Wybory premiera

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Wybory premiera

Post autor: Aleksander »

Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy.

Jako, urzędujący jeszcze wciąż, premier KD pragnę zauważyć, że za mojego urzędowania mamy do czynienia z już trzecim królem Dreamlandu. Królowie przemijają, ale premier trwa wiecznie.

Z tego punktu widzenia powstaje pytanie. Czy kandydować? W Ciprofloksji premierem byłem prawie 3 tysiące dni. Dłużej ode mnie byli tylko Cyrankiewicz z Jaroszewiczem. Idziemy na rekord?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Maciej II »

Na pewno będę się cieszył widząc JE Premiera na liście kandydatów,

Czy idziemy na rekord?

Jeszcze jak!
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Jarek Wawrzyniak
Posty: 487
Rejestracja: 28 sie 2018, 08:57
Numer GG: 66334811
NIM: 970608
Lokalizacja: Agendart
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Jarek Wawrzyniak »

الوـس pisze: 12 sie 2019, 22:41 Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy.

Jako, urzędujący jeszcze wciąż, premier KD pragnę zauważyć, że za mojego urzędowania mamy do czynienia z już trzecim królem Dreamlandu. Królowie przemijają, ale premier trwa wiecznie.

Z tego punktu widzenia powstaje pytanie. Czy kandydować? W Ciprofloksji premierem byłem prawie 3 tysiące dni. Dłużej ode mnie byli tylko Cyrankiewicz z Jaroszewiczem. Idziemy na rekord?
Myślę że jeszcze 2 dni i przegonisz Putina. Tak więc rekord zostanie pobity i nie trzeba na niego przeć:)
Jarosław von Wawrzyniak>>
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Szanowni.

Po przemyśleniach, analizie i rozmowach odbytych uznałem, że nie będę starał się o funkcję Premiera KD. Chętnie jednak w nowym Gabinecie obejmę funkcję MSZ. Życzę powodzenia każdemu, kto zdecyduje się podjąć wyzwanie. Deklaruję doping, a w ostateczności również pomoc (uzależnioną od stopnia zbieżności celów).

Pozdrawiam,
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy moi,

oficjalnie z ramienia Rojalistycznej Partii Dreamlandu kandydata na urząd Premiera. Jako Premier obiecuje odbudować pozycje na arenie innych mikronacji, reorganizacje Królewska Armii Dreamladu oraz Powołanie Ministerstwa Cyfryzacji i podporządkowanie Królewskiego Kolegium Inżynieryjne Ministerstwu Cyfryzacji z Generalnym Inspektorem Inżynierii jako Wiceministrem owego ministerstwa. Program najpóźniej do niedzieli przedstawię.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Mam kilka pytań do kandydatów, tych co się już zgłosili, i tych co dopiero to uczynią.

Wpierw ogólne:
  1. Jak oceniacie, uczciwie, obecną sytuację społeczno-polityczną Królestwa Dreamlandu w aspekcie polityki wewnętrznej i polityki zewnętrznej?
  2. Podajcie trzy najważniejsze priorytety polityk (w formie listy od 1 do 3, gdzie 1 to najważniejsze, a 3 najmniej ważne w tym zestawieniu), na których Wasz Rząd położy nacisk w nadchodzących 4 miesiącach.
  3. Jakie działy administracji rządowej zamierzacie obsadzić, a które pominąć - i dlaczego?
  4. Jakie jest Wasze stanowisko wobec Awary Południowej oraz konfliktu z Księstwem Sarmacji, który się tli w tle sprawy awarskiej?
I pytania imienne:
  • @Filip von Sarm - budujesz aktywnie swój nowy kraj, zostałeś obywatelem Bialenii, jesteś obywatelem Dreamlandu - gdzie leży Twoja lojalność? Jaką dajesz gwarancję, że Dreamland będzie dla Ciebie na pierwszym miejscu? Dlaczego się tak rozdrabniasz?
  • @Leszek van der Fryssau - wspominałeś, że to partia Cię wystawiła do wyborów, kto prócz Ciebie tę partię buduje?
  • @الوـس - jak oceniasz, szczerze, minioną kadencję? W jaki sposób zamierzasz w kolejnej kadencji prowadzić rząd aktywniejszy?
Z góry Wam dziękuję za odpowiedzi i zastrzegam sobie prawo do follow upów.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Filip von Sarm
Posty: 38
Rejestracja: 7 sie 2019, 10:51
NIM: 175232
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Filip von Sarm »

@Robert II Fryderyk

1. Dobrze, naprawdę. Nowy Król dąży do aktywności, to mi się podoba.
2. 1. Uczciwość
2. Reprezentowanie
3. Rządność
3. Zostawię:
Minister Spraw Wewnętrznych
Minister Spraw Kryzysowych
Minister Bezpieczeństwa
Minister Finansów i Gospodarki
Minister Spraw Zagranicznych,
Są to najbardziej potrzebne stanowiska, dlatego je wybieram.
4. Zostawić ją KS, w przyszłości się odegramy.

Imienne: Gwarancja 100% Jeśli zrobię coś bardzo, bardzo niedobrze możecie mnie dać do więzienia.
Filip von Sarm, z Bożej łaski, Isprawnik na Choriv, Lord Parlamentu Królewskiego
Obrazek
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Straszliwie lakoniczne odpowiedzi, które, szczerze, nic nie wnoszą.
Zatem @Filip von Sarm - nadal nie wiem czemu się tak rozdrabniasz, po co Ci tyle obywatelstw (jak zauważyłem masz ich więcej niż te co wymieniłem, także obywatelstwo w KS (sic!))?

Rozwiń proszę podane przez Ciebie priorytety - kompletnie ich nie rozumiem, co się kryje pod tymi hasłami?

Co to jest Ministerstwo Spraw Kryzysowych?

Czym ma się zająć konkretnie Minister Finansów i Gospodarki?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Andrzej »

Jeśli zrobię coś bardzo, bardzo niedobrze możecie mnie dać do więzienia.
XDDD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Filip von Sarm
Posty: 38
Rejestracja: 7 sie 2019, 10:51
NIM: 175232
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Filip von Sarm »

Spraw Kryzysowych = Na wypadek Klęski Aktywnościowej (np.) zarządza wszystkimi działaniami.
Finansów = No od Finansów, Zarządza budżetem Rady Ministrów itp.

Posiadanie wielu obywatelstw mi nie przeszkodzi. W KS nie działam w ogóle.
Filip von Sarm, z Bożej łaski, Isprawnik na Choriv, Lord Parlamentu Królewskiego
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Daniel von Witt »

Przypomnę tylko, że osoba z wieloma obywatelstwami nie może kandydować na urząd Premiera.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Aleksander »

Robert II Fryderyk pisze: 14 sie 2019, 08:51Jak oceniacie, uczciwie, obecną sytuację społeczno-polityczną Królestwa Dreamlandu w aspekcie polityki wewnętrznej i polityki zewnętrznej?
Obecna sytuacja społeczno-polityczna nie jest najlepsza. Ostatnie jednak wzmożenie stawia nas przed szansą wykorzystania ożywienia, do nadania Dreamlandowi nowej prędkości. Dreamland ma 21 lat i jak już wspominano, to zarówno bagaż jak i szansa. Myślę, że jeżeli porównać naszą sytuację do choroby, to mamy grypę, ale jeszcze nie zaatakowała serca. Rokowania są niezłe. Ale potrzeba do tego wysiłku całego organizmu.
Robert II Fryderyk pisze: 14 sie 2019, 08:51Podajcie trzy najważniejsze priorytety polityk (w formie listy od 1 do 3, gdzie 1 to najważniejsze, a 3 najmniej ważne w tym zestawieniu), na których Wasz Rząd położy nacisk w nadchodzących 4 miesiącach.
1. Przeniesienie ciężaru decyzyjnego do rządu. Stanowisko premiera nie może polegać na bieżącym administrowaniu. To musi być stanowisko atrakcyjne.
2. Odzyskanie Awary (o czym szerzej niżej).
3. Implementacja giełdy papierów wartościowych w Dreamlandzie.
Robert II Fryderyk pisze: 14 sie 2019, 08:51Jakie działy administracji rządowej zamierzacie obsadzić, a które pominąć - i dlaczego?
Ja widzę miejsce dla MSZ i MSWiA. Dotychczasowa praktyka jasno pokazała, że w istocie tylko te dwa resorty są koniecznie potrzebne do zarządzania państwem. Szkolnictwo, kultura i sztuka powinny wynikać z oddolnej inicjatywy Dreamlandczyków i do jej wspierania nie potrzeba tworzyć kolejnego resortu.
Robert II Fryderyk pisze: 14 sie 2019, 08:51Jakie jest Wasze stanowisko wobec Awary Południowej oraz konfliktu z Księstwem Sarmacji, który się tli w tle sprawy awarskiej?
Podkreślić należy, że odzyskanie Awary Południowej powinno nastąpić na drodze pokojowej i dyplomatycznych negocjacji. Wiem, że prawda jest po naszej stronie i głęboko wierzę w to, że prawda zwycięży. Nie zamierzam zniżać się do poziomu tworzenia arminatów scholandii czy kefasatów armerii i wagarii. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i zachowujmy się jak ludzie dorośli.
Robert II Fryderyk pisze: 14 sie 2019, 08:51@الوـس - jak oceniasz, szczerze, minioną kadencję? W jaki sposób zamierzasz w kolejnej kadencji prowadzić rząd aktywniejszy?
Szczerze? Jako chujowy, a na tle innych rządów jako mocno przeciętny. Wskazać należy, że aktywność rządu zależy od aktywności jego ministrów. A nie zamierzam stać z nahajem w ręku i dyscyplinować ministrów.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Liczę również, że @Leszek van der Fryssau zechce nam odpowiedzieć. Na ten moment nie mam do Państwa więcej pytań. Zachęcam również pozostałych śledzących życie polityczne do stawiania pytań naszym kandydatom.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy moi,

wzywacie do przysłowiowej tablicy. To odpowiem na pytania.
Odpowiedź na pytania - @Robert II Fryderyk
Moja partia zaczyna się powolutku rozrastać. Przyjeliśmy nowego członka - Juana Domingo Ortega. Więc nie jest to już partia jednoosobowa. Czekamy na nowych chętnych.
Program mojej osoby na Premiera:
  • Podporządkowanie Królewskiego Kolegium Inżynierium(dawn.Królewskie Służby Informatyczne) Ministerstwu Cyfryzacji, które będzie sprawowały w imieniu państwa nadzór nad KKI. Generalny Inspektor ma się stać Wiceministem ew. jeżeli nie powały zostanie Minister, owym Ministrem;
  • Reorganizacja Królewskiej Armii Dreamlandu oraz podporządkowaniu Saudadzkich Siły Zbrojnych i Gwardii Ludowej Scholandii Sztabowi Generalnemu;
    Zarządzić powszechny nabór do Armii. Każdy obywatel ma obowiązek odsłużyć we wojsku. W razie konfliktu taki delikwent będzie wezwany obowiązkowo do Armii;
  • Polityka zagraniczna. Powołanie jakieś Unii do współpracy z innymi mikronacjami oraz organizacji współpracy wojskowej.
  • Zmiana powołania namiestników prowincji. Król powołuje namiestników na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji;
  • Roczna kadencja Premiera;
  • Wybory Premiera połączone z wyborami do Izby Ludowej Parlamentu Królewskiego. Obywatele głosują, kto ma być we Izbie Ludu. Parlament wyłania Premiera w wyborach demokratycznych. Utworzenie dwóch izb. Izby Lordów i Izby Ludu. Lord nie może być jednocześnie członkiem Izby Ludu. Król mianuje tylko członków Izby Lordów.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

A czy jest szansa, że odpowie Pan na postawione przeze mnie pytania?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Andrzej »

Roczna kadencja Premiera;
Postulat realny jak opady śniegu w Al-Rajnie.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

JPII pisze: 15 sie 2019, 20:18
Roczna kadencja Premiera;
Postulat realny jak opady śniegu w Al-Rajnie.
Tym bardziej, że w programie partii pana kandydata jest postulat 2-letniej ;)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Andrzej »

Robert II Fryderyk pisze: 15 sie 2019, 20:19
JPII pisze: 15 sie 2019, 20:18
Roczna kadencja Premiera;
Postulat realny jak opady śniegu w Al-Rajnie.
Tym bardziej, że w programie partii pana kandydata jest postulat 2-letniej ;)
Bo to przy dobrych wiatrach by akurat wypaliło :^)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Wasza Królewska Mość,

proszę sformułować pytania w formie podpunktów. Gdyż do każdego pytania muszę odpowiedzieć oddzielnie w poście. Tak dla porządku.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: RIIF »

Pytania są w punktach. Proszę odpowiedzieć w jednej wiadomości. Doskonale zrobił to obecny Premier.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość