Ponaglenie

Wydział Organizacji i Nadzoru mieści się na siódmym piętrze budynku Urzędu Rady Ministrów.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Ponaglenie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ekscelencjo Premierze,

przeglądając CRM zauważam wiele osób, które widnieją jako obywatele a nie powinni. Zgodnie z art. 8a ustawy o obywatelstwie kto w ciągu 7 dni po wpisie do rejestru nie opublikował postu na forum traci swoje obywatelstwo. Zauważam w rejestrze kilka takich nazwisk, które powinny zostać przez właściwego do tej sprawy ministra lub premiera w rozporządzeniu wykreślone. Liczę, że rząd wybudzi się z snu (letniego?).
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: RIIF »

Przepis, na który się powołujesz jest, skąd inąd, wyjątkowo idiotyczny. Takie mechanizmy winny weryfikować systemy, nie ludzie. Nie wyobrażam sobie tracenia czasu na porównywanie listy obywateli w CRM z drugim systemem i sprawdzanie czy ktoś napisał w ogóle post jakikolwiek, i robić tego ręcznie.

Osobiście rozgrzeszam MSW i Premiera z tego "zaniedbania". Bardzo dobrze, że nie idą za idiotyzmami.

Przepis zaś należy tak szybko, jak to możliwe, uchylić.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Robert II Fryderyk pisze: 27 wrz 2019, 08:49 Przepis, na który się powołujesz jest, skąd inąd, wyjątkowo idiotyczny. Takie mechanizmy winny weryfikować systemy, nie ludzie. Nie wyobrażam sobie tracenia czasu na porównywanie listy obywateli w CRM z drugim systemem i sprawdzanie czy ktoś napisał w ogóle post jakikolwiek, i robić tego ręcznie.

Osobiście rozgrzeszam MSW i Premiera z tego "zaniedbania". Bardzo dobrze, że nie idą za idiotyzmami.

Przepis zaś należy tak szybko, jak to możliwe, uchylić.
na który powołuje (się Wasza Ekscelencja lub baron...), gdzie tu pamięć o tytułach WKW?

To żadna strata czasu, w czasach mojego premierostwa co jakiś czas przeprowadzałem takie czyszczenie, nie zajmuje ono tyle czasu, ile się wydaje.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: RIIF »

To kwestia osobistej oceny. Mi byłoby żal poświęcać czas na tak bzdurną weryfikację.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Robert II Fryderyk pisze: 27 wrz 2019, 08:59 To kwestia osobistej oceny. Mi byłoby żal poświęcać czas na tak bzdurną weryfikację.
Nie zmienia to faktu, że ustawa jest i powinna być realizowana.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: RIIF »

Przepis, na który się hrabia powołuje, jest jednym z tych gremlinów alfredowskich, które nadal czają się w naszym prawie. Już niedługo.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: Aleksander »

W swiecie realnym takimi sprawami zajmuje sie jakas pani Asia albo inna Lucynka ze stopniem (pod)inspektora. Przygotowuje takie listy proskrypcyjne z zapalem i przekonaniem, ze jej praca jest do czegokolwiek potrzebna i wazna. Z uwaga cyzeluje kazdy przecinek i kazda kropke w projekcie decyzji. Potem owoce swojej pracy z namaszczeniem przekazuje kierowniczce referatu, najlepiej jakby miala na imie Gosia albo inna Anna, a perfekcyjnie by bylo jakby miala podwojne nazwisko. Ona rowniez poprawia kropki, kreski, przecinki, zamienia "celem" na "w celu" oraz "ze" na "iz" i pokreslony projekt odnosi Asi. Gdy juz taki projekt przejdzie przez wszystkie poprawki zanoszony jest sekretarce dyrektorki wydzialu (koniecznie z podwojnym nazwiskiem), gdzie dyrektorka bez wiekszego zainteresowania podpisuje decyze z upowaznienia ministra. Minister w tym czasie przecina gdzies wstege, glosuje w Sejmie albo pije z innymi ministrami.

Dlaczego o tym napisalem? Bo w normalnych realiach takimi sprawami nie zajmuja sie ministrowie, ani nawet dyrektorzy/naczelnicy wydzialow podpisujacy odpowiedz z upowaznienia tego pierwszego. Od odwalania gowna jest urzad, ktorego my tutaj nie mamy i miec nie bedziemy. Dlatego filozofia postalfredyzmu jest taka, ze nie zajmujemy sie takimi bzdetami nawet, jezeli przepisy nas do tego zobowiazuja. Szkoda na to czasu. Jak slusznie wskazal moj minister, ustawa zostanie w najblizszym czasie i tak uchylona.

Oczywiscie, jezeli wnioskodawca ma za duzo wolnego czasu i za malo frustrujacych zajec, to z przyjemnoscia powolam go na stanowisko glownego specjalisty i bedzie mogl wydawac takie decyzje z upowaznienia ministra.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: matmax »

Jakkolwiek zgadzam się z przedmówcami, wydałem odpowiednie zarządzenie, aby również sympatycy trzymania się prawa byli zadowoleni.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Spisy wyczyszczone, dzięki tylko jedna mała uwaga. JE Eichenblatt powinien mieć obywatelstwo, bo napisał na forum post w odpowiednim terminie.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: matmax »

Stanisław Dmowski pisze: 3 paź 2019, 14:55 Spisy wyczyszczone, dzięki tylko jedna mała uwaga. JE Eichenblatt powinien mieć obywatelstwo, bo napisał na forum post w odpowiednim terminie.
A faktycznie. Przywróciłem więc, co trzeba.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Napisze to tutaj, bo nie chce mi się otwierać nowego wątaska. Kto obecnie w rządzie, państwie odpowiada za przyznawanie kont bankowych?
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: RIIF »

MSW. Pisałem Ci to na Discordzie. Miałeś się przypomnieć MSW.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ponaglenie

Post autor: Stanisław Dmowski »

Robert II Fryderyk pisze: 7 lis 2019, 07:09 MSW. Pisałem Ci to na Discordzie. Miałeś się przypomnieć MSW.
Zapomniałem, będę się przypominał.
Zablokowany

Wróć do „Wydział Organizacji i Nadzoru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości