[WYSTĄPIENIE] Dymisja Rządu Królestwa Dreamlandu

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

[WYSTĄPIENIE] Dymisja Rządu Królestwa Dreamlandu

Post autor: Aleksander »

Obrazek
Wysoka Izbo,
Wasza Królewska Mość,
Wielebny Marszałku,
Kuleżanki i kuledzy,
powiedzieć, iż najnowszy projekt ustawy nowelizującej ustawę o obywatelstwie nie wzbudził entuzjazmu lordów Parlamentu Królewskiego, to nie powiedzieć w istocie nic. Mając na uwadze wynik głosowania, po przeprowadzeniu narady w gronie rządowym podjęliśmy jednogłośnie decyzję o poddaniu całego gabinetu do dymisji.

Chciałbym uniknąć spekulacji i przeciąć mnożące się w związku z tym faktem wątpliwości. Nie jest tak, iż obraziliśmy się na demokrację, która działa jedynie wtedy, gdy jesteśmy z wyniku zadowoleni. Przeciwnie. Szanujemy demokratyczną decyzję Parlamentu Królewskiego, który jest wszak ciałem reprezentującym Dreamlandczyków. Godzi się zauważyć, iż skoro lordem, zgodnie z przepisami dreamlandzkiego prawa, może zostać zasadniczo każdy obywatel, to trudno szukać ciała bardziej demokratycznego i bardziej upoważnionego do wysławiania swoich poglądów w imieniu wszystkich Dreamlandczyków.

Demokratyczny głos Parlamentu Królewskiego odczytujemy jako sprzeciw wobec prowadzonej przez rząd polityki oraz jako głos wyrażający swoiste wotum nieufności. Ponieważ Królestwo Dreamlandu jest królestwem wolności i to właśnie dobro obraliśmy jako wartość nadrzędną i swoisty kompas dla tej kadencji. Nie jesteśmy bez legitymacji społecznej, a wynik głosowania wystarczająco dobitnie nam jej brak ukazał, dalej rządzić Dreamlandem. Wierzymy, że nowo wybrany premier uzyska na tyle mocną pozycję, że będzie mógł rządzić dalej Dreamlandem.

Dreamland przekazujemy następcy, kimkolwiek on będzie, w dobrym stanie. Udało się nam uporządkować wiele spraw prawnych, zerwać z postalfredyzmem zarówno w rządzeniu jak i stanowieniu prawa. Tak jak alfredyzm dobiegł końca, tak i alusizm musi znaleźć swój kres. Z tego też powodu nie zamierzam ubiegać się o reelekcję jako Premier Królestwa Dreamlandu.
(-) Premier Królestwa Dreamlandu
A. de la Ciprofloksja
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Dymisja Rządu Królestwa Dreamlandu

Post autor: RIIF »

Wasza Ekscelencjo Premierze,

Dziękuję za ten czas jaki Rząd oddał w służbie Królestwa.

Jako MSZ pozostaje mi potwierdzić jednogłośny charakter decyzji i podziękować za pomoc i zaufanie mi okazywane.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Dymisja Rządu Królestwa Dreamlandu

Post autor: Maciej II »

Dziękuję serdecznie Premierowi i członkom rządu za służbę Dreamlandowi w tym trudnym dla nas okresie. Obecna, dobra sytuacja państwa jest z pewnością wypadkową dobrych decyzji podjętych w gabinetach rządzących. Dziękuję za bardzo dobrą współpracę, za mądrość i wstrzemięźliwość w podejmowaniu pochopnych decyzji, za ekspertyzę na polu stosunków międzynarodowych i za poważne podejście do tematu wykonywania swoich obowiązków służbowych. Liczę, że następny rząd utrzyma ten dobry trend.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Dymisja Rządu Królestwa Dreamlandu

Post autor: Stanisław Dmowski »

Była to kadencja stabilizacji i stagnacji, ale tego nam trzeba było w tych trudnych czasach. Miejmy nadzieję, że nowy Premier będzie kontynuował pracę nad rozwojem kraju.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Dymisja Rządu Królestwa Dreamlandu

Post autor: RIIF »

Stagnacji. Chcę zobaczyć raczego premiera Dmowskiego jak przez najbliższe cztery miesiące poprowadzi nas w hiperaktywnosc!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Dymisja Rządu Królestwa Dreamlandu

Post autor: Stanisław Dmowski »

Robert II Fryderyk pisze: 21 lis 2019, 07:50 Stagnacji. Chcę zobaczyć raczego premiera Dmowskiego jak przez najbliższe cztery miesiące poprowadzi nas w hiperaktywnosc!
JKW,

ja po prostu wyraziłem swoją opinię, z którą nawet premier by się zgodził. W dziedzinie polityki wewnętrznej była stabilność, ale i stagnacja, poza kilkoma ważnymi projektami ustaw jak np. o prokuraturze. W dziedzinie polityki zagranicznej duży krok na przód, który chwalę.

Gdyby rządził premier Dmowski, być może nadal panowała by stagnacja, bo takie mamy to społeczeństwo i okres dla kraju. Jak narazie jednak Dmowski takiej opcji nie rozważa, bo raz już rządził i chyba mu starczy...
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Dymisja Rządu Królestwa Dreamlandu

Post autor: Aleksander »

Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa jakie tu padły. To wspaniałe, gdy mimo wszystko działalność na rzecz Dreamlandu spotyka się z uznaniem innych członków naszej wspólnoty. W dniu 16 grudnia gdy, jak mam nadzieję, płaszcz Konrada przejmie mój następca, minie 267 dni mojego urzędowania. To piękny wynik.
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości