Acta Microsophica, nr 1

Online
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Acta Microsophica, nr 1

Post autor: Andrzej P Ordynski »

https://megawrzuta.pl/download/3b50574a ... 4784a.html
Zapraszam do dyskusji, wszelkie uwagi mile widziane. Jeśli istnieje taka możliwość, to proszę o umieszczenie pliku na hostingu.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Acta Microsophica, nr 1

Post autor: Stanisław Dmowski »

Sądziłem, że będzie to jakaś próba stworzenia poważnego pisma, aspirującego do roli nowego Ekkore Standard i jak patrzę, słusznie nie wysłałem swojego artykułu. Referowanie otrzymanych przez Jaruzelskiego orderów czy pouczanie przez dyrektora państwa budowanego w klockowej grze dla dzieci o tym, jak zaistnieć w polityce to chyba nie jest to na co mikronauci czekali...
Online
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Acta Microsophica, nr 1

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Dziękuję za wyrażenie opinii. Niezwykle ubolewam z powodu Pańskiej decyzji o nieprzesłaniu artykułu, co z pewnością było równie wielką szkodą dla czytelników. Artykuł o orderach Jego Ekscelencji gen. Wojciecha Jaruzelskiego jest dodatkiem do głównej treści periodyku, nie stanowiąc jej sedna. Z kolei JE Prezydent Operar nie jest 'dyrektorem państwa budowanego w klockowej grze dla dzieci', lecz przywódcą młodej i obiecującej mikronacji. Pańską złośliwą opinię uznaję za niesprawiedliwą.

Wszystkim mikronautom, którzy nie na to czekali, serdecznie radzę zaprzestać oczekiwania. Ani ja, ani współredaktorzy, ani nikt inny w całym mikroświecie nie jest osobą zobowiązaną do spełniania Waszych życzeń, zwłaszcza tych niewyrażonych. Mikronacje są grą zespołową i ciężko oczekiwać, że można tylko w nieskończoność brać, nie dając zbyt wiele od siebie.

Pojawia się pytanie o sens dalszej działalności na polu naukowo-wydawniczym, jeśli liczba czytelników jest kilkunastoosobowa, a komentarzy nie ma prawie wcale. Z miesiąca na miesiąc aktywność w mikroświecie jest coraz gorsza. Być może nadszedł czas, abym i ja dał sobie spokój.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Acta Microsophica, nr 1

Post autor: Christien van der Pohl »

Najmocniej przepraszam, znaleźć czas na wszystko w obecnym stanie jest bardzo trudno, ale zapewniam Pana, że następnym razem z chęcią udzielę się dla mediów.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Acta Microsophica, nr 1

Post autor: Maciej II »

No cóż, pozwoliłem sobie dogłębniej przeanalizować artykuł JE von Schwarzengrau'a, niestety mi wcięło odpowiedź... Dzisiaj, czynem społecznym, dokonam tego jeszcze raz.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Acta Microsophica, nr 1

Post autor: RIIF »

Bardzo dobry numer - owszem akurat art. Faradobusa ni w dupę ni w oko, ale reszta jak na początek doskonale! Brawo! Głosem "słusznie, że nie wysłałem" proszę się nie przejmować.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Online
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Acta Microsophica, nr 1

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Christien van der Pohl pisze: 2 gru 2019, 14:11 Najmocniej przepraszam, znaleźć czas na wszystko w obecnym stanie jest bardzo trudno, ale zapewniam Pana, że następnym razem z chęcią udzielę się dla mediów.
Oczywiście nie mam pretensji. Sam też chciałem napisać więcej, ale zabrakło czasu.
Maciej II pisze: 2 gru 2019, 14:26 No cóż, pozwoliłem sobie dogłębniej przeanalizować artykuł JE von Schwarzengrau'a, niestety mi wcięło odpowiedź... Dzisiaj, czynem społecznym, dokonam tego jeszcze raz.
Też nie ze wszystkim się zgadzam w artykule JE von Schwarzengraua. W następnym wydaniu wejdę w polemikę.
Przy okazji, nie myślał WKM o udostępnieniu Jego Ekscelencji dostępu do forum KD lub chociaż do Uniwersytetu?
Robert II Fryderyk pisze: 2 gru 2019, 14:38 Bardzo dobry numer - owszem akurat art. Faradobusa ni w dupę ni w oko, ale reszta jak na początek doskonale! Brawo! Głosem "słusznie, że nie wysłałem" proszę się nie przejmować.
Dziękuję i liczę, że w tym miesiącu WKW znajdzie czas na przygotowanie swojego artykułu. :)
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Acta Microsophica, nr 1

Post autor: Maciej II »

Andrzej Swarzewski pisze: 2 gru 2019, 15:10 Też nie ze wszystkim się zgadzam w artykule JE von Schwarzengraua. W następnym wydaniu wejdę w polemikę.
Przy okazji, nie myślał WKM o udostępnieniu Jego Ekscelencji dostępu do forum KD lub chociaż do Uniwersytetu?
Nie jestem przeciwny ewentualnemu udostępnieniu JE von Schwarzengrauowi dostępu do forum KD, ale, że sprawa ma charakter dyplomatyczny, musiałaby zostać przedyskutowana w ramach Komitetu Spraw Zagranicznych. Nie jestem jedyną osobą, która ma w tej kwestii coś do powiedzenia.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Acta Microsophica, nr 1

Post autor: Stanisław Dmowski »

Robert II Fryderyk pisze: 2 gru 2019, 14:38 Bardzo dobry numer - owszem akurat art. Faradobusa ni w dupę ni w oko, ale reszta jak na początek doskonale! Brawo! Głosem "słusznie, że nie wysłałem" proszę się nie przejmować.
Tym też :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydział Mikrozofii i Nauk Politycznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość