[Wspominki] Scholandia w radiu

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

[Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: Stanisław Dmowski »

Przeglądając materiały z paczki znalazłem to. Wrzucam link do pobrania, bo forum nie pozwala na tak duży załącznik. Audycja naprawdę ciekawa, zapraszam do odsłuchu i komentarzy.

Bardzo mnie ciekawi, czy któryś z dawnych Scholandczyków wie coś więcej o Arminie Fryderyku? Bo w audycji pojawia się wiele faktów...

Audycja
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: Maciej II »

Prawdziwa perełka. Gratuluję odnalezienia w przepastnych archiwach!
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: matmax »

Stanisław Dmowski pisze: 7 paź 2019, 17:12 Bardzo mnie ciekawi, czy któryś z dawnych Scholandczyków wie coś więcej o Arminie Fryderyku? Bo w audycji pojawia się wiele faktów...
A co byście chcieli wiedzieć? Król Armin generalnie był pierwszym królem i założycielem Scholandii razem z grupą studentów i sympatyków, któym zasugerował taki eksperyment społeczny.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: Stanisław Dmowski »

matmax pisze: 7 paź 2019, 19:17
Stanisław Dmowski pisze: 7 paź 2019, 17:12 Bardzo mnie ciekawi, czy któryś z dawnych Scholandczyków wie coś więcej o Arminie Fryderyku? Bo w audycji pojawia się wiele faktów...
A co byście chcieli wiedzieć? Król Armin generalnie był pierwszym królem i założycielem Scholandii razem z grupą studentów i sympatyków, któym zasugerował taki eksperyment społeczny.
Zasłyszałem, że to jakiś nauczyciel akademicki z Poznania, czy ów jegomość jeszcze żyje, co wykładał, czy znamy w ogóle jego tożsamość? Nie ukrywam, że wywiad z taką postacią po latach byłby naprawdę inspirujący.
August von H-Sparasan
Posty: 101
Rejestracja: 30 sie 2019, 12:29
NIM: 757428
Lokalizacja: Alhambra, Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: August von H-Sparasan »

Cóż za znalezisko! Toż to ma cudowne znaczenie historyczne. Proponuję stworzyć Muzeum Scholandii i umieścić to nagranie na zasłużonym miejscu.
August de la Sparasan
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: Polyna »

Stanisław Dmowski pisze: 7 paź 2019, 19:56 Zasłyszałem, że to jakiś nauczyciel akademicki z Poznania, czy ów jegomość jeszcze żyje, co wykładał, czy znamy w ogóle jego tożsamość?
Znamy, ostatnio prowadziłam pewien research na temat tego człowieka.

Unsurprisingly, Armin naprawdę nazywa się Armin Mikos von Rohrscheidt, i jeżeli się nie mylę, to jest dokładnie ta osoba. Przynajmniej rok urodzenia zgadza się z tym podanym w Encyklopedii Wandejskiej; były premier Scholandii, Janusz Lis, także podaje to nazwisko jako realowe w innych zakątkach internetu. Z kolei tutaj można się zapoznać z jego dorobkiem naukowym.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: Stanisław Dmowski »

Arianator-in-chief pisze: 9 paź 2019, 20:06
Stanisław Dmowski pisze: 7 paź 2019, 19:56 Zasłyszałem, że to jakiś nauczyciel akademicki z Poznania, czy ów jegomość jeszcze żyje, co wykładał, czy znamy w ogóle jego tożsamość?
Znamy, ostatnio prowadziłam pewien research na temat tego człowieka.

Unsurprisingly, Armin naprawdę nazywa się Armin Mikos von Rohrscheidt, i jeżeli się nie mylę, to jest dokładnie ta osoba. Przynajmniej rok urodzenia zgadza się z tym podanym w Encyklopedii Wandejskiej; były premier Scholandii, Janusz Lis, także podaje to nazwisko jako realowe w innych zakątkach internetu. Z kolei tutaj można się zapoznać z jego dorobkiem naukowym.
Ciekawe informacje z pewnością. To nazwisko trochę odbiega od moich wcześniejszych wyobrażeń, ale i tak, dziękuję za tą informację. Kto wie, może się z tym Panem kiedyś skontaktujemy i będzie wywiad po latach. :)
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: Polyna »

Stanisław Dmowski pisze: 9 paź 2019, 20:12 Ciekawe informacje z pewnością. To nazwisko trochę odbiega od moich wcześniejszych wyobrażeń
W zasadzie, to i mnie mocno zaskoczyło że on *naprawdę* nazywa się Armin von Rohrscheidt. Zawsze myślałam że to jakiś bardzo oczywisty pseudonim.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: Stanisław Dmowski »

Arianator-in-chief pisze: 9 paź 2019, 20:16
Stanisław Dmowski pisze: 9 paź 2019, 20:12 Ciekawe informacje z pewnością. To nazwisko trochę odbiega od moich wcześniejszych wyobrażeń
W zasadzie, to i mnie mocno zaskoczyło że on *naprawdę* nazywa się Armin von Rohrscheidt. Zawsze myślałam że to jakiś bardzo oczywisty pseudonim.
Czyli te odwołania do Szwabii mogą po prostu wynikać z jego korzeni, być może w Niemczech. Bo imię Mikos to takie bardziej węgierskie, ale reszta to niemczyzna.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: matmax »

Mam pewne obawy, że król Armin nie będzie zbyt chętny do kontaktu. Od momentu abdykacji dość radykalnie wycofał się ze wszystkiego, co ze Scholandią było związane. Równolegle odszedł też jego brat, Filip von Schwaben.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Wspominki] Scholandia w radiu

Post autor: Stanisław Dmowski »

matmax pisze: 14 paź 2019, 21:17 Mam pewne obawy, że król Armin nie będzie zbyt chętny do kontaktu. Od momentu abdykacji dość radykalnie wycofał się ze wszystkiego, co ze Scholandią było związane. Równolegle odszedł też jego brat, Filip von Schwaben.
Jak kiedyś znajdę czas to się skontaktuję. Jeśli nie będzie skory to rozmów, nachalny nie będę, ale cień szansy na ciekawy materiał jest. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość