Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Kolegium roztacza wszechstronną opiekę nad państwową infrastrukturą informatyczną.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: RIIF »

Drodzy Państwo.

W ostatnich dniach przeprowadziłem małą reanimację forum, która pozwoliła pozbyć się błędu, który się w ACP pojawiał i uniemożliwiał nam dalszy rozwój forum - był to błąd ciągnący się jeszcze od początku 2019 roku. Po usunięciu tego błędu zacząłem trochę się bawić i póki co jeszcze nie dodaję żadnych dodatków, ale pracuję nad nową skórką forum, trochę sensowniejszą. Skórka jest RWD (responsywna) i obecnie wygląda tak (po kliknięciu w nią można ją zobaczyć w większym rozmiarze):

Obrazek

Jeśli ktoś z Państwa chciałby sobie potestować ją u siebie i przedłożyć mi w tym wątku swoje konstruktywne uwagi, pomysły, propozycje, to będę zobowiązany. W jaki sposób przetestować skórkę?
1) należy przejść na link ucp.php?i=590, który nas przenosi do naszego profilu do panelu zarządzania ustawieniami forum;
2) następnie należy w odpowiednim miejscu dokonać wyboru nowej skrórki (zaznaczona na screenie) i po nim zapisać wybór:

Obrazek

Po tej operacji widok Forum ulegnie zmianie. Stara skórka oczywiście pozostaje dostępna nadal, na tym bowiem etapie nie jest to w żaden sposób zmiana obligatoryjna.

Będę zobowiązany za wszelkie propozycje, sugestie, pomysły (ale konkretne, nie hasła, sorry Aluś ;P). Co do grafiki w bannerze - możemy ją zmieniać, propozycje mile widziane, optymalny rozmiar to 1170x240, ale jak będzie ok. 1170x300 to też będzie znośnie (chociaż nieco większe niż optymalnie).

Z góry dziękuję.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Fiodor Anatoljewicz
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2019, 00:22
NIM: 116744
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: Fiodor Anatoljewicz »

Jak na razie zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie wygląda o niebo lepiej niż poprzednia :). Miły prezent na początek roku. Winszuję!
(-) Fiodor Anatoljewicz Godunow
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: RIIF »

Dziękuję i życzę miłego korzystania :-)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: Polyna »

Robert II Fryderyk pisze: 1 sty 2020, 18:01 Będę zobowiązany za wszelkie propozycje, sugestie, pomysły
W zasadzie wszystko wygląda nawet dobrze, tylko parę uwag:

1. Skoro strona zajmuje całą szerokość obszaru przeznaczonego na wyświetlanie strony w przeglądarce, zwiększyłabym nieco rozmiar czcionki w treści posta i spisie działów, wraz z lekkim zwiększeniem maksymalnej szerokości treści posta:

Kod: Zaznacz cały

.section-viewtopic .postbody .content {
    max-width: 860px;
}

.postbody .content, .post:target .content {
    overflow: auto;
    color: #414141;
    line-height: 23px;
    font-size: 15px;
    font-family: Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif;
}

ul.topiclist dt, ul.topiclist dd, table.table1 tbody td {
    line-height: 21px;
    font-size: 14px;
}
2. Nazwa użytkownika na górze strony nie jest na tym samym poziomie co odnośniki „Powiadomienia” i „Prywatne wiadomości”. Dodatkowo, przy przesunięciu kursora myszy znad odnośnika „Powiadomienia” nad wyskakujący po tym pop-up, ten drugi czasem znika. Fiks:

Kod: Zaznacz cały

ul.linklist > li {
    line-height: 21px;
    font-size: 12px;
}
3. Rozmiar pliku obrazka nagłówka powinien zostać zmniejszony. O, na przykład do takiej wielkości.

A tak w ogóle to szcziszczat tow. Kanzler.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nie rozumiem po co zmieniać ładny design. Ja tam wole starą skórke.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: RIIF »

Arianator-in-chief pisze: 1 sty 2020, 23:55 W zasadzie wszystko wygląda nawet dobrze, tylko parę uwag:
[...]
3. Rozmiar pliku obrazka nagłówka powinien zostać zmniejszony. O, na przykład do takiej wielkości.

A tak w ogóle to szcziszczat tow. Kanzler.
Za wszelkie uwagi bardzo dziękuję! Postaram się je możliwie prędko wdrożyć :)
Co do obrazka - podmienię na ten mniejszy, ale chcę zauważyć to on i tak się skaluje. Więc obawiam sie o piksele? Zaraz zobaczę! Dziękuję raz jeszcze.

Na szybko sprawdziłem - rozmiar dajecie 1170x315 (tak mi się pokazuje po kliknięciu w link jaki daliście) i niestety to jest tak samo jak obecnie :) Niczego to nie zmienia. A obraz się skaluje do (prawie) pełnej szerokości. Chyba, że o wadze pliku mówicie to wtedy fakt ;) mniejsza i już wrzucona.
Fryderyk Orański-Nassau pisze: 2 sty 2020, 01:33 Nie rozumiem po co zmieniać ładny design. Ja tam wole starą skórke.
Nikt markizowi nie karze zmieniać. Jak wolicie tak zostańcie. Co do rozumienia to przyznam, że ja nie rozumiem takich argumentów i wątpliwości. Stara skórka jest a) brzydka, b) niepraktyczna, c) starożytna, d) nieatrakcyjna. Kwestia odbioru. Z potrzeby zmiany uczyniłem kwestię, którą rozwiązałem. Na tym etapie każdy ustalić sobie może jedną z dwóch dostępnych. Docelowo będę dążył do ujednolicenia, lub przynajmniej zastąpienia standardowej nową, z opcją wyboru obecnej standardowej jako opcji dla zatwardziałych miłośników starych porządków.

Natomiast trochę pół żartem, pół serio - nie rozumiem po co schodziliśmy z drzew. Na drzewach było bezpieczniej.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: Polyna »

Robert II Fryderyk pisze: 2 sty 2020, 08:00 Co do obrazka - podmienię na ten mniejszy, ale chcę zauważyć to on i tak się skaluje. Więc obawiam sie o piksele?
Emmmm… ten plik co podlinkowałam wymiarami się nie różni od obecnego, jedynie rozmiar pliku w KiB jest mniejszy żeby się szybciej ładował.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: RIIF »

Arianator-in-chief pisze: 2 sty 2020, 13:03 Emmmm… ten plik co podlinkowałam wymiarami się nie różni od obecnego, jedynie rozmiar pliku w KiB jest mniejszy żeby się szybciej ładował.
No wpadłem na to później ;) niemniej obrazek podmieniony już.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: RIIF »

Arianator-in-chief pisze: 1 sty 2020, 23:55 1. Skoro strona zajmuje całą szerokość obszaru przeznaczonego na wyświetlanie strony w przeglądarce, zwiększyłabym nieco rozmiar czcionki w treści posta i spisie działów, wraz z lekkim zwiększeniem maksymalnej szerokości treści posta:

2. Nazwa użytkownika na górze strony nie jest na tym samym poziomie co odnośniki „Powiadomienia” i „Prywatne wiadomości”. Dodatkowo, przy przesunięciu kursora myszy znad odnośnika „Powiadomienia” nad wyskakujący po tym pop-up, ten drugi czasem znika. Fiks:
Zmienione, daj znać czy jest OK?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: Polyna »

Robert II Fryderyk pisze: 3 sty 2020, 08:22 Zmienione, daj znać czy jest OK?
Jest OK.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: RIIF »

Super! Wielkie dzięki za uwagi.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: Andy Sky »

Jak dla mnie, to zbyt duży kontrast między tłem a czcionką, za mocno świeci z ekranu. Ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: RIIF »

Andy Sky pisze: 3 sty 2020, 17:20 Jak dla mnie, to zbyt duży kontrast między tłem a czcionką, za mocno świeci z ekranu. Ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Albo ustawień ekranu? :) To biel jest po prostu :D Tzn też nie wiem o którym elemencie dokładnie mówisz?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Robert II Fryderyk pisze: 2 sty 2020, 08:00 Natomiast trochę pół żartem, pół serio - nie rozumiem po co schodziliśmy z drzew. Na drzewach było bezpieczniej.
Ja wiem, że powinienem należeć do pokolenia, które lubi jakieś bombki na wierzbie, wszystko powinno być jakieś niesamowite, nowoczesne i co tam jeszcze sobie identyfikuje kto chce z praktycznością, ale ja to widzę tak, że przywykłem do danego designu i miałbym się przyzwyczajać do nowego, kiedy po zmianach w rozłożeniu działów na forum już wystarczająco momentami nie wiem czego gdzie szukać. Nie szukam wrażeń w zmienianiu kształtu forum przyznam szczerze.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Nowa skórka Forum KD — prośba o uwagi

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ustawiłem sobie dla porównania tą nową szatę, mi osobiście się bardzo nie podoba, ale kto chce, niech używa...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sekcja M Królewskie Kolegium Inżynieryjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości