Wyniki wyborów

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Wyniki wyborów

Post autor: Maciej II »

Wyniki wyborów zostały oficjalnie upublicznione. Niektórzy mogą być nimi zdziwieni, inni pewnie zupełnie nie są. Jednakże, już na wstępie dziękuję i gratuluję wszystkim kandydatom, którzy podjęli rękawicę i postanowili powalczyć o tekę premiera. Dreamlandczycy wybrali, ufam, zgodnie ze swoimi poglądami i ze swoim sumieniem.

Zwycięstwo Christena van der Pohla daje mu mandat na prowadzenie Dreamlandu przez nadchodzące miesiące. Czy był to dobry wybór? Nie wiem, będziemy musieli się o tym dopiero przekonać. Liczę jednak, że z tak wysokim poparciem, już na wstępie, nowy Premier nie będzie miał problemu z uformowaniem rządu, a przynajmniej obsadzeniu najważniejszych stanowisk. Dotychczasowy kandydat na premiera będzie musiał również zmienić swoją taktykę, gdyż zaczniemy wymagać od niego konkretów, a nie mglistych zapowiedzi wiecznego prowadzenia dyskusji społecznej, w nadziei, że zrobi się samo. Z mojej strony - nie widzę przeszkód we współpracy między rządem, a Koroną. Nowy premier może liczyć na moje wsparcie na takich samych zasadach na jakich liczył na nie premier odchodzący. Korona planuje dalej działać silnie na polach, które zaczęła pielęgnować, co nie oznacza jednak, że za wszelką cenę będzie walczyła o aktywność w obszarach będących do tej pory w sferze rządu, stąd też za kluczowy uważamy skład tegoż.

Martwi mnie wyjątkowo zła frekwencja w prowincjach. 3 głosy oddane w Unii Saudadzkiej i 4 głosy oddane w Królestwie Scholandii, świadczą o tym, że postulaty „liczbowe” unionistów, być może, miały w sobie głębszy sens. Chociaż powodów takiej sytuacji może być kilka- poza tymi, które nasuwają się jako pierwsze na myśl - możliwe, że jest to niewystarczająca edukacja najmłodszych obywateli o wadze i działaniu wyborów w Dreamlandzie, a także o konsekwencjach nieoddania głosu.
Niemniej jednak, z zainteresowaniem wyczekujemy Exposé Premiera, które nakreśli nam plany rządu na nadchodzącą kadencję, no i życzę powodzenia.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Wyniki wyborów

Post autor: Christien van der Pohl »

Dziękuję za bardzo ważną przemowę, uzyskane wsparcie z pewnością wykorzystam. Miejmy nadzieję iż podołam zadaniu a kredyt zaufania jakim obdarzyli mnie Dreamlandczycy zostanie należycie spłacony.

Kandydatom dziękuję za udział w wyborach, często jednak dochodziło między nami do trudnych i ostrych rozmów - jednak nie na to czas, chciałbym zbudować Królestwo wolne od podziałów i kłótni. Oby udało się wszystkim dogodzić!
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Wyniki wyborów

Post autor: Stanisław Dmowski »

Cieszę się osobiście z tak niskiego wyniku, bo każdego zachęcałem prywatnie do poparcia kontrkandydatów. Niestety moje czasowe pokłady okazały się zbyt wątłe, by podjąć walkę i sprawować urząd szefa rządu Królestwa robiąc to efektywnie. Życzę powodzenia nowemu premierowi, jednocześnie zaznaczając, że będę ostrym recenzentem jego działań. Nic oku nie umknie.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wyniki wyborów

Post autor: RIIF »

Stanisław Dmowski pisze: 16 gru 2019, 17:59 Cieszę się osobiście z tak niskiego wyniku, bo każdego zachęcałem prywatnie do poparcia kontrkandydatów. Niestety moje czasowe pokłady okazały się zbyt wątłe, by podjąć walkę i sprawować urząd szefa rządu Królestwa robiąc to efektywnie. Życzę powodzenia nowemu premierowi, jednocześnie zaznaczając, że będę ostrym recenzentem jego działań. Nic oku nie umknie.
Ale powiedz... jak to jest zdobyć jeden głos, swój własny?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wyniki wyborów

Post autor: Aleksander »

Jako ustępujący Premier pozwolę sobie pogratulować zwycięzcy. Ma co prawda dużo łatwiejszy start niż ja miałem prawie rok temu. Pierwszy raz od bardzo dawna w szranki rywalizacji stanęło trzech kandydatów, co więcej wreszcie mogliśmy cieszyć się sporem politycznym. Wbrew defetyzmowi i marudzeniom obw. Dmowskiego - to m.in. moja zasługa i polityka mojego rządu pozwoliły nam się znaleźć w miejscu, w którym teraz jesteśmy. Nie mówię, że jest dobrze. Ale jest dużo lepiej.

Na osobną uwagę zasługuje wynik wyborów w kontekście obw. Dmowskiego. Podczas końcówki mojej drugiej kadencji widać było wzmożenie i próbę stanowienia opozycji wobec rządu. Wynik wyborów jasno dowiódł, że obywatele dreamlandzcy nad mętne intrygi wolą jasne sytuacje i ciężką oraz wytężoną pracę na rzecz Królestwa Dreamlandu. Nie tylko zatem Premier-Elekt jest wygranym, co obw. Dmowski największym przegranym tych wyborów.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wyniki wyborów

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Gratuluję wyniku, jednak nie zgadzam się z Waszą Ekscelencją Premierze. Najlepszy okres w historii Dreamlandu odkąd się tu znalazłem w moim odczuciu to okres polaryzacji polityki między dwie główne partie z kilkoma głosami centrum, które zasadniczo decydowały o wyniku. Nie było jakiś wielkich kłótni, ale zdecydowanie były spory, była rywalizacja i był motor napędowy działania. Z drugiej strony, podówczas mieliśmy więcej działaczy w KD. Wstępnie nie będe narzekał jak razem pobudzimy edukacje, działalność lokalną etc. bez względu na prywatne poglądy, ale docelowo konflikt jest bodźcem do działania i nie byłbym za tym, żebyśmy tylko poklepywali się po pleckach.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wyniki wyborów

Post autor: Aleksander »

Toteż piszę, kolego ministrze, że moje urzędowanie doprowadziło do sytuacji, że wreszcie mamy prawdziwy spór polityczny, który ma szansę być osią życia w Dreamlandzie. Zupełnie jak za czasu sporów KPD z KPA.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Wyniki wyborów

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zdaje się nie jest to jakiś problem logiczny tak jak to wyszło, ale naprostuję-zwracałem się do Premiera elekta, nie do Was Premierze Alusiu :)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości