Gilotyną przez ustawę

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Gilotyną przez ustawę

Post autor: Stanisław Dmowski »

Dnia 18 października weszła w życie bardzo kontrowersyjna ustawa o obywatelstwie dreamlandzkim. Kontrowersyjna dlatego, że burzyła dotychczasowy mechanizm nabywania obywatelstwa, który zresztą przez te poprzednie lata jakoś funkcjonował i że był systemem informatycznym, był wielką bazą danych katalogującą stan liczbowych obywateli obecnych i byłych, wszelakie daty, ale również umożliwiał zyskanie praw w niezwykle szybki sposób.

Nad powodami, które skłoniły parlament do zawieszenia CRM można dywagować. Pojawią się głosy, że takie systemy niezależne od forum są już przeżytkiem (to spojrzenie widać również w zamknięciu bazy prawnej), pojawią się również takie mówiące o tym, że ustawa służy oszczędności czasu. Rząd oszczędza czas i energię. Choć wcześniej obsługa tego systemu rejestrowego nie sprawiała trudności i za pomocą kilku kliknięć można było pozbawić obywatelstwa lub je przyznać, widocznie dla obecnych władz, mających nie ukrywajmy deficyt czasu, jest to zbyt wielki wysiłek (poniekąd w części rozumiem ten pogląd). Od teraz to obywatel musi się bardziej natrudzić, sporządzając wniosek, który trafia na biurko premiera. Zwiększa to prestiż obywatelstwa, które nie jest tylko loteryjnym zapisem w systemie, ale rzeczą, wymagającą szeregu czynności, które poprzez wysiłek, już w jakiś sposób wiążą nową osobę ze społecznością, do której przybył. Wielki znak zapytania stoi nas tym, w jaki sposób władze rozwiążą kwestię odpowiedniego ukierunkowania nowo przybyłych ze strony głównej na forum, nie wiem, czy uda się utrzymać odpowiedni napływ użytkowników.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że kilka dni temu minął ostateczny termin składania przysięgi obywatelskiej, na którą dotychczasowi mieszkańcy mieli dni czternaście. Nie głosowałem za ustawą, wstrzymałem się od głosu widząc, że ukonstytuowała się dość liczna większość za projektem, której nawet by mój głos przeciwny nie przełamał. Zgłaszałem obiekcje nt. tego, że nie wywiązano się z należytej informacji publicznej o projekcie i terminie składania przysięgi, obywatele nieobserwujący regularnie obrad PK ani ogłoszeń urzędowych mogli nawet nie zauważyć, że takową ustawa weszła w życie. Nie wysłano listów za pośrednictwem forum z odpowiednią informacją, na moje apele JKM zaproponował wysłanie maili, wątpię jednak, by rząd wywiązał się z tego.

Termin minął, prawo jest prawem i oczekuję, że rząd zrealizuje to, do czego swoje łapska przyłączył. W tytule wątku napisałem o gilotynie. Tak, to będzie gilotyna, pierwszy, pod ostrze pójdzie obecny sędzia Sądu Królestwa a za nim inni znamienici obywatele. Będzie to smutny widok, ale cóż, wola ludu zdecydowała...
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Maciej II »

Myślę, że ustawa będzie musiała zmienić podejście Dreamlandczyków do idei obywatelstwa. Do tej pory- obywatel swój sprawdzian aktywności przechodził jedynie podczas wyborów i referendów, a obywatelstwo było rzeczą, której się nie traciło... Mimo tego, że aktywność miało się szczątkową. Przykładem takiej osoby był Edward II, który posiadał niezwykle długą ciągłość obywatelstwa, przy swoim nikłym zainteresowaniu tym, co się w KD dzieje. Przynajmniej, aż do ostatnich wyborów na Premiera, gdy to swoją kilkuletnią datę wejścia do bazy danych utracił.
Bo co poza tym daje trzymanie takiego obywatelstwa przy zerowej aktywności posiadacza? Obecnie nie tracimy niczego będąc "poza systemem", wyjątkiem mogą tu być miasta, którymi się zajmowaliśmy i urzędy które "piastowaliśmy" (bo ciężko jest piastować urząd, nie zaglądając na forum). Może potrzebne nam było "systemowo" takie oczyszczenie na niedługo przed kolejnymi wyborami?
No i należy spojrzeć na to obiektywnie to, to, że ktoś utracił obywatelstwo wcale nie oznacza, że nie może go odzyskać- i jeżeli kiedyś będzie miał taką wolę, to przecież nikt go nie odtrąci.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Aleksander »

Stanisław Dmowski pisze: 14 lis 2019, 18:48Termin minął, prawo jest prawem i oczekuję, że rząd zrealizuje to, do czego swoje łapska przyłączył. W tytule wątku napisałem o gilotynie. Tak, to będzie gilotyna, pierwszy, pod ostrze pójdzie obecny sędzia Sądu Królestwa a za nim inni znamienici obywatele. Będzie to smutny widok, ale cóż, wola ludu zdecydowała...
Lista proskrypcyjna już jest gotowa. Oczekuje jedynie na jej wdrożenie ;-)
Maciej II pisze: 14 lis 2019, 19:13No i należy spojrzeć na to obiektywnie to, to, że ktoś utracił obywatelstwo wcale nie oznacza, że nie może go odzyskać- i jeżeli kiedyś będzie miał taką wolę, to przecież nikt go nie odtrąci.
Przykładem jest chociażby ostatni powrót do Dreamlandu. Poszło szybko i sprawnie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tak tylko przy okazji poinformuję, że w łonie partyjnym będziemy poważnie się zastanawiać nad obecnie procedowanymi poprawkami do projektu, być może zostaną wypracowane nowe poprawki, które z pewnością wywołają lepsze skutki.
الوـس pisze: 14 lis 2019, 19:36 Lista proskrypcyjna już jest gotowa. Oczekuje jedynie na jej wdrożenie ;-)
Ociągacie się, wyznaczyliście pewien okres i trzeba było ciąć od razu po nim, na nic nie bacząc...
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Aleksander »

Stanisław Dmowski pisze: 14 lis 2019, 20:03Ociągacie się, wyznaczyliście pewien okres i trzeba było ciąć od razu po nim, na nic nie bacząc...
Mła? Ja nie mam dostępów, by tę listę wdrożyć w życie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: RIIF »

Ale nikomu kto dostęp ma nic nie przekazałeś ;)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Maciej II »

Inkorrekt, premier przekazał mi potrzebne informacje 3 dni temu, ale jeszcze nie miałem siły się tym zająć.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: RIIF »

A to cofam swoje słowa. Dobry premier!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Maciej II »

Osoby z listy zostały technicznie pozbawione obywatelstwa.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 15 lis 2019, 18:03 A to cofam swoje słowa. Dobry premier!
https://youtu.be/t0dAUd5Kw4Y?t=106
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Stanisław Dmowski »

Pozwolę sobie tutaj wytłumaczyć mój głos wstrzymujący za ustawą autorstwa premiera. Zarowno ten projekt jak i poprawka złożona przez JKW Roberta nie satysfakcjonują mnie osobiście. Bliżej byłem głosowaniu za projektem rządowym, jednak jest on niekonkretny, zwłaszcza w temacie najbardziej nas interesującym tj. debat obywatelskich. Co to znaczy, że debaty będą rozpoczynane "w miarę potrzeby". Jest to zwrot nieostry, bardzo nieprecyzyjny, który by wymagał uściślenia, kiedy ta potrzeba by następowała i kto by ją stwierdzał. Premier? Obywatele?
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: RIIF »

Drogi Lordzie. Okazaliscie Parlamentowi i swoim kolegom pogardę i brak szacunku. Na Twój głos czekaliśmy na sali plenarnej nie zaś na ambonie dowolnie wybranego wyszynku. Vae.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Stanisław Dmowski »

Robert II Fryderyk pisze: 20 lis 2019, 09:07 Drogi Lordzie. Okazaliscie Parlamentowi i swoim kolegom pogardę i brak szacunku. Na Twój głos czekaliśmy na sali plenarnej nie zaś na ambonie dowolnie wybranego wyszynku. Vae.
Rozumiem, że nie jesteście zadowoleni z wyników głosowania. Wińcie jednak nie mnie a demokrację, zostawiłem swoim posłom zupełną swobodę głosowania, tak by mogli wyrazić swoje zdanie czy projekt im się podoba czy nie. Jeśli Premier doprecyzuje ten zwrot, podając, że taką potrzebą byłoby przykładowo podejrzenie działania na szkodę Królestwa to ja ręczę, że za projektem będę.

Zresztą przekazałem premierowi opinie, że prywatnie te projekty zupełnie mi się nie podobają, ponieważ jestem starym dziadem i polubiłem CRM i tyle.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: RIIF »

Lord nie rozumie co napisałem. Piszcie co chcecie. Robicie to niczym smutny agitator w wyszynku. Nie tu jest miejsce na te wynurzenia.

Wynik głosowania obchodzi mnie tyle co nic. Chcieliście zmiany, sami nic nie zglosiliscie, zgłosili inni, uwaliliscie obie próby. No to nara. Zostaje po staremu. Każda próbę zmiany ustawy będę opiniowal negatywnie wobec tego. Naród przemówił. Nie chce zmian. Pasuje jak jest. No to niech jest.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Gilotyną przez ustawę

Post autor: Maciej II »

Z niejaką przykrością przyznaję, że obecnie najbliżej demokracji parlamentarnej znajduje się JE Wawrzyniak, który mimo, że nie na temat, to jakąś polemikę prowadzi. Jestem zawiedziony postawą lordów z SPN, którzy chyba za bardzo nie potrafią wyrazić swojego zdania w debacie, tam gdzie i wtedy kiedy się tego od nich wymaga.
Czekam z niecierpliwością na projekt poprawki.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości