Debata wyborcza - Wybory Premiera

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Maciej II »

Obrazek
Szanowni,

Zapraszam do aktywnego obserwowania debaty wyborczej, która być może, pozwoli Wam podjąć właściwą decyzję w nadchodzących wyborach. Debata potrwa od dzisiaj do północy 12 grudnia.

Aby ułatwić zrozumienie przebiegu debaty przedstawiam poniżej plan:
Plan debaty:

Faza 1. - Kandydaci odpowiadają na pytania zadane opublikowane poniżej w postaci jednego lub kilku postów, w terminie najpóźniej do 10 grudnia.

Faza 2. - Kandydaci odpowiadają na pytania zadane przez publiczność.

Faza 3. - Konfrontacja między kandydatami - zadawanie sobie nawzajem pytań.
oraz pytania dla kandydatów:
Runda 1. - Sytuacja międzynarodowa Królestwa Dreamlandu skomplikowała się. Jakie kierunki i jakie cele należy obrać na najbliższą kadencję?

Runda 2. - Zapowiedzi dotyczące gospodarki są stałym punktem wielu programów wyborczych na przestrzeni lat. Czy gospodarka będzie ważnym punktem tej kadencji i jeżeli tak to jak zostanie zaimplementowana?

Runda 3. - Dreamland znajduje się w najgorszej sytuacji demograficznej od lat. Jak zachęcić nowych użytkowników do większej aktywności?

Runda 4. - Dreamland wciąż zmaga się z legalizmem okresu alfredowskiego. Czy problem istnieje, jak jemu zaradzić i jakich ustaw dotyka?

Runda 5. - Dreamlandzkie forum i część głównych systemów wygląda jak technologiczny skansen. Czy i jakie działania należy podjąć aby nas unowocześnić?

Runda 6. - Uniwersytety i wojsko to gałęzie Dreamlandu, które zaczęły rosnąć. Jak można im pomóc w tym wzroście? Jakie inicjatywy będzie w tym celu przedsiębrał rząd?

Runda 7. - System federacji i unitaryzm. Dlaczego należy lub nie należy utrzymać struktury federacji?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: RIIF »

Maciej II pisze: 8 gru 2019, 10:35
Obrazek
Wasza Królewska Mość, Szanowni Państwo,

na wstępie - bardzo dziękuję za zorganizowanie debaty, z przyjemnością wezmę w niej udział. Odpowiedzi na zagadnienia przedstawione udzielę możliwie prędko - postaram się jeszcze dziś. Uczynię to w jednym lub maksymalnie trzech postach (gdyby zaszła taka potrzeba). Już teraz z góry dziękuję za dodatkowe pytania.

W tym jednak miejscu chcę gorąco pogratulować JKM talentu. Banner jest GENIALNY! WSPANIAŁY! I z całą mocą powinien znaleźć się na WWW Dreamlandu linkując do naszego forum, do tego wątku.

Moim kolegom biorącym udział w wyborach życzę powodzenia i dobrej zabawy.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Szanowni Państwo,

mimo wyjątkowo niesprzyjającego mi w ostatnich dniach kalendarza (realna praca) skoro powiedziałem A, powiem i B. Z przyjemnością, bez zwlekania, udzielę swoich odpowiedzi na postawione przez prowadzącego debatę pytania. Dziękuję za tę możliwość i już teraz apeluję do moich kontrkandydatów o merytoryczne, nie osobiste, odpowiedzi.
Runda 1. - Sytuacja międzynarodowa Królestwa Dreamlandu skomplikowała się. Jakie kierunki i jakie cele należy obrać na najbliższą kadencję?
Nie powiedziałbym, że nasza sytuacja międzynarodowa się skomplikowała. Wręcz przeciwnie - pierwszy raz od dawna mamy jasną sytuację na każdym możliwym froncie. Dreamlandzka realpolitik pozowoliła oczyścić przedpole i określić nasze położenie. Wiemy gdzie są przeciwnicy, wiemy jakie mamy idee, wiemy jakie cele. W najbliższej kadencji należy, i będę o to zabiegał osobiście, działać w kierunku wzmocnienia partnerstwa z Republiką Bialeńską i wspólnego z nią budowania podwalin pod przyszłą organizację międzynarodową. Wbrew wszystkiemu jest na taką organizację miejsce, i jestem przekonany, że w moim przyjacielem, a obecnym MSZ RB, prof. Swarzewskim, mamy tu identyczne poglądy. Ważnym celem pozostaje odzyskanie Awary Południowej - skoro nasza propozycja cywilizowanego uregulowania jej statusu została odrzucona, nie pozostaje nam nic innego jak sięgnąć po inne środki. W tym wypadku Rząd będzie działał w pełnym porozumieniu z Koroną i Armią.
Runda 2. - Zapowiedzi dotyczące gospodarki są stałym punktem wielu programów wyborczych na przestrzeni lat. Czy gospodarka będzie ważnym punktem tej kadencji i jeżeli tak to jak zostanie zaimplementowana?
Gospodarka to temat, który w przestrzeni wirtualnego świata pojawia się co i rusz. Różne są projekty, różne pomysły. To czego nam jednak brakuje to wykonawcy - utalentowani programiści, którzy są w stanie poświęcić nam swój czas i umiejętności są jak Święty Graal. Mamy dziś w Dreamlandzie pewne koncepcje - w tym ostatnią, arcyciekawą, przedstawioną przez ustępującego Premiera. Rząd będzie wspierał i dążył do jej realizacji na każdym poziomie jaki będzie w moim zasięgu.
Runda 3. - Dreamland znajduje się w najgorszej sytuacji demograficznej od lat. Jak zachęcić nowych użytkowników do większej aktywności?
Uważam, że pierwszy krok ku temu został już poczyniony. Reforma obywatelstwa i zaakcentowanie aspektu starania się o nie otwiera nam drzwi do pozyskiwania bardziej aktywnych obywateli. Bardziej wartościowych obywateli. Oczywiście ustawa ta wymaga lekkich modyfikacji i uelastycznienia, jest to jednak proste do zrobienia. Będę przekonywał moich partnerów w Parlamencie Królewskim do przyjęcia nowelizacji, która uwzględni interesy wszystkich, ale zachowa zasadniczy charakter reformy. Jako się jednak rzekło to pierwszy krok. Dalszym jest aktywne włączenie nowych obywateli w życie Kraju. W tym celu zamierzam stworzyć program staży obywatelskich przy Rządzie i Parlamencie, dzięki którym nowi obywatele chętniej zaangażują się w życie społeczne Dreamlandu i znajdą dla siebie odpowiednią grządkę działalności, którą zaczną uprawiać.
Runda 4. - Dreamland wciąż zmaga się z legalizmem okresu alfredowskiego. Czy problem istnieje, jak jemu zaradzić i jakich ustaw dotyka?
Problem, bez wątpienia, istnieje. Zapowiadałem to już wcześniej, zapowiem jeszcze raz - wszelkie przejawy alfredyzmu w prawie dreamlandzkim winny być zaorane bez litości. Rozpocząć należy od Karty Konstytucyjnej, która mimo, iż wydana przez JKW Karolinę Aleksandrę, nosi znamiona alfredowskiej myśli. Być może zmiany te będą kosmetyczne, być może głębsze, ale na pewno KK winna być maksymalnie uproszczona i uealastyczniona. Dalej należy przyjrzeć się pozostałym ustawom, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które kształtują stosunki i ustroje instytucji - wyborów, Parlamentu, Rządu itd.
Runda 5. - Dreamlandzkie forum i część głównych systemów wygląda jak technologiczny skansen. Czy i jakie działania należy podjąć aby nas unowocześnić?
Zgodnie z tym co omawialiśmy już wcześniej - zdecydowanie odejście od phpBB na rzecz nowszych platform. Uniwersalną, open sourcową, rozwijaną i atrakcyjną wydaje się my BB. Rząd będzie tu działał szybko i bez zwłoki w pełnym porozumieniu z Koroną i Królem, na którego pomoc mocno liczę. Równie ważne jest ostateczne pożegnanie naszej obecnej strony. Wiem, że niewiele trzeba by to się stało. Wesprę wszelkie działania, które ten cel pozwolą nam osiągnąć. Jeśli liczymy na nowych mieszkańców, na wzruszenie aktywności, musimy stworzyć nową wizytówkę, która wesprze (od) budowę nowego Dreamlandu.
Runda 6. - Uniwersytety i wojsko to gałęzie Dreamlandu, które zaczęły rosnąć. Jak można im pomóc w tym wzroście? Jakie inicjatywy będzie w tym celu przedsiębrał rząd?
Potencjał uniwersytecki zawsze w Dreamlandzie był wielki. Moim zdaniem najlepszym dziś rozwiązaniem jest połączyć Uniwersytet Królewski z Książęcym i wesprzeć tworzenie nowych idei poprzez zaproszenie gości do wygłaszania wykładów. Przykład prof. Swarzewskiego pokazuje, że tkwi w tym ogromny potencjał, który już zaczyna dawać pierwsze owoce. Rząd wesprze te działania i postara się również wesprzeć władze uniwersyteckie w pozyskaniu wartościowej kadry naukowej.

W zakresie Armii znane mi są pewne plany, o których jednak mówić nie mogę. Liczę jednak na ich realizację i obiecuję pełne wsparcie Rządu i służby dyplomatycznej.
Runda 7. - System federacji i unitaryzm. Dlaczego należy lub nie należy utrzymać struktury federacji?
W tej rundzie pozwolę sobie, wyjątkowo, podrzucić Państwu linka do mojej wcześniejszej wypowiedzi, w której mówiłem bez ogródek o tym dlaczego czas federalnego Dreamlandu się skończył. Oczywiście w wypadku pytań chętnie udzielę odpowiedzi. Link do wzmiankowanej wypowiedzi => viewtopic.php?f=24&t=11040

Pozdrawiam serdecznie i proszę o Wasze zaufanie.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Christien van der Pohl »

Powielę tutaj zdanie JKM Fryderyka, bowiem baner rzeczywiście robi wrażenie.
Również także życzę powodzenia, mam wielką nadzieję, że niezależnie od tego kto wygra - Dreamland będzie szedł do przodu.

Dziś nie przedstawię odpowiedzi na pytania, ale myślę, że jutro po dokładniejszej analizie się z pewnością pojawią.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Christien van der Pohl »

Szanowni Państwo, wykorzystując czas aby wnikliwie poddać analizie postawione pytania, w końcu ukazuję na nie odpowiedź:
Runda 1. - Sytuacja międzynarodowa Królestwa Dreamlandu skomplikowała się. Jakie kierunki i jakie cele należy obrać na najbliższą kadencję?
Nie uważam, że sytuacja międzynarodowa Dreamlandu doszła to skomplikowania w ostatnim czasie. Należy zauważyć, że doszło do pewnych sprzeczek między nami a pewnymi dawnymi mniej lubianymi nacjami, lecz nie jest to sytuacja nadzwyczajna. Królestwo posiada stałych wrogów, a poza nimi zawsze kierowało się współpracą i na tym należy budować przyszłość. Nic innego nie pomoże nam w trudnej sytuacji, jak właśnie pomoc przyjacielskiego państwa. Wobec tego należy kierować się budowaniem dobrych relacji, a wrogów brutalnie tępić.
Runda 2. - Zapowiedzi dotyczące gospodarki są stałym punktem wielu programów wyborczych na przestrzeni lat. Czy gospodarka będzie ważnym punktem tej kadencji i jeżeli tak to jak zostanie zaimplementowana?
Gospodarka Królestwa to bardzo ciekawy temat, obecnie nie trzeba ukrywać faktu, iż nie funkcjonuje zbyt dobrze. Do czasu przed kryzysem opierała się głównie na obrocie pieniądza między firmami prywatnych obywateli i handlem działkami przez miasta Dreamlandu. Myślę, że system utrzymywał obywateli, bowiem pieniądz to od zawsze rzecz, która człowieka „trzyma w pracy”. W ostatnim czasie zdarzyło mi się przeglądać akta domen Królestwa, w tył nie tylko Unii. Zdarzyło mi się natknąć na zdania obywateli, którzy odchodzili ponieważ Dreamland całkowicie odszedł od wsparcia prywatnych firm i patronatem nad pieniędzmi. Dlatego właśnie należy wrócić do znanych nam systemów, i zacząć interesować się tym co kryzys zaćmił.
Runda 3. - Dreamland znajduje się w najgorszej sytuacji demograficznej od lat. Jak zachęcić nowych użytkowników do większej aktywności?

Tak, wszyscy zauważamy puste ulice i samotne debaty pozostałych widm przeszłości, smutek wszechogarniający każdego z nas należy zwalczyć. Właśnie - to w nas należy zwalczyć dekadentyzm i dopiero przyjmować ludzi. W końcu kogo utrzyma banda smętnych ludzi, których interesuje tylko to co wewnątrz. Musimy otworzyć się na ludzi, dopuścić ich do naszego świata, a nie zamykać im drogę nużącą debatą. Pomyślmy nad pryzmatem ustawy, która weszła: jesteś chętny do pozostania obywatelem Królestwa, witasz się, informowany jesteś o tym, że należy złożyć wniosek. Wniosek składasz należycie, zgodnie z ustawą i tak dalej i tak dalej. Nagle premier zarządza siedmiodniową debatę nad tym czy się nadajesz - co sobie pomyśli taki człowiek? Powiem wam: „nie dość, że chcę im pomóc, przydać się i znaleźć swoje miejsce to oni jeszcze kwestionują moją przydatność”. I tak właśnie dochodzi do ucieczki. Drugim powodem ucieczki jest oczywiście „nuda”, która widoczna jest wszędzie. Po raz kolejny, i w programie i tutaj powtórzę - czas na otwarcie bram Królestwa dla ludzi!
Runda 4. - Dreamland wciąż zmaga się z legalizmem okresu alfredowskiego. Czy problem istnieje, jak jemu zaradzić i jakich ustaw dotyka?
Być może jestem w Królestwie za krótko, żeby zrozumieć temat, który występuje w co drugim słowie każdego Dreamlandzkiego polityka. Jak mniemam z pewnością chodzi o trudności wywołane przez jednego człowieka w prawie. Tak, jest to zauważalne - lecz w owej chwili należałoby zajmować się tym co naprawdę jest ważne, czyli programami zachęcającymi obywateli do dołączenia i pozostania na terenach Królestwa. Prawo zawsze było trudne do zrozumienia, zawsze interpretowane wielorako. Należy je uprościć, ale w tej chwili nasze problemy obejmują inne płaszczyzny...
Rozdrabniając się wielu niszczenia malutkich defektów pozostawiamy jeden rosnący ciągle problem - bowiem tak jak lekarz najpierw usuwa zagrażające życiu problemy, zostawiając mniejsze zagrożenia na później, my powinnismy robić to samo.

Runda 5. - Dreamlandzkie forum i część głównych systemów wygląda jak technologiczny skansen. Czy i jakie działania należy podjąć aby nas unowocześnić?
Technologiczny skansen to mocne słowo, nie mniej jednak trafione. My przywykliśmy pracować na takim a nie innym systemie, lecz być może obywatele nowszej kategorii znają już lepsze i nowocześniejsze. Z pewnością musimy zwrócić uwagę na zdanie obydwu stron i zadecydować czy z pewnością do takiej zmiany dojść powinno. Jeśli tak - podjąłbym wszelkich trudności aby pomóc JKM Maciejowi wdrożyć nowe systemy, jeśli nie - starałbym się uprościć forum do działania jak najbardziej czytelnego.
Runda 6. - Uniwersytety i wojsko to gałęzie Dreamlandu, które zaczęły rosnąć. Jak można im pomóc w tym wzroście? Jakie inicjatywy będzie w tym celu przedsiębrał rząd?
Pewnie JKM Maciej pamięta jeszcze czasy, gdzie usilnie starałem się podnieść SSZ z popiołu i doprowadzić do należytej jego formy. Oczywiście próby te zakończyły się niepowodzeniem, ze względu na brak chętnych do pracy w SSZ obywateli. Wobec tego uprościłem tylko system komunikacji dla żołnierzy, aby chociaż trochę przygotwać je na lepszy czas.
Oczekując na cud ze strony wojska, otwarty został UKs, który z wielkim powodzeniem stał się miejscem debat mikrozoficznych. Serdecznie dziękuję do dziś JE Andrzejowi za szerokie wsparcie naszej uczelni, jednak on sam nie da rady utrzymać tego w ryzach. Należy podjąć współpracę z UK w celu poszerzenia naszych horyzontów i rozbudowy potencjału naukowego Królestwa.
Z wojskiem jednak, aby je rozbudować podejmę współpracę z bardziej doświadczonymi osobami w tym temacie, tak aby i kultura i militarystyka dalej szły szeroką prostą drogą.

Runda 7. - System federacji i unitaryzm. Dlaczego należy lub nie należy utrzymać struktury federacji?

Oto i temat, który podzielił Królestwo. Doprowadził do tego, co praktycznie stało się przepaścią i jeżeli nic z tym nie zrobimy to wpędzi nas do grobu. Podział Państwa tak jak już wspominałem opiera się na szerokiej tradycji i przyzwyczajeniu, lecz to nie tylko nudne gadanie o tym co robili dawni mieszkańcy. Podział Królestwa to nadal nadzieja na przyjęcie mieszkańców, szerokie pasmo stanowisk gotowych zatrudnić nowych obywateli pokazuje tylko otwartość na ludzi i ich zainteresowania.

Lecz o tym można mówić i mówić, zapraszam do moich poprzednich wypowiedzi, które z pewnością znają wszyscy śledzący ostatnie wydarzenia. Jak i do ostrzejszej debaty z szanownym JKM Fryderykiem.
A gdyby pojawiły się pytania bądź wątpliwości, odpowiem na wszelkie wezwania od osób zaintersowanych faktem.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Szanowni Państwo,

ubolewam szalenie nad faktem, że jeden z kandydatów, pan Dmowski, nie wziął udziału w niniejszej debacie. Jest to dla mnie jasny sygnał na to, że nie traktuje on poważnie wyborców i samego Królestwa Dreamlandu. Ale nie chcę nad tym się dłużej zatrzymywać i wobec braku pytań od publiczności chciałbym zadać pytania panu van der Pohl @Christien van der Pohl:

1) Które kraje wirtualnego świata uznaje pan za wrogów Królestwa Dreamlandu? W swej wypowiedzi pisze pan o tym, iż należy wrogów takich tępić brutalnie i wobec tego proszę również powiedzieć w jaki sposób wskazane przez pana kraje należałoby tępić brutalnie?

2) O jakich znanych nam systemach mówi pan w kontekście gospodarki i do czego winniśmy wrócić? W jaki sposób, konkretnie, pański rząd będzie rozwijał gospodarkę? Jaki konkretnie pomysł pan na to ma?

3) Bramy Królestwa otwarte dla ludzi (bo nie wiem dla kogo innego) są od zawsze i otwarte są szeroko, bardzo szeroko. Pan myli dwa aspekty - przybycie do Dreamlandu (stanie się mieszkańcem) i uzyskanie praw politycznych (stanie się obywatelem). Wydaje się panu, że już sam fakt przybycia do Królestwa uprawnia do nabycia praw obywatelskich i wpływu na Królestwo takiego jak ma pan, Premier czy Król. To kompletne nieporozumienie i reforma przeprowadzona przez obecny rząd bardzo dobrze to zmieniła. Obywatelstwo w mikronacji to pierwsza z nagród, którą winno się otrzymywać za starania na rzecz kraju do którego się pracuje. Natomiast moje pytanie brzmi - czy po wyborze na urząd PRK przedłoży pan projekt kasujący ostatnią reformę i przywróci poprzedni system? I drugie - co jeśli np. Sarmaci postanowią przybyć do Królestwa incognito i ilością swoją szybko przejmą władzę w kraju, a następnie pogrążą go w chaosie tak niewyobrażalnym, że już się z niego nie podniesiemy - jakie ma pan na taką ewentualność lekarstwo?

4) W jaki sposób, i które regulacje prawne Królestwa Dreamlandu, chce pan uprościć?

5) Mówi pan też o programach zachęcających do zamieszkania w Królestwie - w jaki sposób owe programy mają działać? Gdzie mają działać? W jaki sposób chce je pan realizować?

6) Mówi pan, że podział państwa to jakaś tradycja i wobec tego musi być owa tradycja utrzymana. Dlaczego chce pan utrzymania tradycji, która w jasny, klarowny i oczywisty sposób obecnie państwu naszemu szkodzi? W jaki sposób utrzymanie owego podziału wpływa na pozyskanie nowych mieszkańców, i dlaczego nie będę mogli oni przybywać jeśli podział ów zniknie?

7) Kogo planuje pan zaprosić do współrządzenia - utworzenia rządu? Jakie ministerstwa i w jakiej obsadzie planuje pan utworzyć?

8) Pisał pan, że pytania w tej debacie zostały przez JKM utworzone pode mnie. Czy nie uważa pan, że winien jest pan zarówno Królowi, jak i mi, przeprosiny? Skąd w ogóle taki wniosek, że tak nieetycznie zachował się nasz monarcha? Czy dysponuje pan dowodem?

Rad wielce będę mogąc zapoznać się z pana odpowiedziami przed rozpoczęciem głosowania.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Stanisław Dmowski »

Runda 1. - Sytuacja międzynarodowa Królestwa Dreamlandu skomplikowała się. Jakie kierunki i jakie cele należy obrać na najbliższą kadencję?

Runda 2. - Zapowiedzi dotyczące gospodarki są stałym punktem wielu programów wyborczych na przestrzeni lat. Czy gospodarka będzie ważnym punktem tej kadencji i jeżeli tak to jak zostanie zaimplementowana?

Runda 3. - Dreamland znajduje się w najgorszej sytuacji demograficznej od lat. Jak zachęcić nowych użytkowników do większej aktywności?

Runda 4. - Dreamland wciąż zmaga się z legalizmem okresu alfredowskiego. Czy problem istnieje, jak jemu zaradzić i jakich ustaw dotyka?

Runda 5. - Dreamlandzkie forum i część głównych systemów wygląda jak technologiczny skansen. Czy i jakie działania należy podjąć aby nas unowocześnić?

Runda 6. - Uniwersytety i wojsko to gałęzie Dreamlandu, które zaczęły rosnąć. Jak można im pomóc w tym wzroście? Jakie inicjatywy będzie w tym celu przedsiębrał rząd?

Runda 7. - System federacji i unitaryzm. Dlaczego należy lub nie należy utrzymać struktury federacji?
1. Nie uważam naszej sytuacji za skomplikowaną, stoimy na tym, na czym staliśmy kiedyś, teraz jednak bez żadnych złudzeń co do relacji z Sarmacją. Cel to podtrzymywanie regionalnej potęgi. Środek? Wzmacnianie aktywności ambasad. Z kim relacje? Standardowo Rotria, Bialenia, a nuż te nordackie twory. Może bym się przełamał...

2. Ja się nie łudzę, pisać skryptów nie potrafię i bez pomocy ze strony specjalistów żaden system nie powstanie. Zresztą wielkiego parcia na jego powstanie nie ma, ludzie chcą polityki, sportu, gospodarki raczej mniej. Takie ekonomiczne eksperty to bardziej pasowałyby do prowincji niż ogółu kraju.

3. W najgorszej sytuacji demograficznej to byliśmy rok temu, wtedy na forum nawet króla wywiało. Dzisiaj co by nie mówić, mamy stabilny tron, rząd i kilku obywateli skorych do rozmów. Jak to wzmacniać? Starać się zatrzymywać nowych przybyszy, poprzez staranne dobieranie im zadań, zaciekawienie życiem państwa. Troszku w tym doświadczenia mam. Oczywiście przydałyby się jakieś akcje promocyjne, inni pewnie by tu podali przykład facebooka, innych portali. Możnaby było coś zainicjować na tym odcinku, ale szczegóły musiałbym sam doprecyzować i przemyśleć.

4. Z tego co widziałem duża część ustaw autorstwa JKW została już pozmieniana. Nie rozumiem, na czym ma polegać to pytanie? Pracować w parlamencie, radzić i ulepszać, upraszczać prawo, to jest rozwiązanie.

5. Tu musieliby się wypowiedzieć eksperci w dziedzinie informatyki, ja tu kompetentny nie jestem. Ja akurat lubię skanseny.

6. Pomóc można bardzo prosto inicjując wydarzenia. W przypadku uniwersytetu wykłady gościnne, konferencje. W przypadku wojska manewry, gry wojenne i patrole. Za mojego rządu staraliśmy się taką wojskową narrację tworzyć przy okazji komisariatu granicznego, teraz odradza się Armia Królewska. Wraz z aktywnym dowództwem oraz życzliwymi dla władz rektorami uczelni mamy szansę te gałęzie rozwinąć.

7. Cały czas nie przemawiają do mnie argumenty strony unutarystycznej. Oczywiście jestem w stanie sobie wyobrazić państwo w takim modelu, jako tako by ono funkcjonowało. Nie będę jednak lobbował za tym pomysłem, bo nie podniosę ręki na tradycję tworzoną od powstania Królestwa. Tradycja to słowo klucz, zwłaszcza dla takiego konserwatysty jak ja.
W chwili wolnej krótkie odpowiedzi, na więcej czasu nie starczy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Aleksander »

Pytanie z publiczności:

Ustępujący rząd rozpoczął wdrażanie reformy prokuratury poprzez wyodrębnienie tejże ze struktur rządowych i stworzeniu nowego urzędu. Jednakże z przyczyn natury ogólnej nie udało się powołać prokuratora, w zw. z czym obowiązki jego tymczasowo pełni premier. Czy kandydaci zamierzają w pełni wdrożyć tę reformę? Jeżeli tak, to jak? Jeżeli nie, to jaki mają pomysł na funkcje moderatora oraz oskarżyciela publicznego?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Christien van der Pohl »

Z pewnością ową reformę należy przemyśleć własnym zdaniem, bowiem każdy z możliwych premierów do wyboru będzie mieć własną drogę aby wdrożyć lub zatrzymać reformę.
Ja osobiście byłbym za dalszym procesem reformowania urzędów, przede wszystkim na zasadzie uproszczenia ich działania. Ustępujący rząd, dobrze zajął się tą reformą i z pewnością jeśli chcemy dalej ją wdrażać, trzeba ją spokojnie z nim omówić. W tym przypadku pomoc byłaby wskazana aby nie doprowadzić do bałaganu prawnego.
Tak jak wspomniano obecnie urząd prokuratora sprawuje premier - tymczasowo ta opcja jest dobra, ponieważ nie niweluje tego stanowiska, a jedynie pozwala na objęcie jego obowiązków przez inną osobę w przypadku jej braku.

Wracając jednak do sensu właściwego - wdrażanie tej reformy z mojej strony wiązałoby się z rozmowami z przedstawicielami władz, wymiaru sprawiedliwości i ustępującego rządu - tak aby osiągnąć wspólny konsensus. Rozwiązanie tego problemu razem, w taki sposób oszczędziłoby wiele problemów i być może całkowicie zniwelowało ewentualne zdania negatywne na jej temat.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: RIIF »

Zdecydowanie jestem za rozdzieleniem funkcji. Problemem jednak nie jest samo rozdzielenie co właśnie znalezienie odpowiedniej osoby do jej pełnienia. Dziś o taką trudno, czy w przyszłości się pojawi? Szukać będę. Reformę zdecydowanie warto dokończyć.

Kandydat Pohl uznał moje pytania do niego za nic nie warte i zignorować je postanowił. Smuteczek.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Christien van der Pohl »

Nie skądże, dobrze że Pan zwrócił na to uwagę bo najzwyczajniej w świecie ich nie zauważyłem.
1) Które kraje wirtualnego świata uznaje pan za wrogów Królestwa Dreamlandu? W swej wypowiedzi pisze pan o tym, iż należy wrogów takich tępić brutalnie i wobec tego proszę również powiedzieć w jaki sposób wskazane przez pana kraje należałoby tępić brutalnie?
Wrogowie Dreamlandu to określenie może nadto mocne jakiego użyłem, chodziło o wzmocnienie wypowiedzi. Zdanie odnoszące się do wrogów tępionych brutalnie, nie odnosi się (jeszcze) do żadnego państwa, ale uważam że jeżeli jakieś na to zasłuży to tak powinno się stać.

Natomiast który kraj uznaje za dawnego pełnego sprzeczek „wroga” (bo to za mocne słowo)? Oczywiście Sarmację, z którą często bywamy kłócić się o najróżniejsze rzeczy.

2) O jakich znanych nam systemach mówi pan w kontekście gospodarki i do czego winniśmy wrócić? W jaki sposób, konkretnie, pański rząd będzie rozwijał gospodarkę? Jaki konkretnie pomysł pan na to ma?
Powrót do obrotu pieniądzem rzecz jasna. Gospodarka Królestwa opierała się wcześniej na właśnie ciągłym obrotem walutą przez najróżniejsze firmy - a zarabianie i wydawanie stało się ciekawym i przyciągającym zajęciem.

Rozwijać chcę to poprzez wsparcie dla firm prywatnych, a także poradniki jak używać waluty w własnych celach.
Oczywiście sam powrót do dawnej gospodarki wymagałby szerszej ilości pomysłów, jednakże na wszystko przyjdzie czas.
Natomiast moje pytanie brzmi - czy po wyborze na urząd PRK przedłoży pan projekt kasujący ostatnią reformę i przywróci poprzedni system? I drugie - co jeśli np. Sarmaci postanowią przybyć do Królestwa incognito i ilością swoją szybko przejmą władzę w kraju, a następnie pogrążą go w chaosie tak niewyobrażalnym, że już się z niego nie podniesiemy - jakie ma pan na taką ewentualność lekarstwo?
Absolutnie, taki projekt i tak by nie został przyjęty. Nie mniej jednak chciałbym wprowadzić poprawki, tak aby debata publiczna zniechęcająca ludzi była wykorzystywana jako środek zapobiegawczy i sporadyczny: wobec ludzi zagrażających i podejrzanych.
A wracając do sytuacji podanej w przykładzie, nie są się uchronić przed czymś takim - równie dobrze my moglibyśmy zrobić im to samo, ale jaki sens ma niszczenie nacji, których i tak już jest mało. Nie da się uchronić przed czymś takim, przykładowo zauważmy że w Sarmacji jest sobie jakiś obywatel imieniem Michał. Przyjeżdża jednak do Dreamlandu, żeby doprowadzić do bałaganu. I myśli Pan, że nadal będzie nazywać się Michał? Skądże, zmieni imię tak aby debata nie wykazała nieprawidłowości.
4) W jaki sposób, i które regulacje prawne Królestwa Dreamlandu, chce pan uprościć?
Wszystkie wymagające tego regulacje. I tutaj słowo uprościć odnosi się też do jednej wielkiej bazy takich regulacji, w których znajdziemy wymagany akt prawny. Obecnie, ja na przykład mam problem ze znalezieniem niektórych wymaganych podstaw prawnych, których na daną chwilę potrzebuję. Fakt zostało stworzone coś takiego, ale nadal to nie jest tym co by odpowiadało na definicję „prostej rzeczy”.
5) Mówi pan też o programach zachęcających do zamieszkania w Królestwie - w jaki sposób owe programy mają działać? Gdzie mają działać? W jaki sposób chce je pan realizować?
Przede wszystkim polityka reklamowa, rozgłaszanie istnienia Dreamlandu. Natomiast w Królestwie - szeroka współpraca ze wszystkimi prowincjami w celu przygotowania idealnego gruntu pod potencjalnego petenta. Tak aby przychodząc, mógł spełniać swoje ambicje bez przeszkód.
Programy te powinny się składać z poradników, dotacji an dzielność gospodarczą, a także nauki jak i gdzie działać.

6) Mówi pan, że podział państwa to jakaś tradycja i wobec tego musi być owa tradycja utrzymana. Dlaczego chce pan utrzymania tradycji, która w jasny, klarowny i oczywisty sposób obecnie państwu naszemu szkodzi? W jaki sposób utrzymanie owego podziału wpływa na pozyskanie nowych mieszkańców, i dlaczego nie będę mogli oni przybywać jeśli podział ów zniknie?

Powinienem odmówić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ postawił Pan w nim tezę - jest to nie wskazane i ukazuje ogromny brak szacunku do filozofii drugiej strony.
Nie mniej jednak dlaczego? Ciekawi to Pana okropnie i chociaż bym odpowiadał setki razy to ciagle JKM nie rozumie.
*miejsca pracy
*szeroka przestrzeń społeczna
*tradycje
*grunt do realizowania własnych działań
*ukazywanie wielkości Królestwa

Może jak wymienię w ten sposób to Pan zrozumie, oczywiście tych myślników byłoby więcej, ale po co mam to wszystko wymieniać, i tak Pan powie że to nie argumenty.
Nie powiedziałem, że obywatele będą mieli jakiś magiczny zakaz przybywania. Powiedziałem, że tutaj w środku napotkają trudność w postaci tego, że nie będą mogli się realizować w własnych zainteresowaniach. Bowiem stanowiska jakie oferują prowincje najzwyczajniej zostaną zutylizowane.
7) Kogo planuje pan zaprosić do współrządzenia - utworzenia rządu? Jakie ministerstwa i w jakiej obsadzie planuje pan utworzyć?
Kogo - mam kilka pomysłów, rozmawiałem z pewnymi osobami na ten temat ale niestety w ostatnim czasie ucichły.
Natomiast jakie ministerstwa - chciałbym aby kontynuowane były wszystkie dotychczasowe. Ewentualnie, gdybym znalazł więcej osób pomyślelibyśmy o rozbudowie obecnego gabinetu.
8) Pisał pan, że pytania w tej debacie zostały przez JKM utworzone pode mnie. Czy nie uważa pan, że winien jest pan zarówno Królowi, jak i mi, przeprosiny? Skąd w ogóle taki wniosek, że tak nieetycznie zachował się nasz monarcha? Czy dysponuje pan dowodem?
To jest pytanie kwestii prywatnej JKM Fryderyku, wątpię aby miało wpływ na sprawy wagi państwowej ale miło wiedzieć, że wpłata Pan usilnie swoje przypadłości do spraw Królestwa.
Tak czy siak, zmuszony do odpowiedzi powiem:
Moje przeprosiny się nie pojawią, chociażby miały być słuszne. Rząd powinien być bezstronny a gołym okiem widać, że JKM Maciej chce aby Pan wygrał. Wobec tego naprawdę nie zdziwiłoby mnie to, że pytania zostały przygotowane pod Pański program.
Oczywiście to spekulacje na podstawie widzianych przypadłości, ale smutne, iż reprezentują prawdę.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Maciej II »

Christien van der Pohl pisze: 12 gru 2019, 08:39 To jest pytanie kwestii prywatnej JKM Fryderyku, wątpię aby miało wpływ na sprawy wagi państwowej ale miło wiedzieć, że wpłata Pan usilnie swoje przypadłości do spraw Królestwa.
Tak czy siak, zmuszony do odpowiedzi powiem:
Moje przeprosiny się nie pojawią, chociażby miały być słuszne. Rząd powinien być bezstronny a gołym okiem widać, że JKM Maciej chce aby Pan wygrał. Wobec tego naprawdę nie zdziwiłoby mnie to, że pytania zostały przygotowane pod Pański program.
Rozbiję tą wypowiedź. Po pierwsze - nie jestem członkiem Rządu. To jest jakieś poważne niezrozumienie naszego prawa - ale okej.
Po drugie - do końca wyborów nie muszę, ani nie planuję być bezstronny, chociaż organizując wszystkie te inicjatywy z których dzisiaj Panowie korzystacie, dałem obydwu stronom możliwość merytorycznego wypowiedzenia się. Czy to w ramach prasy, czy też debaty. Czy mam prawo widzieć lepszą przyszłość Dreamlandu w unitaryzmie? Mam. Bo dostrzegłem merytoryczne argumenty po stronie JKW i JE Andrzeja Swarzewskiego. Po waszej stronie takich argumentów do tej pory brakuje. Czy mogę się otwarcie opowiedzieć po którejś ze stron? Mogę i powinienem, bo niby obywateli jest -nastu ale aktywność kuleje. Planujecie czarować aby osiągnąć te kilkadziesiąt merytorycznych postów?
A po wyborach? Zasadniczo jest mi mniej lub bardziej rybka kto będzie siedział w fotelu Premiera. Oczywiście sytuacja nie może wyglądać tak, że Premier będzie całą aktywność w Królestwie opierał na tym, czy ja coś zaproponuję. Biorąc na siebie obowiązki premiera, kandydaci będą musieli przez 4 miesiące wykazywać lepszą aktywność niż to co się do tej pory działo przed samymi wyborami. Jednakże, tak długo jak Premier będzie się zachowywał fair, to nie widzę na horyzoncie problemów ze współpracą na linii Rząd-Korona.
Po trzecie - w debacie nie ma pytań nastawionych pod kogoś, bo pytania obracają się wokół najświeższych spraw dreamlandzkich, a to, że niektóre z tych rzeczy zostały już poruszone w programie innego kandydata, świadczy o jakości jego programu, a nie o "nastawianiu debaty". Nie można się nawet sprzeczać, czy ktoś wiedział wcześniej o treści pytań - nikt nie wiedział, bo JE Dmowski dał mi raczej pewne ogólniki, a nawet gdyby wiedział - to co ostatecznie by mu to dało? Dynamika tej debaty została zatracona, gdy kandydaci mieli ponad 2 dni na porządne zastanowienie się nad pytaniami, a jak z tej możliwości skorzystali - pozostawiam do oceny czytelnikom.
Christien van der Pohl pisze: 12 gru 2019, 08:39 Oczywiście to spekulacje na podstawie widzianych przypadłości, ale smutne, iż reprezentują prawdę.
Obawiam się, że sens tego zdania został zatracony w gąszczu trudnych słów.
Oczekuję przeprosin.
Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Christien van der Pohl »

Długo Pan poczeka.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: RIIF »

Christien van der Pohl pisze: 12 gru 2019, 13:56 Długo Pan poczeka.
Mimo wszystko... Zwraca się pan do Króla... I chyba swego Ojca.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Christien van der Pohl »

Ja w pełni rozumiem JKW Fryderyku, umiem okazać szacunek. Ale nie chcę być przymuszany do czegoś, do czego takiej potrzeby nie rozumiem.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: RIIF »

Kim, kurde, jest JKM Fryderyk?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 12 gru 2019, 19:47 Kim, kurde, jest JKM Fryderyk?
Gdybym był rodowitym łososianinem (mieszkańcem Wielkiej Łososiowej) to bym napisał: wa jesta. Tauzeńczyk dla odmiany by powiedział raczej: wy som.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Debata wyborcza - Wybory Premiera

Post autor: Stanisław Dmowski »

Kłótnia w rodzinie, no ładnie.

A odpowiadając na pytanie Ekscelencji Premiera, jeśli idzie o prokuraturę nie ma we mnie szczególnego przywiązania do dawnego porządku w postaci specjalnego ministerstwa, które w czasie funkcjonowania przyjmowało rozmaite nazwy, czy to min. policji, bezpieczeństwa itd. Jeśli stan demograficzny na to pozwoli, należy się postarać o obsadzenie urzędu.
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość