Wybory premiera

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Odpowiedzi na pytania Christiena van der Pohla:
Ad.1
Moja kariera polityczna i zawodowa jest długa, ale jeżeli pytacie o dwa najważniejsze to:
[*]Wiceminister Kultury w rządzie Auksencjusza Butodzieja-Witta;
[*]Marszałek Książęcy Unii Saudadzkiej w okresie panowania Daniela von Witta.

Ad.2
Obsadzać stanowiska ministerialne będę stosował na podstawie klucza kompetencji i wiedzy. Ewentualnie czy wcześniej sprawowali w/w funkcje.
Współpraca z koroną ws. reklamy jest zawsze na miejscu. Tutaj mojej osobie mogą posłużyć telewizja, radio czy gazeta. Również stawiam na media społecznościowe czy plakaty i ulotki.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Aleksander »

Christien van der Pohl pisze: 20 sie 2019, 00:051.Jakie mają szanowni doświadczenie ogólnie mówiąc, czym wcześniej się zajmowali? Tu chodzi mi o zawód, funkcje polityczną etc. (przykładowo 2 najważniejsze dla was)
Dotychczas byłem w samym tylko Dreamlandzie: Prezesem Sądu (wielokrotnie), Ministrem Spraw Zagranicznych (dwukrotnie), Premierem (raz), Marszałkiem Parlamentu Królewskiego (raz). Na życzenie mogę wymienić także doświadczenie z innych państw.
Christien van der Pohl pisze: 20 sie 2019, 00:052.Jak zamierzają Państwo obsadzać stanowiska i zarządzać gdy nie ma już tyle obywateli co kiedyś?
Multifunkcjonalizm i komasacja to moim zdaniem najrozsądniejsze wyjście. Nie ma sensu tworzyć stanowisk, które nie zostaną obsadzone. W tym miejscu można też wskazać na możliwość przekazania władzy "w dół", poprzez pozostawienie większego pola do popisu samym mieszkańcom. Ostatecznie do zarządzania naszym państwem nie potrzebujemy całej armii urzędników, którzy będą wyjaśniać, że tu należy dokręcić śrubkę, a tam przybić prezentatę.
Christien van der Pohl pisze: 20 sie 2019, 00:05Czy macie jakiś plan współpracy z koroną na temat reklamy naszego Królestwa?
Z doświadczenia wiem, że dostępne dla nas formy reklamy nie będą jakoś oszałamiająco spektakularne w swych sukcesach.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Daniel von Witt »

"Wybór" Ciprofloksji na Premiera to głos za stagnacja, z jaką mieliśmy do czynienia przez okres dotychczasowych jego rządów. Śmiało można iść wypoczywać. Tu się nic nie zdarzy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze: 23 sie 2019, 16:59 "Wybór" Ciprofloksji na Premiera to głos za stagnacja, z jaką mieliśmy do czynienia przez okres dotychczasowych jego rządów. Śmiało można iść wypoczywać. Tu się nic nie zdarzy.

(-) Daniel von Witt
Pan, zdaje się, nie raczył wystartować i dać nam na wybór. Lepiej być wiecznie na nie, nic nie robić, i stekac jak źle ojoj.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Aleksander »

Preferuję słowo "stabilność" zamiast "stagnacja". Paradoksalnie moje "nudne" urzędowanie oznacza, że przez całe 4 miesiące unikałem kontrowersji, nie nastąpiłem nikomu na odcisk i potrafiłem tak urzędować, by Dreamlandowi nie zaszkodzić. Patrząc po moich poprzednikach - mimo wszystko jest to pewien sukces.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

الوـس pisze: 23 sie 2019, 17:41 Preferuję słowo "stabilność" zamiast "stagnacja". Paradoksalnie moje "nudne" urzędowanie oznacza, że przez całe 4 miesiące unikałem kontrowersji, nie nastąpiłem nikomu na odcisk i potrafiłem tak urzędować, by Dreamlandowi nie zaszkodzić. Patrząc po moich poprzednikach - mimo wszystko jest to pewien sukces.
No i warto dodać, że jest przy Panu Premierze obecnie ekipa, która skuszona takim sposobem prowadzenia Gabinetu, oddaje swe usługi na kolejne 4 miesiące, co dzięki jako takiemu ożywieniu gwarantuje, że może być po prostu ciekawiej.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Maciej II »

Wasza Ekscelencjo von Witt,
Proszę odbudować swoją partię i robić za opozycję dla Rządu Królewskiego, może uda się Jego Ekscelencji rozbujać tą łódkę.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Daniel von Witt »

Robert II Fryderyk pisze: 23 sie 2019, 17:30
Daniel von Witt pisze: 23 sie 2019, 16:59 "Wybór" Ciprofloksji na Premiera to głos za stagnacja, z jaką mieliśmy do czynienia przez okres dotychczasowych jego rządów. Śmiało można iść wypoczywać. Tu się nic nie zdarzy.

(-) Daniel von Witt
Pan, zdaje się, nie raczył wystartować i dać nam na wybór. Lepiej być wiecznie na nie, nic nie robić, i stekac jak źle ojoj.
Już się napremierowałem ponad 20 miesięcy przez 4 kadencje. Wystarczy mi taki dorobek. Nie podoba mi się obecny premier-kandydat na premiera i to po prostu wyrażam. Jako wyborca mam do tego pełne prawo.
الوـس pisze: 23 sie 2019, 17:41 Preferuję słowo "stabilność" zamiast "stagnacja". Paradoksalnie moje "nudne" urzędowanie oznacza, że przez całe 4 miesiące unikałem kontrowersji, nie nastąpiłem nikomu na odcisk i potrafiłem tak urzędować, by Dreamlandowi nie zaszkodzić. Patrząc po moich poprzednikach - mimo wszystko jest to pewien sukces.
A było w ogóle komu nastąpić na odcisk? Z rozbawieniem odczytuję również słowa o tym, że tak Pan urzędował, aby Dreamlandowi nie zaszkodzić. Poważnie? Jego Okupacja zastanawiał się nad zamknięciem państwa za Pańskiej kadencji, podczas której chyba był Pan jedynym aktywnym członkiem swojego rządu. To sukces? Jeśli tak, wiele pojęć rozumiemy zupełnie inaczej.
Maciej II pisze: 23 sie 2019, 19:04 Proszę odbudować swoją partię i robić za opozycję dla Rządu Królewskiego, może uda się Jego Ekscelencji rozbujać tą łódkę.
Nie mam ochoty i czasu na budowanie partii i kolegialne walcowanie rządu. Nie przeszkadza mi to jednak pozostawać w opozycji wtedy, gdy jakieś działanie mi się nie spodoba. To najwygodniejsza obecnie dla mnie opcja.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze: 25 sie 2019, 10:53 Nie mam ochoty i czasu na budowanie partii i kolegialne walcowanie rządu. Nie przeszkadza mi to jednak pozostawać w opozycji wtedy, gdy jakieś działanie mi się nie spodoba. To najwygodniejsza obecnie dla mnie opcja.
Problemy widzę w tym zdaniu dwa.
1) Pan od pewnego czasu jedynie narzeka, nic nie wnosi, w niczym nie pomaga. Kompletnie.
2) "Dla mnie". To cały pana problem. Pan postrzega Dreamland jako "siebie"/"mój"/"moje"/"ja, ja, ja". Nie widzi pan w Dreamlandzie wspólnoty, społeczeństwa, które mogłoby skorzystać na pańskim doświadczeniu, wiedzy. Pan nawet nie próbuje forsować i zarażać swoimi pomysłami. Co prowadzi do punktu 1, i potem znów do 2, 1, 2, 1, 2...

Zamotał się pan. Po tym jak Alfred wykopał martwy Elderland i zakończył pasożytniczy związek, w którym był pan niczym huba drzewna, nie ma pan na siebie w królestwie pomysłu, chyba, że pańskim pomysłem jest jedynie marudzić i jątrzyć, zatruwać i smęcić.

Natomiast jestem całkowicie pewien, że pan, nawet będąc w opozycji, ale przykładając się i traktując opozycję jako okazję do ulepszania Dreamlandu, może dla nas wszystkich zrobić wiele dobrego. W tym, oczywiście, dla siebie również. Obecnie zaś stawia pan sam siebie w pozycji, która daje panu zerową zdolność wpływu na państwo, zerową zdolność koalicyjną, null.

Czy nie warto się więc zastanowić nad tym i trochę zmienić stosunek? Przestać niczym sfoszone dziecko bić piąstkami w podłogę drąc się wniebogłosy? Pan się poobrażał na wszystkich. To idiotyczne.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Daniel von Witt »

Analiza niewarta funta kłaków. Skoro trzech zdań nie potrafi Pan przeczytać jako spójnej całości, wyławiając z nich jedno słówko i sądząc, że mówi ono wszystko o czymś zupełnie innym, co z moich wypowiedzi nie wynika, to zdolności analityczne u Pana podupadły.

Rozszerzę swoją poprzednią wypowiedź. Jeżeli jeden rolnik dysponuje workiem pszenicy, a drugi wagonem, to ten pierwszy nie jest w stanie obsiać takiego samego areału ziemi, co ten drugi. Obecnie jestem tym pierwszym rolnikiem. Mam małe zasoby czasu i chęci, aby pełnoskalowo uczestniczyć w życiu Królestwa Dreamlandu, więc wygodnie jest dla mnie nie angażować się w żadne projekty polityczne z innymi, aby innych nie zawieść. Będę reprezentować w najbliższej przyszłości tylko siebie i w małym zakresie, bo nie mam więcej pszenicy do obsiania pól :)

Dreamland ewoluuje. Każdy ma inną jego wizję i każdy inny wpływ na procesy ewolucyjne. Każdy ma również prawo do wypowiadania się w tych przedmiotach, w tym do krytyki, jeśli coś uważa za niesłuszne. Ja jedynie korzystam z swych praw. Nikt mnie również nigdy nie przekona do tego, że mikronacje należy tworzyć w bezkofliktowy sposób, tj. w taki, że albo ktoś zgadza się z ogólnie wytyczoną linią, albo nie ma prawa "marudzić, jątrzyć, zatruwać i smęcić". Sam Pan jesteś maruderem, jątrzycielem, zatruwaczem i smęcicielem, a teraz grasz hipokrytę. Więc uważaj co piszesz.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Ta analogia z pszenicą i rolnikiem bardzo piękna. Aż prosi się o przywołanie przykładu spółdzielni rolniczych, które skupiają takich małych rolników co pan, którzy mając po jednym worku pszenicy, w sumie worków mają kilka, a pole ładnie pszenicą obsiane obrasta, summa summarum dając każdemu z udzielających się w owej spółdzielni określony profit, pozwalający w kolejnym sezonie obsiać więcej. I tak dalej.

To co nas odróżnia to fakt, że pan bardzo często ucieka się do ad personam, patrzy najdalej na czubek własnego nosa i nie umie sobie wyobrazić co będzie pojutrze. To powoduje, że czuje się pan zaszczuty tym co napisałem i postanawia atakować.

To tylko wzmacnia moje przekonanie i uwiarygadnia moją analizę. Czego pan, oczywiście, nie dostrzeże.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Daniel von Witt »

Robert II Fryderyk pisze: 25 sie 2019, 12:03 To co nas odróżnia to fakt, że pan bardzo często ucieka się do ad personam (...)
:D

Jest Pan prawdziwie nieskazitelnym mężem stanu. Podziwiam :D
Obawiam się, że nie będzie Pan w stanie mnie zrozumieć, chociaż uważa, że już tego dokonał. Przeszkody ku temu są raczej uniwersalne. Ale próbować dalej nie zabronię :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Andrzej »

Stary dobry Dzbaniel powraca!
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wyniki wyborów zostaną podane do wiadomości max wieczorem. Nieoczekiwane problemy z siecią. Komisariat przeprasza za niedogodności.

KA
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje Premierowi de la Ciprofloksja!
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Maciej II »

Składam moje najserdeczniejsze gratulacje, w wolnej chwili zapraszam JE Premiera na wiśniową prytę u mnie w Pałacu, celem opicia tego niewątpliwego sukcesu.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Maciej II pisze: 26 sie 2019, 18:35 Składam moje najserdeczniejsze gratulacje, w wolnej chwili zapraszam JE Premiera na wiśniową prytę u mnie w Pałacu, celem opicia tego niewątpliwego sukcesu.
A ja? A ja? Poziomkową bym wypił.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Maciej II »

Robert II Fryderyk pisze: 26 sie 2019, 18:36 A ja? A ja? Poziomkową bym wypił.
Jego Królewska Wysokość jest zawsze mile widziany w moich progach. Znalazłem co prawda trochę poziomkowej, ale ze zdartą banderolą i patrząc po datach, chyba jeszcze ze spiżarenki Alfredowskiej.

Mamy natomiast w piwniczce kontener kumysu z ostatniej wizyty zagranicznej, a monopolowy w Ekorre jest otwarty do 23:30, więc z pewnością znajdzie się i coś dla Jego Królewskiej Wysokości.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Gratuluję.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

No to zgarniam Alusia i śmigamy motorówką do Ekorre.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość