[GŁOSOWANIE do 22.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Sala prowadzenia obrad Parlamentu Królewskiego.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: RIIF »

Staram się, przed podjęciem decyzji, zrozumieć głos niektórych lordow. I za głupi widać jestem. Przyklad: jeden z lordow pisze, że debata winna pojawiać się gdy pojawiają się wątpliwości... Słusznie! Po czym odrzuca poprawkę, która właśnie taki stan przez niego pożądany ustanawia. Podobnie inni, którzy obecny kształt ustawy krytykują i marudza, poprawkę znacznie zmieniająca sytuację odrzucają.

Za głupi na to jestem. Zagłosuje w głosowaniu zasadniczym w ostatniej chwili.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

hrabia Aluś de la Ciprofloksja:
JKW Robert II Fryderyk:
pan Jarosław Wawrzyniak: PRZECIW
pan Antoni Moskwicz:
markiz Torkan Ingawaar
baron Stanisław Dmowski
pan Erwin von Beckendorff
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Maciej II »

Panu się nie podobało, że każdy musi przejść przez procedurę weryfikacji. Właśnie zagłosował Pan PRZECIW poprawce, która miała to zmienić. Czasem naprawdę ręce opadają.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Maciej II pisze: 17 lis 2019, 17:37 Panu się nie podobało, że każdy musi przejść przez procedurę weryfikacji. Właśnie zagłosował Pan PRZECIW poprawce, która miała to zmienić. Czasem naprawdę ręce opadają.

Sami wprowadziliście ten bałagan z nadawanie obywatelstwa i robieniem show, którego mikro świat jeszcze nie widział. Pisałem jasno by znieść debatę i porostu wystarczyło wykreślić ten zapis a byłbym ZA. Wy zamiast tego zmieniacie zapis, który wycofuję niby taką praktykę ale tak naprawdę ten show pozostawia by w razie zastrzeżeń taka debata się odbyła. A o tych zastrzeżeniach kto ma decydować? I tak niby zmiana przepisu ma polegać na usunięciu debaty, by jednak defacto ona istniała. I przestańcie wciskać ciemnote przynajmniej mi, a Wasze uwagi na mój oddany głos czy wypowiedzi kompletnie mnie nie ruszają.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Maciej II »

Jarek Wawrzyniak pisze: 17 lis 2019, 17:55 Sami wprowadziliście ten bałagan z nadawanie obywatelstwa i robieniem show, którego mikro świat jeszcze nie widział. Pisałem jasno by znieść debatę i porostu wystarczyło wykreślić ten zapis a byłbym ZA. Wy zamiast tego zmieniacie zapis, który wycofuję niby taką praktykę ale tak naprawdę ten show pozostawia by w razie zastrzeżeń taka debata się odbyła. A o tych zastrzeżeniach kto ma decydować? I tak niby zmiana przepisu ma polegać na usunięciu debaty, by jednak defacto ona istniała. I przestańcie wciskać ciemnote przynajmniej mi, a Wasze uwagi na mój oddany głos czy wypowiedzi kompletnie mnie nie ruszają.
Poza biadoleniem Pana aktywność w tym temacie była zerowa. Nie zdobył Pan niczyjego poparcia dla prezentowanych przez siebie poglądów, Pana bytność w parlamencie sprowadza się do głosowania wg. klucza rzutów kostką, nie ma tu krzty merytoryczności. Przelazł Pan przez dziurawe dreamlandzkie sito dostępu do PK niczym karaluch i nie znudziło się Panu jeszcze całkowicie abstrakcyjne oddawanie głosów na chybił-trafił? Muszę przyznać, że jestem pełen podziwu.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Dziękuję WKM. Ja w odróżnieniu od Króla mam szacunek do innych poglądów, oddanych głosów czy Lordów, którzy głosują tak jak uważają. I zasadnicza różnica między nami to ta że ani nie komentuje ani nie krytykuje innych za ich oddany głos no i mówię co myślę i jakie są fakty. Za to cieszę się że mnie krytykuje WKM czy Marszałek, premier czy Pan Dmowski bo forum KD żyje a to cieszy. Gdyby WKM chciał zmienić to sito i wyrzucić mnie z Parlamentu to wystarczy ustawa w jakiejkolwiek formie a przejdzie w 3 minuty.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Maciej II »

Jarek Wawrzyniak pisze: 17 lis 2019, 18:20 Dziękuję WKM. Ja w odróżnieniu od Króla mam szacunek do innych poglądów, oddanych głosów czy Lordów, którzy głosują tak jak uważają. I zasadnicza różnica między nami to ta że ani nie komentuje ani nie krytykuje innych za ich oddany głos no i mówię co myślę i jakie są fakty. Za to cieszę się że mnie krytykuje WKM czy Marszałek, premier czy Pan Dmowski bo forum KD żyje a to cieszy. Gdyby WKM chciał zmienić to sito i wyrzucić mnie z Parlamentu to wystarczy ustawa w jakiejkolwiek formie a przejdzie w 3 minuty.
Gdyby Dreamland nie był państwem prawa, a prowadzonym na styl sarmacki to zniknąłby Pan z przestrzeni publicznej pół roku temu, bez żadnych ustaw przechodzących w trzy minuty i nikt by nie powiedział słowa. Ma Pan prawdziwe szczęście, że jesteśmy tak tolerancyjni i ograniczamy się jedynie do zasłużonej krytyki Pana zachowań. Do której mamy prawo- to, że Pan nie krytykuje innych za ich oddany głos to jest Pańska sprawa, mamy prawo oczekiwać od naszych lordów pewnych standardów, mamy prawo krytykować ich nieprzemyślane decyzje i mamy pełne prawo komentować ich brak zaangażowania.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Ma rację WKM to Wasze święte prawo, jak i moje gdy krytykuje ustawę. I temu nie zaprzecze. Czy uznajecie państwo prawa? No z tym macie problem, ale to moja ocena faktu.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Maciej II »

Gwarantuję, że będzie Pan pierwszą osobą która się dowie o tym, że przestaliśmy szanować państwo prawa. Tego dnia nie będzie Pan mógł wejść na forum ani zalogować się na konto.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

Już to przerabiałem bez prawa do SK, wydanego rozporządzenia, które winno być zgodnie z obowiązującą ustawą, więc nic nowego.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Aleksander »

Przecież tenże sąd uchylił moją decyzję o zastosowaniu wobec pana nadzoru. A gdyby nie to, że przestrzegam dobrych form, to teraz mógłbym panu przyklepywać 14 dni nadzoru co dwa tygodnie. A nie ma sędziego, który by panu odwołanie rozpoznał...
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

الوـس pisze: 17 lis 2019, 19:46 Przecież tenże sąd uchylił moją decyzję o zastosowaniu wobec pana nadzoru. A gdyby nie to, że przestrzegam dobrych form, to teraz mógłbym panu przyklepywać 14 dni nadzoru co dwa tygodnie. A nie ma sędziego, który by panu odwołanie rozpoznał...
Panie Premierze ma Pan rację, to było za pierwszym razem. Ja mówię o drugim razie, gdzie odblokował mnie Maciej I, a byłem zablokowany ponad 3 tygodnie, także niezgodnie z ustawą. Więc moja gorąca prośba by nie wprowadzać w błąd czytających. A jeśli Pan nie wie o jakiej sytuacji mówię to wpierw się spytać. Taka mała rzecz a jaki problem sprawia.
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: RIIF »

Dość.

Przez dyskusję, która niedopatrzenie zapoczątkowałem, ginie info o głosowaniu.

Trwa glosowanie główne. Do 22.11.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 18.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jarek Wawrzyniak pisze: 17 lis 2019, 18:55 Ma rację WKM to Wasze święte prawo, jak i moje gdy krytykuje ustawę. I temu nie zaprzecze. Czy uznajecie państwo prawa? No z tym macie problem, ale to moja ocena faktu.
Gdybyśmy nie uznawali, już dawno wyleciałby Pan z hukiem tak jak z Sarmacji :)
الوـس pisze: 17 lis 2019, 19:46 Przecież tenże sąd uchylił moją decyzję o zastosowaniu wobec pana nadzoru. A gdyby nie to, że przestrzegam dobrych form, to teraz mógłbym panu przyklepywać 14 dni nadzoru co dwa tygodnie. A nie ma sędziego, który by panu odwołanie rozpoznał...
No to niech odpowiednie organy stwierdzą opróżnienie funkcji i szukają czym prędzej...
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 22.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: RIIF »

Wasza Królewska Mość,
Panie Wicemarszałku,
Wysoka Izbo.

Dziękuję @Stanisław Dmowski za prowadzenie obrad podczas mojej nieobecności. Od tej chwili przejmuję laskę marszałkowską i wracam do obowiązków. Przypominam wysokiej izbie, że trwa zasadnicze głosowanie w sprawie przyjęcia nowelizacji złożonej przez Premiera Rządu dot. zmiany w ustawie o obywatelstwie. Dotychczas oddano jeden głos. Głosowanie trwa do 22.11.2019 r. Zapraszam zatem do oddawania głosów: @الوـس @Antoni Moskwicz @Torkan Ingawaar @Stanisław Dmowski @Erwin von Beckendorff

Przedmiot głosowania:
Art. 1.
Ustawa o obywalestwie dreamlandzkim otrzymuje następujące brzmienie:
1) art. 4: Po otrzymaniu wniosku Premier Królestwa Dreamlandu w miarę potrzeby zarządza publiczną debatę nad wnioskiem. Debata kończy się z chwilą zakończenia pojawiania się wypowiedzi mieszkańców, nie wcześniej niż po upływie trzech dni.
2) art. 5: W razie zarządzenia debaty Premier Królestwa Dreamlandu wydaje decyzję o nadaniu, bądź odmowie nadania obywatelstwa dreamlandzkiego po zapoznaniu się z opinią mieszkańców Królestwa Dreamlandu.

Art. 2.
Do wszczętych a niezakończonych w trakcie wejścia w życie postępowań o nadanie obywatelstwa stosuje się przepisy nowe.

Art. 3.
Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
Karta do głosowania:
hrabia Aluś de la Ciprofloksja:
JKW Robert II Fryderyk:
pan Jarosław Wawrzyniak: PRZECIW
pan Antoni Moskwicz:
markiz Torkan Ingawaar
baron Stanisław Dmowski
pan Erwin von Beckendorff
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 22.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Aleksander »

hrabia Aluś de la Ciprofloksja: ZA
JKW Robert II Fryderyk:
pan Jarosław Wawrzyniak: PRZECIW
pan Antoni Moskwicz:
markiz Torkan Ingawaar
baron Stanisław Dmowski
pan Erwin von Beckendorff
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 22.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Torkan Ingawaar »

hrabia Aluś de la Ciprofloksja: ZA
JKW Robert II Fryderyk:
pan Jarosław Wawrzyniak: PRZECIW
pan Antoni Moskwicz:
markiz Torkan Ingawaar ZA
baron Stanisław Dmowski
pan Erwin von Beckendorff
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 22.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Erwin von Beckendorff »

hrabia Aluś de la Ciprofloksja: ZA
JKW Robert II Fryderyk:
pan Jarosław Wawrzyniak: PRZECIW
pan Antoni Moskwicz:
markiz Torkan Ingawaar ZA
baron Stanisław Dmowski
pan Erwin von Beckendorff: PRZECIW
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej
Awatar użytkownika
Antoni Moskwicz
Posty: 372
Rejestracja: 2 kwie 2019, 08:08
NIM: 812386
Lokalizacja: Førerstad, Prefektura Małej Furii
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 22.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Antoni Moskwicz »

hrabia Aluś de la Ciprofloksja: ZA
JKW Robert II Fryderyk:
pan Jarosław Wawrzyniak: PRZECIW
pan Antoni Moskwicz: PRZECIW
markiz Torkan Ingawaar: ZA
baron Stanisław Dmowski:
pan Erwin von Beckendorff: PRZECIW
baron Antoni Moskwicz van der Pohl rodu Argentfører
Prefekt Małej Furii

por. Sił Powietrznych Armii Królewskiej, Korpus Wojskowej Służby Dyplomatycznej

Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE do 22.11.2019] Ustawa o zmianie ustawy obywatelstwie dreamlandzkim

Post autor: Stanisław Dmowski »

hrabia Aluś de la Ciprofloksja: ZA
JKW Robert II Fryderyk:
pan Jarosław Wawrzyniak: PRZECIW
pan Antoni Moskwicz: PRZECIW
markiz Torkan Ingawaar: ZA
baron Stanisław Dmowski: WSTRZYMUJĘ SIĘ
pan Erwin von Beckendorff: PRZECIW
Zablokowany

Wróć do „Sala Obrad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość