał aktywność w swoim lennie i budował jego tożsamość, nie zostanie nagle go pozbawiony?

Naturalnie moglibyśmy założyć, że król to jednak funkcja odpowiedzialna i nie zabije lenna dla swojego kaprysu czy prywatnych konfliktów, jednak mam pewne obiekcje, bo w sposób naturalny narusza to moje prawa własności, więc nie pozostaję obojętny wobec powyższego zapisu.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Aleksander »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 25 mar 2020, 19:21w sposób naturalny narusza to moje prawa własności, więc nie pozostaję obojętny wobec powyższego zapisu.
Jakby mi król zabrał lenno, to bym zszedł do podziemia i zaczął animować partyzantkę na jego terenie. Gdyby i tego mi zabronił to znaczy, że nie nadaje się na swoją funkcję, więc ciach bajera i pozdro z fartem mordeczki.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Maciej II »

Strach przed nieznanym jest zrozumiały, chciałbym żeby wynik końcowy był jednak przede wszystkim dla każdego satysfakcjonujący.
Należące do Waszej Ekscelencji Hrabstwo Segali pozostanie Hrabstwem Segali pod Waszej Ekscelencji zarządem, podobnie jak cała reszta lenn. Całkiem prawdopodobnym jest natomiast propozycja zmiany obecnej pozycji Segali bliżej regionów, które będziemy starali się wspólnie lepiej zagospodarować (z naciskiem na przymiotnik "wspólnie") Lennik wypełnia przede wszystkim obowiązki wobec państwa i wobec Króla-instytucji, nie Króla-człowieka. Do tych zalicza się wierność i podporządkowanie królestwu oraz przestrzeganie prawa krajowego, czyli nic nowego od tego, o czym myślimy od zawsze mówiąc o jakiejś formie prywatnych przedsięwzięć na terenie Królestwa Dreamlandu.

Chodzi o nowy start, w warunkach wzajemnej współpracy, a nie "wielu ryz papieru", tj. każdy sobie rzepkę skrobie - chcemy integracji w regionach. Nie jestem w stanie zapewnić, że lennicy nie będą się obijać, to ich sprawa, jak opiekują się swoim lennem, nie będę tutaj - jako Król - ani szczególnie wkraczał, ani się narzucał, pozostawiając sobie jednak możliwość gaszenia konfliktów, gdyby doszło do sytuacji nadzwyczajnych - jakichś walk lenników albo prób rozerwania integralności królestwa. W zasadzie nie ma takiej gwarancji - ale nigdy takiej gwarancji nie było - bo gwarancją jest to, że Król chce zapewnić dobrobyt Królestwa. Tutaj znajduje się mój dłuższy elaborat na ten temat>>> https://forum.leocja.org/viewtopic.php? ... 9&start=20
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

الوـس pisze: 25 mar 2020, 19:40 Jakby mi król zabrał lenno, to bym zszedł do podziemia i zaczął animować partyzantkę na jego terenie. Gdyby i tego mi zabronił to znaczy, że nie nadaje się na swoją funkcję, więc ciach bajera i pozdro z fartem mordeczki.
Oczywiście mógłbym się bawić w powstanie styczniowe i zostać markizem z ziemianką, mówiącym "Wynocha z mojego bagna" do lokalnych leśniczych, ale jakoś nie bardzo fascynuje mnie ta perspektywa.
Maciej II pisze: 25 mar 2020, 19:44 Należące do Waszej Ekscelencji Hrabstwo Segali pozostanie Hrabstwem Segali pod Waszej Ekscelencji zarządem, podobnie jak cała reszta lenn.
Z tym, że trzeba by było na pewno nowej umowy lennej, ponieważ w momencie nadania lenna zostało mi nadane dożywotnio, a tu się nagle okazuje, że będzie możliwość, że zostanie mi ono odebrane. Przyznaję z perspektywy należenia do rodu odebranie mi możliwości ewentualnego przekazania włości przysposobionemu członkowi rodziny jest, choć nie bardzo istotne, raczej zasmucające. Nie mniej przyznaję, że w momencie otrzymywania lenna dziwiłem się, że tak po prostu dostaje się permanentnie fragment państwa na własność, więc jestem gotów to jakoś przeżyć.

Chociaż chwila, jak teraz czytam jeszcze raz proponowany fragment to właściwie zarządzanie lennem przez Króla nie odbiera możliwości lennikowi na wskazanie następcy, czyż nie? Mimo wszystko egzystencja len wyłącznie w oparciu o arbitralną decyzję Króla wydaje się średnim wyborem. O ile co do nadawania nowych się nie kłócę, bo ziemi u nas w bród, to zmianę wielkości chociażby czy odebranie poddałbym pod zgodę parlamentu. Alternatywnie z zapisem, że na wniosek lennika. Czyli lennik może poprosić o zmniejszenie lenna, bo nie ogarnia obszaru, albo powiększenie, czy też nie chce dłużej się nim zajmować.
Całkiem prawdopodobnym jest natomiast propozycja zmiany obecnej pozycji Segali bliżej regionów, które będziemy starali się wspólnie lepiej zagospodarować (z naciskiem na przymiotnik "wspólnie")
Co ma przez to WKM na myśli? Nagle przeniesiemy Hrabstwo Segali do Domeny albo Scholandii, które mają zupełnie inny klimat lub nie mają go wcale, bo tak pasuje, żeby regiony rozwijane były obok siebie czy co konkretnie? Które to tereny?
Lennik wypełnia przede wszystkim obowiązki wobec państwa i wobec Króla-instytucji, nie Króla-człowieka. Do tych zalicza się wierność i podporządkowanie królestwu oraz przestrzeganie prawa krajowego, czyli nic nowego od tego, o czym myślimy od zawsze mówiąc o jakiejś formie prywatnych przedsięwzięć na terenie Królestwa Dreamlandu.
Miałem raczej na myśli, że kiedy nie znamy jeszcze kształtu konstytucji ani innych obowiązków to są to wymagania mocno
niekonkretne.
Chodzi o nowy start, w warunkach wzajemnej współpracy, a nie "wielu ryz papieru", tj. każdy sobie rzepkę skrobie - chcemy integracji w regionach. Nie jestem w stanie zapewnić, że lennicy nie będą się obijać, to ich sprawa, jak opiekują się swoim lennem, nie będę tutaj - jako Król - ani szczególnie wkraczał, ani się narzucał, pozostawiając sobie jednak możliwość gaszenia konfliktów, gdyby doszło do sytuacji nadzwyczajnych - jakichś walk lenników albo prób rozerwania integralności królestwa. W zasadzie nie ma takiej gwarancji - ale nigdy takiej gwarancji nie było - bo gwarancją jest to, że Król chce zapewnić dobrobyt Królestwa. Tutaj znajduje się mój dłuższy elaborat na ten temat>>> https://forum.leocja.org/viewtopic.php? ... 9&start=20
Czyli z prawa wynika, że Król robi to według uznania, a z deklaracji, że w dobrze uzasadnionych sytuacjach zagrażających państwu. Jakoś to spory dysonans. Rozumiem, że pisząc to ma WKM w głowie, że musimy się umówić jak teraz działamy, a nie że tworzy prawo feudalne, żeby w pierwszej kolejności wszystkich feudałów wywalić na pysk, ale z prawa wynika co innego. Daje duże pole do samowoli.


EDIT. Zapoznałem się z koncepcją "macieizmu" dostępną w linku i czuje się przekonany. Przypomniał mi WKM, że jako monarchista zawsze wierzyłem, że Król dba o wspólnotę, a nie tylko o siebie i w warunkach mikronacji aplikuje się to dużo bardziej, niż w realu. Ufam tej koncepcji i rozsądkowi Królów Seniorów, którzy wybierają następnych monarchów. Daję zielone światło.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Maciej II »

Cóż, nie zamierzam nikomu zabierać lenna "raz nadanego na zawsze", moja rola sprowadza się do zapewniania obywatelom pola do działania, a nie użycia prerogatyw do kopania moich lenników, elastyczność ma mi zapewnić możliwość działania w jak najkrótszym czasie, przy maksymalnym pominięciu niepotrzebnej biurokracji. W ramach ust. 7, uwzględniam również możliwość przekazania komuś lenna w zarząd na wniosek lennika, choć wydaje mi się, że może to być mniejszość przypadków.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Stanisław Dmowski »

Dla mnie osobiście jako wcześniej, zagorzałego zwolennika utrzymania federalizmu ta propozycja jest znośna. W obecnej sytuacji ta forma podziału państwa, w której to funkcjonują dwa organizmu, nie ukrywajmy umarłe, bez elit zdolnych do kontynuacji ich istnienia, nie ma racji bytu. Unia Saudadzka otrzymała kilka ciosów, najpierw wycofanie się z życia prowincjonalnego Daniela von Witta, później zniknięcie syna królewskiego Christiena, który chyba jako jedyny jeszcze próbował ciągnąć ten furlandzki wózek, przelałó to czarę goryczy. Scholandia od lat była zdechła, za mojego panowania trochę to wszystko pięknie odżyło, ale demografia również wyrządziła nam wiele szkód. Choćbym chciał dalej kontynuować ten ster nad wicekrólestwem, widoki nie są zbytnio obiecujące.

Lenna pozwoliłyby z pewnością na jakieś rozprostowanie kości w tym względzie władzy nad terytorium dreamlandzkim, byłoby ciekawiej, barwniej. Już to widać zresztą po działalności w Domenie Królewskiej. Jeśli Konstytuanta przychyli się do tego modelu, także wejdę do gry, wnosząc ze sobą walizeczkę z dokumentami z Scholopolis i spuścizną Scholandii, którą mam obowiązek kontynuować, bo jej nie zakopię, nie zapomnę, nie stracę.

Mam tylko pewną wątpliwość, która przebija się przez tą dyskusję oraz nasze rozmowy na komunikatorze narodowym. Niespecjalnie przypada mi do gustu idea nowego otwarcia, przysunięcia bliżej siebie tych lenn, z pominięciem obszaru, który już nasz kraj posiada. Co to znaczy, że lenna mają być bliżej siebie? Będziemy zatapiać, wysadzać obszary ponad stan, nieobjęte zarządem?
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Alfred »

Maciej II pisze: 25 mar 2020, 19:01 6. Jeżeli lennik nie wypełnia wobec państwa obowiązków, do których jest zobligowany Kartą Konstytucyjną lub inną ustawą, wówczas Król (Rząd Królewski) może (za zgodą Parlamentu Królewskiego) podjąć niezbędne działania mające na celu wypełnienie przez danego lennika swoich obowiązków poprzez zastosowanie przymusu lennego.
Czy trafnie rozpoznaję tutaj art. 48 Konstytucji weimarskiej? Odważne nawiązanie!
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Alfred »

W kwestii formalnej: przypominam, że działamy w ramach dekretu o przeprowadzeniu reformy ustroju, a także Regulaminu Parlamentu Królewskiego, stosowanego odpowiednio. Projekt konstytucji musi być złożony jako całość, w jednym, odrębnym wątku. Należy do niego załączyć uzasadnienie, a w razie potrzeby także teksty jednolite zmienianych aktów.

Przedstawiane fragmenty projektów konstytucji będę traktował jako wystąpienia z art. 1 ust. 3 i art. 27 Regulaminu Parlamentu Królewskiego, tzn. możemy sobie nad nimi dyskutować, ale ostatecznie muszą być zebrane w całość i należycie złożone jako pełen projekt, aby zostały uwzględnione we właściwych pracach konstytucyjnych. Analogiczną informację zamieszczam w pozostałych podobnych wątkach.

Otwieram obrady Konstytuanty Królestwa w przedmiocie wystąpienia Jego Królewskiej Mości.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Maciej II »

Alfred pisze: 26 mar 2020, 12:12 Czy trafnie rozpoznaję tutaj art. 48 Konstytucji weimarskiej? Odważne nawiązanie!
W zasadzie bazowałem na dzisiejszym Bundeszwangu, ale rozwiązanie z pogranicza obydwu Konstytucji.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Stanisław Dmowski pisze: 26 mar 2020, 10:01 Dla mnie osobiście jako wcześniej, zagorzałego zwolennika utrzymania federalizmu ta propozycja jest znośna. W obecnej sytuacji ta forma podziału państwa, w której to funkcjonują dwa organizmu, nie ukrywajmy umarłe, bez elit zdolnych do kontynuacji ich istnienia, nie ma racji bytu. Unia Saudadzka otrzymała kilka ciosów, najpierw wycofanie się z życia prowincjonalnego Daniela von Witta, później zniknięcie syna królewskiego Christiena, który chyba jako jedyny jeszcze próbował ciągnąć ten furlandzki wózek, przelało to czarę goryczy. Scholandia od lat była zdechła, za mojego panowania trochę to wszystko pięknie odżyło, ale demografia również wyrządziła nam wiele szkód. Choćbym chciał dalej kontynuować ten ster nad wicekrólestwem, widoki nie są zbytnio obiecujące.
Umówmy się, model Unii działał dobrze. Był miły, oryginalny, a np. pomysł hanz choć nietrafiony to też oryginalny. Było u nas po prostu fajnie. Ale to był ustrój zakładający istnienie ludzi, a skoro wszyscy sobie poszli, w tym naturalnie dostrzegam też swoją winę, bo zostawiłem ostatnio KD, kiedy była mowa o mnie jako regencie, to już nie ma prawa działać. Nie mają sensu samorządy bez ludzi. Nie mają sensu miasta bez mieszkańców. Do tej pory opierałem się tej idei i trzymałem się konsekwentnie tradycji, ale moja dusza jednak stoi chyba bardziej za praktycznymi rozwiązaniami i pozwoleniem KD na życie, a nie zrobienie z tego skansenu, gdzie co prawda jest jak dawniej i tak samo nie ma ludzi, a ja wejdę za 3 lata, spojrzę na Unie z dwoma nowymi postami przez ten czas i powiem "Mmmmmm, tak jak kiedyś. Dobre czasy". Czas ustąpić pola reformatorom.

Miesiące sporów między konserwatywną Unią i lewicową Scholandią będą dla mnie pięknymi wspomnieniami, ale czas pozwolić przeszłości być przeszłością.
Mam tylko pewną wątpliwość, która przebija się przez tą dyskusję oraz nasze rozmowy na komunikatorze narodowym. Niespecjalnie przypada mi do gustu idea nowego otwarcia, przysunięcia bliżej siebie tych lenn, z pominięciem obszaru, który już nasz kraj posiada. Co to znaczy, że lenna mają być bliżej siebie? Będziemy zatapiać, wysadzać obszary ponad stan, nieobjęte zarządem?
No właśnie może i to by było urocze jakby moje ziemie graniczyły z innymi możnowładcami, ale zupełnie bez sensu i z dupy od strony realizacji. Niby mam jakąś pokusę zatopić część zbędnych ziem i to byłby może nieco lepiej wykorzystany obszar, ale przykro mi to robić. Sentyment zbyt silny.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Propozycja Królewska - Lenna i koniec Federacji

Post autor: Maciej II »

Chciałbym zacieśnić nieco Dreamland, ostatecznie mapa pozostaje jedynie mapą, a klimat da się przesunąć w dowolne miejsce bez żadnego wysiłku. Co do zatapiania wysp, to wpadł mi po drodze nieco lepszy pomysł, szczegóły wkrótce.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Zablokowany

Wróć do „Sekcja A Konstytuanta Królestwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości