[WYSTĄPIENIE] Rozporządzenia

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

[WYSTĄPIENIE] Rozporządzenia

Post autor: Stanisław Dmowski »

Drodzy lordowie,

jako, że przyjęto ustawę o uporządkowaniu tj. wygaszeniu wszystkich aktów, które nie zostały ujęte w ustawie, pragnę przypomnieć rządowi, że na skutek tejże ustawy przepadły dość ważne rozporządzenia, które należałoby odnowić, w tej samej lub zmienionej wedle pragnienia rządu wersji. Mowa tu o rozporządzeniach mówiących o zarobkach administracji rządowej oraz deputowanych, opłatach sądowych i zasad udzielania certyfikatów, do których wydania upoważniają odpowiednie ustawy.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Rozporządzenia

Post autor: RIIF »

Coś więcej? Czy to tylko ... tyle?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Rozporządzenia

Post autor: Aleksander »

Chyba głosowałem za inną ustawą, niż kulega Dmowski, bo zupełnie inaczej rozumiem jej znaczenie, sens, cel i treść.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Rozporządzenia

Post autor: Stanisław Dmowski »

الوـس pisze: 10 lut 2020, 18:13 Chyba głosowałem za inną ustawą, niż kulega Dmowski, bo zupełnie inaczej rozumiem jej znaczenie, sens, cel i treść.
Z tego co pamiętam to ja akurat od głosu się chyba wstrzymałem. Chciałem po prostu adnotować, przypomnieć ten fakt, jako że ustawa stanowi, że wszelkie akty wykonawcze do ustaw zostają także uchylone, że należałoby je odnowić.
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość