[Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Tytuły prasowe ukazujące się w Królestwie Dreamlandu i Scholandii, a także interesujące lub frapujące wrzutki z całego świata.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

[Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Wczoraj w Rotrii ukazała się moja praca doktorska z zakresu teologii. Krótsza, pewnie mniej kontrowersyjna, ale myślę, że równie ciekawa. Powstała na kanwie lektury jednej z książek tego dość nieznanego w Polsce rosyjskiego filozofa. Sądzę, że będzie to jedna z raczej ostatnich prac w tematach teologicznych, być może niebawem (może i także na UK) będą publikowane prace z innego zakresu.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Maciej II »

Bardzo pouczająca lektura, osobiście brakuje mi trochę jatki w komentarzach ale z perspektywy ateisty, przyglądającego się KK z bocznej nawy, jest to lektura niezwykle poszerzająca horyzonty.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Aleksander »

Przeczytawszy o pracy doktorskiej spodziewałem się jednak czegoś innego.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Stanisław Dmowski »

الوـس pisze: 17 mar 2020, 11:04 Przeczytawszy o pracy doktorskiej spodziewałem się jednak czegoś innego.
Też nie jestem z niej zadowolony, godzinka pracy nad tekstem źródłowym i trochę czasu na przelanie tychże informacji na papier. Ale cóż, na następny referat szykuje już tematykę bardziej rozbudowaną, więc tekstu, samej analizy źródłowej, merytorycznej będzie zdecydowanie więcej.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Maciej II pisze: 17 mar 2020, 10:29 Bardzo pouczająca lektura, osobiście brakuje mi trochę jatki w komentarzach ale z perspektywy ateisty, przyglądającego się KK z bocznej nawy, jest to lektura niezwykle poszerzająca horyzonty.
Bo bialenioateole focha strzeliły i w Rotrii się nie pojawiają :)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Aleksander »

Jak im wprost powiedziano, że nie są mile widziani, to się nie pojawiają. Nic, co by miało budzić wątpliwości.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Praca ciekawa i dużo mniej stronnicza od pierwszej. Przeczytałem z żywym zainteresowaniem. Można oczywiście trochę się przyczepić, że nijak ma się do mikroświata, ale tak jak w kwestiach filozoficznych trzeba się czasem posiłkować bezpośrednimi zapożyczeniami z reala, tak też może być w kwestiach mistycznych (chociaż moglibyśmy pobawić się w mistykę czysto wirtualną, co też byłoby rozwijające).
Gratuluję i mam nadzieję, że to nie koniec aktywności na tym polu. Sam temat też niezwykle interesujący i inspirujący.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Ametyst I Dziecię »

No to jest w ogóle ciekawe zagadnienie: czy v-nauka musi się koniecznie zajmować v-światem?
الوـس pisze: 17 mar 2020, 11:55 Jak im wprost powiedziano, że nie są mile widziani, to się nie pojawiają. Nic, co by miało budzić wątpliwości.
No dokładnie, zwłaszcza po tym, jak mnie profesora bialeńskiego na Waszym uniwerku...
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Aleksander »

Czego byśmy o prof. Wolniewiczu nie powiedzieli, to trzeba przyznać. Miał swój styl. Nikt nie przechodził obok niego obojętnie :D
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Stanisław Dmowski »

الوـس pisze: 18 mar 2020, 10:47 Czego byśmy o prof. Wolniewiczu nie powiedzieli, to trzeba przyznać. Miał swój styl. Nikt nie przechodził obok niego obojętnie :D
Miał nie tylko styl, ale i wiedzę a wiele jego tez i przewidywań okazało się trafnych. Czasem z pewnym sentymentem odsłuchuje sobie jego wykładów, w szczególności tych z tematyki cywilizacji.
Karl von Schwarzengrau
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2019, 13:20
NIM:
Kontakt:

Re: [Lumen] Wizja antychrysta w myśli Włodzimierza Sołowiowa

Post autor: Karl von Schwarzengrau »

Muszę przyznać, że bardzo dobra praca jak i interesujący temat. W czasach kiedy żył ten rosyjski filozof, każdy traktował Japonię jako kraj zacofany, "wychodzący dopiero z średniowiecza" i nie posiadający potencjału do rzucenia rękawic mocarstwom, a co dopiero je pokonać. Potencjał Japonii zweryfikowała wojna z Rosjanami kilka lat później po śmierci Sołowjowa.
Sama wizja antychrysta jest zgoła inna od tej, jaką wielu posiada (militarysta, niszczyciel świata) i jawi się jako gołąbek pokoju mający zaprowadzić wieczny pokój czyniąc wszystkich szczęśliwymi... A tak by nie było.
Gratuluję dobrej pracy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość